Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Türkiye Işid Operasyonuna Destek Verecek

• Konbuyu başlatan metinyigit
  • Başlangıç tarihi
M Çevrimdışı

musab99

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Tayyip erdoganin her dedigine inanmak safliktan baska bir sey degil bana gore. Nette bile videolari bir basbakan iki erdogan diye.

Tayyibin ne dedigine degil ne yaptigina bakmak lazim. Bu adamin metodu bu kabul edin yada etmeyin.

Bakin bugunde diyorki "kara harekati gereklidir" aciklamasi yapiyor. Abdnin olasi bir kara harekatinin basarili olamayacgini sadece tayyib degil hepsi biliyor. Abd bile bundan yaklasik bir hafta once kara harekati yapmayi dusunmuyoruz diye aciklama yapti.

Turk devleti elindeki isid ve el kaide kartini sonuna kadar kullanmkta kararli, yeni kuresel guc olmak isteyen Turkiye muslumanlara mecbur , soylenenlere bakmayin nasil gelisecek olaylar ona bakmak lazim

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kara harekatına destek :

Suriye’nin Kobani kentini ele geçirmek için saldıran IŞİD militanlarıyla çatışan Kürt güçlerine, Özgür Suriye Ordusu destek verdi.
Dün saat 17:30 civarı gelen haberler, bunun hemen ertesinde ABD uçakları bombaladı .Görüldüğü üzere eski Suriye 'de de eski Irak'ta da kara harekatına destek verecek çok kişi var. Ki zaten Türkiye sınırı da malum daha dün gördük bi o yana bi bu yana zıplayan sirk maymunları ile dolu AKP nin de durdurduğu falan yok .

Kuteybe Çevrimdışı

Kuteybe

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Mücahidlerin mutedil olanları katlediliyor. Haklı davalarınından, işgale karşı direnişlerinden kimse söz etmiyor. İşte ahraruş şam'ın 50 tane lideri şüpheli bir şekilde katledildi. Kimse üstlenmedi, ama birileri sevindi. Perde gerisinde ençokta bölgede kan üzerine yeni oyunlar kuranlar sevindi..

Yeni haçlı koalisyonununun tek bir amacı var. Savaşı daha geniş bir bölgeye yaymak. Tabi burada haçlı uşağı olan yöneticiler oyunu görselerde ses çıkarabilecek konumda değiller..

Bu savaş sonunda İŞİD'i bitirecekler mi, hiç sanmıyorum. Biten sadece mutedil hareketler olacak. Nusra, ahraruş şam gibi gruplar hem bombalanacak hemde itibarsızlaştırılacak.

Lider kadroları yok edilen müslümanlar işid gibi gruplara katılmaya zorlanacak. Haçlı koalisyonu karşısında Müslümanlara tekbir seçenek bırakılmak isteniyor anlaşılan. Böylece bölgede çok çetin bir mezhep savaşı hüküm sürecek. Savaş koalisyona katılan ülkelere de sıçrayacak. Ürdündü, suudda, türkiyede bombalar patlayacak. Buralarda da işid yanlısı gruplar çıkacak. Çünkü müslümanlara başka seçenek bırakılmayacak..

Neden mi?
Arzı mevdud başka nasıl kurulabilir ki?
İsrail nasıl durduk yere her tarafa savaş açabilir ki?
Adamların "tanrıyı kıyamete zorlamak" tezleri bitti mi zannediyoruz.

Amr İbnu Avf radıyallahu anh anlatıyor: "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki:

"Bu din Hicaz'a çekilecek. Tıpkı yılanın deliğine çekildiği gibi. (Allah'a kasem olsun)! Yaban keçisinin dağın tepesine sığınması gibi, din de Hicaz'a sığınacaktır. Bu din garip olarak başladı, tekrar garipliğe dönecektir. Gariplere ne mutlu. O garipler ki, benden sonra insanların sünnetimden bozdukları şeyi ıslah edecektir."

