Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Youtubeda Tekfir Listesi Kabarmış

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ebu Hayseme Çevrimdışı

Ebu Hayseme

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ben araştırma aşamasındayım. Tağuta muhakeme olmak , nedir müslüman nedir araştırıyorum. Ayrıca Makdisi ye de reddiye yapmışlardır kendileri. Hodrimeydan diyorlar
Kendi tekfir listemi yazayım:
Bu şirk ahkamından razı olan herkes.
Kemalistler, komunistler, feministler, lgbti, solcular, dinsizler, şeriat kahrolsun diyenler, aklmıa geldikçe yazarım

Ziyaeddin nerde? Tekfir listesi hazırlamanızda ki amaç ne? Madem yeni öğreniyorsunuz neden bu kadar kesin konuşuyorsunuz? Neden daha kimden bahsettiğimi anlamadan/bilmeden cevap yetiştiriyorsun.

B Çevrimdışı

BirMümin

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Ziyaeddin nerde? Tekfir listesi hazırlamanızda ki amaç ne? Madem yeni öğreniyorsunuz neden bu kadar kesin konuşuyorsunuz? Neden daha kimden bahsettiğimi anlamadan/bilmeden cevap yetiştiriyorsun.
Hayrola, listemi beğenmediniz mi. Gidip de Abdullah Azzamı , Said Havvayı, Makdisiyi, tekfir etmiyorum
Ayrıca tekfir etmezsem ben kafir olurum kafirleri.
Kafire kafir demeyen kafir olur.

Ebu Hayseme Çevrimdışı

Ebu Hayseme

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hayrola, listemi beğenmediniz mi. Gidip de Abdullah Azzamı , Said Havvayı, Makdisiyi, tekfir etmiyorum

Sen önce sorularıma cevap ver. Listende bir hata yok, bunu listelemen sorun.

B Çevrimdışı

BirMümin

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Ne zırvalıyorsun acaba? Sorular8ma cevap verecek misin? Yoksa hiç konuşmayalım, ben seni bildireyim gerekli yaptırımlar yapılsın.

El cevab:

Tekfir listesiyle kimi tekfir edip etmemei yazıyorum. Ve her gün kim kafirse birini ekliyorum listeye. Muhkem delilerle tekfir ediyorum.
Hayrola, laiklere kafir demek suc mu oldu?

M Çevrimdışı

Mustafa Sabri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

El cevab:

Tekfir listesiyle kimi tekfir edip etmemei yazıyorum. Ve her gün kim kafirse birini ekliyorum listeye. Muhkem delilerle tekfir ediyorum.
Çakma tekfirci :)

Ebu Hayseme Çevrimdışı

Ebu Hayseme

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

El cevab:

Bak anlama özürlü kardeşim daha öncede belirttim, laikleri tekfir etmen imanın gereğidir zaten, diğer kafirleri tekfir etmende sorun değil. Mesele burda bunu psikopat gibi listelemen.

B Çevrimdışı

BirMümin

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Bak anlama özürlü kardeşim daha öncede belirttim, laikleri tekfir etmen imanın gereğidir zaten, diğer kafirleri tekfir etmende sorun değil. Mesele burda bunu psikopat gibi listelemen.
Tekfir listesini gösteiyorum, hatam var mı diye, mesela üyelerin büyüklerinden Abdulmuizz Fida abi görsün, düzeltsin.
Hakikaten kafir olanları tekfir etmezsem dinden çıkar mıyım cıkmaz mıyım?

Ebu Hayseme Çevrimdışı

Ebu Hayseme

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Tekfir listesini gösteiyorum, hatam var mı diye, mesela üyelerin büyüklerinden Abdulmuizz Fida abi görsün, düzeltsin.
Hakikaten kafir olanları tekfir etmezsem dinden çıkar mıyım cıkmaz mıyım?

Tekfir etmende bir sorun yok zaten, sorun listelemen. Bak; listende sorun yok. Liste yapman sorun. Bunu 4.kez yazıyorum. Artık anlamayı düşünüyor musun.

E Çevrimdışı

ezmeray

كفى بالموت واعظا
İslam-TR Üyesi
Khalid bin velid Malik bin nuveyra'yi murted hukmuyle oldurdu.Omer r.d oglu ve Katade malik bin nuveyra'nin musluman oldugunu iddia edip khalid bin velide muhalefet edip tartistilar,hatta khalife ebu bekir r.d sikayet ettiler.ama hicbiri birbirini tekfir etmedi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt