Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Türkçe Ezan Zulmu Ve Felah Kelimesi‏

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Sırat köprüsüne inanmadığımı da nereden çıkardın? Siz hiç Allah'tan korkmuyor musunuz? İnsanların yapmadıkları şeyleri yapmış gibi göstermekten utanmıyor musunuz?

Sen gorilden mi geliyorsun yoksa Adem (a.s.) maymun mu idi (haşa) ?
İnandığını mecburen kabul ettiğin kitab'ta Rabbin ne diyor?

samanpan Çevrimdışı

samanpan

.
Site Emektarı
maymunla ortak atadan geldiğime inanırım diyosun sonra da ben ne dedim diyosun.
hz. Adem i de yalanlamıyosan maymunla ortak atan hz.Adem heralde haşa. milleti şu vakitte oyalama saçma fikirlerinle.

abdullah13 Çevrimdışı

abdullah13

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Evet, Tanrı. Ben de Tanrı sözcüğünden tiksinen Arap kafalılardan hiç hazzetmem. Bunlara Arapça küfür edilse, ona bile amin derler sanırım.

Türkün itten türediğini dair bir inancım yok ama maymunla ortak bir atadan türemiş olabiliriz.

Yav sen tanrı dediğin sürece tiksindiklerim arasında olacaksın senin benden hazzedip etmemen umurumda mı sanıyorsun? Arap kafalı ne demek yahu? Müslümanlıktan çıkardığın anlam arap kafalı olmak ise sana cevap yazmak sadece vakit kaybıdır.
Maymundan veya başka bir hayvandan türediğine ihtimal veriyorsun ya bu sana yeter..Bana da yeter..
Ben içimde en ufak bir şüphe olmadan bütün insanlığın Adem (as) 'den geldiğini biliyorum.
Sen ihtimal verdiklerinin kısırdöngüsünde dolaşmaya devam et.

Harbiden seni burada böyle yazmaya zorlayan nedir?

ي Çevrimdışı

يَعْقِلُونَ

Üye
İslam-TR Üyesi
Sen gorilden mi geliyorsun yoksa Adem (a.s.) maymun mu idi (haşa) ?
İnandığını mecburen kabul ettiğin kitab'ta Rabbin ne diyor?

Ben "gorilden geliyorum" veya "Adem maymundu" demedim ki. Sadece, "maymunla ortak bir atadan geliyor olabiliriz" dedim.

- - - Updated - - -

maymunla ortak atadan geldiğime inanırım diyosun sonra da ben ne dedim diyosun.
hz. Adem i de yalanlamıyosan maymunla ortak atan hz.Adem heralde haşa. milleti şu vakitte oyalama saçma fikirlerinle.

ben topraktan bir canım

ي Çevrimdışı

يَعْقِلُونَ

Üye
İslam-TR Üyesi
Yav sen tanrı dediğin sürece tiksindiklerim arasında olacaksın senin benden hazzedip etmemen umurumda mı sanıyorsun? Arap kafalı ne demek yahu? Müslümanlıktan çıkardığın anlam arap kafalı olmak ise sana cevap yazmak sadece vakit kaybıdır.
Maymundan veya başka bir hayvandan türediğine ihtimal veriyorsun ya bu sana yeter..Bana da yeter..
Ben içimde en ufak bir şüphe olmadan bütün insanlığın Adem (as) 'den geldiğini biliyorum.
Sen ihtimal verdiklerinin kısırdöngüsünde dolaşmaya devam et.

Harbiden seni burada böyle yazmaya zorlayan nedir?

yav he he

Abdulmuizz Fida

Admin
Ben "gorilden geliyorum" veya "Adem maymundu" demedim ki. Sadece, "maymunla ortak bir atadan geliyor olabiliriz" dedim.

- - - Updated - - -

ben topraktan bir canım
Maymunla ortak atadan geldiğine inanan ya da şüphe eden Kur'anı inkar eden/etmiş olan kafirlerdir. Çünkü Allah insanı / Ademi ilk olarak balçıktan yaratmış ve hayvandan üstün / şerefli kılmıştır. Maymunu atası kabul edenler hem Allahı hem Kur'anı yalanlamış, iman etmemişlerdir. Bu sebeble fiziki olarak değilde, manevi olarak hayvanlar gibi hatta yol olarak hayvandan da aşağı olmuş olurlar.

