Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Tasavvuf Küfürleri

DjKarakurt Çevrimdışı

DjKarakurt

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
herkese kafir diyorsunuz bu ne ya İmam rabbanide kafise geriye kim kaldı iki tekfirci bi araya gelmiş biri diğerine demişki ikimizden başka müslüman kalmadı herkes kafir olmuş demiş diğeride ona hitaben biri benimde diğeri kim demiş ? :D bunun gibi bişeydi herkes kafir bi sen müslümansın galiba konuyu açan kişi :) Onların hesabı Allaha aittir ya değillerse yüzlerine ahirette nasıl bakmayı düşünüyorsunuz acep hadi ben bilmiyorum ya yıllardır peşinden gidenler müslümanlar birlik olmalılar kendi içlerinde ayrılığa düşmemeliler diye düşünüyorum rabbani yola aykırı olmadıklarını düşünüyorum herkes her konuda ilim sahibi olmak zorunda değildir bi konuda ilerlemiş onlarda hala irşad vazifesini yapıyorlar :)

Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
djkarakurt kardeşim tekfirde amaç "oh be cehennemlik ettik şerefsiz herifi" değildir, kişinin yaydığı zararlı inanç ve fitnelerden müslümanları uzak tutmaktır(en azından ölmüş kişilerin tekfir edilmesinde) imam rabbani nin kitaplarında da ehli sünnet itikadına ters şeyler vardır hakikat ı muhammediye inancı gibi.

Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
forumda daha geniş açıklaması ve tenkidi bulunuyor olması lazım ama özetle "Allah=Muhammed" inancıdır.

H Çevrimdışı

hunermend

Üyeliği İptal Edildi
Banned
bu kaynakların çoğunu okumaya çalıştım eğer doğruysa ki ben yalan olduğunu sanmıyorum biz Allah a nasıl hesap vereceğiz (onlara uyanları kastediyorum) şimdi sevinelim mi üzülelim mi bilmiyorum? üzülmek şunun için: bu kadar kendilerini islama adamış bunca insan eğer küfür üzerine gitmişlerse yazık olmuş sevinelim- mi? zira Allah bizlere gerçeği görme fırsatı verdi...... şimdi bunları okurken babamın anlatığı bir hadise aklıma geldi paylaşmak istedim...

Babam ibadetlerine çocukluğundan beri devam eden ve her ne sebeple olursa olsun asla terk etmeyen gece namazlarını kılan kısacası dinin emir ve yasaklarına uyan biri 90 yıllarda köy yakma olayları oldu malumunuz bizler şehirlere göç etmek zorunda kaldık ama babam bir türlü köyden kopamıyordu ve sürekli devlet erkanının yanına gidip gelirdi köye dönüş izni için ama bir türlü köye gidişe izin alamıyordu aradan 6 yıl geçti ramazan bayramda babam köy gizlice bir kaç arkadaşı ile gitmiş. dedemin de mezarının bulunduğu mezarlıkta çevrede büyük bir zat olarak görülen bir seydanın mezarına gitmişler ve ona şöyle seslenmişler:''biz bu bayram gizliden seni ziyarette geldik eğer bir daha ki ramazan bayramına kadar bize köyün yolunu açtırmasan biz senin mezarını yıkacağız'' deyip dua ettikten sonra ayrlmışlar ve bir sonra ki sene ramazan bayramında köyün yolu bir şekilde açılmış tabi sadece bizim köyün değil bir çok köye geri dönüş izni verilince babam o zatın duasından olduğunu düşünüyor ve hala bize tembihliyor tabi biz ne kadar ona birşeyler anlatmaya çalışyorsak da nafile

abdullah13 Çevrimdışı

abdullah13

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Geçenlerde ilginç bir oramda bulundum, agnostik bir çocuk ve risaleci bir baba seydacı menzilci anne menzilci dayısı ve ben
Biliyorum fıkra gibi ama oldu işte.
Size şu kadarını söyleyeyim o agnostik çocuğun bilgisi hepsinden fazlaydı desem inanırmısınız?
45-50 yaşlarında olan dayı zaten tam bir felaket, kendini bildi bileli seydalarla, sadatlarla beraber ancak ilim sıfır ve her tasavvufçu gibi "Allaha ulaşabilmek için kendinize vesile arayın" ayetini ezberlemiş onu tekrarlayıp durdu, yav o kadar ayet, hadis okudum anlattım yok maalesef duvara çarpıp geri döndü, ve ben o agnostik çocuktan ümitliyim.

M Çevrimdışı

Muvahhid Hanif

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Müşriklerin Kur'an'la ve tevhidle çelişen zikirleri... Şeyhlerini ilahlaştıran/putlaştıran müşriklerin ilahileri...