Tirmizi, İman 13, (2632). Rabbim sonunda küfrün ve deccal düzeninin planlarını alt üst edecek. inşallah bu çetin imtihanlar karşısında rabbim ayaklarımızı kaydırmaz.

E Çevrimdışı

Ebu.Cendel

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Mücahidlerin mutedil olanları katlediliyor. Haklı davalarınından, işgale karşı direnişlerinden kimse söz etmiyor. İşte ahraruş şam'ın 50 tane lideri şüpheli bir şekilde katledildi. Kimse üstlenmedi, ama birileri sevindi. Perde gerisinde ençokta bölgede kan üzerine yeni oyunlar kuranlar sevindi..

Yeni haçlı koalisyonununun tek bir amacı var. Savaşı daha geniş bir bölgeye yaymak. Tabi burada haçlı uşağı olan yöneticiler oyunu görselerde ses çıkarabilecek konumda değiller..

Bu savaş sonunda İŞİD'i bitirecekler mi, hiç sanmıyorum. Biten sadece mutedil hareketler olacak. Nusra, ahraruş şam gibi gruplar hem bombalanacak hemde itibarsızlaştırılacak.

Lider kadroları yok edilen müslümanlar işid gibi gruplara katılmaya zorlanacak. Haçlı koalisyonu karşısında Müslümanlara tekbir seçenek bırakılmak isteniyor anlaşılan. Böylece bölgede çok çetin bir mezhep savaşı hüküm sürecek. Savaş koalisyona katılan ülkelere de sıçrayacak. Ürdündü, suudda, türkiyede bombalar patlayacak. Buralarda da işid yanlısı gruplar çıkacak. Çünkü müslümanlara başka seçenek bırakılmayacak..

Neden mi?
Arzı mevdud başka nasıl kurulabilir ki?
İsrail nasıl durduk yere her tarafa savaş açabilir ki?
Adamların "tanrıyı kıyamete zorlamak" tezleri bitti mi zannediyoruz.

Amr İbnu Avf radıyallahu anh anlatıyor: "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki:

"Bu din Hicaz'a çekilecek. Tıpkı yılanın deliğine çekildiği gibi. (Allah'a kasem olsun)! Yaban keçisinin dağın tepesine sığınması gibi, din de Hicaz'a sığınacaktır. Bu din garip olarak başladı, tekrar garipliğe dönecektir. Gariplere ne mutlu. O garipler ki, benden sonra insanların sünnetimden bozdukları şeyi ıslah edecektir."

Tirmizi, İman 13, (2632). Rabbim sonunda küfrün ve deccal düzeninin planlarını alt üst edecek. inşallah bu çetin imtihanlar karşısında rabbim ayaklarımızı kaydırmaz.
Allahumme amin
Lakin burda IŞİD operasyonu adı altında bitirilmek istenen İslâmi düzeni kurmak isteyen Mücahid kardeşlerimizdir,Hangi gruptan olurlarsa olsunlar samimi kardeşlerimizdir.Bize burda düşen görev biiznillahi Teala haçlı ittifakına karşı tek yumruk olup haçlarını ortadan ikiye bölmektir.Allah sonumuzu hayr etsin,Bizleri dini üzere,Hakk üzere sabit kılsın.

Velhamdülillahi rabbil Alemin

Kuteybe Çevrimdışı

Kuteybe

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Geçen gün Hint el kaidesi bir açıklama yaptı. Pakistan ordusunun içinde bulunan bazı müslüman subaylar, amerikan gemisini hedef aldılar. Siz basında bu haberi duydunuz mu?
Böylesine önemli ve can alıcı bir olay neden gündem edilmiyor.

Ürümesini bilmeyen it, sürüye kurt getirirmiş.

Evet islam'a ve müsülmanlara karşı müthiş bir haçlı koalisyonu var doğru. Ama haçlılara darbe üstüne darbe indiren taliban bu kadar meşhur edilmiyor.

Haçlıyı ve siyonistleri bırakıp, etnik grupları, mezhepleri ve diğer mücahidleri hedef alırsan meşhur olursun.

