Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Suriye Zalim Işid Nusra Mucahidler Aynı Sofrada

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
işid ve Nusra aynı sofrada
dün Humus vilayeti

https://twitter.com/sunnanews/status/478478088196468736

1-2 gün önce de Nusra nı resim ve videosunda
جبهة_النصرة_قاعدة_الجهاد_في_بلاد_الشام_و_العراق

görünce bişeyler hissetmiştim.
Bana öyle geliyor ki , Nusra ile İşid arası düzeliyor sanki.

#جبهة_النصرة_قاعدة_الجهاد_في_بلاد_الشام_و_العراق

تحرير #اللواء_السادس #حرس_حدود التابع لجيش الهالكي ب #القائم.
(نصرة لسنة العراق)

BqCCwUEIUAAveEO.jpg

E Çevrimdışı

ENSARİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
arası düzeliyor diye bir durum yok,bu olanlar maliki yönetimine karşı tezahür eden ayaklanmanın sadece ısıd ile alakalı olmadığını kayıtsız ve şartsız topyekün sunni ittifakının göstergesidir..

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ilk resim suriyeden

A Çevrimdışı

araphakan

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Ulan siz nasil insansiniz? Madem guclu gibi konusuyonuz isid karsitlari gidin begendiginiz gruplarla bir savasin inşaallah. Burada surada asilsiz yazilar yazarak insanlari yanlis yonlendirmeyin. Islam adina yapilan bir savas bu kadar duyulmadi daha once. Amerikanin kendisi bile sasirdi. Vede sizde sasiriyorsunuz. Neden Allaha dua edmiyorsunuz islam adina daha buyuk zaferler kazanilmasi icin? Eger islami gruplar icin bir catisma soz konusuysa kim hakliysa Allah onu galip kilsin. Allah kalplerine yumusaklik hidayet gondersin inşaallah daha da buyuk bir islam ordumuz olur. Beni banliyacaksin biliyorum admin. Ilmin varsa bana ilim ogretirsin. Ters kose yapmazsin umarim. Ben yeni ogreniyorum. Islami ama sizlerden ogrenemiyecegim kesin gibi hakkinizi helal edin. Bu yazimi daha once yazmis oldugum konudan banladigin icin yazdim. Ben ilimi ogrenmeye calisan simdilik ilimsiz muslumanim inşaallah sa.

EBU HANİFE Çevrimdışı

EBU HANİFE

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ulan siz nasil insansiniz? Madem guclu gibi konusuyonuz isid karsitlari gidin begendiginiz gruplarla bir savasin inşaallah. Burada surada asilsiz yazilar yazarak insanlari yanlis yonlendirmeyin. Islam adina yapilan bir savas bu kadar duyulmadi daha once. Amerikanin kendisi bile sasirdi. Vede sizde sasiriyorsunuz. Neden Allaha dua edmiyorsunuz islam adina daha buyuk zaferler kazanilmasi icin? Eger islami gruplar icin bir catisma soz konusuysa kim hakliysa Allah onu galip kilsin. Allah kalplerine yumusaklik hidayet gondersin inşaallah daha da buyuk bir islam ordumuz olur. Beni banliyacaksin biliyorum admin. Ilmin varsa bana ilim ogretirsin. Ters kose yapmazsin umarim. Ben yeni ogreniyorum. Islami ama sizlerden ogrenemiyecegim kesin gibi hakkinizi helal edin. Bu yazimi daha once yazmis oldugum konudan banladigin icin yazdim. Ben ilimi ogrenmeye calisan simdilik ilimsiz muslumanim inşaallah sa.
Cahilseniz cahilliginizi bilin herseye cacik olmayin.Kardes ,ummetin vahdetini belirtmek icin acmis ve bu konudaki ozlemini belirtmis...Icinizdeki kininizi baska yerlere saklayin...

A Çevrimdışı

araphakan

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Beni yanlis anlayabilirsiniz. Ama ben burda hep iside karsi olanlari gordum. Uzerinize alinmayin.:)

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Beni yanlis anlayabilirsiniz. Ama ben burda hep iside karsi olanlari gordum. Uzerinize alinmayin.:)
Benim dusuncem belli. Iside karsil olanlar da muslumanlarin arasinin duzelmesinden rahatsiz olmazlar. Sanmiyorum.

Sen ozetle Nabza gore şerbet diyosun yani.
Iyi oldu bunu da ogrendik

A Çevrimdışı

araphakan

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Allahume amin ama sen eminmisin dusuncende kardesim? Medyalarin doldurmasiyla gaza gelmedigimize emin miyiz?

Bu arada nasil benim mesajimi alip altina yazabiliyorsunuz? Valla ogrenmek istoyorum))

Abdulmuizz Fida Çevrimiçi

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Allahume amin ama sen eminmisin dusuncende kardesim? Medyalarin doldurmasiyla gaza gelmedigimize emin miyiz?

Bu arada nasil benim mesajimi alip altina yazabiliyorsunuz? Valla ogrenmek istoyorum))
Yazının sağ atında alıntı butonuna tıklarsan alıntı yapar.

Medyanın doldurmasıyla hareket edenler ve yine bu konuda ekseri tecrubesiz olanların kimi savunduğu belli.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sorun bana sanırım.
Hicbirseyden emin degilim.
Isid icinde varsa hain, bu hainler in bir an once ortaya cikmasini isteyenlerdenim.
Medyanin dolduruslari karşısında da emin ol elimden geldigince dikkatli olmaya calisiyorum.
Son Irak ayaklanmasinda en fazla mesaji yazan benim. Irakta diger cephelerden haberler basligini acan da.
Sevmedigim sekilde cevap yazdim. Icinde ben gecen cumleler kullandirdiniz bana. Zira cevap vermek gerekti.
Ne zaman ki biz kelimesini ben den daha fazla kullaniriz, o zaman ummet olmayi daha cok istiyoruz demektir (la).

Sunu da ekleyeyim. Bir zaman gelir. Sahadaki su an aktif olanlarin hepsi olmus olur, kimi sehit olarak, kimi olmayarak.
Bakarsin sira simdi yerinde cakili olanlara da gelir.

A Çevrimdışı

araphakan

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Allahina kurban kardesim. Herzaman her sepette curukler vardir. Ama curugu bulmak eniyisi sepeti atmaktansa. Haksiz yere idam edildiyse Allah onlari kahru perisan etsin. Ama haksiz yere onlarin adina yapmis gibi gozukuyorsa Allah bizi soyledigimiz yanlis sozlerden dolayi affetsin:) yine mesaj alinti yapamadim:D

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allahina kurban kardesim. Herzaman her sepette curukler vardir. Ama curugu bulmak eniyisi sepeti atmaktansa. Haksiz yere idam edildiyse Allah onlari kahru perisan etsin. Ama haksiz yere onlarin adina yapmis gibi gozukuyorsa Allah bizi soyledigimiz yanlis sozlerden dolayi affetsin:) yine mesaj alinti yapamadim:D
??
Sana tavsiyem azicik sakin ol.
Bedavadan gunaha giriyorsun

Üst Ana Sayfa Alt