K Çevrimdışı

kartalbrs

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
2008 yılında açılan bu konunun, şimdilerde hangi amaca hizmet ettiği çok açık bir şekilde görülüyor. IŞID denen terör örgütünü, genç kardeşlerimizi meşru göstermek, kendilerine yandaş toplamak ve herkesi kâfir ilan etmek ile bu sitenin ve kurucularının hangi gâyede kimlerin maşası olduğunu anlamamak mümkün değil. Velhasıl kelam konuyla ilgili olarak; Ümmetim dalâlet (sapıklık) üzere birleşmez. Bunun için, ayrılık gördüğünüz zaman sevâd-ı a'zama tâbi olunuz. (Hadîs-i şerîf-İbn-i Mâce) hadis-i şerifi açık ve nettir. Bugün dünya nüfusunun 1.6 milyarlık kısmı Müslümandır. Sizin kâfir diye nitelendirdiğiniz zat-ı muhteremlere itibar edenlerin sayısı şüphesiz 1 milyarın üstündedir. Azınlıkta olan sizin gibi en fazla 20bin 30bin kişilik bir grub'un tabiki de nihai amacı açık ve net ortadır. Buradan genç kardeşlerime, arkadaşlarıma, herkese hitap etmek istiyorum. Bu din oyuncak değil. İstismarcı zihniyetlerin ekmek kapısı olmuş '' internet '' siteleriyle, büyük veli zatların kaynaklarına , kendi yorumlarını katarak , asırlardır bu zatlarla ittifak gelmiş olan bu din'i kendi anladıkları, kendi işine geldikleri şekilde yorumlayan insanlara prim vermeyin. Ehli sünnet vel cemaat atalarımıza atılan iftiralara kulak asmayın. Rabbim cümlemize hidayet nasip eylesin. Selametle...

E Çevrimdışı

Ebu.Cendel

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
2008 yılında açılan bu konunun, şimdilerde hangi amaca hizmet ettiği çok açık bir şekilde görülüyor. IŞID denen terör örgütünü, genç kardeşlerimizi meşru göstermek, kendilerine yandaş toplamak ve herkesi kâfir ilan etmek ile bu sitenin ve kurucularının hangi gâyede kimlerin maşası olduğunu anlamamak mümkün değil. Velhasıl kelam konuyla ilgili olarak; Ümmetim dalâlet (sapıklık) üzere birleşmez. Bunun için, ayrılık gördüğünüz zaman sevâd-ı a'zama tâbi olunuz. (Hadîs-i şerîf-İbn-i Mâce) hadis-i şerifi açık ve nettir. Bugün dünya nüfusunun 1.6 milyarlık kısmı Müslümandır. Sizin kâfir diye nitelendirdiğiniz zat-ı muhteremlere itibar edenlerin sayısı şüphesiz 1 milyarın üstündedir. Azınlıkta olan sizin gibi en fazla 20bin 30bin kişilik bir grub'un tabiki de nihai amacı açık ve net ortadır. Buradan genç kardeşlerime, arkadaşlarıma, herkese hitap etmek istiyorum. Bu din oyuncak değil. İstismarcı zihniyetlerin ekmek kapısı olmuş '' internet '' siteleriyle, büyük veli zatların kaynaklarına , kendi yorumlarını katarak , asırlardır bu zatlarla ittifak gelmiş olan bu din'i kendi anladıkları, kendi işine geldikleri şekilde yorumlayan insanlara prim vermeyin. Ehli sünnet vel cemaat atalarımıza atılan iftiralara kulak asmayın. Rabbim cümlemize hidayet nasip eylesin. Selametle.
Amin kardeş Allah cümlemize hidayet nasib eylesin
Bizi kabirden yardım istemekten korusun
Kaza anında Bizi kendisine dua ettirsin Allah azze ve celle.
Gavsa mavsa degil
vesselam

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Tasavvufçıuların isimlerini listelemek de mi günah ? Ne o çarpılır mıyım yoksa ?

Adamların kitaplarında yazan sapıklıkları sayfa numaraları vererek , çoğunu yorumsuzca teşhir ettik!! Bunların çoğu sizin başucu kitaplarınız olduğu için şirkleri seviyor benimsiyorsunuz. Bundan dolayı da sanki cennetle müjdelenmiş sahabelermiş gibi ortalığa düşüyorsunuz!! Tağutun yarenleri tağuta ne zaman kıyam etmiş ki ?

Önce edeb , ehl-i sunnet akidesi nedir onu öğren, iman et, yaşa o zaman kim batıl kim hak delilleriyle yaz.
Bizim yazımızdanda iftira olan yazımızı buraya göster.
Budur

ebu_zerr Çevrimdışı

ebu_zerr

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
selamun aleykum bu en baştaki yazıları pdf olarak paylaşırmısınız. pc den zor okuyorumda çıktı almak istiyorumda

Halid Ahmed Çevrimdışı

Halid Ahmed

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Mobilden chrome gir,siteye gir,seçeneklerden yazdır de,pdf olarak kaydet,pc ye at yazdır

Üst Ana Sayfa Alt