Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Şükür Müslümanız

esaret Çevrimdışı

esaret

Üye
İslam-TR Üyesi
Başına ne gelirse gelsin, karamsarlığa kapılma.
Bütün kapılar kapansa bile sonunda "O" sana kimsenin bilmediği gizli bi patika açar.
Sen şuan da göremezsin, dar geçitler ardında nice cennetler vardır.
ŞÜKRET!
İstediğini elde edince şükretmek kolaydır.
MÜ'MİN dileği gerçekleşmediğinde de Şükredebilendir....

B Çevrimdışı

bilinmez

Üye
İslam-TR Üyesi
müminin dileği gerçekleşir çünkü müminin yaşamı ve ölümü arasında her şeyi ALLAH İÇİNDİR,dileğide ve mümin ne dilediğini bilendirde.....

esaret Çevrimdışı

esaret

Üye
İslam-TR Üyesi
öyleyse imtihan nerde????
istekler Allah için de olsa mümin ne istediğini bilse de birçoğu imtihan vesilesidir.
her yazıma eleştirel yaklaştığınızı hissediyorum, ama hüsnüzannda bulunup beni hayra ulaştırmak istediğinizi üümit ediyorum.
selam ve dua ile

B Çevrimdışı

bilinmez

Üye
İslam-TR Üyesi
müminin kurandaki tarifine bakın göreceksiniz(istek bir nevi dua değil mi ve rabbim bizden nasıl dua etmemizi istiyor ve peygamberlerin kurandaki dualarına bakın öyle teslim olarak yaparsak dileğimiz gerçekleşmez mi .Bi kuran ayetlerinin ışığında bakın eminim benide anlayacak sınınız kardeşim.yazılarımızda kuran ve peygamberlerin kurandaki yaklaşımını örnek alırsak inanın hem kuranı anlayan ve yaşayan olur hemde kuranı anlamış oluruz)esselamun aleykum