Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Türkiye Işid Operasyonuna Destek Verecek

• Konbuyu başlatan metinyigit
  • Başlangıç tarihi
L Çevrimdışı

laslan565

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Senin bu yukarıda yazdığına Kargalar dahi güler hiçbir Nusracı dahi bu iftiraları Işide yakıştırmaz. Sen iyisi mi Medya organlarını değiştir. Kafa ile oynamak mış çoluk çocuk öldürmekmiş bunlar Daha önceden El Kaideye atılan iftiralardır şimdi ise Işide atılmaktadır.

IŞİD'in yaptıklarını dünya alem görüyor. Hangi medya organına bakarsan bak, taraflı olsun, tarafsız olsun hepsinin söyledikleri, alimlerin kınamaları ve açıklamaları hepsi aynı yönde. Bunlara iftira demek, tüm alimlere ve şeyhlere yalancı demekten farksızdır. Savunulması mümkün olmayanı savunmaya çalışmayı anlamıyorum.

TekDinİslam Çevrimdışı

TekDinİslam

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
IŞİD'in yaptıklarını dünya alem görüyor. Hangi medya organına bakarsan bak, taraflı olsun, tarafsız olsun hepsinin söyledikleri, alimlerin kınamaları ve açıklamaları hepsi aynı yönde. Bunlara iftira demek, tüm alimlere ve şeyhlere yalancı demekten farksızdır. Savunulması mümkün olmayanı savunmaya çalışmayı anlamıyorum.

selam

L Çevrimdışı

laslan565

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Mücahidlerin mutedil olanları katlediliyor. Haklı davalarınından, işgale karşı direnişlerinden kimse söz etmiyor. İşte ahraruş şam'ın 50 tane lideri şüpheli bir şekilde katledildi. Kimse üstlenmedi, ama birileri sevindi. Perde gerisinde ençokta bölgede kan üzerine yeni oyunlar kuranlar sevindi..

Yeni haçlı koalisyonununun tek bir amacı var. Savaşı daha geniş bir bölgeye yaymak. Tabi burada haçlı uşağı olan yöneticiler oyunu görselerde ses çıkarabilecek konumda değiller..

Bu savaş sonunda İŞİD'i bitirecekler mi, hiç sanmıyorum. Biten sadece mutedil hareketler olacak. Nusra, ahraruş şam gibi gruplar hem bombalanacak hemde itibarsızlaştırılacak.

Lider kadroları yok edilen müslümanlar işid gibi gruplara katılmaya zorlanacak. Haçlı koalisyonu karşısında Müslümanlara tekbir seçenek bırakılmak isteniyor anlaşılan. Böylece bölgede çok çetin bir mezhep savaşı hüküm sürecek. Savaş koalisyona katılan ülkelere de sıçrayacak. Ürdündü, suudda, türkiyede bombalar patlayacak. Buralarda da işid yanlısı gruplar çıkacak. Çünkü müslümanlara başka seçenek bırakılmayacak..

IŞİD son birkaç aydır sergilediği ve aşırılığın da ötesine kaçan vahşeti yüzünden tüm dünyanın dikkatini üzerine çekti. Nusra, Ahraruş sam, horasan hepsi bombalanıyor. Avrupa'daki Müslümanlar'a karşı yapılan saldırılar da katlanarak artıyor. Bagdadi son açıklamasında etrafta bir Müslüman gördüğünüzde korkacaksınız demişti. Alın buyrun korkuyorlar. Bu korkunun bedelini IŞİD mi ödüyor? Fatura yine diğer mücahidlere ve Ümmetin geneline kesildi.