E Çevrimdışı

Ebu.Cendel

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Geçen gün Hint el kaidesi bir açıklama yaptı. Pakistan ordusunun içinde bulunan bazı müslüman subaylar, amerikan gemisini hedef aldılar. Siz basında bu haberi duydunuz mu?
Böylesine önemli ve can alıcı bir olay neden gündem edilmiyor.

Ürümesini bilmeyen it, sürüye kurt getirirmiş.

Evet islam'a ve müsülmanlara karşı müthiş bir haçlı koalisyonu var doğru. Ama haçlılara darbe üstüne darbe indiren taliban bu kadar meşhur edilmiyor.

Haçlıyı ve siyonistleri bırakıp, etnik grupları, mezhepleri ve diğer mücahidleri hedef alırsan meşhur olursun.
Müslüman insanları Terörist göstermek ancak Batı'ya çanak tutan medyanın işidir,Şuan olduğu gibi.
Demokrasi getiriyoruz diye Irak'ta bacılara tecavüz edenler filmlerinde,medyada kahraman ilan edilirken,
Allah için çarpışan ve namusları korumak için yola koyulan Müslüman insanlar ise terörist ilan ediliyor.

Günümüzde aslında televizyon çok büyük bir Fitnedir.
Allah kalplerimizi kaydırmasın.

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
onlar zaten haçlı da değil , evanjelist yahudi diye acaip bi şey , esknin haçlıları bunları bulsa yallah engizisyona gönderirdi ki fransada mezhepler savaşı döneminde mi ne yasaklandıydı bunların babbası tapınakçılar mı e yanlış hatırlamıyorsam, kısaca mason diyorum ben . Deccalin elemanları .

E Çevrimdışı

Ebu.Cendel

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
onlar zaten haçlı da değil , evanjelist yahudi diye acaip bi şey , esknin haçlıları bunları bulsa yallah engizisyona gönderirdi ki fransada mezhepler savaşı döneminde mi ne yasaklandıydı bunların babbası tapınakçılar mı e yanlış hatırlamıyorsam, kısaca mason diyorum ben . Deccalin elemanları .
Daha dün Hem laik hem müslüman olunmaz diyenler,
Şimdi çıkmışlar Mısır'da size laikliği (küfrü) tavsiye ediyorum der olmuş.
Bunları diyen bir kişi veya kişilerin abd operasyonlarına destek vermesine şaşırmamak lazım.

A Çevrimdışı

ahmet ömer

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
vallahi kardeşler doğru söylüyorsunuz bunların amacı ışid değil ışid bahane bunların amacı islamın ta kendisi çünkü kafirler iyi biliyor mücahidler şamda kazanırsa gerçek bir hilafet kurulacak o yüzden ortalığı karıştırıyorlar

L Çevrimdışı

laslan565

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
ışidden hepimiz nefret ediyoruz hatta yokolmasını istiyoruz ama araya kafir girerse iş değişir kafirle birlikte müslüman vurmakta nasıl bir rezalet

Araya kafir girdiğinde neden iş değişiyor anlamıyorum? Bunu ilmi açıdan soruyorum. IŞİD'in davranışları ya doğrudur ya da yanlıştır, bu ana kadar hepimiz bu davranışların yanlış olduğu konusunda hemfikirdik (gerçi hala öyleyiz). Kafirlerin saldırısına maruz kalıyorlar diye bu zamana kadar işlemiş oldukları suçları, günahları, tövbe etmedikleri ve etmemede ısrarcı oldukları davranışlarını görmezden geliyor olacakmışım gibi hissediyorum.

