Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Ücretsiz Bir Windows 8.1'e Sahip Olmak Istermisiniz ?

İ Çevrimdışı

İbn Muhammed

الله اكبر و العزة الله
İslam-TR Üyesi
Akhi ekran kartı sürücüleri yüklenmemiş olabilir.Belki sorun ondandır..
Ha bak bir güzelliği daha hatırlattın bana sürücüleri kendisi otomatik yüklüyor. Ki nvidia gtx 550 ti kullanıyorum kendisi yazılımı kurduğunda ekran kartının sürücüsünü de kurmuştu. Güncellememe rağmen böyle olması baya canımı sıkmıştı. Ağırlıklı yaptığım iş vidyo izleme onunda kalitesi düşünce moral bozucu olmuştu :)

Y Çevrimdışı

yoldaki_muhendis

NEVER GIVE UP!!
İslam-TR Üyesi
yok okulu bitirmem için pc'den biraz uzak durmam lazım :) kitap okumak ders çalışmak için. ben biraz abartıyorum da pc basında durmayı :(

mesajini sonradan anladim ama cevabi çoktan göndermistim:)
ayni durumdayiz malesef, benimki daha fazla:(

Muhammed Faruk Çevrimdışı

Muhammed Faruk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ha bak bir güzelliği daha hatırlattın bana sürücüleri kendisi otomatik yüklüyor. Ki nvidia gtx 550 ti kullanıyorum kendisi yazılımı kurduğunda ekran kartının sürücüsünü de kurmuştu. Güncellememe rağmen böyle olması baya canımı sıkmıştı. Ağırlıklı yaptığım iş vidyo izleme onunda kalitesi düşünce moral bozucu olmuştu :)
Aynen bir güzelliğide o.Ama işte bazı donanım üreticileri GNU/Linux için yazmıyor.Sonra olanlarda kapalı kaynak vesair falan sorunlar olabiliyor.Hani dediğim gibi pes etmemek gerek.Linux Mint için şu forumda bazı sorunların çözümü var.Sonra kendinde sorabilirsin.Muhtemel sorunlara cevap bulabilirsin.http://forum.linuxmint.net.tr/index.php

İ Çevrimdışı

İbn Muhammed

الله اكبر و العزة الله
İslam-TR Üyesi
Aynen bir güzelliğide o.Ama işte baz donanım sürücüleri GNU/Linux için yazmıyor.Sonra olanlarda kapalı kaynak vesair falan sorunlar olabiliyor.Hani dediğim gibi pes etmemek gerek.Linux Mint için şu forumda bazı sorunların çözümü var.Sonra kendinde sorabilirsin.Muhtemel sorunlara cevap bulabilirsin.http://forum.linuxmint.net.tr/index.php
Rafa kaldırmıştım bir süre ama çözümünü araştırayım fırsat varken, Allah razı olsun. Hiç olmadı diğer konuda bahsettiğin gibi bir süre iki işletim sistemini birlikte kullanırım, Alışma evresi sert olmasın diye :)

Muhammed Faruk Çevrimdışı

Muhammed Faruk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Rafa kaldırmıştım bir süre ama çözümünü araştırayım fırsat varken, Allah razı olsun. Hiç olmadı diğer konuda bahsettiğin gibi bir süre iki işletim sistemini birlikte kullanırım, Alışma evresi sert olmasın diye :)
Aynen,şart değil zaten direk Windows'u silip GNU/Linux kurman.Windows'un yanına kurarsın.Sıkıntı olunca Windows'u kullanırsın.

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
asd.png

bunun driverları uygun mudur akhi :) merak ettim. bı de bu resım dogru resım mı ben pek anlamam da :(

bazılarının driverları yokmuş ya. ondan şeettim.

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
buna bakacam bir ara akhi aklımda. yardım isticem senden. eyvallah.

İ Çevrimdışı

İbn Muhammed

الله اكبر و العزة الله
İslam-TR Üyesi
Driver konusu pek sıkıntı olmaz.O konu sende bir önyargı oluşturmasın.GNU/Linux'ta çözüm tükenmez inşALLAH.Her zaman GNU/Linux'la ilgili sorularınızı bekliyorum.Yeter ki siz pes etmeyin,sabırlı olun. :hmmm:
Gece gece verdin gazı 17.1'i yeniden indiriyorum :kyfmyrn:

A Çevrimdışı

amel

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamünaleyküm akhiler,

Konuya bir kaç saat bakmadık baya yorum olmuş maşaALLAH :D
Fikrimce bir mücahidin kullanacağı işletim sistemi (Operating System) Backtrack + gnome olmalı diye düşünüyorum. Linux'a ilk başlayacaklara ElementaryOS'u öneririm. Ben bir ara kullandım fena değildi, tasarım oldukça hoş ve sadeydi.
Sadece bunun için olacağından 'kılıfına uydurmak' gibi olur. Benim bahsettiğim 'Key Card' çok uçuk bir fiyatta değil zaten yani kutulu fiyatının onda biri fiyatına zaten :)
Haklı olabilirsin. Zaten bende ne kadar doğru olur orasını bilmem dedim.

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Selamünaleyküm akhiler,

Fikrimce bir mücahidin kullanacağı işletim sistemi (Operating System) Backtrack + gnome olmalı diye düşünüyorum. Linux'a ilk başlayacaklara ElementaryOS'u öneririm.

noolyo akhiler ya :D

İ Çevrimdışı

İbn Muhammed

الله اكبر و العزة الله
İslam-TR Üyesi
Mint 17.1 :) şimdilik kendi kendime takılıyorum. Sorunları da hallettim inşAllah @elhamdulillah akhi. Mozilla'da sorun olmuyormuş. Otomatik geçişi de ufak bir eklentiyle hallettim.
Selamünaleyküm akhiler,

Konuya bir kaç saat bakmadık baya yorum olmuş maşaALLAH :D
Fikrimce bir mücahidin kullanacağı işletim sistemi (Operating System) Backtrack + gnome olmalı diye düşünüyorum. Linux'a ilk başlayacaklara ElementaryOS'u öneririm. Ben bir ara kullandım fena değildi, tasarım oldukça hoş ve sadeydi.

Haklı olabilirsin. Zaten bende ne kadar doğru olur orasını bilmem dedim.

İlerde onu da deneriz :D

winliler anlamaz akhi @hebbit kerrih :p

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
İ Çevrimdışı

İbn Muhammed

الله اكبر و العزة الله
İslam-TR Üyesi
akhi linuxu anlayamadan daha yeni bir şeyler çıkıyor da. olayın cahiliyim hiç bir şey anlamadım ondan şeettim :)

bir dolu sürümü var bu meretin :) Mint, Archlinux, Backtrack, Ubuntu... win xp, 7, 8 ... gibi sadece açık kaynak olduğundan geliştirenler farklı temelde aynı yazılım ama değişiklikleri var kendi aralarında.

A Çevrimdışı

amel

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Tamam şimdi anladım demek istediğini :) Linux'un çok fazla sürümü ve yapıları var.

Üst Ana Sayfa Alt