Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Sosyal Medyadaki Küfürlü Yorumları İçimizden Okumak Günah mıdır?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
M Çevrimdışı

Mehmetgünel

La ilahe illallah
İslam-TR Üyesi
Esselamü aleyküm arkadaşlar günümüzde malum internet ortamında bir şey ararken ya da başka bir şey yaparken küfürlü yorumlar olabiliyor bu tarz yorumları sessiz bir şekilde içimizden okumak günah mıdır ?

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Aleykum selam güzel kardeşim. Benim dikkati mi cektiniz, actiginiz bir çok konuda su sundan dolayı küfür müdür diye soruyorsunuz. Iyi niyetle sorduğunuzu hesap ederekden size nasihatim bu tür soruları birakip adam akilli bir kaç akide kitabi okumanızı tavsiye ederim zira bu sekilde alakasiz olan bir çok seyi küfre götüren yada küfrü etmenlere bağlarsanız Allah muhafaza sonunuz akide anlamında faciaya dönüşebilir.

Lütfen kalbiniz kirilmasin ama yukarıda ve baska konularda çok saçma sorular soruyorsunuz ve bunu akidenin olmazsa olmaz konusu küfre kadar götürüyorsunuz.

Ve bircok sorunuzda cevabini zaten kendiniz veriyorsunuz ama her zaman illaki birinden bu küfürdür ya da degildir cevabini almak istiyorsunuz. Dikkat edin nefsinizle basbasa kalınca küfür olmayan birseyde küfre girdim deyip kendinize eziyet edebilirsiniz.

1- Yorumlar zaten sessiz okunur(istisna varsa sesli de okuyabilir.) Hic kimsenin herhangibi yorumu zil takip oynayarak okuyacagini sanmıyorum.
2-Cevabi zaten sizde bir şey ararken arama adina okuyorsunuz. Yani bilgilenme amaciyla.Yoksa okuduklarinizi din edinmenizi bağlayacak bir durum yoktur dolayısı ile küfür olacak bir durum yoktur.

Size kardeş nasihati bu tür soru sormayı birakin ve su 2 kitabi bastan sonra okuyunuz.

https://www.kitapyurdu.com/kitap/eh...an-ciltli/101712.html&filter_name=guraba iman

https://www.kitapyurdu.com/kitap/iman--akaid-risaleleri/430119.html&publisher_id=5813

ve sitemizin tevhid bölümündeki konuları.

Bunları ciddi sekilde okuyup arastirip bellerseniz bu tür vesvese olarak gelen soruları bertaraf edeceği inancındayım.

Allah yardimcimiz olsun..

selam ve dua ile.

M Çevrimdışı

Mehmetgünel

La ilahe illallah
İslam-TR Üyesi
Allalh razı olsun tavsiyeni uygulayacam abi burada kast ettiğim ķüfür sövme anlamında bildiğimiz anlamda değil.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt