Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Zehran Alluş Londra'da !

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ebu Hamza el-Amédi Çevrimdışı

Ebu Hamza el-Amédi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
fft107_mf4854158.Jpeg

İslam Ordusu'nun lideri Zehran Alluş'un İngiliz istihbarat servisi MI6'in davetlisi olarak başkent Londra'ya gittiği ifade edildi.

Suriye 'de Esad karşıtı örgütlere ait Orient’in haberine göre, Londra’daki Suriyeli 'muhalif' kaynaklar el-Kudsu’l Arabi gazetesine İslam Ordusu adlı silahlı grubun lideri Zehran Alluş’un İngiltere ’de olduğunu söyledi. Zehran Alluş’un Londra ziyaretinin İngiliz istihbarat servisi MI-6’nın koordinasyonu ile gerçekleştirildiğinin belirtildiği haberde Alluş’un daha önce yaptığı Türkiye ve Suudi Arabistan ziyaretlerine işaret edilerek ziyaretin yakında başlatılması beklenen Şam’ı ele geçirmeye yönelik savaşla ilgili koordinasyonu amaçladığı bildirildi.

Haberde ayrıca, Şam’ın düşmesinden ya da rejimin çekilmesinden sonra başkentin kaosa sürüklenmemesi için yapılacak düzenlemelerin söz konusu edildiği bildirildi.

-RADİKAL- -İNFO CENTER-

ALLAH -Azze ve Celle- de biliyor ki, bu adama en başından beri hiç kanım ısınmadı. Allahu Alem.

Ne şeyh cevlani ne bağdadi ne de diğerleri böyle rahat türkiyeye londraya gidemiyor haklarında doğru düzgün resim, bilgi vb bile yokken, kafalarını bi yerden çıkarsalar, hemen tepelerine bombalar yağarken bu adamın böyle gezmesi insanın midesini feci şekilde bulandırıyor. Allahu Alem.

Son düzenleme:
halidvelid Çevrimdışı

halidvelid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İçerden ve dışardan suriye cihadını bitirmeye çalışıyorlar. Sahada her türlü bedeli ödeyen samimi islami grupları daha zorlu günler bekliyor.

Görünen o ki işidi bitirebilirlersé, sıra nusra, ensaruddin ve ahrar'a gelecek.. Öso (demokrasi yanlısı olanlarını kast ediyorum), pkk ve Alevilere paylaştırılacak bir suriye hedefleniyor. Burada BOP denklemini bozan islami grupları gerçekten zorlu bir süreç bekliyor.

Alluşa gelince, karanlık bir adam olduğu kesin. Gerçek yüzü ortaya tam olarak çıktığı gün islam ordusu grubunun en az üçte ikisini kaybedecektir.

Ebu Hamza el-Amédi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İçerden ve dışardan suriye cihadını bitirmeye çalışıyorlar. Sahada her türlü bedeli ödeyen samimi islami grupları daha zorlu günler bekliyor.

Görünen o ki işidi bitirebilirlersé, sıra nusra, ensaruddin ve ahrar'a gelecek.. Öso (demokrasi yanlısı olanlarını kast ediyorum), pkk ve Alevilere paylaştırılacak bir suriye hedefleniyor. Burada BOP denklemini bozan islami grupları gerçekten zorlu bir süreç bekliyor.

Alluşa gelince, karanlık bir adam olduğu kesin. Gerçek yüzü ortaya tam olarak çıktığı gün islam ordusu grubunun en az üçte ikisini kaybedecektir.
ALLAH -AZZE ve CELLE- müslümanların ayağını sabit kılsın. Biiznillah hiiçbirşey olmayacak.

