Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Youtubeda Tekfir Listesi Kabarmış

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
ENSAR Çevrimdışı

ENSAR

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
HARİCİLERİ DE GEÇMİŞLER Mİ DİYELİM :cihad:....

K Çevrimdışı

Khaled21

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Hak yayınları tekfir edildi Cemaleddin Kaplan tekfir edildi şimdide Seyyid Kutup bu argümanları kullanarak tekfir yaparken şimdi bunlarıda tekfir ediyor bu süreç nereye gidicek çözemedim hatta kendisi gibi hak yayınlarını ve osmanlıyıda tekfir eden darultevhidcileride tekfir etmiş

S Çevrimdışı

SaYFuLLaH

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Abi, bu kişi ajan olabilir. Hüsnü zan yapmak isterdim ancak hüsnü zan yapılacak bir itikadda değil bu, hiç usul bilmeden insanları tekfir etmesi zahirde şüpheli bir hareket. Ne tuhaftır ki aynı zihniyet Facebook ve Youtube antlaşmalarını kabul etmekten geri durmuyor. Ayrıca eğer gerçekten aşırı tekfirci bir müslümansa sosyal hayatta nasıl yaşadığını çok merak ediyorum, darultavhid ve davetulhaq gibi siteleri tekfir ediyorsa, yeni bir tekfir cemaati oluşturma çabasında sanırım.

Burada Coca Cola içeni tekfir etmiş:
http://www.youtube.com/watch?v=zlXQL6gscRc

burada Selami ala'n-nusra neşidi yayanları tekfir etmiş:
http://www.youtube.com/watch?v=Sh9WK-mNnrU

S.Hamza Çevrimdışı

S.Hamza

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Osmanlıyıda Tefkir Etmiş.. Eee Sorması Ayıp Kim Kaldı Müslüman ? Nasıl Bir İtikad Bu :v

W Çevrimdışı

wert

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Komedi ya ..
10 tane cemaat mensubu var mıdır Allah için ya birbirlerinide tekfir ediyorlardır bunlar.Hastalık diyorlar doğruymuş gerçekten hastalığa tutuldumu ilacı tekfir etmek ettikçe rahatlıyorlar ki sonunda ziyayı da tekfir ettiler demek.

M Çevrimdışı

Mustafa Sabri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Komedi ya ..
10 tane cemaat mensubu var mıdır Allah için ya birbirlerinide tekfir ediyorlardır bunlar.Hastalık diyorlar doğruymuş gerçekten hastalığa tutuldumu ilacı tekfir etmek ettikçe rahatlıyorlar ki sonunda ziyayı da tekfir ettiler demek.
Bu olayın psikolojik olduğuna hiç bir şüphem yok (eğer ki ajanlık falan değilse) cehalet falan diyeceğim ama aşırı derecede haddini bilmemek var. Psikolojiden yada sosyolojiden iyi anlayan bir Müslümanın çıkıp bu konu üzerine çalışma yapması gerekir diye düşünüyorum. Sadece bu kişi için değil bu tür insanlar cidden çok fazla İslam adına hiçbir şey yapmamalarına rağmen bir şeyler yapmaya çalışan Müslümanları tekfir ederek kendilerini biz daha iyi bir Müslümanız diye kandırdıklarını düşünüyorum. Birde tekfir ettikleri konulardaki sınırları kendi durumları belirliyor kendi işleri helal,kendisi mahkemeye düşerse caiz, kendi çocuğu büyüdükten sonra okula gönderen istisnasız kafir,kendileri askerlik sorununu hallettikten sonra askerlik küfür ..... Müslümanların şu küfür düzeninde çektikleri zorluklar, mücadeleler,dışlamalar yetmezmiş gibi birde bu tip insanların tekfirleri(fitneleri)Müslümanların birlik olması önündeki en büyük engellerdendir. Rabbim bizleri sırat-ı müstakimde birleştirsin.(not:Tekfir şartları yerine gelmesi halinde, ehli tarafından yapılması gereken İslamın olmazsa olmazlarındandır)

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu adam kafayı sıyırmış bence

Said El Ensariyy Çevrimdışı

Said El Ensariyy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bende sosyal bir sitede Hak Yayınları mensubu bir şahısla tanıştım Abdullah Azzam El Kaide Nusret kısaca Cihad ehlini bitirdi kafasında .))

İZZETLİ Çevrimdışı

İZZETLİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bunlar sanıklar. Hassas olacağız diye irtibatta harici olmuşlar biir usul alıyorlar sonra içini kendileri dolduruyorlar kafirler kaydedemeyen kafir mesela adam şirketin uzak ama etkili olan birini tektir etmiyor onlara göre kafir

K Çevrimdışı

kelime-i şehadet

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
ben bunlardan bir taife ile takıldım bir ara. birkaç hafta sonra beni de tekfir ettiler. bunlar onu bunu tekfir ediyorlar. mesela coca cola içeni tekfir ediyorlar ama ben bu taifedekilerin üzerinde nike, adidas gibi markalar gördüm. bir kere nike dediğimiz marka ismini bir yunan tanrıçasından yani bir dişi puttan alır. bunlara göre nike marka kullanmak küfür olmalıdır ama cahilliklerinden midir bilmiyorum ama bu markayı kullanıyorlardı. sonra tağutu red falan derler ama bu taifeden biri bana tağut dediği devlete nikah kıydıracağını söylüyordu.

S Çevrimdışı

SaYFuLLaH

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Youtube,Facebook,Google veya herhangi bir siteye üye olanlar bu sitelere üye olurken içersinde tağuta muhakame olma gibi küfür maddeler barındıran sözleşmeyi net ortamında onaylayarak üye oldukları için küfre mi düşmüş oluyorlar demek istiyorsunuz ?

Keza aynı tarz sözleşmeler pc'ye yüklediğiniz programlarda da var.Winrar'ından tutun kullandığınız işletim sistemi windows da bile vardır ?

Ahi benim demek istediğim, kendilerinin küfür gördükleri amelleri işliyorlar yoksa bu benim görüşüm olduğundan değil. Hem bunu yapanın kafir olacağını söylerler hem istisna getirip kendilerine caiz kılarlar.

M Çevrimdışı

mervanbinmübarek

Üyeliği İptal Edildi
Banned
bunlari hakkinda konusmak dahi hata-vallahi biz bunlari konusmak yerien ümmetin drumunu konusup kendi basimiza dahi olsa fikirler üretsek calissak cabalasak bundan daha eftaldir.cunku bu tür bos konusmalar yani bunlarin hakkinda olan bu ümmetin felahini saglamaz.ümmet katlediliyor.ben bunlara nefesimi tüketmek istmeiyorum.

M Çevrimdışı

Muhammed Et-temimi

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
bunlar milli istihbaratın işi olabilir...Millet tarikattan kopuyor muvahhid oluyor.Uyanıyor yani.Devlette bunun önünü almak için muvahhidleri kötü göstermek tekfirci göstermek amacıyla bir propaganda yapabilir.Zihinleri bulandırma operasyonu bu.Neyse bu şerefsizleri meşhur etmeyin bu tür konular forumda olmamalı

M Çevrimdışı

Muvahhid Mücahid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Tekfirci çok arkadaş.Beni de ahraruş şamı destekliyorum diye tekfir etmişti biri :D Nusrete bozuluyor dedi ben ırak şam islam devletindenim dedi ama demin bi haber okudum işid ahraruş şamla ortak bildiri yayınlıyor :D Bunlar mücahidlerin adını kirletiyor acilen toplumdan temizlenmeliler.

K Çevrimdışı

kelime-i şehadet

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
bunlar milli istihbaratın işi olabilir...Millet tarikattan kopuyor muvahhid oluyor.Uyanıyor yani.Devlette bunun önünü almak için muvahhidleri kötü göstermek tekfirci göstermek amacıyla bir propaganda yapabilir.Zihinleri bulandırma operasyonu bu.Neyse bu şerefsizleri meşhur etmeyin bu tür konular forumda olmamalı

bu da olabilir. mahsun kırmızıgül'ün "new york'ta beş minare" diye bir filmi var. orada mahsun gizli polis oluyor ve nakşi cemaatine girip ne var ne yok diye kontrol ediyor. mahsun cemaatten ayrılıp yalnız kalınca da amiri arayıp cemaatin durumunu soruyor o da temiz yani bir sorun yok diyor. bir başka polis ise selefi grubun içine sızıyor ancak muhbir olduğu anlaşılınca kellesi alınıyor. aynı filmde hacı gümüş diye bir karakter var ki her şeyiyle feto'ya benziyor ve feto gibi o da amerika'da yaşıyor. ilk başlarda mahsun bu hacı'ya acayip kıl oluyor ancak sonra buna karşı yumuşuyor. onun yerine hedefe selefi cemaat lideri konuyor ve deccal olarak lanse ediliyor. o karakteri canlandıran kişi de eski filmlerde hep en pis rolleri canlandırmış birisi. burada yapılmak istenen selefiliği kötüleyip insanlara fetoculuğu aşılamak. bu mahsun kırmızıgül zaten akp'ye ve feto'ya yakınlığıyla da biliniyor.

abdullah13 Çevrimdışı

abdullah13

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bu da olabilir. mahsun kırmızıgül'ün "new york'ta beş minare" diye bir filmi var. orada mahsun gizli polis oluyor ve nakşi cemaatine girip ne var ne yok diye kontrol ediyor. mahsun cemaatten ayrılıp yalnız kalınca da amiri arayıp cemaatin durumunu soruyor o da temiz yani bir sorun yok diyor. bir başka polis ise selefi grubun içine sızıyor ancak muhbir olduğu anlaşılınca kellesi alınıyor. aynı filmde hacı gümüş diye bir karakter var ki her şeyiyle feto'ya benziyor ve feto gibi o da amerika'da yaşıyor. ilk başlarda mahsun bu hacı'ya acayip kıl oluyor ancak sonra buna karşı yumuşuyor. onun yerine hedefe selefi cemaat lideri konuyor ve deccal olarak lanse ediliyor. o karakteri canlandıran kişi de eski filmlerde hep en pis rolleri canlandırmış birisi. burada yapılmak istenen selefiliği kötüleyip insanlara fetoculuğu aşılamak. bu mahsun kırmızıgül zaten akp'ye ve feto'ya yakınlığıyla da biliniyor.

Evet o filmde ayrıca Hacı karakterinin eşi hristiyan bir kadın, kızı da hristiyan bir adamla kilisede evleniyordu. Hristiyan dünyasına verdiği mesajı da unutmayalım..

K Çevrimdışı

Kuşçu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Madem öyle bunlar neden mahsun kırmızıgülü de tekfir etmiyorlar?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt