Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Tesettürsüz Türbanlılar

:)sümeyye:) Çevrimdışı

:)sümeyye:)

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Oldukça uzun zamandır yüreğimi tüketen, tüketmekdende öteye giden kanatan bir konuda, sessiz,sakin, sabırlı, sebatlı davranmakdan vazgeçmeye karar verdim.
Evet bu konu tesettürsüz türbanlılar....
Aklım almıyor bir türlü, alamıyor, terazinin hiç bir tarafına oturtamıyorum bunu, o kefeye koyuyorum sığmıyor, bu kefeye koyuyorum tartmıyor,nerden çıktı nerden geldi nerden bir virüs gibi yayıldı ve bir kanser hücresi gibi tüm benliğimizi sardı...
Sokaklar, okullar, işyerleri, heryerde hızla artan çoğalan tesettürsüz türbanlılar.....
Çok değil, daha 5 6 sene öncesinde, ortalıkda 'rüküş' diye adlandırılan ve sayıları tek tükü geçmeyen , ve hatta tamamen sosyokültürel düzeyi düşük kesimin, 'islami' değil ama 'bişeyler giymeye çalışmış'bölümü olarak gördüğümüz bu kesim,şimdi alabildiğine bu ülkeyi bir ahtapot kolları gibi sarmış ve adına 'islami' denmekte...

Bu tamamen gayrıislami ve tesettüre aykırı kıyafet biçimleri nerden çıktı? nasıl yayıldı ve nasıl adına 'islami'konuldu....
Bu nasıl bir dejenere etme yöntemi, nasıl bir genç ve hatta orta neslin haya iffet duygularını, teşhircilikle, oyun oynarcasına, yer değiştirme yöntemi;, nasıl bir.' ayet i kerimelerle sabit bir farzı', esfelisafiline düşürme yöntemi aklım almıyor....
Bu dejenerayon oyununa yenik düşen, yenilen, gönüllü kurban olan, milyonlarca müslüman ailenin milyonlarca genç kadını ve genç kızı....
Yıllar öncenin üniversitelerin başörtülü tesettürlü kızları, mağdur ama vakar edep haya timsali, islam ahlakı ile ahlaklanmış, ve mümine mağrurluğu ile 'kendilerine her yerde gıpta edilen bir nesil' ile , şimdinin 'soytarı' kıyafetli, bayrak falamaları gibi başlarını bir bez parçası ile örtmüş, beden kıyafetleri tarifedilmez esfelisafilinlikde, yüzlerinde gramaj hesabı ağır makyaj, ellerinde sigara kollarında erkek arkadaşları ile'ahlak kavramlarını çözme konusunda artık pesettiğim üniversiteli türbanlıları'...

Her sabah işyerim olan hastaneye girerken, daha idare katında gözüme çarpan, cafcaflı taşlı fosforlu kafa mendilleri ile ona uygun vazgeçilmez makyaj ve palyaço kıyafetleri ile hastane çalışan tıbbi sekreter personelleri olan bir zibil gibi ^türbanlı ordusu'...

Evimin tam karşısındaki denizin kıyısındaki kayalıklara her gün erkeklerle gelen ve normal günleri vazgeçtim, ramazanda bile kayaların dibinde erkeklerle her türlü iğrençlikleri sergileyen bir 'zinakar türbanlı ordusu',ve bunları sürekli görmesine mani olamadığım 16 yaşındaki evladımın 'anne tek saygı duyduğum örtülü sensin^'cümlesiyle yıkılan yüreğim.....

Kafamda yüzlerce soru işareti...

Bu nesil bu bez parçasını neden takıyor?
Bu nesil bu bez parçasına neden türban yada başörtü imajı vererek 'islami' adını alıp,^' adına kurban olduğum İslam' ı ', kelimenin tam manası ile lekeliyor kirletiyor ve incitiyor...
Bu nesil, dünyanın hiç bir islam ülkesinde benimsenmemiş, yaygınlaşmamış, olur görmemiş bu kıyafet biçimini, nerden nasıl olduda aldı ve bunu 'müslüman kızın kıyafeti' diye benimsedi...
Bu nesil neden bu aksesuvarına yada mendiline ısrarla 'türban ' yada 'başörtü' diyor?

