Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Uludere (Roboski) Katliamının 1. Yıl Dönümü

Abdussamed Seyhani Çevrimdışı

Abdussamed Seyhani

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
KARDEŞ PKK'DA DÜŞMAN TAĞUT DEVLETTE DÜŞMAN... İKİSİDE TAĞUT İKİSİDE BATIL VE İNSAN UYDURMASI SİSTEMCİ ! Eğer bu ölen gençler Pkk 'nın ekmeğine yağ sürüyorsa, Acıyamam ! yok eğer Masum ve tarafsız iseler, ALLAH Subhanahu ve Teala günahlarını affetsin,/ Rahmet etsin... ama bu gençlerden bir ikisinin Facebook Profillerinde Pkk'nın bayrağını ve Abdullah Öcalan Resimleri görmüştüm, dediğim gibi ALLAH tarafsız olana Rahmet etsin !

M Çevrimdışı

Musluman.

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Tama müdahil olacaktım ki sular durulmuş.Ama içimde kaldı şimdi.Neyse yazmayayım ayrışmayalım birleşelim

K Çevrimdışı

Kozzsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Birincisi Şeyh Said Kürt değil Zaza.'dır . Bilirim demişsin ama ,,,, neyse İkincis dedelerin katledilirken demişsin İstiklal Mahkemelerinde katledilen Türklerin sayısını da araştır .Ya da madem o derece dedelerine bağlısın Ermenilerle Keldanilerle olan mücadelede kimler yardımcı oldu Kürtlere ona da bak . Başta da diyorum imdi de diyorum BANANE !

TC nin birisini katletmesi onun masumiyetinin delili değildir.

Mesela bu deniiz gezmiş mahir çayan falan bunlar böyle uluderedekiler gibi kazaylada değil değil kasıtlı ve bilerek katledilmişlerdir . Bunlarda Mahir ve Hüseyin ölmeden evvel kelimei şehadet getirmşlerdir.

Ne yapacağız şimdi ? Efendim senin orada ölenlerle kan bağın mı var e belki de benim de Hüseyin İnanla kan bağım vardır .

Kalkıp onları analım mı diyeceğim ? Üstelik hem bilerek öldürüldükleri hhem de kelimei şehadet getirdikleri sabitken .

Olayı Kürt çerçevesine oturtmaktan vazgeç , ...

Soru belli :

NE YAPARKEN ÖLDÜLER NE TAŞIYORLARDI NEYİN TİCARETİNİ YAPIYORLARDI ?

Bunlar kürt , ölmüşler, kürt oldukları içinde ne olursa olsun analım ddersen yok öyle bir şey .

O zaman dediğim gibi Mahir Çayan'ı Hüseyin İnan'ı da analım !

İZZETLİ Çevrimdışı

İZZETLİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
arkadaş pk pislik Allah düşmanı katiller gurubudur olay üzücüdür ölenlerin işi Allah cc kalmıştır ama lütfen o şahışları mücahit gibi göstermeyin videolar katliam falan

Cundullah el-Kürdî Çevrimdışı

Cundullah el-Kürdî

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ne zaman dan belli pkk teşeronluk eden ler sivil oldu allah için yapmayın

Adamlar devlet düşmanlığı diye pkk'lıları savunur olmuşlar. Mazlum-Der denen devletin maşası, AKP'ye oy karşılığında kanal açan Hizbullah bozması pis milliyetçi particiler ancak bunu yapar. Bu arada şu kadın resmi içeren videoyuda arkadaşlar bir zahmet kaldırsın.

Uludere'de PKK Gerçeği
Uludere'deki hava operasyonunda PKK'lı 6 teröristin öldüğü telsiz dinlemelerine takıldı. Konuşmalara göre PKK, cesetleri köylüler gelmeden alıp, Haftanin kampına götürdü.

Şırnak'ın Uludere ilçesinde akaryakıt kaçakçılığı yapan 34 köylünün hava harekâtında ölmesinden günler sonra dinlemeye takılan bir konuşma soruşturmaya yeni bir boyut kattı.
İstihbarat birimleri Zap bölgesinde faaliyet gösteren PKK'nın sözde özel güç sorumluları Rojhilat ile Cilo telsiz kodlarını kullanan teröristler arasında geçen bir konuşmayı kayda aldı. Rapora göre 2 terörist saldırıdan sonra 4 Ocak'ta bir başka grupla bir araya geldi. Görüşmede Uludere'deki hava harekâtı konuşuldu.

Dinlemelere göre görüşmede, kaçakçılık yapan grubun içerisinde 6 PKK'lının olduğu şeklindeki konuşma yer aldı. Hava harekâtının sonrasında köylüler olay yerine gelmeden Haftanin kampındaki teröristlerden bir kısmı ölen teröristlerin cesetlerini ve silahlarını almak için bölgeye gitti. Cesetler Haftanin kampına götürüldü.

BANANE !

AYNI İŞİ BEN YAPARKEN ÖLDÜRÜLSEM TEKFİR BİLE EDECEK ÇIKAR SİGARA İÇKİ TAŞIYORDU DİYE ....

ben de kürtüm sen 2 aile taniyon 32 aile tanıyonmu sınır işleri oyle koloy değil pkk izvermsin geçemezler neden o aileler pkk karşi tek kelime söylemei pkk onlardan harç alimiyormu
nasıl işler ahi aile neden kafir pkk nin bayrakği ile cenaze taşindi sor o aileye
uludere_katliami_cenaze_toreni_30_12_11.jpg

Dağa çıkıp çıkmamaları beni ilgilendirmiyor zaten dağda olsalar eninde sonunda dağda ölürlerdi .

Ne üzerine ticaret yaparken öldüler bugüne dek neler taşıdılar.

PKK ya laf etmezlerse etmesinler kafalarına silah dayanıyor olabilir bu durumda laf etmemeleri doğal, insan bu korkar .

AMA NE TAŞIYORLARDI VE BUGÜNE DEK NELER TAŞIDILAR ?

süt peynir ekmek mi yoksa daha da gelir getirici şeyler mi hani şöyle vergisi aşırı yüksek olan mallar falan .....? malumunuz vergisi düşük malın kaçakçılığı pek olmazda ...

soru 1 : Bu resimde olan 34 kaçakçıdan biri olan segvan encü mü masumdur?

Ekli dosyayı görüntüle 1090
soru 2 : Kaçakçılık ne zamandan beridir doğru bir iş olarak görülmüştür ?
soru 3 : Uludere'nin ortasu köyü ismi olmasına rağmen sözde islamcı camia bile neden inatla roboski ifadesini kullanmaktadır.Bu bağlamda diyarbakır'a neden amed demiyorsunuz ?

Kimse kusura bakmasın bu ülkenin bir karış toprağında gözü olanın gözünü oyarım.

Ekli dosyayı görüntüle 1090
Midemi bulandırdınız, ilk sayfayı tek okuyabildim. DAha fazala iğrençlik görmek istemediğimden.

Biri, "kaçakçılık iyi bir şey mi?" demiş, velevki kötü bir şey olsun karşılığı bombalanmak mıdır?

Biri; kazandıkları paralardan dem vurmuş, doğru 6-7 saat yürüyüp, bir hafta 10 günde 1 kazandıkları 200-300 lira onlara çok değil mi?

Bir diğeri; neden ortasu değil de roboski, diye kusmuş içindekini. bilsinki orada yaşayanlar oraya ne isim verirlerse oranın ismi odur. devletin keyfi isimlendirmesini kullanmak zorunda mıyız?

Bir başkası; bu ülkenin toprağında gözü olanın Gözünü oyarım demiş, oyun(!) bu ülke için oyun insanların gözünü. kaçakçılık yaparak mı bölmüşler ülkeyi

Laik/kemalist'ler bile bu kadar iğrençleşemedi...

M Çevrimdışı

musab99

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ben eskiden baya bir konu kacirmisim, bunuda yeni gordum ,bu konuda muslumanlarin boyle birbirlerine dusecegi hic aklima gelmezdi.

Konuyu gorunce o gunler geldi aklima mehmet baransu adli fetocu gazeteci israrla bunun Mit istihbarati ile oldugu ,suclunun Mit oldugu konusunda baya israrciydi. http://www.gazetevatan.com/baransu-dan-uludere-yazisi-453581-gundem/

Tarihler 28 aralik 2011 de bu olay gerceklesti ne gariptir yaklasik 1 bucuk ay sonrada fetocu polisler pkk sehir yapilanmasi KCK ile ilgili 7 subat 2012 mit e operasyon duzenliyor.

Sonra yakin tarihlere gelelim rus ucagi dusuruluyor ,devlet ilk basta bu olayi kabul eder gibi gozuksede aslinda icten ice rahatsizlik duydugu asikardi , rusya ile tekrar aralari duzeltirken bu olayi sonuna kadar savunan davutoglu basbakanlikdan azlediliyordu,ve 15 temmuzda sonra goruluyorki rus ucaginida fetocu askerler dusuruyordu, su anda da o pilotlar tutuklu.

Aslinda uludere olayindaki insanlar bir nevi Turkiyenin derin ic savasina kurban ediliyor. Bu benim gorusum.

Gelelim muslumanlarin tartistigi meseleye hic kusura bakmayin hem devletin hemde o insanlarin sucu var. Tabiki yasam sartlari ekonomik zorluklar ordaki yasayan insanlari bazi seylere mahkum edebilir ama ordaki irkci pkk sizmasi sonucu bugune kadar bir cok asker ,genc yasta olduler , bundan dolayi orda kacakcilik yapacaksan olmeyi goze alacaksin demektir
Devlet sucunu yazacamda hangisini yazsam bilemedim , cok var cokkk

E Çevrimdışı

Ebu Enes EL Dadaşi

Allah'ım Kalplerimizi Cihadda Sabit Kıl Amin.
İslam-TR Üyesi
Ben eskiden baya bir konu kacirmisim, bunuda yeni gordum ,bu konuda muslumanlarin boyle birbirlerine dusecegi hic aklima gelmezdi.

Konuyu gorunce o gunler geldi aklima mehmet baransu adli fetocu gazeteci israrla bunun Mit istihbarati ile oldugu ,suclunun Mit oldugu konusunda baya israrciydi. http://www.gazetevatan.com/baransu-dan-uludere-yazisi-453581-gundem/

Tarihler 28 aralik 2011 de bu olay gerceklesti ne gariptir yaklasik 1 bucuk ay sonrada fetocu polisler pkk sehir yapilanmasi KCK ile ilgili 7 subat 2012 mit e operasyon duzenliyor.

Sonra yakin tarihlere gelelim rus ucagi dusuruluyor ,devlet ilk basta bu olayi kabul eder gibi gozuksede aslinda icten ice rahatsizlik duydugu asikardi , rusya ile tekrar aralari duzeltirken bu olayi sonuna kadar savunan davutoglu basbakanlikdan azlediliyordu,ve 15 temmuzda sonra goruluyorki rus ucaginida fetocu askerler dusuruyordu, su anda da o pilotlar tutuklu.

Aslinda uludere olayindaki insanlar bir nevi Turkiyenin derin ic savasina kurban ediliyor. Bu benim gorusum.

Gelelim muslumanlarin tartistigi meseleye hic kusura bakmayin hem devletin hemde o insanlarin sucu var. Tabiki yasam sartlari ekonomik zorluklar ordaki yasayan insanlari bazi seylere mahkum edebilir ama ordaki irkci pkk sizmasi sonucu bugune kadar bir cok asker ,genc yasta olduler , bundan dolayi orda kacakcilik yapacaksan olmeyi goze alacaksin demektir
Devlet sucunu yazacamda hangisini yazsam bilemedim , cok var cokkk

Herkes yoksullukla uğraşıyor fakat herkes neden kaçakçılık yapmıyor ? Ama onlarada suç yükleyemem çünkü bilmiyorlar Kuran okuyorlar namaz kılıyorlar fakat ben kendi şahsıma konuşuyorum benim caahiliye dönemimdeki gibi herşeyden bi haber Kuran'ın gerçeklerinden,kurallarından Rasulullah (S.a.v)'in hayatından sünnetinden,hadislerinden bi haber yaşıyorlar burdaki suç tartışılır biliyorlarmı veya tebliğ edlildide gözmü yumdular yoksa edilmedimi bunu bilmediğimiz için muamma.Ve tüm bunlara rağmen şunuda gözden kaçırmamalıyız bu kaçakçılıkla ülkeye mazotun yanısıra Eroin,Kokain ve türevleri uyuşturucularda giriyordu ve bunlar herdaim PKK'nın gözetimi ve aldığı haraç ile mümkündür.Şimdi o kaçakçılığın nelere yol açtığınıda görüp ona göre konuşmalıyız bakın bu maddeleri kürt,türk,laz diye ayırt etmeden herkese satıyorlar ve milyonlarca genci zehirliyorlar bunlarıda göz önünde bulundurarak konuşmalıyız...

