Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Duyuru Suriye Icin Maddi Yardim Niyetiyle Hangi Kurulusa Bagis Yapmaliyim ?

A Çevrimdışı

akıncı han

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Almanya'dan katiliyorum Foruma. Suriye halkina maddi yardimi, hangi tevhid akidesinde olan kurum/grup/vakif vs.. araciligi ile yapabilirim?
Önümüzde kurban bayrami var (ne kadar bayram etmek icimden gelmesede) ... Kurban kesmek yerine, Suriye'ye para göndermek istiyorum, ama hangi yoldan onu bilmiyorum. Yardimci olursaniz sevinirim.

A Çevrimdışı

Al- amriki

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ben sitenin kendi yardım hattı var mı bilmiyorum ama bildiğim kadarıyla ihh baya yardım götürüyormuş diye duymuştum yanlışım varsa düzeltilsin

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Ihh AKPci degil mi kardeşler ????

Kardes simdiden fitneyi kapatmak icin diyorum lütfen bu yazimin üstüne kesin delili olmayan kisiler yazmasin yaptirimin alasini alirlar, konusacaklarsa delille kagitla konussunlar aksi halde o pis dillerini iyi isler yapanlarin üzerine uzatmasinlar.

ihh a b c ne derseniz deyin bizde gördük, sahid olduk, icinde bir cok kardesimizde bulunmakda cok güzel isler yapiyorlar bunlari buradan desifre etmek de istemiyoruz ancak ihh hayalice abarttigi gibi tagut yanlisi bir kurulus asla degil, bugün ihh binlerce sehid ailesine hem maddi destek cikiyor hem de sehid ailelerinin cocuklarini kendi bünyesine aliyor, bugün ihh tüm tevhidi cihadci derneklerin vakiflarin yaptigi isin en az pastada yüzde 99luk kismini kendi olusturmakda, bundan dolayi Allah icin dillerinizi tutun ve fitne cikaracak hayali yorum, zandan sakinmanizi Allahdan korkmanizi tavsiye ederim.

E Çevrimdışı

Ebu Ubeyde bin Cerrah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
E Çevrimdışı

Ebu Ubeyde bin Cerrah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sadece bu iki yeri yazmis olmam bu iki yerden baska güzel yapan yer olmadigi anlamina gelmez ahi, misal 10 tane yer olur sen gidersin sadece 1ine bagis yaparsin tutupda 10 tanesine ayri ayri bagis göndermessin, meseleye o sekilde bakarsan sevinirim.
kusura bakma akhi.. yukarida ben IMKANDER yazmistim bunun üstüne sen SADECE bunlari öneriyoruz deyince bende benim bilmedigim birsey mi var acaba diye sordum...

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
kusura bakma akhi.. yukarida ben IMKANDER yazmistim bunun üstüne sen SADECE bunlari öneriyoruz deyince bende benim bilmedigim birsey mi var acaba diye sordum...

estf. sorun yok ahi. birbirimizi tam anlayabilsek sorun kalmaz, sordugun icin ayrica tsk ederim, hep böyle birbirimizi dinleyip meselelerin aslini konussak sorun kalmaz ama meseleleri bilmeden zanlarla birbirimizi yiyip bitiriyoruz.

E Çevrimdışı

Ebu Ubeyde bin Cerrah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
estf. sorun yok ahi. birbirimizi tam anlayabilsek sorun kalmaz, sordugun icin ayrica tsk ederim, hep böyle birbirimizi dinleyip meselelerin aslini konussak sorun kalmaz ama meseleleri bilmeden zanlarla birbirimizi yiyip bitiriyoruz.
Allah razi olsun akhi...

Tora Bora Çevrimdışı

Tora Bora

Üye
İslam-TR Üyesi
Kardes simdiden fitneyi kapatmak icin diyorum lütfen bu yazimin üstüne kesin delili olmayan kisiler yazmasin yaptirimin alasini alirlar, konusacaklarsa delille kagitla konussunlar aksi halde o pis dillerini iyi isler yapanlarin üzerine uzatmasinlar.

ihh a b c ne derseniz deyin bizde gördük, sahid olduk, icinde bir cok kardesimizde bulunmakda cok güzel isler yapiyorlar bunlari buradan desifre etmek de istemiyoruz ancak ihh hayalice abarttigi gibi tagut yanlisi bir kurulus asla degil, bugün ihh binlerce sehid ailesine hem maddi destek cikiyor hem de sehid ailelerinin cocuklarini kendi bünyesine aliyor, bugün ihh tüm tevhidi cihadci derneklerin vakiflarin yaptigi isin en az pastada yüzde 99luk kismini kendi olusturmakda, bundan dolayi Allah icin dillerinizi tutun ve fitne cikaracak hayali yorum, zandan sakinmanizi Allahdan korkmanizi tavsiye ederim.