why not Çevrimdışı

why not

Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşim biraz araştır inşaAllah olaylara Kur'an , sünnet penceresinden bak o zaman sana niye sert tepki verdiğimi anlayabilirsin.Biz Müslümanız milliyetçi değiliz.Bizim çıkarlarımız müslümanların aleyhine ise Allah azze ve celle bizi de çıkarlarımızıda yerin dibine geçirsin.
Selamun aleyküm Elhamdulillah bende müslümanım. milliyetçi hiç olmadım milliyetçilikten nefret ederim. sadece insanları değil yaratılmış herşeyi severim. bu siteye üye olmaktaki amacım zaten bu. basının insanı her konuda yanlış yönlendirebileceğini biliyorum. bu yüzden bildiğim kadarıyla fikirlerimi ortaya çekinmeden koyuyorum ki yanlış bildiklerimi sizler sayesinde düzeltebileyim. olaylara kuran ve sünnet penceresinden bakamıyorum çünki kuranın ve sünnetin bakış açısına biraz yabancı olduğumu düşünüyorum. ilk iletilerimde de bahsettiğim üzere babadan dededen kalma bi islamiyet anlayışım vardı pek araştırma yapmaz kuranın bile mealini okumuşluğum yok. sadece sevap olduğu için hatim indirirdim. o da arapça bilmediğim için herhangi bir bakış açısı kazanmama izin vermezdi. öğrendiğim islamiyet hoş görü dinidir kimse kimsenin dinine karışmaz. senin dinin sana benim dinim bana. bir insanı öldüremezsin. bir insanı öldüren insanlığı öldürmüş gibidir. biz bende çevremdeki beraber namaz kıldığımız arkadaşlarım da hep bu şekilde düşünürdük. ama sonra islam adı altında insanların öldürüldüğünü gördüm ve bu defa şu soru takıldı kafama bir insan hem müslüman olup hem de nasıl insan öldürebilirdi ki? inanmayacaksınız belki de ama kurandaki kafirlerin öldürülmesi ile ilgili ayetleri öğreneli daha bir ay oldu. şaşırmadım desem yalan olur. çünki benim öğrendiğim islamla asıl islam çok farklı. ama şunu da biliyorum bana öğretilen islam gerçek değilse bir şekilde bunun doğrusunu öğrenip itikadımı düzeltmem lazım. buraya üye olma amacımda bu. yoksa kimseninn görüşüne saygısızlık yapma gibi bir amacım yok.

why not Çevrimdışı

why not

Üye
İslam-TR Üyesi
bu kadar sallama ya :D
ortada komik bir durum göremiyorum. yalan söylediğimi düşündüğüne göre insanlara olan güvenini yitirmişsin evvela senin adına üzüldüğümü belirtmek isterim. daha beni tanımıyorsun kim olduğumu bilmiyorsun ve beni yalancılıkla suçluyorsun. üzerime ateş saçılırken yanımdamıydın nasıl salladığımı düşünüyorsun? ispatlayabileceğin fikirlerini paylaşman daha iyi olmazmı bu şekilde mesnedsiz iftira kul hakkına da neden olur. hakkımı helal ediyorum fakat tekrarlanmamasını rica ederim.

A Çevrimdışı

akıncı han

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Ne vahşeti yahu? Nusra da nusayrilerin kafasin kesti ... neden cünkü ayet var, ilahi emir ... rafizileri kursuna dizdiler bu mu vahset?
Evet mücahitlerden öldürdükleri var ... ama karsi taraf da gelip ISIDli mücahitleri öldürdü ... Alim demişken ... Makdisi gibi alimler ISID'i tenkit ederken hep insafli davraniyor objektiv kalmaya calisiyor ... ve külliyen hüküm vermiyor ... yoksa el kaide de yanlis isler yapmistir, daha dogrusu kisiler ... bu tüm toplulugu baglamaz ... ve Devle arasindaki harici kafalari temizliyor ...
bizim görevimiz mücahitler arasinda fitne yaymak degildir .... bugün devle'den bir mücahitle beraber otursaniz, onun hangi gruptan oldugunu bilmeden konussaniz, senin benim gibi düsündüğünü fark edeceksiniz ... ve harici olsa bu kadar muhacir kalkip Suriye ve Irak gitmez, onlarin saflarinda yer almazdi ...

