Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Türkiye Cumhuriyetini Darul Harp Olarak Görenler Kimlerdir?

A Çevrimdışı

akilli55

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Türkiye'yi Darul Harp olarak gören "Türkçe eser yazan veya tercüme edilen yazarlar" kimlerdir?

Arkadaşlar bildiğiniz kadarıyla bu yazarların isimlerini ve Türkiye'yi Darul Harp olarak gördüğünü belirtiği eserlerini yazar mısınız? Eğer yine mümkünse ilgili bölümleri alıntılayıp buraya aktarırsanız güzel olur. mümkün değilse sadece yazar veya türkçe eserini yazmanız yeterlidir.

K Çevrimdışı

Kozzsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu soru bir nebze yanlış zira şu soru da var .

Türkiye halkını müslümandan sayıyorlar mı saymıyorlar mı ?

A Çevrimdışı

akilli55

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Benim merak ettiğim sorum yukarıda kardeş. Türkiye'deki müslümanları toptan, genel olarak müslüman görmeyenleri önemsemiyor, bu konuda fikirlerini merak etmiyorum. Konu farklı mecralara uzamasın diye yazmak istedim. Sorumu cevaplayabilecek arkadaşlardan ricam konudan uzaklaşmadan lütfen cevaplayın. Farklı bir konu açarak diğer sorularınızı o konu içerisinde açarsanız sevinirim.

E Çevrimdışı

Ebu & Dücane

Guest
Peygamberimiz zamanında tabi olunacak bir resul(s.a.v) vardı.Buna rağmen ben olduktan sonra şeriata gerek yok demedi.Şeriat müslümanın yaşam şartlarını belli bir standarda sokar.Müslüman bu hal üzerinde daha çok güvendedir.Aynı evin olupta çatısının da olduğu gibi.Bizim şu anda yaşayan peygamberimiz yok.Onun sünneti var.Bu sünneti devam ettirecek olan bir emir yada halife de şeriat ahkamına gerek yok.Bana tabi olun yeter diyebilir mi?Bir beldede şeriat hükmünün red edilmesi,şeriatın tayin ettiği bir emirinin bulunmaması,müslümanların müslüman olarak islama uygun yaşamalarını mümkün kılmaz.Bu yaşamı engelleyen her güç yada zalim,zorba tağut hükmündedir.Tağutu red etmeden iman sahibi olunmaz.Haramı terk ve red etmeden,farz muteberlik kazanmaz.Darül islam yada harp bir fıkıh terimidir.Bunlara takılı kalmadan yaşanılan yerde uygulanan kuralların,mümin için yada islam için ne ifade ettiğine bakarak,herkes kendini sorgulamalıdır.

Üst Ana Sayfa Alt