Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Yoksun Ya...

N Çevrimdışı

Nihade

Üye
İslam-TR Üyesi
Yoksun ya .. gecenin gözleri üzerimde… yoksun ya neye uzansam kısa kalıyor kollarım.. yoksun ya varlığımı unutmuşum gündüzde…

Sen yürüyünce anladım adımların sıklığını,sen gülünce bildim dünyanın sıcaklığını,sen bana bakınca göğün sofrası indi yüreğime, tut çek beni bana…

Cürmüm kadar yer yakardım evvelden ,şimdi kendimi tutuşturmaya takatim yok…
fakrıma vardım ,aczime… güruh bir ırmağın kuraklığına döndüm, ayaklarımı vuruyorum toprağa…

Sen yoksun ya ateş basıyor içime,sensiz yanlarım uçukluyor… Sen yoksun ya göveriyor dallarım yosun tutuyor gövdemi,sen yoksun ya yokluğuna vuruyorum kendime yitikliğimde buluyorum seni…

Yoksun ya on dörtlüyü dayıyorum gecenin alnına, yoksun ya dikenleri çekiyorum topuklarımdan,yoksun ya açlığıma taş bağlıyorum,yokluğuna bulaşıyor ellerim..

Bahçelerimin rengi soldu,güz bastı yüzüme,dengesi bozuldu akıl tellerimin,yırtılmış göz pınarlarım,nazar etsen göz ucuyla ,Vahşi gibi dolanıyorum. Avazeni duymak için yüreğim kulak kesiliyor ayak seslerine…

Sermayem bir gece, bütün hünerlerimi koydum çıkınımdan,aklıma abdest aldırmak için yöneliyorum toprağa ellerim toprağın alnında…
Bağlıyorum ellerimi,eğiyorum başımı Hamd ve Senâ alemlerin Rabbine… Şah damarıma bakıp, Esselamu Aleykum ve Rahmetullah diyorum…