K Çevrimdışı

Kuşçu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sırat köprüsüne inanmadığımı da nereden çıkardın? Siz hiç Allah'tan korkmuyor musunuz? İnsanların yapmadıkları şeyleri yapmış gibi göstermekten utanmıyor musunuz?

Şunu öğren ki nasıl ki Allah hakkında şüpheye düşmek insanı kafir yapıyorsa onun getirdikleri hakkında da şüpheye düşmek insanı kafir yapar. Senin "geliyor olabiliriz" sözün küfre düşmene yeter ve artar. Küfre düştükten sonra inansan ne inanmasan ne? NE de olsa sırat köprüsüne inanman seni kurtaramayacaktır. Ben sana küfre düştün diyorum ama sen bana ben sırat köprüsüne inanıyorum diyorsun. Ama ben senin küfre saptığını ıspatladım da sen sırat köprüsüne inandığını ıspatlayamadın. Neyse... Bence sen Allah'ın bir olduğuna ve Muhammed a.s'in Allah'ın kulu ve elçisi olduğuna şehadet getir. Çünkü gerçekten de bu seni kurtarıcıdır. Şehadet getirdikten sonra da bol bol tevbe-i istiğfarda bulun. Ve de hakkında bilgin bulumayan şeyler hakkında sakın ola ki konuşma. Bu, şekil a'da görüldüğü gibi seni küfre götürebilir. Ondan sonra Allah'a iman ne demektir konusunu iyice araştır ve öyle gel. Öyle ya da akideyi bilmeyen biri gelip bize türklük ve islam hakkında ders veriyor. Ayrıca küfre düşeni tekfir etmek de naslardandır. BKZ. Tevbe 65.

ي Çevrimdışı

يَعْقِلُونَ

Üye
İslam-TR Üyesi
Maymunla ortak atadan geldiğine inanan ya da şüphe eden Kur'anı inkar eden/etmiş olan kafirlerdir. Çünkü Allah insanı / Ademi ilk olarak balçıktan yaratmış ve hayvandan üstün / şerefli kılmıştır. Maymunu atası kabul edenler hem Allahı hem Kur'anı yalanlamış, iman etmemişlerdir. Bu sebeble fiziki olarak değilde, manevi olarak hayvanlar gibi hatta yol olarak hayvandan da aşağı olmuş olurlar.

Ben maymunu atam kabul etmiyorum ki. "Maymunla ortak bir atadan gelmiş olabiliriz" diyorum. Birçok açıdan (fiziksel,biyolojik,davranışsal) birbirimize benzeriz. İnsan da topraktan, maymun da topraktandır. Demek ki ortak atamız topraktır ;)

ي Çevrimdışı

يَعْقِلُونَ

Üye
İslam-TR Üyesi
Şunu öğren ki nasıl ki Allah hakkında şüpheye düşmek insanı kafir yapıyorsa onun getirdikleri hakkında da şüpheye düşmek insanı kafir yapar. Senin "geliyor olabiliriz" sözün küfre düşmene yeter ve artar. Küfre düştükten sonra inansan ne inanmasan ne? NE de olsa sırat köprüsüne inanman seni kurtaramayacaktır. Ben sana küfre düştün diyorum ama sen bana ben sırat köprüsüne inanıyorum diyorsun. Ama ben senin küfre saptığını ıspatladım da sen sırat köprüsüne inandığını ıspatlayamadın. Neyse... Bence sen Allah'ın bir olduğuna ve Muhammed a.s'in Allah'ın kulu ve elçisi olduğuna şehadet getir. Çünkü gerçekten de bu seni kurtarıcıdır. Şehadet getirdikten sonra da bol bol tevbe-i istiğfarda bulun. Ve de hakkında bilgin bulumayan şeyler hakkında sakın ola ki konuşma. Bu, şekil a'da görüldüğü gibi seni küfre götürebilir. Ondan sonra Allah'a iman ne demektir konusunu iyice araştır ve öyle gel. Öyle ya da akideyi bilmeyen biri gelip bize türklük ve islam hakkında ders veriyor. Ayrıca küfre düşeni tekfir etmek de naslardandır. BKZ. Tevbe 65.