why not Çevrimdışı

why not

Üye
İslam-TR Üyesi
işid amerika ve nato tarafından vurulup yok edilsin, bunu mu istiyorsun?
Selam aleyküm. bana sormamışsınız ama bende nacizane fikrimi beyan etmek istiyorum. evvela IŞİDi Allah ıslah etsin diyorum. ne abd ve nato nun IŞİDi yok etmesini ne de IŞİD in insanları yok etmesini istemiyoruz. İlla insanların birbirini öldürmesi mi gerekiyor. daha ılımlı olunamaz mı? sonuç olarak insanlar bu dünyaya bir defa geliyor. ve bu dünyadaki imtihanları neticesinde ebedi cennet yada cehennem onları bekliyotr olacak. insanların tek imtihan hakkının başka bir insan tarafından elinden alınmaması taraftarıyım. Işid in öldürdüğü insanların bir gün gelip iman etmeyeceklerinin garantisi yok. fakat insanları öldürürsen ölen insan için imtihan bitmiş olduğu için sadece bu dünya hayatı değil belkide ebedi cennetini de elinden almış olursun. geriye kalanlar konusunda da durum aslında çok farklı değil. bir insanın tüm akrabalarını öldürüp kendisinide ölümle tehdit edip arkasından ne diyeceğiz bak bizim dinimiz çok güzel müslümanlar çok merhametli bizim dinimize gel yoksa seni öldüreceğiz mi diyeceğiz. insanların beynindeki islama olan önyargılarının önüne nasıl geçebiliriz ki böyle. apaçık islama saldırı yapan israil dururken IŞİD in şu an yaptığının yanlış olduğunu söyledim tayyipçi olmakla suçlandım. tayyipçi değilin yeri gelmişken onu da söyleyeyim dedim. sözüm sana değil beni bu şekilde suçlayana. selametle kal

A Çevrimdışı

ahmet ömer

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selam aleyküm. bana sormamışsınız ama bende nacizane fikrimi beyan etmek istiyorum. evvela IŞİDi Allah ıslah etsin diyorum. ne abd ve nato nun IŞİDi yok etmesini ne de IŞİD in insanları yok etmesini istemiyoruz. İlla insanların birbirini öldürmesi mi gerekiyor. daha ılımlı olunamaz mı? sonuç olarak insanlar bu dünyaya bir defa geliyor. ve bu dünyadaki imtihanları neticesinde ebedi cennet yada cehennem onları bekliyotr olacak. insanların tek imtihan hakkının başka bir insan tarafından elinden alınmaması taraftarıyım. Işid in öldürdüğü insanların bir gün gelip iman etmeyeceklerinin garantisi yok. fakat insanları öldürürsen ölen insan için imtihan bitmiş olduğu için sadece bu dünya hayatı değil belkide ebedi cennetini de elinden almış olursun. geriye kalanlar konusunda da durum aslında çok farklı değil. bir insanın tüm akrabalarını öldürüp kendisinide ölümle tehdit edip arkasından ne diyeceğiz bak bizim dinimiz çok güzel müslümanlar çok merhametli bizim dinimize gel yoksa seni öldüreceğiz mi diyeceğiz. insanların beynindeki islama olan önyargılarının önüne nasıl geçebiliriz ki böyle. apaçık islama saldırı yapan israil dururken IŞİD in şu an yaptığının yanlış olduğunu söyledim tayyipçi olmakla suçlandım. tayyipçi değilin yeri gelmişken onu da söyleyeyim dedim. sözüm sana değil beni bu şekilde suçlayana. selametle kal
Allah aşkına nusra cephesi sana nasıl saldırdı bir anlat lütfen

Sayfullah at-Turki Çevrimdışı

Sayfullah at-Turki

حَسْبُنَا ٱللَّهُ وَنِعْمَ ٱلْوَكِيل
İslam-TR Üyesi
Nusracıların neye gülüp gülmeyeceğini bilemem. nusracı değilim hatta nusra taraftarı insanlar tarafından silahla üzerime ateş açıldı vakti zamanında ölümden döndüm. o yüzden pekte sevmem aslında neyse vaktim dar sonra görüşürüz.

Benim bir tanıdığım da bana, nusret cephesi, askeri alanda (rejimden fethedilmis) dolaşan bir çobanı 2 defa görüp uyarmasına rağmen, casuslukla şüphelenen bu kişiyi, delil yetersizliğinden ve komşuların hakkında kötü bir şey demediginden dolayı serbest bıraktığını söylüyor. Sana saldiranlarin Nusret Cephesinden olduğu ne malum?

Son düzenleme:
Üst Ana Sayfa Alt