Video Sırp Tarihçi Miroljub Petroviç : 'Türk Hakimiyeti Tanrı'nın Lütfuydu, Roma Kilisesi Bizi Yakardı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Sırp Tarihçi Miroljub Petroviç : 'Türk Hakimiyeti Tanrı'nın Lütfuydu, Roma Kilisesi Bizi Yakardı

Sırp felsefeci, tarihçi ve yazar Miroljub Petroviç, Youtube’da katıldığı bir yayında 'Türk hakimiyeti Tanrı'nın lütfuydu, Roma Kilisesi bizi yakardı' ifadelerini kullandı.

‘Türkler Sırbistan'da bir yere girdiklerinde bölgede bir prens onları karşılar, kabul eder, ‘Burayı aldnız. Yeni idare artık egemen oldu. Vergimizi ödüyoruz' derdi. Hiç kimseye dokunmadılar' diyen Petroviç, programcının ‘öldürmediler mi?' sorusuna, ‘hayır öldürmediler' cevabını verdi.

Sırp tarihçi şöyle devam etti:
“Bu nedenle tarihe bakınca şöyle düşünüyorum. Avrupa'da, özellikle bizim bölgemizdeki Türk hâkimiyeti Tanrı'nın bir lütfuydu. Bununla Tanrı Sırpları korudu. Sırplar Tanrı'dan yüz çevirmiş haldelerdi. Ahlaksızlık hakimdi, gerektiği gibi yaşamıyorlardı. Türk hakimiyeti bir lütuftu. Çünkü eğer Türkler gelmeseydi Batılı Hristiyanlar, Roma Katolik engizisyonu bizi yakardı. Türkler Avrupa ve Balkanlardan çıkarıldıklarında ne olduğuna bir bakın. 1. Dünya Savaşı ve 2. Dünya Savaşı, bunlar Roma Kilisesi tarafından genişleme eğilimiyle organize edildi. Bir tür dinsel şiddet yaşandı. Roma Kilisesi'ne bağlı olmayan herkes katledildi. 1. Dünya Savaşı'nda Sırplar tamamen yok edilmek istendi. Sırp erkek nüfusunun üçte ikisi öldü. Bu bir katliam. 2. Dünya Savaşı! Soykırım! NDH döneminde neler yapılmadı ki? Yahudiler neler yaptıklarına bir bakın. Bu İslam egemenliğinde mümkün olmazdı.”


 

Şu an bu konuyu görüntüleyenler (Kullanıcı: 0, Ziyaretçi: 1)

Üst Alt