Sen benim küfre saptığımı ispatladın mı? "Maymunla ortak bir atadan geliyor olabiliriz" demek mi küfür? Ben maymunla insan arasındaki ortaklığın toprak olduğunu söylesem ne dersin? Böyle apışık kalırsın. Artık bundan sonra insanların sözlerini ne anlamda söylemiş olabileceklerini düşünmeden hemencecik kafir damgası yapıştırmazsınız yobaz okçu bey/hanım. Şimdi sizi Allah'la başbaşa bırakıyorum ki tevbenizi edip imanınızı tazeleyebilesiniz.

Abdulmuizz Fida

Admin
Ben maymunu atam kabul etmiyorum ki. "Maymunla ortak bir atadan gelmiş olabiliriz" diyorum. Birçok açıdan (fiziksel,biyolojik,davranışsal) birbirimize benzeriz. İnsan da topraktan, maymun da topraktandır. Demek ki ortak atamız topraktır ;)
Çevir kazı yanmasın.
Sen "ata" deyince canlı bir varlık mı anlarsın, yoksa bir madde mi anlarsın?

Bizim - insanların atası Adem (a.s.)dır, toprak değil! Toprak , insanın atasını Allah (c.c.) yaratırken suyun haricindeki diğer karışımıdır.
Böylece dünyadaki insanlığın, İlk insan olan Adem (a.s.)dan çoğaldığını kabul edeceksin mecburen, öyle değil mi?

(Bu arada kendi mantıksızlığına göre bile -sadece toprak değil- toprakla beraber su İnsanın Atası olan Adem'in özünü oluşturmaktadır)

K Çevrimdışı

Kuşçu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Yallaaah... Dur bakalım çok merak ediyorum şu işin sonu nereye varacak. Adem a.s'den geçtik toprağa geldik, ondan sonra kim bizim atamız oluyormuş? Dur dur ben söyleyim sen zahmet etme ondan sonra toprak da ateş ve buhardan yaratılmıştır. Şeytan da ateşten yaratıldığına göre şeytanla aynı atadan geliyoruz.

İşte sen ve senin gibi mantık yoksunu insanlar böylece gülünç duruma düşerler. Hamd olsun Allah'a ki bir kez daha inananları inanmayanlara üstün kıldı. Fakat onların gözü kördür görmezler, kulakları sağırdır duymazlar. Şimdi kalkar bizim kahramanımız yaw benim ağzımdan ateş çıkmadı ki der. İşte ben ona da gülerim...

Abdulmuizz Fida

Admin
Sen benim küfre saptığımı ispatladın mı? "Maymunla ortak bir atadan geliyor olabiliriz" demek mi küfür?

Evet bu söz/inanç küfürdür, sahibinin İslamdan nasibi yoktur!

Ben maymunla insan arasındaki ortaklığın toprak olduğunu söylesem ne dersin?
Yüzünün astarı yırtılmış olarak, karşındakileri de okuduğunu anlamaz, yabancı dili Türkçe olan cahiller olduğunu mu sanıyorsun desem sen ne dersin?
Sen ortaklığı söylemedin, ATA'sını söyledin! savunduğun ırkçılığın lisanına sahib çık, eğer çıkamıyorsan bir kürde yazdığını okut sana Türkçe çevirsin!
Maymunla daha çok ortak yönlerin var ama, Bizim Atamız eşref-i mahluktur!

Böyle apışık kalırsın. Artık bundan sonra insanların sözlerini ne anlamda söylemiş olabileceklerini düşünmeden hemencecik kafir damgası yapıştırmazsınız yobaz okçu bey/hanım. Şimdi sizi Allah'la başbaşa bırakıyorum ki tevbenizi edip imanınızı tazeleyebilesiniz.

Apışıp kalan İman ve Türkçe mağduru sensin? Sana kim dedi, hayvanlardan sadece Maymun özel olarak topraktan yaratıldı diye?
“Allah her canlıyı sudan yarattı. Kimi karnı üstünde sürünür, kimi iki ayak üstünde yürür, kimi dört ayak üstünde yürür. Allah dilediğini yaratır. Şubhesiz Allah her şeye kadirdir.” (Nur, 45)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt