Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Anket Tevhid Akidesiyle Nasıl Tanıştınız ?

Ebu Selman et-Turkî Çevrimdışı

Ebu Selman et-Turkî

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Önceden cübbeliyi falan severdim, fakat ona gelen eleştiriler yüzünden bir keresine araştırayım dedim. Youtube'a cübbelinin sapıklıkları yazdım, karşıma çıkanlarla şok oldum. Neredeyse her gün videolar izliyordum ve yazılar okuyordum bu konuda. Daha sonra hadis inkarcılarının videolarını falan gördüm, kurandaki din sitesini gördüm, bir kaç ay hadis inkarcısı olarak dolaştım. Daha sonra bu da mantıklı gelmedi. Bir ara bu siteyi hatırladım, "tasavvuf büyüklerinin kendi eserlerinden küfür akideleri" adlı yazıyı okumuştum. Tasavvufu reddetmemde önemli ölçüde rol oynamıştı. Bu site de dahil başka yerlerde de kafamdaki sorulara cevap buldum, daha sonra bu siteye kayıt oldum. Allah'a hamd olsun artık hadis inkarcılığından da tasavvuftan da beriyim.

E Çevrimdışı

eslem berire

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Aleykumselam verahmetullahı ve berekatuhu..
Hersey Allah ıcın sohbete gıtme ıstegımle basladı..Bır baktım fetocularda abla olmusum ..sonra mahmutcular ..sonra adnan oktar..Dolastıgım uzun bır sürecten sonra hüsrana ugrayıp gerı dönüyordum..Her gıttıgım cemaatle bır kez daha yıkıldım ..Hem katılıyor hemde ıtaat etmıyor sonra dayanamayıp restı cekıyor
Ewıme kapanıyordum ..Sanal alemde basladı arayışım belkı ruhumun aradıgını bulurum dıye hergün yenı bır sıte guruba gırıyor yenı yenı seyler ögrenıyor ve degısıyordum..Fetocular carsaf gıydıgımı duyunca önce yalvardılar vazgecmedımı görünce ablalıktan attılar..
Cok garıp mahmutcularda arapca ögrenıyordum tebrıge geldıler carsaf gıyınce ancak onlardanda degıldım..
Kımseye aıd olamadan bır kaus yasarken ınternette bılmedıgım bırı tewhıd akıdesını yazdı..önce kızdım engelledım
Üc gun uyuyamadım engelı kaldırıp anlatmasına musade ettım ..Tam dedım bunları ezberlıcem bana musrık deme dedım yedırenedım hepsını ezberledım
..Gıdıp kurana baktım ayetlerı okudum okudum yetmedı bıdaha ..camı ımamına randewu aldım sordum Beynımde buyuk bır deprem yıkılısla yıkıldım sonra hastalanıp yataga düstüm..Bütün bu ayetlerın gerceklıgı benım dayatıma darbe oldu..Herseyı herkezı terk ettım düsunmeden..enakazın altından kalmam
Yaralarımı sarmam mumkun olmadı hergun yenı bır ımtıhan ..Dusman ordusu hem tagutun neferlerını hemde ıbblısın taıfesını üstume gönderdı ..Yırmı dört yasımdaydım..Hamdolsun suan ıyıyım

E Çevrimdışı

Ebu Mervah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ve aleyküm selam ve rahmetullah ve berekatuh. Nerden başlasam nasıl anlatsam bilemiyorumki, o kadar çok hadise yaşadım ki, ben yazsam destan olur sanırım, en az 10 sahife yazabilirim, ama uzatıp da başınızı ağrıtmak istemiyorum, bir kaç özet geçiyim. Hakikati ve hidayeti bulmak için Ankara'dan Konya'ya yaptığım 3 tane yolculuğu mu anlatsam, Konya'ya onları ikna edip Nurcu (Okuyucu) yapmaya gidip de, onların sabaha kadar 7 saat süren münazaradan sonra beni ikna edip Nurculuktan Tevhidi çevirdiklerini mi anlatsam, (Bu arada Yatsıdan sonra bir başladık, sabah namazına kadar sürdü tartışma, onlar delillerini koydu meydana, ben de koydum, Tevhid Risale-i Nur'a galip geldi her batıl davaya galip geldiği gibi) Mehmet Emin Akın Hocamla tanışma sürecini mi anlatsam, Akın Hocamın tam ofisinin kapısından çıkarken 2009 Şubatında; "Hocam bi de Çubukta EbuMuaz Seyfullah Çubukabadi diye birisi varmış, gidip onunla da tanışmayı düşünüyorum, ne dersiniz?" sorusuna, "Sakın gidip onunla tanışma, akideni bozar, o kişi Suud Selefisidir, onlar Suudcudur, Kralcıdır. Hem o kişi benim kitap çevirimi çaldı, kendisinin diye yayınladı." diye uyarısını dinlemeyip, yine de gidip o şaşkınla tanıştığımı mı anlatsam, Akın Hocamın tavsiyesini dinlemediğim için tevhid 1 yılımı heba ettiğimi mi anlatsam, hangi birini anlatsam, v.s. Bu süreçte bi de Menzil Ankara Vekillerinden tevbe aldığımı anlatmam gerek yok sanrım...Benim bildiğiniz 2007-2009 arası benim kafa beyin akıl Eslem Berire bacı da olduğu gibi çorba oldu, onda da olduğu sabahlara kadar uyuyamadığım günler oldu. Beynin bir yerinde tasavvuf, bir yerinde Risale-i Nur, bir yerinde gelenekselcilik, bir yer Tevhid...Rabbim nasip etti de müslüman olduk sonunda, yoksa halimiz haraptı, önceden ülkücü olduğumu da anlatmama hiç gerek yok sanırım. Rabbime hamdediyorum iyiki ülkücü iken canımı almamış. 2006'larda filan bizim akidede olanlara terörist, sapık, mezhepsiz, vehhabi, harici filan derdim, iyi hatırlıyorum. Olduk şimdi biz de terörist...Müslümanın adı olmuş terörist, Sübhanallah...

E Çevrimdışı

Ebu Huzeyfe eş Şami

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sırayla fethullahçı, yazıcı ve okuyucularda takıldım. Sonra nakşibendi oldum birazcık. Ahmet abi diye biri vardı. Çok sevdiğim biriydi. Şehid(inşaAllah) oldu sonra. Ben de bayağı etkilendim ve araştırdım. Bu siteyi buldum. Forum aracılığıyla Ebu Hanife abiyle reelde tanıştım. Sonra bizim okuldan biri falan yerde böyle bi cemaat var dedi oraya gittim. Tevafuk Ebu Hanife abiyi orda gördüm :D

y0lcu34 HARİCİSİ Çevrimdışı

y0lcu34 HARİCİSİ

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Işıd Musul'u aldı, askerlerin kafasını kesiyor vb. haberlerden sonra "İslam'da böyle bir şey mi var yav, bu gerçek İslam değil" meşhur tepkisiyle birlikte birkaç arama yapmaya başladım. Durum böyle olunca haliyle Türkiye'de ki aşırıların kaynaklarından beslendim. O zamanlar Ebu Hanife'yi taklid ettiğimizden hanefi itikad görüşlerini araştırdım, diğer ehli sünnet görüşlerini okudum. Benim öğrendiğim din ile uzaktan yakından alakası yoktu. İşin ilginci namaz yok abdest yok ortama girince hararetli şeriat savunmaları falan. Allah'a boyun eğmemişim daha at pazarında şeriat muhabbeti kovalıyoruz, vallahi hayret. Bence tevhidin anlaşılmasının ana teması ibadet, ilah gibi dini terimlerin manasını öğrenmekten geçiyor. Çünkü kelime-i tevhidi söylediğimizde Allah'tan başka ilah olmadığını ve O'ndan başka ibadete layık olmadığını ikrar ederken bunların manasından bihaberdik, şuan birçok kişi de aynı durumda. Velhasılı meseleleri risale ve makale okuyarak öğrenmeye çalıştığım için ilk dönemler baya bir aşırıydım. Sadece küfür meselelerini öğrenmek ve fıkıh yönünden cahil kalmak insanı aşırı yapıyor. 1-2 yıllık süreç içerisinde Allah nasip etti ve birçok meseleyi araştırdım, aşırıların canlı örneklerini de görünce hakkı görmek şükürler olsun zor olmadı. Bu süre zarfında ilmimin yettiği kafamın bastığı meseleleri törpüledim, cahili olduğum dinin birçok meselesinde de üşengeçliğimi yendiğim miktarda kendimi törpülemeye gayret ediyorum.

S Çevrimdışı

sabrii_27

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ve aleyküm selam ve rahmetullah ve berekatuh. Nerden başlasam nasıl anlatsam bilemiyorumki, o kadar çok hadise yaşadım ki, ben yazsam destan olur sanırım, en az 10 sahife yazabilirim, ama uzatıp da başınızı ağrıtmak istemiyorum, bir kaç özet geçiyim. Hakikati ve hidayeti bulmak için Ankara'dan Konya'ya yaptığım 3 tane yolculuğu mu anlatsam, Konya'ya onları ikna edip Nurcu (Okuyucu) yapmaya gidip de, onların sabaha kadar 7 saat süren münazaradan sonra beni ikna edip Nurculuktan Tevhidi çevirdiklerini mi anlatsam, (Bu arada Yatsıdan sonra bir başladık, sabah namazına kadar sürdü tartışma, onlar delillerini koydu meydana, ben de koydum, Tevhid Risale-i Nur'a galip geldi her batıl davaya galip geldiği gibi) Mehmet Emin Akın Hocamla tanışma sürecini mi anlatsam, Akın Hocamın tam ofisinin kapısından çıkarken 2009 Şubatında; "Hocam bi de Çubukta EbuMuaz Seyfullah Çubukabadi diye birisi varmış, gidip onunla da tanışmayı düşünüyorum, ne dersiniz?" sorusuna, "Sakın gidip onunla tanışma, akideni bozar, o kişi Suud Selefisidir, onlar Suudcudur, Kralcıdır. Hem o kişi benim kitap çevirimi çaldı, kendisinin diye yayınladı." diye uyarısını dinlemeyip, yine de gidip o şaşkınla tanıştığımı mı anlatsam, Akın Hocamın tavsiyesini dinlemediğim için tevhid 1 yılımı heba ettiğimi mi anlatsam, hangi birini anlatsam, v.s. Bu süreçte bi de Menzil Ankara Vekillerinden tevbe aldığımı anlatmam gerek yok sanrım...Benim bildiğiniz 2007-2009 arası benim kafa beyin akıl Eslem Berire bacı da olduğu gibi çorba oldu, onda da olduğu sabahlara kadar uyuyamadığım günler oldu. Beynin bir yerinde tasavvuf, bir yerinde Risale-i Nur, bir yerinde gelenekselcilik, bir yer Tevhid...Rabbim nasip etti de müslüman olduk sonunda, yoksa halimiz haraptı, önceden ülkücü olduğumu da anlatmama hiç gerek yok sanırım. Rabbime hamdediyorum iyiki ülkücü iken canımı almamış. 2006'larda filan bizim akidede olanlara terörist, sapık, mezhepsiz, vehhabi, harici filan derdim, iyi hatırlıyorum. Olduk şimdi biz de terörist...Müslümanın adı olmuş terörist, Sübhanallah...
Ben bi dönem ırkçıydım türklerin dışındaki herkesi düşman görüyodum ve türk olmayan biri türk olan birinden bana su verirmisin diye su istese bile bu ne cüret nasıl bi türke emir verir diye ona bile kinlenirdim sonra komünizme doğru geçmeye başladım ırkçılık o zamanda azda olsa vardı.Sonra siyasetten uzaklaştığım bi dönem oldu sonra sıkıntılı bazı dönemlerden geçtim o dönemde Allaha yönelme oldu tevhidle tanışmam biraz daha zaman aldı tanışalı 2 sene olsada son 8 9 ayda tevhidi daha iiyi benimsedim

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Aleykum selam ve rahmetullahu ve berakat
ALLAH in rahmeti ve bereketi ile tanistim tevhidle hasbunallahi ve nimel vekil dedim. Tevhidi soylerken once ALLAH i sonra nebisi muhammed sallallahu aleyhi vesellemi tanidim ve iman ettim gerisini ALLAH zulcelali vel ikram cabalamama gore tahsis etti bu baska nasil tanisabiliriz ki dogdugumuz anda okunan ezan ve tevhid ile buyuduk her daim bi iznillah cabalamamizin karsiligi onu bize bahseden ALLAH zulcelali vel ikramin huzurunda mukafati yaninda gormek temennim ile :) ALLAH bizleri mahcup etmesin biz rabbimizden raziyiz oda bizden razi olsun amin.

xena Çevrimdışı

xena

God bless Me...
İslam-TR Üyesi
Hemen hemen hepinizin Yorumlarını hikayelerini dinledim...

Benim hemen hemen her kesimden İdeolojiden arkadaşlarım ve çevrem var.
Kemalisti
Tayyipçisi
Nurcusu
Cübbelisi
Nakşisi
Ataisti
Selefisi
Ülkücüsü
Deisti
Kuran Müslümanıyım diyeni
Hristiyanı
vs vs vs

Hiç biri beni Kendi Kulvarlarına ÇEKEMEDİ...Benim bir adım yok sadece MÜSLÜMANIM, İnşaAllah.....

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Tevhid Akidesiyle nasil tanıştınız?

Bu soruyu cok düşündüm dünden beri.

Uskudar da minik bir cay ocağı vardir.
çaycisi boğaziçili bir abi,
bazen marmara ilahiyat hocalari ve etraf çevre toplanır muhabbet edilir.
Bir keresinde konu varlik sancisi uzerine yorumlamalar uzerineyken,
Varlik - hiclik
Kuş La der Balik iLLa dan sonra
Gel ne olursan ola yine gele evrilince
Peki ya sonra ? diye bir soru sormustum.

Tevhid akidesiyle tanıştık peki ya sonra ? Diye soruyorum dünden beri.
Sonra ne olmuştu?

Benim hayatimda ne nurcular ne cubbeliciler ne baska seyler vardi. Bilmezdim bile. Daha doğrusu ilgilenmezdim.

Bizim ailedeki tek dinsel gelenek
Mevlit zamanlari lokma dokme komşuya gonderme trafiğinden öteye geçmezdi.

Mitler, efsaneler, felsefik bilgiler bağnazlık,paganlik vs etrafında dönerken yine arnavutlara has garip ahlaki bir muhafazakarlik da vardi.

Köklere bağlılık ve milliyetçilikten ötürü hala sol kolumda henuz sildiremedigim, ailemin kökünü temsilen bir dövme bulunmakta mesela.

18 yaşıni babasiyla raki içerek kutlayan biriydim ben.

Fakat her daim şüphe duyan.yaşadığı hayatının anlamsızlığının farkinda olan ama boşluğun sebebinin ne olduğunu idrak edemeyen.

Sonra senarist bir kadinla tanistim.
Bana sadece oku dedi ve bir meal verdi

Okudum.
Ilk basta peygamberler ilgimi çekmişti.

Peygamberler hayati uzerinden gittim.
Sonra kendime bir ortadoğu haritasi cikarttim.

Okulu dondurdum ve yola çıktım.
Bazisinda babam eslik etti bazisinda yalnizdim.
Babamin turistlik ortadogu toplum inceleme gezisi benim arayisimdi.
Okuduğum yerleri görmek istedim.
Okumak yetmez benim gibiler için.
Hissetmek gerek. 5 duyu.

Lübnanlı bir rahibe
Istavroz ne demek diye sormuştum.
Hareketleri yaparak
Sagim ve solumdaki melekler sahit olsun ki
Karnimdaki bebek alnimin yazisidir demisti.

Kible mescidinin icinde Hz Meryem in kaldığı yer diye bilinen kapisi demirli muazzam bir oda vardir. Ağlatir.
O gece kac kez Meryem suresini dinledim hatırlamıyorum.

Mescidi Aksa nin avlusunda otururken
Etrafı izlediğimde
Daha önce hic hayatim olmamış
O an sanki orada var olmuşum gibi bir hisse kapılmıştım.
Koca dunya bir an durmuş gibi.

Insan zannediyor ki
Dunya sadece bulunduğun yer
Evin cevren ailen arkadaslarin bunlardan ibaret

Ben kendi fanusum icinde takilip,
sıkıştığım dünyanın gerçek olmadigini anladigimda

Çıkmaya çalıştım nefes almak için.
Kabaca 5 sene sürdü nefes almam.

Cerrahi tekkesindeki shems(friendlander)babanin omzunda çok aglamisligim vardir ne yapacagimi hala bilmiyorum diye.

Sonunda fanusu kırıp nefes aldığımda
Kendime bir liste yapıp ogrenmem gerekenler diye ufak ufak uygulamaya basladim.

2. Asamadaki ailesel sıkıntıları zaten tanışma bölümünde yazmıştım evvelden. Anlatmam manasiz.

Demek istediğim benim şunlar bunlarla olan cemaatler icinde giriş cikisim değil
İçsel olarak bocalama evrem çok oldu.

