Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Sürekli Küfre Düştüğümü Sanma Vesvesesi Hakkında Önerileriniz Nedir?

فرقان Çevrimdışı

فرقان

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun aleyküm uzun zamandır vesveselerle uğraşıyorum heran konuşunca bir fiil yapınca sürekli ya günah işledim yada küfüre girdim diye süreki takıntı yapıyorum her şeyi kendime küfür sebebi görmeye başladım mesela bu atölyeyi süpürürken abi bana dediki ; furkan elindeki süpürgeyi bırakma hadi kızılaya gidiyoz dedi şaka yaptı bende güldüm geçtim neyse sonra başladı vesvese içimi yemeye çünkü o eylem yürüyüs 15 temmuz yürüyüşü demokrasi yürüyüşü olduğu için bende güldüğüm için küfremi düştüm diye sürekli böyle vesveselerle uğraşıyorum ibadetlerde olan diğer vesveseleri yeniyorum biiznillah ama küfre girdim vesevese canımı cok sıkıyor çünkü şeytan en çok korktuğum şeyle bana savaş açmış durumda önerileriniz nelerdir ?

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun aleyküm uzun zamandır vesveselerle uğraşıyorum heran konuşunca bir fiil yapınca sürekli ya günah işledim yada küfüre girdim diye süreki takıntı yapıyorum her şeyi kendime küfür sebebi görmeye başladım mesela bu atölyeyi süpürürken abi bana dediki ; furkan elindeki süpürgeyi bırakma hadi kızılaya gidiyoz dedi şaka yaptı bende güldüm geçtim neyse sonra başladı vesvese içimi yemeye çünkü o eylem yürüyüs 15 temmuz yürüyüşü demokrasi yürüyüşü olduğu için bende güldüğüm için küfremi düştüm diye sürekli böyle vesveselerle uğraşıyorum ibadetlerde olan diğer vesveseleri yeniyorum biiznillah ama küfre girdim vesevese canımı cok sıkıyor çünkü şeytan en çok korktuğum şeyle bana savaş açmış durumda önerileriniz nelerdir ?

Aleykum selam seytan korktugunla seni vurmayi sever.

Onun icindirki akhi hani takma diyoruz ya aynen oyle takma

Biz ne vesveselere dusuyoruzda uzerinde dursak beyin sifirlanir

Aklini hayra yonelt ve ALLAH a her daim dua et bazi seyleri icinde yok et

Fiiliyata gecmedigi surece sifatlar gelip gecer..

E Çevrimdışı

Ebu SILA

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kişi şüphe duyduğu şeyi terkeder ve şöyle der:

آمَنْتُ بِاللهِ وَرُسُلِهِ

Duanın Manası: “Allah’a ve O’nun Rasulüne iman ettim.”

Buhari, Müslim

Sonra Allah-u Teâlâ’nın şu ayetini okur:

هُوَالأَوَّلُ وَالآخِرُ وَالظَّاهِرُ وَالْبَاطِنُ وَهُوَبِكُلِّ شَيْءٍ عَلِيمٌ

Duanın Manası: “O, Evvel’dir, Ahir’dir, Zahir’dir ve Batın’dır. O, her şeyi hakkıyla bilendir.”

Albani Sahihi Ebu Davud.

Strangers Çevrimdışı

Strangers

Şam Bir Sabır Kalesi Oldu...
İslam-TR Üyesi
Screenshot_20170715-191721_1.jpg

TaHa Çevrimdışı

TaHa

Adalet Mulkun TemelidiR...
İslam-TR Üyesi
Aleykum Selam. " Bunlar, iman edenler ve gönülleri Allah'ın zikriyle sükûnete erenlerdir. Bilesiniz ki, kalpler ancak Allah'ı anmakla huzur bulur."(Rad:28) Vesveseden kurtulmak icin Rabbini cokca tesbih et. Allahin izniyle Kalbin Huzur Bulur Kardesim..

Üst Ana Sayfa Alt