Müthiş ve korkunç bir komplonun, islamda kadını yerle bir etme projesinin orta sahada oynadığını kahrolarak kabul etmek durumundayım. Bu komplo hangi arada derede içimize kadar girip dakotalı david i oynadı, hangi arada derede ingiliz lawrens in başarısına ulaştı ve biz bu arada nasıl uyuduk bunu hala hazmedebilmiş değilim....

Ama buna 'dur' deme konusunda bir yerlerden başlanması gerektiğine mutlak inanıyorum, ve buna inanmanında ötesine geçip elzem bir uygulama biçimine dönüşmelidir diye keskin sınırlarda çiziyorum.

Bu mendil yada bez paçalarına 'türban' , yada 'başörtü' adını takmalarına mani olmak,bunun islam a maledilmesine mutlak engel olmak zorundayız. Bunun sadece bir aksesuvar ve mendil olduğunu , İslami bir kıyafet biçimi olmadığını heryerde, sanalda reelde her fırsatta , kalemle yada sözle ve vazgeçmeden bıkmadan anlatmak zorundayız.

İslam da kadının, bu zekice hazırlanmış ve uygulamaya geçilmiş komplo ve dejenerasyon sistemi ile, yerinin esfelisafiline indirilmesine engel olmak zorundayız.

Müminelerin onurunu gururunu kurtarmak zorundayız.
Kavallerimin bana dediği gibi' bizler dinazoruz abla' yı, 'bizler 1400 yıldır söylenen o ölümsüz bestenin güftesiyiz' le değiştirmek zorundayız.

16 yaşındaki evladımın 'saygı duyduğu tek türbanlının annesi' olması kavramını yıkıp, gerçek islam kızını kadınını ortaya çıkaracak şekilde, bu asimilasyon işlemini pasifize etmek zorundayız...

Şirkin, şer güçlerin, İslam ın üzerinde her türlü oyunları oynayan şeytanın askerlerinin,
Allahim.gif
ın askerlerine galip gelmesine izin vermeme konusunda, her meselede olduğu gibi bu meseledede sorumluluk ve vebal düşmekde....

Ya Rab ! Sen bu oyunları, korkunç komploları kuranları, genç dimağları dejenere eden bu sistemi Kahhar sıfatınla kahret!, oyunlarını boz....

alıntı

samanpan Çevrimdışı

samanpan

.
Site Emektarı
bu garip giyinenleri yine aklı basında bayanlar düzeltmeli. anlatmalı arkadaşlarına. tesettürün başını bağlayıp bacaklarını açmak olmadığını biri hatırlatmalı. tesettürün makyaj yaparak ön plana çıkmak değil , setretmek gizlemek olduğunu biri anlatmalı. vücudunun her yerini belli eden şeyi giyip saçlarını kapayana birileri bişeyler anlatmalı...

samanpan Çevrimdışı

samanpan

.
Site Emektarı
Garip olan ve bu islamdışı giyinenlerin dikkatine :
tesettür kelime anlamı olarak "setr" kökünden gelmektedir. yani gizlemek anlamına gelir. 100 metreden belli olan kişi gizlemiş değil ifşa etmiştir.gördüğüm yüzlerce örnekten bir kaçı :
1.dizlerine kadar açık etek giyenler gizlemiş olmazlar...
2.vücudunun her yeri belli edecek derecede dar giyinenler gizlemiş olamazlar...
3.hem dizlerine kadar açık giyinip altına da sarı,pembe,parlak çoraklar giyenler gizlemiş olamazlar.
4.iç çamaşırı bile belli giyinenler gizlemiş olamazlar.
( tesettürlü kardeşlerim diyebilir ki öle şey mi olur iç çamaşırı nasıl belli olur, ben çok gördüm belli olan)
size bir de örnek:
post-9-1201356691.jpg

5. garip olan bu kişilerin anlamadığı şey ise neyi temsil ettikleri. Tesettürlü kardeşim!! islamı temsil ettiğini unutma!!!
böyle bi kişinin tesettürlü olduğunu kim iddia edebilir :
post-12-1235754684.jpg

