Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Suriye Kısa Haber Başlıkları

Ebu Muhammed ALİ Çevrimdışı

Ebu Muhammed ALİ

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Tunuslu 10 Cia ajanı yakandı bugün Nusra infaz edecek :)

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
04.09.2013

Suriye turkiyeyi vururum dedi.
RTE , heeeyt pehlivan havasindan uzak, kisik sesle vuramazsinki tarzi cevap verdi.
RTE Biz haziriz da sen buna hazirmisin dedi. Kargalar gülümsedi.

Mescidi aksada catisma cikti.

@Judocu foruma döndü.
@Hamas da suriyeden döndü.

K Çevrimdışı

Kuşçu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
03.09.2013

Nato ben suriyeye girmem diyor.
Almanya bende girmem kardeş diyor.
Esed Fransaya gözdağı vermiş , ama Fransa da Esede saldırmak için iyice sabırsızlanıyor
ABD sadece Esedi değil , Nusrayı da hedef alacak haberleri yayılıyor.
İsrailin güvenliğinden başka kaygısı olmayan ABD nin İranı da vurma planı yaptığı dedikodusu yayılıyor.
Esedin biyolojik silahı da varmış.
PKK liderlerinden KCK Yönetim Kurulu Üyesi Duran Kalkan, PKK televizyonu Stêrk TV'de katıldığı bir programda El Kaide liderliğinden Suriye Kürdistan'ında PKK militanlarına karşı yürüttüğü ölümcül operasyonların önüne geçmesi çağrısı yaptı. (bitişin ilanı gibi.)

Hizbuşşeytan seferberlik ilan etmiş. ABD Esede saldırırsa biz de ABD gemilerini vururuz demiş. Sonu Esedle beraber olacak gibi.

Kuveyt Mısıra petrol yardımı yapacakmış.
Mısır gazzeye girişi kapattı.
İsrail bunun için teşekkür etti.
Filistin El Fetih, Mısırda darbecilere desteğini duyurdu.
Barzani Rojovada katliam olmadı. Bu Yalan dedi.
Rusya akdenizde olan biteni radarlarıyla izlemeyi artırdı.
İsrail ve ABD nabız yokladı. Füze savunma sitemlerini denemek için füze atışı yaptı. ABD ben yapmadım ki dedi.
Rusya nooluyo orda dedi.
İsrail ve ABD pardon abi, One Minute , denedik sadece dedi.

Filistin topraklarında faaliyet gösteren İslami Hareket'in lideri Şeyh Raid Salah, işgal rejiminde Yahudi bayramları münasebetiyle Mescid-i Aksa'ya baskın çağrıları yapıldığına dikkat çekerek, önümüzdeki Çarşamba günü (4 Eylül, Yahudi bayramı). Mescid-i Aksa'yı savunmak için seferber olunmasını istedi. Oku
Raid Salah İsrail tarafından Gözaltına alındı. (3 Eylül)

RTE Batı sadece konuşuyor dedi. Ağzı var RTE konuştu.
Kılıçdaroğlu Mısır darbecileri ziyarete gidecekmiş. ABD ye Yalakalık diz boyu. Yeni dışişleri kılıçtaroğluna mı verildi ki.

Suriye'ye yönelik saldırı gündeminde, hazırlıklarını tüm hızıyla sürdüren ABD, şimdi de nükleer silah taşıyan gemilerini gönderiyor. (Velfecr . com 02.08.2013)
Suriye saldırısı sürecinde ABD'ye destek verecek ülkeler: Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan ve Türkiye olacak. Kerry, Esed rejimine karşı başlatılacak saldırıda bu üç ülkenin ABD'ye askeri destek sağlama noktasında hazır olduklarını ilettiklerini açıkladı (isra haber)

Akhi sen süpersin. Süpermen gibi bi şey...

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
04.09.2013

Suriye turkiyeyi vururum dedi.
RTE , heeeyt pehlivan havasindan uzak, kisik sesle vuramazsinki tarzi cevap verdi.
RTE Biz haziriz da sen buna hazirmisin dedi. Kargalar gülümsedi.

Mescidi aksada catisma cikti.

@Judocu foruma döndü.
@Hamas da suriyeden döndü.

+
Istanbul sariyerde patlama oldu.
Hizbusseytan: Esed naaaptin. Kimyasal atmiyacaktin. Naapcaz simdi .Bak Abd gelirse benim biraz isim var lubnanda . Doncem ben sana.

Diplomasi ile hizbusseytani dizginliyor olabilirler. Bu da bir ihtimal

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
SON DAKİKA

ABD Senatoda Suriyeye Dışilişkiler komitesi operasyon tasarısını oylamasından geçmiş.
bu ilk aşamaymış

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bişey söyleyeyimmi. Mücahidler sanırım hiç tınmıyolar o gelirmiş gelmezmiş. Daha da azimli gibiler. son zamanlarda güzel haberler iyice arttı Maşallah.

K Çevrimdışı

Kuşçu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bişey söyleyeyimmi. Mücahidler sanırım hiç tınmıyolar o gelirmiş gelmezmiş. Daha da azimli gibiler. son zamanlarda güzel haberler iyice arttı Maşallah.

Vakit Kuşluk vakti, güneş kendini iyice belli ediyor. Kıyamet gelmemiş ki tekrardan bu güneş doğduğu yerden batsın.

M Çevrimdışı

musab99

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Simdi burdakiler bana kizacak ama neyse yazmadan yapamiyacam...

Muslumanlar birbirlerini oldurecekler , yine baska bir musluman oldugunu idda eden tayyip efendi , isi daha da kizistiracak , derken biri kimyasal silah kullanarak amerikaya davet cikaracak.
Yine musluman oldugunu idda eden bir grup gazeteci ve siyasetci ,ey bati ey amerika gel bizi bu zalim esaddan kurtar diyecek.

Yav Allah askina suriye cihadi veya savasi kimin isine yaradi yada arab bahari denilen sey kimin isine yaradi , muslumanlarda bu zafer acligi varken daha cok tuzaga duserler

K Çevrimdışı

Kuşçu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Onu ancak görebilenler görür.

Şunu unutma hiçbir zaman dünyada tarafsızlık diye bir şey yoktur. Ya haktan yana olursun ya da küfürden yana.

Biz haktan yana olanlar, ama gerçekten haktan yana olanlar, asıl başarının çoğunlukta değil, Allah'ın kelimesinde olduğunu biliriz. Biz inanıyoruz ki esadın eliyle öldürülenler mazlum olarak öldürüldüler ve onların cennete kavuşmasını umuyoruz inşaallah. Fakat bu cihadın gürleyen sesine ne demeli?

M Çevrimdışı

musab99

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Onu ancak görebilenler görür.

Şunu unutma hiçbir zaman dünyada tarafsızlık diye bir şey yoktur. Ya haktan yana olursun ya da küfürden yana.

Biz haktan yana olanlar, ama gerçekten haktan yana olanlar, asıl başarının çoğunlukta değil, Allah'ın kelimesinde olduğunu biliriz. Biz inanıyoruz ki esadın eliyle öldürülenler mazlum olarak öldürüldüler ve onların cennete kavuşmasını umuyoruz inşaallah. Fakat bu cihadın gürleyen sesine ne demeli?
Uzaktan gazel okumasi kolay diyebilirsin bana ama muslumanlar yillardan beri hep onceligini bilememistir , hem fikhi , hem akaid , hemde kafirlere karsi durus olarak.

Muslumanlara bir yurt lazim , afganistani bir once kafirlerden temizleyip yurt olmasi lazimdi , bence bu destek bu savas afganistana verilmis olsaydi cok farkli olurdu.

Ama ole ya tc afganistana hic destek olmuyor , suriye ve misiri bile bile gundmem getiryorki kirsinlar birbirlerini , bolunsunlar ki sam amca cabuk yutsun lokmalarini

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
musab birazdan konuyu kitlettircen yani. ısrarın bu yönde

M Çevrimdışı

musab99

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
musab birazdan konuyu kitlettircen yani. ısrarın bu yönde
Muslumanlar hata yapamazmi okcular tepesini terkedenler muslumandi , huneyn gunu Allah azze ve celleye degil sayilarina guvenen muslumanlardi.

Suriye konusunda muslumanlarin stratejik olarak hata yaptiklarini dusnuyorum , bunlari soylemek islam akaidine tersmi??

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Muslumanlar hata yapamazmi okcular tepesini terkedenler muslumandi , huneyn gunu Allah azze ve celleye degil sayilarina guvenen muslumanlardi.

Suriye konusunda muslumanlarin stratejik olarak hata yaptiklarini dusnuyorum , bunlari soylemek islam akaidine tersmi??

iyi tamam sen haklısın

Üst Ana Sayfa Alt