Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

yardim Allah'tan

E Çevrimdışı

ehli sunnet

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Esselamu Aleykum ve Rahmetullahi ve berekatuhu...

Ben yurtdisindan Hollandadan katilan musluman bir kardesim. Benim namaz, iman, itikad, mezheb, abdest, necaset vs konularda onemli sorlarim var. Bana Allah rizasi icin yardim edecek varsa mail adresimi vervuiler vera burda yazismak isterim.

Allah teala ve peygamber aleyhissalatu
vesselamin yolunda olanlardan Allah teala razi olsun.

E Çevrimdışı

ehli sunnet

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Yukaridaki yazinin devami: Mail adresimi verebilir ve yazisabiliriz. Lutfen acele olsa sevinirim. Allah yardimcimiz olsun.

E Çevrimdışı

ehli sunnet

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Hayirli aksamlar kardes. Beni sorum kisisel sorlar. Ben sachs jolesi kullaniyorum. Ama burda maddenin icinde necs bir madde varmi yokmu bilmiyorum. Bilmedigim halde kullanmamda bir mahsur varmi? Yani suphe etsemde namazima veya abdestime manimidir? Baska bir konuda kullanmis oldugumuz yani elbilselermizi yikamis oldugumu camasir deterjaninda, ve bulasik deterjaninda, sampuanda ve daha bircok kullanmis oldugumuz madde ve gereksinimler var. Bunlarin icinde Bilmedigim ve supheyle baktigimiz seyler.ne yapmamiz lazim...?

Bu konular kafami mesgul ediyor. Allah bizleri herturlu sapkinliklar korusun.

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Hayirli aksamlar kardes. Beni sorum kisisel sorlar. Ben sachs jolesi kullaniyorum. Ama burda maddenin icinde necs bir madde varmi yokmu bilmiyorum. Bilmedigim halde kullanmamda bir mahsur varmi? Yani suphe etsemde namazima veya abdestime manimidir? Baska bir konuda kullanmis oldugumuz yani elbilselermizi yikamis oldugumu camasir deterjaninda, ve bulasik deterjaninda, sampuanda ve daha bircok kullanmis oldugumuz madde ve gereksinimler var. Bunlarin icinde Bilmedigim ve supheyle baktigimiz seyler.ne yapmamiz lazim...?

Bu konular kafami mesgul ediyor. Allah bizleri herturlu sapkinliklar korusun.

kardeşim , abdest alıp namaz kılan bir kişi, içeriğinde alkol veya parfum olan necislere, saç jölesi adı verilse de kullanmaz. BU durum en hafifiyle mekruhtur.

Sabun türlerinde kalbimizin mutmain olacağı içerikte olan çamaşır sabunları ve şampuanları kullanmalıyız.

E Çevrimdışı

ehli sunnet

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Esselamun Aleykum kardesim. Yukarida vermis oldugunuz yanit ve bilgiler için Allah tesekur ederim.

Diger ve baska konular hakkinda soravak sorlarim var. Allah nasib ederse daha farkli konulara deginmek istiyorum. Sitenizi ve forumu titizlikle inclemeye devam ediyorum. Aceba Hollanda'da bildiginiz gidebilecegimiz herhangi bir, Türk veya Arab veya soyu farketmez, ehli sunnet'e ugun mescid varmi....? Yoksa kendini ehli sunnet itikadindani diyen herhangi camiiye gitmekte mahsur varmidir...?

Allah'a emanet olunuz.

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Esselamun Aleykum kardesim. Yukarida vermis oldugunuz yanit ve bilgiler için Allah tesekur ederim.

Diger ve baska konular hakkinda soravak sorlarim var. Allah nasib ederse daha farkli konulara deginmek istiyorum. Sitenizi ve forumu titizlikle inclemeye devam ediyorum. Aceba Hollanda'da bildiginiz gidebilecegimiz herhangi bir, Türk veya Arab veya soyu farketmez, ehli sunnet'e ugun mescid varmi....? Yoksa kendini ehli sunnet itikadindani diyen herhangi camiiye gitmekte mahsur varmidir...?

Allah'a emanet olunuz.

Aleykum selam we rahmetullah kardeşim ;
Sorularını "Soru - Cevab" bölümüne sorabilirsin.

Hollanda'yı bilmediğimden ehl-i sunneh bir mescid tarif edemiyorum. Bilen kardeşler varsa nakledebilirler.

Genel anlamda gunumuzdeki cihada, mucahidlere (Usame bin Laden) sevgi duyan, hakimiyeti mahlukatına hasretmeyen muvahhidlerin cemaat olduğu mescidler olabilir kanaatindeyim. Bu da genelde Hollanda gibi bir yerde Türklerden ziyade Arablara ait mescid olabilir kanaatindeyim. Allah yardımcınız olsun. selamun aleykum

E Çevrimdışı

ehli sunnet

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
bildigimiz namaz (yani Hanefi) ile selefi namazi kilinisinda fark varmi? Ve selefi ilmihal kitaplari varmi? varsa kitablarin isimleri ne? Yani namaz, abdest, theharet ve diger ilmihal bilgilerini yazan kitaplari veya websitesi ariyorum. lutfen yardim ederseniz sevinirim.

E Çevrimdışı

ehli sunnet

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
cunki bu sitede cok duzensiz bilgi var. yani duzenli ilmihal bilgilerini yazan ilmihal varmi?

F Çevrimdışı

FatmaNeşe

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Esselamu Aleykum kardesim, hosgeldin.

Bu siteye herhaldeki internet yoluyla girdin. Google ile tanisikligin olmasi lazim. Google' a sor, ne istersen, ister camii ister disco, ister hollanda da ister japonya da olsun. Sana hic usanmadan her bilgiyi verir.

Saygi ve selamlarimla.

Not: Ben senin icin arama yapardim ama, senin bu zahmete katlanman sana daha cok sevab kazandirir.

fatman Çevrimdışı

fatman

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bende ayniyim kardes bende norvecte yasiyorum ve malesef cok eksigim var dini bilgide ALLAH bu sitelerdekilerden razi olsun cok sey kattilar bana sende benim gibi google'dan arastir, guvendigin insanlara sor. Onemli olan dinimizi ogrenmek ve gayrimuslim ulkelerde dinimizi en dogru sekilde yasamak ve yasatmak ALLAH (c.c) yardimcin olsun

E Çevrimdışı

ehli sunnet

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
googl'da cok bilgi kildigi var. Buna itibar edemen. Birma avam musluman olarak ehli sunnet ve dort hak mezheb imamlarini takip edenlerini ve bilgi verenleri ayirt etmek pekde kolay olmuyor.

Üst Ana Sayfa Alt