Mevlit gecelerindeki lokmalardan bugüne geliş.

Peki ya sonra ? Tanistin ya sonra ?

Lezzetli bir pastanin vermiş olduğu ilk haz ile sonraki rutinlesmeler.
Herseyi bilen ama amelsiz musluman kardesler.
Herkes o kadar cok sey biliyor
O kadar çok konusuyordu ki
Bir yerden sonra tikandim.
Hakikat ne ?

Muhyiddin sekur bunlari lavabodaki tikanmalara benzetmisti.
Insanlar bazen tikanirlar, ben bunlara kirilma anlari derdim. Okul olur,aile olur, iş olur dunyalik meşgale ve telaslar imtihanlar..

Ama eninde sonunda ne kadar tikanirsan tikan
Sah damarindan sana daha yakın olan Rabbin de soluğu aliyorsun. Seni senden iyi bilen taniyan Rabbinden baska kimin var teslimiyeti.

Diriliş magralarda iken
Insanin gokdelenlerde işi ne ola ?
Sorunsalı..

Aslinda yazmayacaktim fakat,

Raki sofralarindan gelenler de var aranıza bilin.

Kim olursa, ne olursa olsun,dinsiz faşist kafalara karsi sahiplendiğim her musluman kardesimin
Sırtını bana ve benim gibilere sırtını dönmesi
Inanilmaz kırıcı bilin.

Umulur ki hardal tanesi kadar çabası olanlari çember dışına atmaktan vazgeçer bazı kardesler.
Hem reelen hem sanalen.

Öyle.

S Çevrimdışı

simurg

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Tevhid Akidesiyle nasil tanıştınız?

Bu soruyu cok düşündüm dünden beri.

Uskudar da minik bir cay ocağı vardir.
çaycisi boğaziçili bir abi,
bazen marmara ilahiyat hocalari ve etraf çevre toplanır muhabbet edilir.
Bir keresinde konu varlik sancisi uzerine yorumlamalar uzerineyken,
Varlik - hiclik
Kuş La der Balik iLLa dan sonra
Gel ne olursan ola yine gele evrilince
Peki ya sonra ? diye bir soru sormustum.

Tevhid akidesiyle tanıştık peki ya sonra ? Diye soruyorum dünden beri.
Sonra ne olmuştu?

Benim hayatimda ne nurcular ne cubbeliciler ne baska seyler vardi. Bilmezdim bile. Daha doğrusu ilgilenmezdim.

Bizim ailedeki tek dinsel gelenek
Mevlit zamanlari lokma dokme komşuya gonderme trafiğinden öteye geçmezdi.

Mitler, efsaneler, felsefik bilgiler bağnazlık,paganlik vs etrafında dönerken yine arnavutlara has garip ahlaki bir muhafazakarlik da vardi.

Köklere bağlılık ve milliyetçilikten ötürü hala sol kolumda henuz sildiremedigim, ailemin kökünü temsilen bir dövme bulunmakta mesela.

18 yaşıni babasiyla raki içerek kutlayan biriydim ben.

Fakat her daim şüphe duyan.yaşadığı hayatının anlamsızlığının farkinda olan ama boşluğun sebebinin ne olduğunu idrak edemeyen.

Sonra senarist bir kadinla tanistim.
Bana sadece oku dedi ve bir meal verdi

Okudum.
Ilk basta peygamberler ilgimi çekmişti.

Peygamberler hayati uzerinden gittim.
Sonra kendime bir ortadoğu haritasi cikarttim.

Okulu dondurdum ve yola çıktım.
Bazisinda babam eslik etti bazisinda yalnizdim.
Babamin turistlik ortadogu toplum inceleme gezisi benim arayisimdi.
Okuduğum yerleri görmek istedim.
Okumak yetmez benim gibiler için.
Hissetmek gerek. 5 duyu.

Lübnanlı bir rahibe
Istavroz ne demek diye sormuştum.
Hareketleri yaparak
Sagim ve solumdaki melekler sahit olsun ki
Karnimdaki bebek alnimin yazisidir demisti.

Kible mescidinin icinde Hz Meryem in kaldığı yer diye bilinen kapisi demirli muazzam bir oda vardir. Ağlatir.
O gece kac kez Meryem suresini dinledim hatırlamıyorum.

