Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Şu An ve En Son Okuduğunuz Kitabın Adı Nedir ?

S Çevrimdışı

selefi bin mesut

Üye
İslam-TR Üyesi
selamin aleykum we rahmetullah we berekatuh

selafi salihin ( ehli sunnet wel cemaat)
abdullah b.abdulhamid el eseri. (guraba)

bu kitab bir cok alim ve mekke imam'i arasinda oldugu mekke imam'i Saoud Shuraim bu kitab hakkin'da ehli sunnet akidesi hakkinda bilgili kitab oldugunu bildirmistir.

Ş Çevrimdışı

şehide kıyam jihadi

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
şuan okuduğum kitap bu Abdullah Azzam'ın Hurilerin Aşıkları afgan cihadını ve mücahidlerin hayatlarını vasiyetlerini anlatıyor bundan önce kıyamoğlu sancaktarın çeçenya serisini okudum moskof mezarlığı özgürlük savaşçıları ve zaferin bedeli olmak üzere üç kitaptan oluşuyordu küçüklükten bu yana çeçenya cihadına bi ilgim vardı ama bu kitabı okuyunca afgan cihadında neler olup bittiğini daha iyi öğrenmiş oldum şimdide Abdullah Azzamın afgan cihadında Rahmanın ayetleri kitabını alıcam inşaAllah

N Çevrimdışı

Necmettin

Üye
İslam-TR Üyesi
Metin Karabaşoğlu'nun Ruh Bakımı adlı deneme kitabını okuyorum.Bir yandan da Malik bin Nebi'nin Mana yayınlarından çıkan "Düşünceler" adlı kitabını okuyorum.Gerçeği söylemem gerekirse şu sıralar çok yavaş ilerliyor.Bunlardan sonra Beşir Eryarsoy'un "İman ve Tavır" adlı kitabını okumayı düşünüyorum.Nasip...

N Çevrimdışı

Necmettin

Üye
İslam-TR Üyesi
Yusef el-Kardavi'nin 'Tevhidin Hakikati' kitabını yeni bitirdim.Özgün yayıncılıktan çıkmış, seksen sayfa.Çok da ucuz...'Bu adamın kitabları okunmaz...' anlayışını bir kenara bırakıp okuyalım.Bu tür kitaplar piyasada gerçekten çok az...

hamza01 Çevrimdışı

hamza01

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
usesas.png

http://www.fileden.com/files/2009/2/18/2327452/Dinde Uc Temel Esas ve Delilleri.rar

R Çevrimdışı

rahmanınkulu

Guest
Ebu Basir Et-Tartusi - Islam dininden cikaran Ameller

Zuhri Çevrimdışı

Zuhri

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Firavun, Haman ve Karun Karşısında Hz. Musa - Dr. Ali Sayı

CAHİLUS Çevrimdışı

CAHİLUS

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
İstismar Edilen Kavramlar, Abdullah (Alaaddin) Palevi
Tevhidi kavramak isteyen kardeşlere şiddetle tavsiye ediyorum lakin kitabın yazarı Allaaddin hoca hapiste olduğundan yeni baskısı yapılmıyor, okuyan kardeşlerden temin etmeye çalışın inş.

R Çevrimdışı

rahmanınkulu

Guest
Imam Ibn-i Teymiyye / Prof. Dr. Muhammed Ebu Zehra

VeraŞehadet Çevrimdışı

VeraŞehadet

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
En son okuduğum guantanamo pakistan.. Tek kelimeyle mükemmel bir kitap.. Smdi ise Taifetul Mansura'nın Özellikleri-[Ebu Basir Et-Tartusi]ne başlıyacam insaAllah..

F Çevrimdışı

FatmaNeşe

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Muhtasar ISLAM TARIHI - Hayat Ülkü

ca. 40 yildir kitapcik (1000 sayfadan fazla ) regalde durup duruyor, eh dedim artik zamanidir bir baslasam okumaya :) bugün 125 sayfa okudum.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
125*7= 875
125*30= 3750
125*365= 45625

umarım böyle devam edersiniz. Allah okuyup amel edebilmeyi nasip etsin.

Üst Ana Sayfa Alt