Exiler bende ALLAH C C indinde gördüğüm bildiğim ve yasaduklarimla Şahidim!

Önemli kaleemlerde ( yiyecek türü vb ) IHH nin faydası yadsinamaz!. Ve bu şahitligimede ALLAH C C şahit tutuyorum..

Tora Bora Çevrimdışı

Tora Bora

Üye
İslam-TR Üyesi
Benim önerim şu! Biladuş Şam cografyasinda yemek icmekten yana hiç sıkıntı yok. Hatta kalbinde hastalık olan biri yanlış anlayabilir korkusuyla o konuya fazla girmek istemiyorum. Yanlız çok ama çok önemli bir şeye ihtiyaç var, silaha! Silahi olmayan Mücahit var ki ne acı.. Yardim edebilecek seviyede olan arkadaşlarin güvenilir kisilere nakdi yapmalarini öneririm. Belki birileri iyide arkadaşım bilemiyoruz diyebilir. Hak veriyorum. Ve ALLAH C C adina and içerim ki ben yanlış anlasilabilinir diye bildiğimi demeye cekiniyorum!.

A Çevrimdışı

ahmet ömer

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
kuytulun cemaatine ver arkadaş yazmış öncünesile ver almanyada etkinler herşeyleri doğru olmasada güvenilir adamlar

Enfal.571 Çevrimdışı

Enfal.571

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
IHH Almanya'da yasaklanmış ... WEFA IHH'nın devamı deniliyor internet'de ... doğru mu? Imam Buhari Vakfının Almanya'da kolu yok galiba ???
almanyadan türkiyenin IHH hesabına para havale edebiliyorsunuz (hesap numaraları internet sayfalarında mevcud). paranızı türkiyeye göndermek istemiyorsanız eger (türkiyeye havale icin 30 ila 50 Eur. havale ücreti isteniliyor genellikle) sanırım ya avusturya yada hollanda da şubesi vardı (aynı şekilde bilgilere IHH sitesinden ulaşabilirsiniz.
ayrıca birkac hafta önce üsküdarda IHH görevlisine şube işini sormuşdum, almanyadaki WEFA kuruluşu IHH ya ait degil ama almanyada onunla bir calıştıklarını söylemişti. Allahu Alem. güvenip güvenmemek size kalmış bişey tabii.

E Çevrimdışı

ENSARİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
kurbanınızı kesin o size vaciptir...sanki ben oradan kurban kesmek istemiyorum bağış yapmak istiyorum gibi anladım,eğer öyle ise hem kurban yükümlülüğünden kurtulmak için söz konusu vakıflardan birine bağışlayın,hem kurban yükümlüğünden kurtulun hemde orada toplanan kurbanlar inşaAllah suriye halkına gidecektir ..

Tora Bora Çevrimdışı

Tora Bora

Üye
İslam-TR Üyesi
Silah lazım arkadaşlar silaahh anlayın biraz.. Sofraya oturmuş lokmasini ağzına atmak üzere olan adamin başına tonlarca bomba düşüyor kol ayrı bacak ayrı gövde ayrı O insanin silaha ihtiyacı var kufreder gibi verilen yemeğe değil!! Afganisfanda silah çok yemek yoktu diyorlar şamda ise yemek çok silah yok. Susuzluktan ölmek üzere olan birine bir avuç elmas pırlanta verseniz neye yarar ki..

Tora Bora Çevrimdışı

Tora Bora

Üye
İslam-TR Üyesi
h
Bire bir mucahitlerin adresidir. Dileyen dilediğini yapar artık..

ttps://m.facebook.com/Infak.Relieff?refsrc=http%3A%2F%2Fwww.google.com.tr%2Furl&_rdr

Üst Ana Sayfa Alt