Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Şu An Ihtiyacınız Olan En Önemli Şey Nedir??

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
deli Çevrimdışı

deli

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
40 m lik bir kule vinç ve yanındada birkaç forklif  :huhuuhuu  bu inşaat başka türlü nasıl biter bilemiyoruım  :eek:hafalanoldum

deli Çevrimdışı

deli

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
adam akıllı tutanak yazmayı bilen birine :huhuuhuu

deli Çevrimdışı

deli

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
bende zaten o yüzden söylüyorumya :huhuuhuu bende anlamadım :huhuuhuu

deli Çevrimdışı

deli

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
yok birde ben söylerim. Allahın kimsenin ibadetine ihtiyacı yok. ama bizlerin ibadet etmeye ihtiyacımız var. ben böyle bir ihtiyaç hissetmiyorum diyen akıllılar kılmasın. Bu hareket yüzünden rabbimin şanından birşey eksilecek, yada tüm insanlar namaz kılıyo diya rabbimin şanı dahada yücelecek diye birşey yokya. onun şanı zaten yüceler yücesi...

deli Çevrimdışı

deli

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
insanların yapmak istemedikleri bir şeyi ben zorla yaptıramam. bizler sadece peygamberlerden bize miras kalan insanları uyarma, ALLAHın emir ve yasaklarını insanlara anlatma, ALLAHın men ettiği şeyler husundada onları bilgilendirme hususundan sorumluyuz. ama kalkıpta ben kimseye tekme tokat namaz kıldıramamki. derdi olan namazını kılar. derdi olmayanada ne için dertlenmesi gerektiğini anlatabilirim sadece. bu yüzdende istemeyen kılmasın kardeşim. kişi illaki ben cehenneme girmek istiyorum diyorsa ve namazını kılmıyorsa ben o kişiye ne diyebiliri
mki. :huhuuhuu

K Çevrimdışı

kıtmir

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
deli ' Alıntı:
insanların yapmak istemedikleri bir şeyi ben zorla yaptıramam. bizler sadece peygamberlerden bize miras kalan insanları uyarma, ALLAHın emir ve yasaklarını insanlara anlatma, ALLAHın men ettiği şeyler husundada onları bilgilendirme hususundan sorumluyuz. ama kalkıpta ben kimseye tekme tokat namaz kıldıramamki. derdi olan namazını kılar. derdi olmayanada ne için dertlenmesi gerektiğini anlatabilirim sadece. bu yüzdende istemeyen kılmasın kardeşim. kişi illaki ben cehenneme girmek istiyorum diyorsa ve namazını kılmıyorsa ben o kişiye ne diyebiliri
mki. :huhuuhuu

psikolog olduğu nerden belli oluyor :: namazı istyerek allah için kılma kadar mukaddes bişey varmı sadece kılmış olmak varya ne kadar kötü

K Çevrimdışı

kıtmir

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
senin vazifen onlara anlatmak fazları sünnetleri...ve yapmazlarsada başlarına gelecekler hakkında onları korkutmak daha fazlası değil...otr bi köşede izlede demiyorum...ama anlatmadan olmaz ....tebliğp ilk başta yapılacak şey..

K Çevrimdışı

kıtmir

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
peki sen dışarı çıkıp haksızlıklara karşı gücün yettiğin akdar karşı çıkıp sesini çıkarabiliyormusun kardeşim...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt