Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Usame bin Ladin Müslümanları Pakistan'a yardıma çağırdı

ibni kayyım Çevrimdışı

ibni kayyım

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Usame bin Ladin Müslümanları Pakistan'a yardıma çağırdı
Şeyh usame Bin Ladin bugün yayınlanan konuşmasında Müslümanları Pakistan'daki sel felaketi sebebiyle bu ülke halkına yardıma çağırdı
06 Ekim 2010 Çarşamba Saat 21:46
Reklam

Şeyh usame Bin Ladin bugün yayınlanan konuşmasında Müslümanları Pakistan'daki sel felaketi sebebiyle bu ülke halkına yardıma çağırdı
El Kaide Hareketi lideri Şeyh Usame Bin Ladin dünya Müslümanlarına çağrıda bulunduğu konuşmasında; Pakistan'daki sel felaketinden etkilenenlere yardım edin dedi.

Bin Ladin, iklim değişikliği nedeniyle ölen ya da afetzede durumuna düşenlerin sayısının savaşlarda ölenlerinkinden daha fazla olduğunu belirterek, Pakistan'daki felaketin çok büyük olduğunu ifade ediyor ve Pakistanlılara yardım götürülmesini istiyor.
Kasetin ne zaman kayıt edildiği bilinmiyor, ancak El Kaide lideri Müslümanların Ramazan Bayramını kutluyor.
Usame Bin Ladin'in Konuşmasından Parçalar Hükümetlerin yardım çalışmalarına harcadığı para silahlanmaya harcadıklarına göre kıyaslanamayacak kadar az.
Silahlanmaya harcadıklarının onda birini yardıma verseler fakir dünyanın çehresi değişecek.

Milyonlarca çocuk açıkta temiz içme suyu dâhil birçok temel yaşam malzemesinden yoksunlar ve sıvı kaybı ölümlerine yol açmakta.

İklim değişikliğinden hayatını kaybedenler savaş mağdurlarında oldukça fazla.
Büyük iklim değişikliği ümmetimiz olumsuz etkiliyor ve İslam âleminde büyük felaketlere yol açıyor.

Çadır gıda ve ilaç yardımlarını ulaştırmak hayati öneme sahip olduğu için artık daha önceki aynı yardım çalışmalarını sürdürmek yeterli değildir.

Müslüman iş adamlarını afet durumunda gıda güvenliği artırmak için Sudan gibi ülkelerde tarım yatırımı yapmaya çağırıyorum.

Tüccarlar bölgeyi kıtlıktan kurtaracak savaşçılardır ve değersiz projelere yatırımlar yapmaktan kaçınmalılar.

Afrikada gördüğümüz kıtlik ve kuraklık, Pakistan ve dünyanın birçok bölgesindeki milyonlarca ölüme ve göçe sebeb olan sel felaketleri, kalbi olan insanları kardeşlerine yardım etmek için acele harekete geçmeliler.

Sel tehdidi altındaki bölgelerde gelecekteki felaketleri önlemek ve fakir ülkelerde gıda güvencesini sağlamak için tarım ve hayvancılık alanında yatırımlar yapacak İyi finanse edilmiş bir yardım organizasyonu oluşturmaya ihtiyaç var.
cihaderi.net ALLAH ONDAN RAZI OLSUN

Üst Ana Sayfa Alt