Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Makale ~tağutları Müdafaa Eden Alimlere Ithafen~ Hirsizlar Ihtilafa Düşünce Birbirini Suçlarlar

C Çevrimdışı

cuheyman el-uteybi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Elhamdulillah,ılımlıların yazdıklarını okuyarak vaktimi zayi etmiyorum.Dolar alimlerinin ahmaklığı ve mürcienin (hakla batılı) karıştırmasıyla meşgul olmuyorum.Onların şüphelerini bitirip (hakla batılı) karıştırmalarını deşifre edip onları arkamıza attık.Artık ilim öğrenmekten yüz çevirmiş bir cahil veya okumayan tembelden başkası onlarla övünüp savunamaz.Lakin bazen bazı dostlar bana onlardan bazılarının diğerlerine yazdıklarını gönderiyorlar.

Son zamanlarda bazi o iftiracıların tartışması dikkatimi çekti.Bazısının tavrı diğer bazısına karşı değişiyor.Bazısı diğerini hainlikle itham ediyor,mahkeleşme istiyor,özürler talep ediyorlar.Ben de (onların bu durumu karşısında) Allah’ın şu ayetini hatırladım:”O takva sahiplerinden başka herkes birbirine düşman kesilir.”

Bize karşı birleştikleri zaman tartışıp iftiralar attılar.Bazısı bazısıyla batıl üzerine,laik tağutları yamama(meşru gösterme) hususunda yardımlaştılar.FKH’yi haklı gösteren fetvaları meşrulaştırma hususunda yardımlaştılar.El ve ayak parmaklarıyla buna parmak basarak bazısı bazısının ayağını öpmeye çalıştı.Birbirlerinin kötülüklerini örtmek için her türlü hileyi kullandılar.Bize düşmanlık üzere birleştiler.Laik tağutları ve ordularını müdafaa etmek için kalpleri kaynaştı.

Sonra böyle kalmayıp birbirlerinin aleyhine değişiverdiler.Tartıştılar,hısımlaştılar,birbirinden nefret ettiler.Kargaların bağrışması gibi tartıştılar.Subhanallah!Allah bu tökezleme,parçalanma ve dağınıklığı kendilerinden başkası için mümkün kılmasın.Hizip için birleştiler.Heva onları beraber kıldı.Hakka düşmanlıkta vahdet oldular.Sonra da işte bunlar birbirlerinin aleyhine dönüşüverdiler.Kendi aralarında düşmanlık ve buğz ile birbirlerini yiyorlar.Hem de bazısının batılına normal karşılayıp elleri ve ayaklarının parmaklarıyla bu batıla parmak bastıktan(destekledikten ) sonra…

Burada okuyup hoşuma giden şu hikmetli söz aklıma geliyor:

“Masum olmayan biri için on parmağınla parmak basma.En azından bir parmağını bırak. ki belki bir gün onu pişmanlıktan ısırmaya ihtiyaç duyarsın.”

Ebu Muhammed el Makdisi (hafızehullah)

Tercüme:muhammed ubeyde

Üst Ana Sayfa Alt