Bu yazıyı yazmamdaki sebep batılı tasvir değil uyarıdır. Allah rızası için dikkat edelim. savunduğumuz değerleri ne hale getirdiğimize iyi bakalım. konuda yazan kayalarda orda burda yatıp kalkan başörtülü kız olmayalım çocuğumuz varsa da iyi anlatalım . kayalarda başörtülü kızın ne işi var diyenlere benim gördüğüm onlarca örnekden bir tanesi :
1203450291.jpg

içki içen kadını görünce ne hissediyoruz!!!
mümin bakıldığında Allahı hatırlatırmış bu resimlere bakınca neyi hatırlıyoruz ????
turdans4se.jpg

ne kadar da mutlu değil mi !!!!!!!!!!
....
bir erkek olarak çocuğum kız olurda böyle olur diye inanın ben korkuyorum. Allah ailemizden sakındırsın böyle örnekleri. bizleri hakiki müslüman eylesin.
Bu hissizlikle cemiyet yaşar derlerse pek yanlış.
Bir millet göster, ölmüş maneviyatıyla, sağ kalmış...
benim diyeceğim bunlar. Allah rızası için dikkat edelim ya adam gibi tesettür yapalım ya da islamı bu şekilde temsil etmeyelim...

KavlulFasl Çevrimdışı

KavlulFasl

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
HER SAKALLI HOCANIZ DEĞİL !!!
HER TESETTÜRLÜ BACIMIZ DEĞİL !!!

Baş örtüsü Değil Onlarda ki ''EŞONTİYON EŞONTİYON ''

Araba Aksesuarı olduğu gibi buda Bizim Toplumumuzda ki Din ile alakası olmayan Kadınların ''AKASESUARI'' haline gelmiştir...

n82208911812064783634.jpg

n1217620117300956205438.jpg

emobdp.jpg

51148008.jpg

E Çevrimdışı

etem_02

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
ABDULLLAH BİN AMR BİN AS (R.A) HZ MUHAMMED (SAV) IN BUYURDUGUNU RİVAYET ETMİŞTİR

ümmetimin son dönemlerinde giyimli fakat çıplak bir takım kadınlar olacaktır bunların başlarının üstü deve hörgücü gibi bulunacaktır onlar cennete giremezler cennetin kokusunu bile alamazlar .
HADİS ŞERİF (ahmed-taberani)

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
yüz karaları bunları gördükçe nefretim artıyor........başınızı neden kapatırsınız açın ahlaksızlar ...oysa bu cinsler okadar yaygınki şu zamanda.......Allah hidayet ve şuur versin....neyi niçin kimin için yapması gerektiğinin idrakini versin inşallah....bunları gördükçe canım sıkılıyor

şu geçeni durdursam çekipte eteğinden
soru versem haberin varmı öleceğinden (hesaptan mizandan)

samanpan Çevrimdışı

samanpan

.
Site Emektarı
yaşayarak öğretmeniz lazım.
güzel görünme kaygısından ziyade Allahtan korkarak giyinen kızlar örnek olmalı bu acaiplere

Hafsa binti Ömer Çevrimdışı

Hafsa binti Ömer

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
....çok korkuyorum yavrularım böle olur diye ....YA RAB !sen yavrularımıza, gençlerimize şuurlu tesettür nasib et .böyle olanlara da tez zamanda hidayet nasib et ....

GuLYaRaSi Çevrimdışı

GuLYaRaSi

VuSLaTa HaSReT
Admin
Gercekten bu zamanda cocuk egitmek cok zor.... Dikkat edilmesi lazim arkadas cevresine, ve ilk bastan cocuk henuz 3 yasinda sosyal bilinclenmesi basladigi anda, cocukla ilgilenip, temel dini inanclari yerlestirmek lazim.. Bence yukardaki resimlerdekilerinin cogu, bilmeyerek yapiyorlar, yani neden örtündügünü bilmiyor, geleneksel ailesi kapali oldugu icin basini örtmüs, yada aile baskisi oldugundan, tabiki bilerek önplana cikmak icin bole yapanlar vardir, ama bence cogu bilmiyorlar..onun icin hor bakmamak, sinir olmamak lazim, elimizden geliyorsa direkt konusmali...Allah islah etsin

selsebil Çevrimdışı

selsebil

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
yarı çıplaklara örtülü muamelesi yapmıyoruz zaten de onların fotoğraflarının sitelerde sayfalanmasına da anlam veremiyorum.vakit,zaman gazetesini topa tutuyoruz sonra kadın fotoğrafı kullandıkları için.

