Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Ülkeye Girmiş Bir Şiayı Öldürmenin Vebali Var mıdır?

Ebu Muhammed ALİ Çevrimdışı

Ebu Muhammed ALİ

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Ülkeye girmiş bi şiayı öldürmenin vebali var mıdır? Caferi isna aşeriyyeciler ?

Mukim Çevrimdışı

Mukim

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Ülkeye girmiş amerikalı, israilli, avrupalı, rus, şii kafirleri ve diğer kafirleri öldürmek caiz mi? Sen yeter ki iste kardeşim sana bu kafirlerin kaldıkları adresleri vereyim gel öldür. Burada ya küfür elebaşlarını öldürürsün yada Suriyede, Afganistanda veya Filistinde müslümanlara zulüm eden kafirleri öldürürsün. Buralarda cihad edersen müslümanlara faydan olur aksi takdirde (rastgele bir şiiyi öldürerek) müslümanların başına bela olursun.

E Çevrimdışı

Ebu Huzeyfe eş Şami

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ülkeye girmiş amerikalı, israilli, avrupalı, rus, şii kafirleri ve diğer kafirleri öldürmek caiz mi? Sen yeter ki iste kardeşim sana bu kafirlerin kaldıkları adresleri vereyim gel öldür. Burada ya küfür elebaşlarını öldürürsün yada Suriyede, Afganistanda veya Filistinde müslümanlara zulüm eden kafirleri öldürürsün. Buralarda cihad edersen müslümanlara faydan olur aksi takdirde müslümanların başına bela olursun.
ahicanlar sakin olun.internet ortamında olduğumuzu unutmayın

Mukim Çevrimdışı

Mukim

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Yok kardeşim ben son derece sakinim gerekirse emniyete gider ifade veririm bu söylediklerim için. Ama yukarıdaki şahıs çok abartıyor bazı şeyleri

E Çevrimdışı

Ebu & Dücane

Guest
Ülkeye girmiş bi şiayı öldürmenin vebali var mıdır? Caferi isna aşeriyyeciler ?
islamda zarar vermeyene zarar vermek yoktur.zarar verene karşılık vermek hak olur.bu zarar verenler ise islama ve müslümanlara karşı savaş eden ve zararı bilinen kişiler içindir.

Mukim Çevrimdışı

Mukim

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Ey iman edenler, adil şahidler olarak Allah için, hakkı ayakta tutun. Bir topluluğa olan kininiz, sizi adaletten alıkoymasın. Adalet yapın. O, takvaya daha yakındır. Allah'tan korkup sakının. Şüphesiz Allah, yapmakta olduklarınızdan haberi olandır.

(Maide Suresi 8. ayet)

Mukim Çevrimdışı

Mukim

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
islamda zarar vermeyene zarar vermek yoktur.zarar verene karşılık vermek hak olur.bu zarar verenler ise islama ve müslümanlara karşı savaş eden ve zararı bilinen kişiler içindir.

Yok kardeşim tam dediğin gibi değil şimdi Hilafet olsaydı ve müslümanlar güçlü olsaydı fetva duruma ve şartlara göre değişebilirdi. Bu devirde verilen hiç bir fetva bağlayıcı değil kimse emir veya halifede değil.

Mesela: Hıristiyan ve Yahudilere yolda onlardan biriyle karşılaştığınızda onu yolun kıyısından geçmeye mecbur edin, siz ortadan gitmeye bakın.
Şimdi sorsam bu Ebu Muhammed ALİ'ye bunu bile yapmaktan aciz nefis yapıp bir (sivil) şii'yi öldürebilirmiyim sorusunu soruyor. Gayri ciddi diye ben buna derim.

Ebu Muhammed ALİ

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
:) No Commet özellikle sana muKİM her yazdığıma yorum yapma nezaketin için müslümansan Allah için seni seviyorum

Ebu Muhammed ALİ

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
sorunlarınız mı var ? Her internette kendi dilinizdeki insanlara müslüman damgası mı vuracaksınız objektif bakış açısını kaybetmişsiniz .. Tekfirci olan sizlersiniz gerçek müslüman olanlar hem tek kalır zaten.. Türkçe konuşması Rububiyet Tevhidini her ne kadar da lisan olarak bilmeyen lakin mana olarak bilen kişi müslüman değildir öyle ise hristiyan ve yahudileri niye sevmiyorsunuz siz ne vela ne bera biliyorsunuz iki tane kitap okumuşsunuz Şunlar Müşriktirler diye yarı alim dinden ediyo tevbe suresinde geçtiği gibi Şeyh ne güzelde ifade ediyo türbeleri yıklaım deseniz halk komünist ruslarla işbirliği yapar aynı misal tr konuştu kesin bu sitede olduğu için kendisi muvahhiddir her ne kadar istihabarratta çalışsa yada sivil bi aynasız olsada ee sonuçta ben müslümanım diyo demi siz bide ayete bakıpta kendisine müslüman diyene hevanıza uyarak müslüman değilsin demeyin demi gayet büyük alim olmuşsunuz bravo fitneyi ortaya yayanlara özellikle mukim gibi komünist kürt halkına sepmati duyan tekfiri yapıpta ısırmadan neyse amalelere yazacak vaktim yok .

F Çevrimdışı

furkan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ahi ben yazıklarını üzerime almiyorum ben ha birde ben bir kürt müslümanim ahi yazın hoş değildi ben iyi niyeten yaztim

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Dar'ul harbde Kafir Öldürmek Caiz mi?

Üst Ana Sayfa Alt