Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Uludere (Roboski) Katliamının 1. Yıl Dönümü

Selahaddin Eyyubi Çevrimdışı

Selahaddin Eyyubi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
28 Aralık 2011'de 34 kişinin hayatını kaybettiği katliamın 1. yıldönümü...
34 sivil Kürt yurttaşın katledildiği Uludere'nin (Qileban) Roboski köyünde acılı aileler, bir kez daha siyahlar içinde çocuklarının fotoğraflarını, diplomalarını ve karnelerini ellerine alarak, mezarlarını ziyaret etti. Katliamın birinci yılında gözü yaşlı aileler, faillerin açığa çıkarılmasını istedi.

İşte 34 Masum Sivil
533843_423237047746492_589765601_n.jpg

roboski_katliami_4.jpg

roboski_katliami.jpg

roboski1.gif

roboski.jpg

Roboski Katliamı-Ağlama Anne Güzel Yerdeyim Belgeseli

Roboski İçin Yapılan Bazı Grafik Çalışmaları

486730_430843060315971_833747291_n.jpg

547448_430535677013376_1762108908_n.jpg

9702_431850376881906_904379934_n.jpg

A Çevrimdışı

Abdurrahman bin Hasa

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Adamlar devlet düşmanlığı diye pkk'lıları savunur olmuşlar. Mazlum-Der denen devletin maşası, AKP'ye oy karşılığında kanal açan Hizbullah bozması pis milliyetçi particiler ancak bunu yapar. Bu arada şu kadın resmi içeren videoyuda arkadaşlar bir zahmet kaldırsın.

Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
mazlum der dir, hizbullah tır bunların hiçbirini savunacak birisi değilim. fakat kürdistanda türk devletinin yaptığı zulüm yıllardır alenidir. roboskide ölenler pkk militanı değildi.

E Çevrimdışı

ebuyezid

Guest
mazlum der dir, hizbullah tır bunların hiçbirini savunacak birisi değilim. fakat kürdistanda türk devletinin yaptığı zulüm yıllardır alenidir. roboskide ölenler pkk militanı değildi.

Uludere'de PKK Gerçeği
Uludere'deki hava operasyonunda PKK'lı 6 teröristin öldüğü telsiz dinlemelerine takıldı. Konuşmalara göre PKK, cesetleri köylüler gelmeden alıp, Haftanin kampına götürdü.

Şırnak'ın Uludere ilçesinde akaryakıt kaçakçılığı yapan 34 köylünün hava harekâtında ölmesinden günler sonra dinlemeye takılan bir konuşma soruşturmaya yeni bir boyut kattı.
İstihbarat birimleri Zap bölgesinde faaliyet gösteren PKK'nın sözde özel güç sorumluları Rojhilat ile Cilo telsiz kodlarını kullanan teröristler arasında geçen bir konuşmayı kayda aldı. Rapora göre 2 terörist saldırıdan sonra 4 Ocak'ta bir başka grupla bir araya geldi. Görüşmede Uludere'deki hava harekâtı konuşuldu.

Dinlemelere göre görüşmede, kaçakçılık yapan grubun içerisinde 6 PKK'lının olduğu şeklindeki konuşma yer aldı. Hava harekâtının sonrasında köylüler olay yerine gelmeden Haftanin kampındaki teröristlerden bir kısmı ölen teröristlerin cesetlerini ve silahlarını almak için bölgeye gitti. Cesetler Haftanin kampına götürüldü.

Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ölenlerin ailelerinin konuşmalarını dinlediğimizde pkk lı olduklarına dair bir işaret yoktu, bu dediğinizin kaynağını bilmiyorum çokça şey söylenmişti olay gerçekleştiğinde fakat roboskiyi geçsek bile kürtlere yapılan onca şey var yıllardır, bunları da mı es geçmeliyiz?

E Çevrimdışı

ebuyezid

Guest
ahi ben bir kürt ama şeyh said kürtümyüm biz pkk iyi biliriz pkk nasıl kürt halkına nasıl zülüm ediğini biliyoruz

Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
pkk yı savunma niyetim asla yoktur abi, pkk nın da kürtleri türklerden ayırma planında devlet gibi bir parça olduğunu görebilmek de lazım.

Selahaddin Eyyubi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Klavye başı öyle atıp tutmak ve türk basınının düzmece telsiz haberlerle olayı ört pas etmek kolay.
Ben Şırnaklıyım ve orda öldürülen 2 çocuğun ailesini tanıyorum Pkk ile alakaları yok.Bu işi ta dedeleri bile yapmş ve bunu herkes bilior asker olsun devlet olsun.Böyle sanal ortamda atıp kul hakkına girmeyin bilmediǧiniz bir şey hakkında da konuşmayın.!

K Çevrimdışı

Kozzsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
BANANE !

AYNI İŞİ BEN YAPARKEN ÖLDÜRÜLSEM TEKFİR BİLE EDECEK ÇIKAR SİGARA İÇKİ TAŞIYORDU DİYE ....

E Çevrimdışı

ebuyezid

Guest
Klavye başı öyle atıp tutmak ve türk basınının düzmece telsiz haberlerle olayı ört pas etmek kolay.
Ben Şırnaklıyım ve orda öldürülen 2 çocuğun ailesini tanıyorum Pkk ile alakaları yok.Bu işi ta dedeleri bile yapmş ve bunu herkes bilior asker olsun devlet olsun.Böyle sanal ortamda atıp kul hakkına girmeyin bilmediǧiniz bir şey hakkında da konuşmayın.!
ben de kürtüm sen 2 aile taniyon 32 aile tanıyonmu sınır işleri oyle koloy değil pkk izvermsin geçemezler neden o aileler pkk karşi tek kelime söylemei pkk onlardan harç alimiyormu
nasıl işler ahi aile neden kafir pkk nin bayrakği ile cenaze taşindi sor o aileye
uludere_katliami_cenaze_toreni_30_12_11.jpg

Selahaddin Eyyubi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Eǧer 34 aile Pkk yandaşı olsaydı ahi şuan ölenlerin kardesleri kuzenleri babaları daǧdaolurdu bir düşün ölenlerden biri senin kardesn..Ve sen nal bi görntyle karşılaşyon söyleyeym yol kenarında dizilmiş 34 beden ve bunlar traktör ile katırlarla taşınıyor hangi yürek dayanır en son konustgmda da kimse nedağa çıkmş nede Pkk propagandasını yapmış... Selametle...

K Çevrimdışı

Kozzsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Dağa çıkıp çıkmamaları beni ilgilendirmiyor zaten dağda olsalar eninde sonunda dağda ölürlerdi .

Ne üzerine ticaret yaparken öldüler bugüne dek neler taşıdılar.

PKK ya laf etmezlerse etmesinler kafalarına silah dayanıyor olabilir bu durumda laf etmemeleri doğal, insan bu korkar .

AMA NE TAŞIYORLARDI VE BUGÜNE DEK NELER TAŞIDILAR ?

süt peynir ekmek mi yoksa daha da gelir getirici şeyler mi hani şöyle vergisi aşırı yüksek olan mallar falan .....? malumunuz vergisi düşük malın kaçakçılığı pek olmazda ...

E Çevrimdışı

ebuyezid

Guest
uludere-de-olen-gencin-pkk-fotograflari-78777.jpg

ölenlerden biri

kardeşler bakın hem pkk ve hüda par(küf par) uludere kaynadip duryor ama bu iki zihniyet doguda kürt halkina çektirmişdir biri sol diğeri ise sözde islami ama hizmet ayni bir örnek geçen ölen bdp mv şerefetin elçi küf partisi allah rahmet edsin dedi

HÜDA PAR'dan Elçi'ye Taziye Mesajı
Kısa bir süre önce kurulan Hür Dava Partisi (HÜDA PAR), dün gece vefat eden KADEP Genel Başkanı Şerafettin Elçi için taziye mesajı yayımladı.
Hür Dava Partisi Genel Merkezi (HÜDA PAR) adına bir mesaj yayımlayan Av. M. Hüseyin Yılmaz, dün gece vefat eden KADEP Genel Başkanı Şerafettin Elçi'ye Allah'tan rahmet yakınlarına ve sevenlerine sabır diledi.
Mesajda, "Coğrafyamızın tanınmış, emektar ve yapıcı Kürd siyasetçilerinden KADEP Genel Başkanı sayın Şerafettin Elçi tedavi gördüğü hastanede vefat etmiştir.
Hür Dava Partisi (HÜDAPAR) olarak Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine ve sevenlerine Sabr-ı Cemil diliyoruz." denildi. (İLKHA)

