Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Tevhid Ve Tağutu Ayrıntılı Olarak Anlatan Kitaplara Ihtiyacım Var

M Çevrimdışı

morueqq

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
selamun aleykum

tevhid ve özellikle tağutu ayrıntılı olarak anlatan kitaplara ihtiyacım var...

kitap hediye etmek istediğim kişiler var bu konulara uzaklar ben bir kaç kitap buldum ama sizlerde öneride bulunun akhiler kitap fiyatı en fazla 5 lira olsun toplu alacağımdan ucuz olursa iyi olur

bunlar nasıl

http://www.kitapyurdu.com/kitap/default.asp?id=574415&sa=144126153
kitapyurdu: kitap - Tağut - Prof. Dr. Seyyid Kutup,Musab Beşer, 144125524,
kitapyurdu: kitap - Alim ve Tağut - Prof. Dr. Yusuf El Kardavi,Ahmet Pakalın, 144125524,

önereceğiniz kitaplar güncel meselelere de değinen bir kitap olursa iyi olur

Mercan Çevrimdışı

Mercan

Eski nick : Salih Kul
İslam-TR Üyesi
selamun kardeşim kardeşim,
Yukarıda verdiğin örneklerden aşağıdakini okudum sadece, ama bana biraz sıkıcı geldi, akmadı yani kitap.

Tağut
Prof. Dr. Seyyid Kutup
BEYAZ KARINCA YAYINLARI

önerebileceğim kitaplar şunlar, fiyat olarak sen karşılaştırırsın artık.

1- Yoldaki İşaretler (OKUDUM, DAĞITTIM, KESİNLİKLE TAVSİYE EDERİM.)
Prof. Dr. Seyyid Kutup
PINAR YAYINLARI

2- Kulluk (OKUDUM, KESİNLİKLE TAVSİYE EDERİM.)
İbn Teymiyye
PINAR YAYINLARI

3- Tevhid ve Değişim (OKUDUM, TAVSİYE EDERİM.)
Celaleddin Vatandaş
PINAR YAYINLARI

4- Tevhid Risalesi cep boy
İmam Gazali
SEMERKAND YAYINCILIK

5- Tevhid Daveti
Prof. Dr. Seyyid Kutup
RAVZA YAYINLARI

6- Tağutların Yardımcılarına Dair Şüphelerin Giderilmesi
Ebu Muhammed el-Makdisi
ŞEHADET YAYINLARI

7- Tağutu Reddetmek Tevhidin Gereğidir
Ziyaeddin el Kudsi
HAK YAYINLARI

8- Tevhid ve Şirk
Mehmed Alagaş
İNSAN DERGİSİ YAYINLARI

Ebu Yaser Çevrimdışı

Ebu Yaser

Üye
İslam-TR Üyesi

Ve aleykum es selam ve rahmetullah

Bir akhim vermişti bu kitabı okudum inşaallah tağutla ilgili ayet ve hadisler, tağutun ulemadaki,lügattaki anlamları ve tağutun çeşitleri ayrıntısıyla kitapta açıklanıyor.

İslam'dan uzak yaşantısı olanlar örneğin: namaz kılmayanlar yada kur'an dan habersiz yaşayanların hak dini islam'ın öneminin farkına varabilmesi için mevdudi nin "Gelin Müslüman Olalım" kitabını çok tavsiye ederim. Öncelik iman konusuna değinir sonra namaz zekat oruç hac cihad konularını ayrıntılı açıklar çok güzel kitaptır inşaallah

Tavsiye edebileceğim Mehmet Göktaş ın "Gençlere Tevhid Dersleri" Ebu Hanzala'nın "Tüm Resullerin Ortak Daveti" dir.

Bu linkte de Ahmed Kalkanın Kur'ani Kavramlarla ilgili kitapları var inşaallah bu kitaplarda yararlı olur senin için..

Ahmed Kalkan Kur'ani Kavram Kitapları

Güncel meselelerle ilgili kitap benim bildiğim Ebu Hanzala nın "Akaid Dersleri" kitabı vardır hem akaidle ilgili tanımlar hem de güncel akidevi konular mevcuttur..

(Not: Bu tavsiye ettiğim kitapların fiyatı uygundur inşaallah)

Şu an derlediğim bir kitap var daha yapım aşamasındayım ismi "güncel akidevi konular" bu kitap inşaallah istediğin gibi özellikle bu ülkedeki akidevi meselelere değiniyor. Bitirdiğimde sana pdf şeklini vereyim inşaallah, istersen kendinde yararlandığım siteye göz atabilirsin; tevhidiyasayangaripler.blogspot.com

EBU NİDA Çevrimdışı

EBU NİDA

Üye
İslam-TR Üyesi
kelimei tevhidin anlam ve şartları faruk furkanın dili çok açık yeni islama giren biri çok iyi anlayabilir üstelik 4 yada 5 tl felan.

kitabbuttevhid muhammed ibn abdulvahhab buda çok güzel.şerhlisini bul. ALLAHalem bu 5 tl bişeydir. egerki kitap fuarı açılmışsa ist a dahada ucuza alabilirsin.

tağut muhammed ibn abdulvahhaba ait ebu ubeyde onu şerh yapmış ben okudum çok güzel anlatmış 4 yada 5 tl diye biliyorum.

bu kitabları avam olan islama yeni giren biri çok rahat anlayabilir.

M Çevrimdışı

morueqq

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
Allah -swta- razı olsun akhiler :) hepsi çok değerli kitaplar fakat bütçe kısıtlı ve seçmesi de oldukça zor yoldaki işaretleri almayı düşünüyorum başlangıç için iyi bir kitap olur sanırım... bunun yanında kitabın arasına tevhid,şirk,kulluk,tağut ve bazı güncel meseleler hakkında sade,anlaşılır derleme olarak yazıcıdan çıktı alıp kitabın arasına sıkıştıracağım ne dersiniz böyle nasıl olur ?

Ebu Yaser Çevrimdışı

Ebu Yaser

Üye
İslam-TR Üyesi
Haklısın akhi ama bu siteleri tavsiye etmemin amacı kitap tavsiyesi için değil @morueqq akhinin yazı derlemesi için bu tavsiyeleri yaptım inşaallah bu sitelerde derleme yapabileceği güzel makaleler yazılar bulabilir inşaallah..

Üst Ana Sayfa Alt