A Çevrimdışı

ahmet ömer

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Araya kafir girdiğinde neden iş değişiyor anlamıyorum? Bunu ilmi açıdan soruyorum. IŞİD'in davranışları ya doğrudur ya da yanlıştır, bu ana kadar hepimiz bu davranışların yanlış olduğu konusunda hemfikirdik (gerçi hala öyleyiz). Kafirlerin saldırısına maruz kalıyorlar diye bu zamana kadar işlemiş oldukları suçları, günahları, tövbe etmedikleri ve etmemede ısrarcı oldukları davranışlarını görmezden geliyor olacakmışım gibi hissediyorum.
asla kardeşim görmezden gelinmeyecek ışid pislik bir örgüt bile olsa kafir değil harici bile olsa kafir değil ne kadar istemesekde amerikaya tercih edeceğiz

S Çevrimdışı

Salim Suheyb

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Isidin haricilikle alakasi yok olsa suriyede irakta kontrol altina aldigi yerlerdeki avam tabakanin alayini oldururdu

why not Çevrimdışı

why not

Üye
İslam-TR Üyesi
biri bana anlatsın lütfen yorumlara bakıyorum herkes IŞİD kötü diyor. ama IŞİD e operasyon yapılması da kötü diyor. bu ne perhiz bu ne lahana turşusu. İslam devletleri birbiriyle savaşmayı bırakıp birleşebilse bu tür terör örgütleri türeyemez. orada IŞİD insan katliamı yapıyor. müslümanız diye geçinip bu kadar ölüme seyirci kalıyoruz. beğenmediğimiz kafir amerika altında ne olursa olsun IŞİDe karşı bir müdahale yapıyor burada oturup gavur icadı bilgisayarların başında yok kafirlerle beraber olunmazmış demeyin. kalkın o zaman siz gidin savaşın. kafirlerle iş yapmak onlarla dost olmak değildir. çıkarlarımız çakışınca onlardan faydalanmada ne tuhaflık var.

Abdussamed Seyhani Çevrimdışı

Abdussamed Seyhani

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Şu an Türkiye kadar kafası karışık bir ülke yoktur bölgede. Ne yapacağını ne yapması gerektiğini bilmiyor. bir dediği bir dediğini tutmuyor. Türkiye şaşkına dönmüş durumda, PKK'ya bir tehdit savuruyor bir aman canım diyor.. Işid' hakkında da kafası karışmış. anlayacağınız Türkiye'ninde halkı gibi kafası çok karışık.

why not Çevrimdışı

why not

Üye
İslam-TR Üyesi
Şu an Türkiye kadar kafası karışık bir ülke yoktur bölgede. Ne yapacağını ne yapması gerektiğini bilmiyor. bir dediği bir dediğini tutmuyor. Türkiye şaşkına dönmüş durumda, PKK'ya bir tehdit savuruyor bir aman canım diyor.. Işid' hakkında da kafası karışmış. anlayacağınız Türkiye'ninde halkı gibi kafası çok karışık.
aynen katıluyorum

İkrime Çevrimdışı

İkrime

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
biri bana anlatsın lütfen yorumlara bakıyorum herkes IŞİD kötü diyor. ama IŞİD e operasyon yapılması da kötü diyor. bu ne perhiz bu ne lahana turşusu. İslam devletleri birbiriyle savaşmayı bırakıp birleşebilse bu tür terör örgütleri türeyemez. orada IŞİD insan katliamı yapıyor. müslümanız diye geçinip bu kadar ölüme seyirci kalıyoruz. beğenmediğimiz kafir amerika altında ne olursa olsun IŞİDe karşı bir müdahale yapıyor burada oturup gavur icadı bilgisayarların başında yok kafirlerle beraber olunmazmış demeyin. kalkın o zaman siz gidin savaşın. kafirlerle iş yapmak onlarla dost olmak değildir. çıkarlarımız çakışınca onlardan faydalanmada ne tuhaflık var.
Sen Ahmakmısın ? Amerika Işidi bahane edip müslümanları katlediyor sende çıkarlarımız çakışınca onlardan(kafirlerden) faydalanmada ne tuhaflık var diyorsun.Yani Allaha iman etmiş kişileri(haricide olsa) Asli kafirlerle beraber olup öldürelim mi! ''Bunu mu demek istiyorsun''.Allah sana basiret versin. Işid'in eli Domuz amerikadan ve haçlıdan temizdir.