HAMAS Çevrimdışı

HAMAS

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
soru 1 : Bu resimde olan 34 kaçakçıdan biri olan segvan encü mü masumdur?

segvan_encu.jpg
soru 2 : Kaçakçılık ne zamandan beridir doğru bir iş olarak görülmüştür ?
soru 3 : Uludere'nin ortasu köyü ismi olmasına rağmen sözde islamcı camia bile neden inatla roboski ifadesini kullanmaktadır.Bu bağlamda diyarbakır'a neden amed demiyorsunuz ?

Kimse kusura bakmasın bu ülkenin bir karış toprağında gözü olanın gözünü oyarım.

segvan_encu.jpg

portalkal Çevrimdışı

portalkal

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
yahu türk kürt diye kırmayın birbirinizi kardeşlerim,bakın şimdi,bu devlete kafir dersiniz,müşrik dersiniz, ne derseniz diyin,karşısın da,sistematik olarak halkına zulmeden bir terör örgütü,hem de dini bile belli olmayan,örgüt içerisinde namaz kılmayı yasaklayan,hıristiyanlık propagandası yapan,kendi kanallarında zerdüştlük saçmalığının tanıtımını yapan,bir örgüte ben de karşıyım bu birincisi...

ikincisi,orada kaçakçılık yapanlar,pkk lı değildi fakat çoğu korucu ailesi idi.devletin bundan haberi varmış.evet bu da doğru,sizce kimin haberi olabilir?

taş çatlasın ilçe jandarma komutanının...

yeni gelen ilçe jandarma komutanının tek emriyle,yukarıya talimat gider uçaklar kaldırılır ve bombalanır sınır hatları bu kadar basit,şu ana kadar hiç bir teknoloji o katırlarda ki çantaların içinde c4 mü taşınıyor,ekmek mi taşınıyor ayırt edemez.

oradaki korucuların ne olduğunu gayet herkes de biliyor.pkk ile de,devlet ile de içiçe,her türlü pisliğe,kaçakçılığa,3 kuruşa tamah eden insanlardan müteşekkil bir grup olduğunu bilmeyeneniz varmı?

35 kişi öldü diye ağlayanların ağzından bir kere de başbağlar da 33 müslümanı diri diri yakan şerefsizlerin lafını duymadık??

kürt kardeşlerim bu tarz şeylere alet olmayın,belli çevreler ikinci sivas demagojisi oluşturmaya çalışıyor.

önce müslüman olduğumuzu söyliyeyim sonra,erzurumluyum,şırnaklıyım,türküm,kürdüm,lazım ıvırım zıvırım diyin..

HAMAS Çevrimdışı

HAMAS

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Dağa çıkıp çıkmamaları beni ilgilendirmiyor zaten dağda olsalar eninde sonunda dağda ölürlerdi .

Ne üzerine ticaret yaparken öldüler bugüne dek neler taşıdılar.

PKK ya laf etmezlerse etmesinler kafalarına silah dayanıyor olabilir bu durumda laf etmemeleri doğal, insan bu korkar .

AMA NE TAŞIYORLARDI VE BUGÜNE DEK NELER TAŞIDILAR ?

süt peynir ekmek mi yoksa daha da gelir getirici şeyler mi hani şöyle vergisi aşırı yüksek olan mallar falan .....? malumunuz vergisi düşük malın kaçakçılığı pek olmazda ...

daha dün video ile yakalandı 1 pkk'lı.Videoda amonyum nitrat ile bomba hazırlayıp vs vs şekilde güçlendirerek katırlarla geçiriyorlar.ondan sonra patlattıalr fakat askerler bunu fark etti.Şimdi akıl var nizam var.dediğin gibi nerden bileceğiz katırlarda ne olduğunu ?

Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
yahu türk kürt diye kırmayın birbirinizi kardeşlerim,bakın şimdi,bu devlete kafir dersiniz,müşrik dersiniz, ne derseniz diyin,karşısın da,sistematik olarak halkına zulmeden bir terör örgütü,hem de dini bile belli olmayan,örgüt içerisinde namaz kılmayı yasaklayan,hıristiyanlık propagandası yapan,kendi kanallarında zerdüştlük saçmalığının tanıtımını yapan,bir örgüte ben de karşıyım bu birincisi...

ikincisi,orada kaçakçılık yapanlar,pkk lı değildi fakat çoğu korucu ailesi idi.devletin bundan haberi varmış.evet bu da doğru,sizce kimin haberi olabilir?

taş çatlasın ilçe jandarma komutanının...

yeni gelen ilçe jandarma komutanının tek emriyle,yukarıya talimat gider uçaklar kaldırılır ve bombalanır sınır hatları bu kadar basit,şu ana kadar hiç bir teknoloji o katırlarda ki çantaların içinde c4 mü taşınıyor,ekmek mi taşınıyor ayırt edemez.

oradaki korucuların ne olduğunu gayet herkes de biliyor.pkk ile de,devlet ile de içiçe,her türlü pisliğe,kaçakçılığa,3 kuruşa tamah eden insanlardan müteşekkil bir grup olduğunu bilmeyeneniz varmı?

35 kişi öldü diye ağlayanların ağzından bir kere de başbağlar da 33 müslümanı diri diri yakan şerefsizlerin lafını duymadık??

kürt kardeşlerim bu tarz şeylere alet olmayın,belli çevreler ikinci sivas demagojisi oluşturmaya çalışıyor.

önce müslüman olduğumuzu söyliyeyim sonra,erzurumluyum,şırnaklıyım,türküm,kürdüm,lazım ıvırım zıvırım diyin..
abi bunu gündeme taşımakta(en azından benim) niyetim bu topraklarda gözümüzü açmamız gereken şeylerin döndüğüdür. bugün türkiyede gerçek manada yalnızca Allah rızası için türk ve kürtlerin birlik olması, hakka davet etmesi ne demektir? tağutlar bunu ister mi sizce? gerçekte bizim(müslüman türk-kürt halklarının) arasında geçmeyen sorunlar 80-90 yıl içerisinde aramıza yerleştirildi, ve bugün bazılarımız şu soruya bile içten cevap vermekte zorlanıyor:"Kürt Müslümanlar Türkiye devletine karşı ayaklansa hangi tarafta olursun?"

diyorlar yok kürtler ayaklanamaz, pkk varken zor. ya ben de biliyorum da kalpler Allahın elinde değil mi? farzet ki oldu, ne diyeceksin "bunlar pkk lı, biz bunlara(kürt müslümanlara) destek vermeyiz" mi diyeceğiz? Müslümanın tek bir milliyeti vardır ki o da Allahın kendisine verdiği isim olan MÜSLÜMANdır.

Selahaddin Eyyubi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu gençlrr neden Pkk'yi sevior katılıyor diye sordun mu hiç?
Dedelerimiz katledilirken neden sizin İslamı tevhidi savunan dedeleriniz sustu? Pkk kurulmadan önce Kürtler katledilirken nerdeydiniz ?Ölen çocuklar gençlerbbaşta Müslümandr şuan belki tevhid ve cihaddan habersiz onlara tebliǧ eden yok.Ve siz bir Müslümanın ölmne neredeyse seviniyorsunuz.
Zulme karşı susan dilsiz şeytandır.

E Çevrimdışı

ebuyezid

Guest
Bu gençlrr neden Pkk'yi sevior katılıyor diye sordun mu hiç?
Dedelerimiz katledilirken neden sizin İslamı tevhidi savunan dedeleriniz sustu? Pkk kurulmadan önce Kürtler katledilirken nerdeydiniz ?Ölen çocuklar gençlerbbaşta Müslümandr şuan belki tevhid ve cihaddan habersiz onlara tebliǧ eden yok.Ve siz bir Müslümanın ölmne neredeyse seviniyorsunuz.
Zulme karşı susan dilsiz şeytandır.
kardeş sen şyh siad tanimadin dogudaki alim lerin asılmasını duymadin geliya zilan katliyamini duymadin yazık yazık
zilan-katliami01930.jpg

gel%25C3%25AEy%25C3%25AA+z%25C3%25AElan.jpg

bunların suçu kaçakçilik değil alim sakladiklar için ama sen bilmesin
5498.jpg

şeyh sait
hangi-yazarin-babasi-seyh-sait-isyaninda-askeri-tabipti--2208091200_l.jpg