Mescidi Aksa nin avlusunda otururken
Etrafı izlediğimde
Daha önce hic hayatim olmamış
O an sanki orada var olmuşum gibi bir hisse kapılmıştım.
Koca dunya bir an durmuş gibi.

Insan zannediyor ki
Dunya sadece bulunduğun yer
Evin cevren ailen arkadaslarin bunlardan ibaret

Ben kendi fanusum icinde takilip,
sıkıştığım dünyanın gerçek olmadigini anladigimda

Çıkmaya çalıştım nefes almak için.
Kabaca 5 sene sürdü nefes almam.

Cerrahi tekkesindeki shems(friendlander)babanin omzunda çok aglamisligim vardir ne yapacagimi hala bilmiyorum diye.

Sonunda fanusu kırıp nefes aldığımda
Kendime bir liste yapıp ogrenmem gerekenler diye ufak ufak uygulamaya basladim.

2. Asamadaki ailesel sıkıntıları zaten tanışma bölümünde yazmıştım evvelden. Anlatmam manasiz.

Demek istediğim benim şunlar bunlarla olan cemaatler icinde giriş cikisim değil
İçsel olarak bocalama evrem çok oldu.

Mevlit gecelerindeki lokmalardan bugüne geliş.

Peki ya sonra ? Tanistin ya sonra ?

Lezzetli bir pastanin vermiş olduğu ilk haz ile sonraki rutinlesmeler.
Herseyi bilen ama amelsiz musluman kardesler.
Herkes o kadar cok sey biliyor
O kadar çok konusuyordu ki
Bir yerden sonra tikandim.
Hakikat ne ?

Muhyiddin sekur bunlari lavabodaki tikanmalara benzetmisti.
Insanlar bazen tikanirlar, ben bunlara kirilma anlari derdim. Okul olur,aile olur, iş olur dunyalik meşgale ve telaslar imtihanlar..

Ama eninde sonunda ne kadar tikanirsan tikan
Sah damarindan sana daha yakın olan Rabbin de soluğu aliyorsun. Seni senden iyi bilen taniyan Rabbinden baska kimin var teslimiyeti.

Diriliş magralarda iken
Insanin gokdelenlerde işi ne ola ?
Sorunsalı..

Aslinda yazmayacaktim fakat,

Raki sofralarindan gelenler de var aranıza bilin.

Kim olursa, ne olursa olsun,dinsiz faşist kafalara karsi sahiplendiğim her musluman kardesimin
Sırtını bana ve benim gibilere sırtını dönmesi
Inanilmaz kırıcı bilin.

Umulur ki hardal tanesi kadar çabası olanlari çember dışına atmaktan vazgeçer bazı kardesler.
Hem reelen hem sanalen.

Öyle.

Benimde tam tersi , önceleri militan , şimdi gesi bağlarında dolanıyorum..

xena Çevrimdışı

xena

God bless Me...
İslam-TR Üyesi
Benimde tam tersi , önceleri militan , şimdi gesi bağlarında dolanıyorum..

:):) Militan, Bir fikrin zaferi için mücadele eden kimse. ;)

Herkesi sevmek mümkün değil( tüm fraksiyonlar, İdeolojiler, Cemaatler , Gruplar vs vs ) AMA Herkes için DUA Etmek Mümkün...:)

T Çevrimdışı

TevhideriMusab

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
''Allah, dilediğini saptırır, dilediğini de doğru yola iletir. O, mutlak güç sahibidir, hüküm ve hikmet sahibidir.'' İbrahim Suresi 4.Ayet Onlarca cemaat dolaştıktan sonra,Rabbime günlerce yalvardıktan sonra Allah beni doğru yola iletti.Allah'a hamd olsun Allah ayaklarımızı sabit kılsın.Aslında 2 senede Tevhid Akidesi ile tanışıncaya kadar çok olay yaşadım ama kelimeler yeter mi bilmiyorum...

E Çevrimdışı

Ebu SILA

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
..rabbime hamdolsun 18 yıl önce çalıştığım işyerinde bir kardeşimin vesilesi ile önce sünnet ve hadis sonra da tabiki kuranla tanıştım. benim en büyük avantajım tasavvuf ve tarikat dünyasına girmedim.
bu yüzden hadisleri sorgulamadan kabul ettim ve gücüm yettiği kadar da amel ediyorum. tabiki halen de eksiklerim var.
rabbim affetsin !