Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Video Yeni Türkiye

zindabad Çevrimdışı

zindabad

زينداباد
İslam-TR Üyesi
YENİ TÜRKİYEDE BAŞ ÖRTÜSÜ, İMAM HATİP , ANDIMIZ ,OSMANLICA DERKEN

ORDU DA DA bir ilk MEHTER MARŞI VE ALLAHU EKBER İLE YEMİN TÖRENİ

NOT; BU PAYLAŞIM
HÜKÜMETİ VEYA BAŞKA ŞAHISLARI , MEŞRU GÖSTERME ÇABASI İÇİN PAYLAŞILMAMIŞTIR.
AMA NERDEN NEREYE GERÇEKTEN. ALLAH NİYETİ GAYRETİ KENDİ RIZASI OLANLARI HİDAYET VE ISLAH ETSİN.
AMİN

ENSAR Çevrimdışı

ENSAR

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
YENİ TÜRKİYEDE BAŞ ÖRTÜSÜ, İMAM HATİP , ANDIMIZ ,OSMANLICA DERKEN

ORDU DA DA bir ilk MEHTER MARŞI VE ALLAHU EKBER İLE YEMİN TÖRENİ

NOT; BU PAYLAŞIM
HÜKÜMETİ VEYA BAŞKA ŞAHISLARI , MEŞRU GÖSTERME ÇABASI İÇİN PAYLAŞILMAMIŞTIR.
AMA NERDEN NEREYE GERÇEKTEN. ALLAH NİYETİ GAYRETİ KENDİ RIZASI OLANLARI HİDAYET VE ISLAH ETSİN.
AMİN
Allah hidayet versin bunlara tevhidi şuuru nasip etsin...Her şey İslam için diyenlerden eylesin...

H Çevrimdışı

Horasani

اعيدوا إلى الحق سلطانه
İslam-TR Üyesi
Nabza göre şerbet.. 'gündeme' göre uygulama bunların hepsi.askere mehter marşı söylet,bir gazte kadrosu oluştur iktidara oy verenin seveceği adamlar olsun,osmanlıcayı öğret vs.. "merak etmeyin biz hala burdayız ,geçmişte osmanlımız var, biz dinimize selefi cihadcılardan da iyi sahip çıkabiliriz,böyle böyle şeriatı da getirecez zaten! " bilincini oluşturma çabası sanki.. Belki biraz abarttım ama böyle bir çaba var.

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
iyi işte suriyeye haçlı tezkeresi ile girerkende bunu söylerler artık ,tutup şimdi askere biji serok obama diye anırtmak olmayacağına göre ,,,, biraz uyanık olalım ....

M Çevrimdışı

musab99

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu olaya nerden baktiginiz onemli 28 subati hic yasamamis yada o donemlerde askerlik yapmamis birisi icin cok basit bir olay , rahatlikla dalga gecib elelstirip hafife alabilir ama bence oyle degil.

Bence su kanalina dogru akmaya basladi , gun gelir tevhid marsi soylenir , bana 15 sene once boyle bissi olacak deseler ben guler kafami buluyorsun derdim

H Çevrimdışı

Horasani

اعيدوا إلى الحق سلطانه
İslam-TR Üyesi
Cumaya bile gitmeyen (bazı) ülkücülerin ''yallah bismillah Allahu ekber!'' diye slogan atmasına benzemiş bu. Komik...
sorma kardeşim bir de onların stadyum versiyonları var. . maç ters gidiyordur hakem aleyhte karar veriyordur , tabi coşan taraftar " ya Allah bismillah Allahuekber "diye bağırmaya başlar :) bu komik değil de nedir abi :)

İ Çevrimdışı

İbn Muhammed

الله اكبر و العزة الله
İslam-TR Üyesi
Putlar çok vesselam. Modern cahiliyye işte. Rasulullah (sav) döneminde lat uzza menat vardı. Şimdi demokrasi, fenerbahçe, beşiktaş, galatasaray, kadın, para putları var. Say say bitmez...
sorma kardeşim bir de onların stadyum versiyonları var. . maç ters gidiyordur hakem aleyhte karar veriyordur , tabi coşan taraftar " ya Allah bismillah Allahuekber "diye bağırmaya başlar :) bu komik değil de nedir abi :)

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu olaya nerden baktiginiz onemli 28 subati hic yasamamis yada o donemlerde askerlik yapmamis birisi icin cok basit bir olay , rahatlikla dalga gecib elelstirip hafife alabilir ama bence oyle degil.

Bence su kanalina dogru akmaya basladi , gun gelir tevhid marsi soylenir , bana 15 sene once boyle bissi olacak deseler ben guler kafami buluyorsun derdim

28 şubatı yaşadım ve özgürlüğümü de satın aldım rahatlıkla da dalga geçiyorum .

Ayrıca bu marş sanırsam 30 sene evvelde okunduydu . Bilmem kaç bin koyuncuk aha osmanlı oluyoruz diye paylaşım yapmakta , bir öncekinde yazmayı unuttum , ırak tezkeresi sonrası bir de fransanın afrikada peşine takılabilmek için tezkere çıkardılar.

Bu arada Tayyip ABD ye sürekli kara harekatı tavsiye edip durmakta ve dün itibarı ile ABD bu harekatı yeniden gözden geçirme kararı almış deniliyor.

Ebu Muhammed Eymen Çevrimdışı

Ebu Muhammed Eymen

Bir adım öteside, Bin adım öteside toprak..
Frm. Yöneticisi
Amerika kara harekati ile girdigi afganistanda da irakrada kaybetti. Kara harekati hava saldirisindan daha iyidi..

İ Çevrimdışı

İbn Muhammed

الله اكبر و العزة الله
İslam-TR Üyesi

Ayrıca bu marş sanırsam 30 sene evvelde okunduydu . Bilmem kaç bin koyuncuk aha osmanlı oluyoruz diye paylaşım yapmakta , bir öncekinde yazmayı unuttum , ırak tezkeresi sonrası bir de fransanın afrikada peşine takılabilmek için tezkere çıkardılar.

Bu arada Tayyip ABD ye sürekli kara harekatı tavsiye edip durmakta ve dün itibarı ile ABD bu harekatı yeniden gözden geçirme kararı almış deniliyor.

Ek olarak

"abd'nin ırak'ta savaşan kahraman bay ve bayan askerlerin en az zayiatla ülkelerine mümkün olan en az zamanda dönmeleri temennisi ile duacıyız"

"We further hope and pray that the brave young men and women return home with the lowest possible casualties, and the suffering in iraq ends as soon as possible."

RTE, 31.03.2003 wall street journal.

Vesselam...

M Çevrimdışı

musab99

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Ben degil 30 sene 10 sene once okunduguna dair ne duydum nede gordum eger varsa elinde boyle bir delilin koyarsin buraya.

Sanirim beddelli askerlik yaptin , askerlik yapanlar cok iyi bilirki yemek duasi sirasinda Allah c.c. yerine zorla tanri kelimesini soyletirlerdi , ben hic soylemedim orasi ayri. Sirf Allah dedi diye ceza yiyen bir cok ani duymusumdur.

Gecmiste ataturk koyunu olan bir toplum varken , simdi agirlikli olarak osmanli paylasimli yapan koyunlara raziyim.

Sen herkes sen gibi olmasini istiyorsun da , senin ustune konusmuyorum ama muslumanlarin teblig calismalrindaki gosterdikleri gevseklikleri,cemaatizim , nereye koyacaksin.

Koyun dedigin insanlarin kacta kacina ulasildi, ne kadarina tevhid duzgun bir sekilde aktarildi??

Insanlari kucumseme senin ahiretteki sermayen belkide ulastigin anlattigin osmanli paylisimi yapan koyunlar olacatir

M Çevrimdışı

musab99

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Tayyib meselesi gelince , metodunu kabul etmemiz mumkun degil lakin.

Gunumuz siyaseti farkli bir dal , siyasetcilerin neyi neden soyledi neden yaptiklari cogu zaman bilinmez abd yi kara harketina davet etmisse belkide yaptigi istihbari calisma sonucu ordan cikamiycagina bilerek soylemistir ne biliyorsun , bu benim soyledigimde belli degil onun icin zaten kabul etmedigimizden dolayida bosu bosunada tartismamak lazim

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ben degil 30 sene 10 sene once okunduguna dair ne duydum nede gordum eger varsa elinde boyle bir delilin koyarsin buraya.

Sanirim beddelli askerlik yaptin , askerlik yapanlar cok iyi bilirki yemek duasi sirasinda Allah c.c. yerine zorla tanri kelimesini soyletirlerdi , ben hic soylemedim orasi ayri. Sirf Allah dedi diye ceza yiyen bir cok ani duymusumdur.

Gecmiste ataturk koyunu olan bir toplum varken , simdi agirlikli olarak osmanli paylasimli yapan koyunlara raziyim.

Sen herkes sen gibi olmasini istiyorsun da , senin ustune konusmuyorum ama muslumanlarin teblig calismalrindaki gosterdikleri gevseklikleri,cemaatizim , nereye koyacaksin.

Koyun dedigin insanlarin kacta kacina ulasildi, ne kadarina tevhid duzgun bir sekilde aktarildi??

Insanlari kucumseme senin ahiretteki sermayen belkide ulastigin anlattigin osmanli paylisimi yapan koyunlar olacatir

Koyun demeye devam alınan alınsın .

Allah akıl vermiş kullansınlar .

kimin nasıl hidayete ereceğine "haşa" ben karar verecek değilim .

Kemalinkoyunları köyde dağda tv gazete radyo internet vesair bilmeden yaşayan dul kadıntoplumu idi sen tutmuş onlarla , bu günün toplumunu enkleştirmeye çalışıyorsun. yani o dediğin şeyler asıl o toplum için geçerlidir bunlarla alakası yook . üstelik onlara tepeden gelme bir baskıcılık söz konusuydu bunların ki ise gönülü koyunculuk .

Ayrıca akkoyunların laftan anlamazlığı tayyipin tezkerelerini haklı çıkaracak bir şey değil ki. hadii dediğin gibi onlar koyun ya tayyip ?

erbakan hiç değilse savaşı ambargoyu göze alabilmişdi 74 harekatını yapabilmişti.. bunlar sa mehter marşı eşliğinde ülkenin güneydoğusunu pkk ya teslim edip , barzani için kara harekatı peşinde koşturuyorlar . ,

belki onu da duymadın ırak tezkeresi sonrası bir de fransanın peeşine takılmak için tezkere aldı .
, ekranda van minıt derken oğlunun savunduğu gemicikleri israil limanlarında fink atan bir adamdan bahsediyoruz.

al sana delil :

iki ileri bi gerisinden .

ha bu arada HIRSIZ VAR :)

M Çevrimdışı

musab99

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Koyun demeye devam alınan alınsın .

Allah akıl vermiş kullansınlar .

kimin nasıl hidayete ereceğine "haşa" ben karar verecek değilim .

Kemalinkoyunları köyde dağda köyde yaşayan dul kadıntoplumu idi sen tutmuş onlarla , bu günün toplumunu enkleştirmeye çalışıyorsun. yani o dediğin şeyler asıl o toplum için geçerlidir bunlarla alakası yook . üstelik onlara tepeden gelme bir baskıcılık söz konusuydu bunların ki ise gönülü koyunculuk .

Ayrıca akkoyunların laftan anlamazlığı tayyipin tezkerelerini haklı çıkaracak bir şey değil ki. hadii dediğin gibi onlar koyun ya tayyip ?

erbakan hiç değilse savaşı ambargoyu göze alabilmişdi. bunlar sa mehter marşı eşliğinde ülkenin güneydoğusunu pkk ya teslim edip , barzani için kara harekatı peşinde koşturuyorlar . ,

belki onu da duymadın ırak tezkeresi sonrası bir de fransanın peeşine takılmak için tezkere aldı .
, ekranda van minıt derken oğlunun savunduğu gemicikleri israil limanlarında fink atan bir adamdan bahsediyoruz.

al sana delil :

iki ileri bi gerisinden .

ha bu arada HIRSIZ VAR :)

Hirs yapmaya gerek ahi fakat koydugun video sanirim basbakan tayyib ve yuruyende asker degil mehteran takimi)))

Sen 1. alintiyi okumusun 2. alintiyi okumamisin sanirim, verdigin cevap bunu gosteriyor.

Hala bana verdigin cevap tayyibin siyaseti uzerine ben sana tayyibin uyguladi metodumu savunuyorum ?, sende simdi "hirsiz var" diyorsun son zamanlarda bunu fetocular kullaniyor simdi senin ayni mantikla hareket edecek olursam simdi bende seni fetocu ilan etmemmi lazim?

Kullandigin dil hos degil , ayrica hidayeti verici Allah azze ve celle olmasi ve karsi tarafin aklini kullanmamasi bizim gevsekliklerimzi ustunumu kapatmasimi lazim?

Neyse sabaha kadar tartissak bosa ben seni anliyorum ama senin beni anlamdigna inaniyorum selametle

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hirs yapmaya gerek ahi fakat koydugun video sanirim basbakan tayyib ve yuruyende asker degil mehteran takimi)))

Sen 1. alintiyi okumusun 2. alintiyi okumamisin sanirim, verdigin cevap bunu gosteriyor.

Hala bana verdigin cevap tayyibin siyaseti uzerine ben sana tayyibin uyguladi metodumu savunuyorum ?, sende simdi "hirsiz var" diyorsun son zamanlarda bunu fetocular kullaniyor simdi senin ayni mantikla hareket edecek olursam simdi bende seni fetocu ilan etmemmi lazim?

Kullandigin dil hos degil , ayrica hidayeti verici Allah azze ve celle olmasi ve karsi tarafin aklini kullanmamasi bizim gevsekliklerimzi ustunumu kapatmasimi lazim?

Neyse sabaha kadar tartissak bosa ben seni anliyorum ama senin beni anlamdigna inaniyorum selametle

Hayır ama geriye doğru git 30 ağustos kutlamalarında he rdefasında çıkarlar resmidir" yani hani ilk diyorlar ya değil, bunu dah aevvelde söyletenler oldu cezada aldılar almayanıda olabilir mesela bizim dönemde ilk çocuk alışkanlıkla Allahımıza hamd olsun dedi önemsemediler ikinci kezde uyarıyı yedi .

Kızdıryorlar vehabbiyim diyorum , sonra hadi anlayacağı dilleanlatayım diyorum hanbeliyimdeyim bari diyorum

Cevaba bakar mısın ?

Ben müslümanlığı tanırım , başkaca şeyleri bilmem !!!!

bilmiyorum belki de etrafım tayyipin köylüleri ile kuşatıldığı için bu derece vahim görüyorum bunları !! Mümkün değil anlatamıyorsun adamlar normal bir tayyipçinin 3 misli tayyipçi hemşerilik akrabalık falan var arada .

M Çevrimdışı

musab99

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hayır ama geriye doğru git 30 ağustos kutlamalarında he rdefasında çıkarlar resmidir" yani hani ilk diyorlar ya değil, bunu dah aevvelde söyletenler oldu cezada aldılar almayanıda olabilir mesela bizim dönemde ilk çocuk alışkanlıkla Allahımıza hamd olsun dedi önemsemediler ikinci kezde uyarıyı yedi .

Kızdıryorlar vehabbiyim diyorum , sonra hadi anlayacağı dilleanlatayım diyorum hanbeliyimdeyim bari diyorum

Cevaba bakar mısın ?

Ben müslümanlığı tanırım , başkaca şeyleri bilmem !!!!

bilmiyorum belki de etrafım tayyipin köylüleri ile kuşatıldığı için bu derece vahim görüyorum bunları !! Mümkün değil anlatamıyorsun adamlar normal bir tayyipçinin 3 misli tayyipçi hemşerilik akrabalık falan var arada .

Ne kadar dogru bakis acim onu bilmiyorum hatalida olabilirim ama suan ben tayyibi necasi gibi goruyorum.

Nedeni ise ben yurtdisinda yasiyorum suan istanbula geldigim zaman tevhid ehli insanlarla konustugum zaman her turlu calismalrini cok rahat yaptiklarini soylemeleridir , kardeslerimin hepside oy veren insanlar falan degil bilmem derdimi anlatabiliyormuyum.

Hirsizlik konsununa gelince burdaki zaman gazetsinin temsilcisinden duymustum , bu caldigi idda edilen paralarla Turkiye ye ve ortadoguya yon verecek buyu bir islami cemaat kurmak icin calmis . Tabiki en dogrusunu Allah azze ve celle bilir.

Üst Ana Sayfa Alt