GuLYaRaSi Çevrimdışı

GuLYaRaSi

VuSLaTa HaSReT
Admin
Nassihaa kardes, nasihat alinsin diye konmus kardes, reklam yapmak icin degil..

samanpan Çevrimdışı

samanpan

.
Site Emektarı
yaw kardeş sokağa bi çıkıyorum ben büyük şehirde , adam gibi dinin gereği gibi örtünen arasan zor bulursun. zibil gibi garip giyinimli bu tarz insanlar var. çoğu sever konusmamak için kendimi zor tutuyorum. buraya da bayanlar çok giriyor siteye. umulur ki biri görür der ki demekki böle olması yanlışmış. - çünkü gülyarasının dediği gibi bilmiyorlar gerçekten. ya babası zorlamış ya bişey . yarım yamalak. öğrenir. böyle giyinmekten vazgeçer diye resim var. yoksa tesettür bölümünde bi ton konu var. kız okuyo. zaten ben tesettürlüyüm ne güzel diyo. böyle oldummu görüyo. baş bağlamakla sadece tesettür olmadığını. haklısın iğrenç resimler ama bi kişiyi bile etkilese yeter benim için.

Birtat Çevrimdışı

Birtat

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
samanpan hoca süpersin.
çok güzel konuya ne güzel genişlik kazandırdın.

tabi, diğer arkadaşların da ellerine sağlık.

selsebil Çevrimdışı

selsebil

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
yaw kardeş sokağa bi çıkıyorum ben büyük şehirde , adam gibi dinin gereği gibi örtünen arasan zor bulursun. zibil gibi garip giyinimli bu tarz insanlar var. çoğu sever konusmamak için kendimi zor tutuyorum. buraya da bayanlar çok giriyor siteye. umulur ki biri görür der ki demekki böle olması yanlışmış. - çünkü gülyarasının dediği gibi bilmiyorlar gerçekten. ya babası zorlamış ya bişey . yarım yamalak. öğrenir. böyle giyinmekten vazgeçer diye resim var. yoksa tesettür bölümünde bi ton konu var. kız okuyo. zaten ben tesettürlüyüm ne güzel diyo. böyle oldummu görüyo. baş bağlamakla sadece tesettür olmadığını. haklısın iğrenç resimler ama bi kişiyi bile etkilese yeter benim için.
peki,ısrar etmiycem.haklı olabilrsiniz,görüp de değişen vardır inşAllah...

M Çevrimdışı

mümkündür

Üye
İslam-TR Üyesi
YAŞADIĞIMIZ COĞRAFYADA SAKALLI VE CÜPPELİ FİRAVUNDA ÇOK

TESETTÜRLÜ KILEOPATRALARDA,

Ne diyebilirizki her beşere ömür ile ölüm arasında RABBİM RAHMAN bir zaman vermiştir.
bizim yapmamız gereken bunlardan olmamak ve ALLAH İÇİN YAPTIĞIMIZI,ALLAH A GÖRE YAPARSAK ALLAH İÇİN OLUR İDRAKİNE VARIP BUNU ÖYLE YAPMAK VE ALLAH A GÖRE AÇIKLAMAK(Kİ ZATEN ALLAH A GÖRE İNSANLARA TEBLİĞ YAPARSAK ALLAH İÇİN OLUR)
bizde bilmiyorduk örtünmenin teferruat olduğuna söyleyen(sapıklarda)çok..
BU TOPRAKLARDA İNSANLARDAN SAKLADIKLARI İSLAM VAR.

ENAM.157.İsanlardan ayetlerimizi (saklayanlar) alı koymaya kalkışanları yapmakta oldukları engellemeden dolayı azaba uğratacağız..(bu topraklarda mescitlerden ,meclislere ve sosyal kurumlarıyla islamı insanlardan saklamak için mücadele veriliyor.ve insanlarda bunun farkında değiller her insanda internete yönelemiyorki ki yönelsede karşısına okadar çok fikir,düşünce çıkıyor ne yapsın bir oryr bir burya döne döne kevgire dönüp duruyor)

ALEMLER İÇERİSİNDE SELAMOLSUN,ALLAH A YAKİNEN İMAN EDİP.DAHA SONRA ALLAH İÇİN,ALLAHA GÖRE AMEL EDİP,HAKKI VE SABRI TAVSİYE EDENE.....

Üst Ana Sayfa Alt