Son düzenleme:
E Çevrimdışı

Ebu Ubeyde bin Cerrah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Akhi ISID bitince sira kime gelecek? Bu kafirlerin derdi ISID MISID degil SERIAT! Daha dune kadar ISID mi vardi? Ama bu kafirler yine muslumanlara saldiriyordu! (Irak ve Afganistanda oldugu gibi).
Bu kadar saf olmayalim. Daha bir kac gün önce gördük zaten. Adamlar ISID diye Nusra ve Ahrari da vurdular ve sen hala "cikarlarimiz cakisinca" diyorsun.
Bir kere biz kendi kendimize ISIDin Abd tarafindan vurulmasi iyi midir kötü mudur diye tartisacagimiza, ümmetin alimleri ve diger grublarin liderleri bu konuda ne diyor diye bakmaliyiz. Bu adamlar isin icinde ve ümmet icin neyin hayir neyin ser oldugunu suphesiz bizden daha iyi biliyorlar. Istisnasiz hepsi bu koalisyona karsi cikti ve Makdisi "bu koalisyona katilanlar mürteddir" diye fetva yayinladi! Hatta Karadavi gibi ilimli tipler bile karsi cikti..

not: gavur icadi bilgisayarlari kullanmakla gavurlarla birlikte olup muslumanlari katletmeyi bir tutmanda ayri bir tuhaflik!

es selamu aleykum

why not Çevrimdışı

why not

Üye
İslam-TR Üyesi
Sen Ahmakmısın ? Amerika Işidi bahane edip müslümanları katlediyor sende çıkarlarımız çakışınca onlardan(kafirlerden) faydalanmada ne tuhaflık var diyorsun.Yani Allaha iman etmiş kişileri(haricide olsa) Asli kafirlerle beraber olup öldürelim mi! ''Bunu mu demek istiyorsun''.Allah sana basiret versin. Işid'in eli Domuz amerikadan ve haçlıdan temizdir.
IŞİD in eli Temiz mi? hem bunu diyip hem de bana mı soruyorsun ahmak mısın diye. neresi temiz ya o kadar masum insanı öldüren bir terör örgütü mü eli temiz. asıl ben seni basiretli olmaya çağırıyorum. IŞİD illa türkiyeye girip seni aileni tanıdığın insanları esir alıp kameralar karşısında öldürmesi gerekiyor ellerinin kirlenmesi için.

why not Çevrimdışı

why not

Üye
İslam-TR Üyesi
Akhi ISID bitince sira kime gelecek? Bu kafirlerin derdi ISID MISID degil SERIAT! Daha dune kadar ISID mi vardi? Ama bu kafirler yine muslumanlara saldiriyordu! (Irak ve Afganistanda oldugu gibi).
Bu kadar saf olmayalim. Daha bir kac gün önce gördük zaten. Adamlar ISID diye Nusra ve Ahrari da vurdular ve sen hala "cikarlarimiz cakisinca" diyorsun.
Bir kere biz kendi kendimize ISIDin Abd tarafindan vurulmasi iyi midir kötü mudur diye tartisacagimiza, ümmetin alimleri ve diger grublarin liderleri bu konuda ne diyor diye bakmaliyiz. Bu adamlar isin icinde ve ümmet icin neyin hayir neyin ser oldugunu suphesiz bizden daha iyi biliyorlar. Istisnasiz hepsi bu koalisyona karsi cikti ve Makdisi "bu koalisyona katilanlar mürteddir" diye fetva yayinladi! Hatta Karadavi gibi ilimli tipler bile karsi cikti..

not: gavur icadi bilgisayarlari kullanmakla gavurlarla birlikte olup muslumanlari katletmeyi bir tutmanda ayri bir tuhaflik!

es selamu aleykum
ve aleyküm selam.
o zaman şunu soruyorum neden amerikanın ağzına bakıyoruz. neden kimse ışid e müdahale etmiyor. orada ışid insanların kafasıyla top oynuyor onlar müslüman diyorsun yani öyle mi ? çocuk büyük demeden insanları öldürüyorlar müdahale edilmesi gerek değil mi yani?

Üst Ana Sayfa Alt