M Çevrimdışı

musab99

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Herkes yoksullukla uğraşıyor fakat herkes neden kaçakçılık yapmıyor ? Ama onlarada suç yükleyemem çünkü bilmiyorlar Kuran okuyorlar namaz kılıyorlar fakat ben kendi şahsıma konuşuyorum benim caahiliye dönemimdeki gibi herşeyden bi haber Kuran'ın gerçeklerinden,kurallarından Rasulullah (S.a.v)'in hayatından sünnetinden,hadislerinden bi haber yaşıyorlar burdaki suç tartışılır biliyorlarmı veya tebliğ edlildide gözmü yumdular yoksa edilmedimi bunu bilmediğimiz için muamma.Ve tüm bunlara rağmen şunuda gözden kaçırmamalıyız bu kaçakçılıkla ülkeye mazotun yanısıra Eroin,Kokain ve türevleri uyuşturucularda giriyordu ve bunlar herdaim PKK'nın gözetimi ve aldığı haraç ile mümkündü.Şimdi o kaçakçılığın nelere yol açtığınıda görüp ona göre konuşmalıyız bakın bu maddeleri kürt,türk,laz diye ayırt etmeden herkese satıyorlar ve milyonlarca genci zehirliyorlar bunlarıda göz önünde bulundurarak konuşmalıyız...

Akhi isin cok detayi var senin yazdigin gibide oralara girersek cikmak zor oluyor genel konusmak daha iyidir diye dusunuyorum

E Çevrimdışı

Ebu Enes EL Dadaşi

İslam-TR Üyesi
Akhi isin cok detayi var senin yazdigin gibide oralara girersek cikmak zor oluyor genel konusmak daha iyidir diye dusunuyorum

Akhi benim şahsi görüşüm bu tür teferruatlı şeyler böyle İslami ve herkesin islami açıdan faydalandığı platformlarda paylaşılmamalı bu tür konuların platformu burası değil bence çünkü gördüğümüz üzere fitneye yol açıyor.

Cundullah el-Kürdî Çevrimdışı

Cundullah el-Kürdî

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Herkes yoksullukla uğraşıyor fakat herkes neden kaçakçılık yapmıyor ?
Dağın yamacında bir köydesin,
Akrabaların ise sınır denen tellerin ardında
Ekecek alan yok
Çalışacak iş yeri
Göç etmemen için devlet kaçakçılığına göz yumuyor, giderken ve dönerken karakola bildiriyorsun
200-300 tl için

Başına bomba yağıyor ve ölüyorsun.
Katillere ise ne hapis ne de ceza
Neredeyse takacaklar madalya
Olsun sen suçlusun
"Hem senin o saatte orada ne işin vardı?"
Hakketmişsin ölmeyi...

E Çevrimdışı

Ebu Enes EL Dadaşi

İslam-TR Üyesi
Dağın yamacında bir köydesin,
Akrabaların ise sınır denen tellerin ardında
Ekecek alan yok
Çalışacak iş yeri
Göç etmemen için devlet kaçakçılığına göz yumuyor, giderken ve dönerken karakola bildiriyorsun
200-300 tl için

Başına bomba yağıyor ve ölüyorsun.
Katillere ise ne hapis ne de ceza
Neredeyse takacaklar madalya
Olsun sen suçlusun
"Hem senin o saatte orada ne işin vardı?"
Hakketmişsin ölmeyi...

Hayır kardeşim olaya duygusal yaklaşma ben iyiki öldüler veya yapmasalardı kardeşim kaçakçılık demedim.Sadece kaçaklık yapıyorsan eğer herşeyi göze alman gerekiyor ve farkındaysan orda o insanları da suçlayamayız biz tebliğ ettikmi de diyorum cımbızlama sözleri konuşmanın tümüne bak sadece seni yaralayabilecek yerleri alma yani algıda seçicilik yapma.Yani şimdi kaçakçılık yapmayıp gurbete istanbula da gelip çalışılabilir kaçakçılık bi seçenektir ve tehlikelidir istersen yaparsın.Ayrıca zamanında benim babamda aynı sıkıntılardan geçmiş ve tam 30 sene önce gurbete İnşaatlara çalışmaya gelmiş kaçakçılık yapmamış yani duygusal bakma olaya tabiki bende seninle aynı fikirdeyim devlet bilerek ve isteyerek katliam yapmıştır fakat biraz da durup düşünmek lazım bu Musibet neden bizim başımıza geldi diye umarım anlamışsındır.