Ahadun Ahad Çevrimdışı

Ahadun Ahad

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
zehranın londra da değil halep'in kuzey kırsalında olduğunu söylediler. twitterda görmüştüm. fotoğrafta koymuşlar. 2 gün öncesine aitmiş. Allahualem

CHVPbAyWoAIksjE.jpg

K Çevrimdışı

kuzeybati

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi

Evet kesinlikle ışid bunların önündeki en büyük engel.
Fakat bugün nusraya yakın Türkiye'de ki derneklere bakın bu alluş için olumlu mehdiyeler düzüyorlar.
Hatta birinde böyle bir tartışma olmuştu aramızda baya açıldı onlarla.
Yani bir zamanlar öso'yu bunlara pazarlayanlar şimdide alluş grubu aynı şekilde pazarladılar.
Aynı şekilde suriyenin pkk'ya pay edilmesi yavaş yavaş gerçekleştirirken bu alluşun adamlarıda islami grupları kontrol etme çabasında.
Güç gösterilerinin sonu ösoya benzeyecek gibi duruyor :)

Ebu Hamza el-Amédi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
cok emin Radikal gazetesinden al haberi sonra yorumlara saldir.

ne güzel...

Aferin size.

not: Kisiyi savundugum icin bunu yazmadim.

Bahsedilen şahıs, sadece Londra'ya gitmesiyle değil, elini kolunu sallayarak türkiyeyede gelmişti.
Sadece fasık medyanın haberini buraya taşımadım. Tevhidi gündem, infocenter vb birçok sitede bu haberi görmüştüm.
''Ne şeyh cevlani ne bağdadi ne de diğerleri böyle rahat türkiyeye londraya gidemiyor haklarında doğru düzgün resim, bilgi vb bile yokken, kafalarını bi yerden çıkarsalar, hemen tepelerine bombalar yağarken bu adamın böyle gezmesi insanın midesini feci şekilde bulandırıyor. Allahu Alem.''

İnfo Center in sahibini tanıyorum, kendisi mücahid, mücahid dostu, aşırıcılardan olmayan bir abimizdir.

http://www.tevhidigundem.com/zehran-londrada-cok-gizli-isler-pesinde-8647h.htm
http://infocenter.media/zehran-allus-ingilterede/

Abdulbaki.... Çevrimdışı

Abdulbaki....

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bahsedilen şahıs, sadece Londra'ya gitmesiyle değil, elini kolunu sallayarak türkiyeyede gelmişti.
Sadece fasık medyanın haberini buraya taşımadım. Tevhidi gündem, infocenter vb birçok sitede bu haberi görmüştüm.
''Ne şeyh cevlani ne bağdadi ne de diğerleri böyle rahat türkiyeye londraya gidemiyor haklarında doğru düzgün resim, bilgi vb bile yokken, kafalarını bi yerden çıkarsalar, hemen tepelerine bombalar yağarken bu adamın böyle gezmesi insanın midesini feci şekilde bulandırıyor. Allahu Alem.''

İnfo Center in sahibini tanıyorum, kendisi mücahid, mücahid dostu, aşırıcılardan olmayan bir abimizdir.

http://www.tevhidigundem.com/zehran-londrada-cok-gizli-isler-pesinde-8647h.htm
http://infocenter.media/zehran-allus-ingilterede/
ekran_resmi_2015-05-04_11.49.47.png

İstanbulda çekildi bu resim

Abdulbaki.... Çevrimdışı

Abdulbaki....

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ben de öyle düşünüyorum ama arkadaş rahat gezemiyorlar dediği için paylaştım.

A Çevrimdışı

ahmet ömer

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
rahmetli ahrar lideri hasan abbudda türkiyeye çokca gelirdi o zaman problem olmuyordu nedense Şeyh Usamede bol bol pakistana giderdi pakistan liderine övgü dolu sözleri vardır acaba Şeyh Usamedemi pakistan ajanı nedersiniz. eğer madem herşey bu kadar kolay gidip ahrarın yerine bu işi üstlenelim ahrar türkiyeyede rest çeksin siz tağutsunuz bu yüzden yardım etmeyin desin suriyede o kadar yardım malzemesi ambulans vesayre onlarca mesele çok kolay hallediliyorsa madem haydi görev bizi bekliyor süleyman şah şirk türebesine 9 ay boyunca ikmal yaptıranların hakkında nedense kimse birşey demiyor ama mazlumu buldunmu vur ajan vur hain diye

halidvelid Çevrimdışı

halidvelid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Direnişi Hasan Abboud öncesi ve sonrası diye ayırmak lazım, ekibiyle beraber izettli bir şekilde şehadeti (inş) tattı. Karanlık güçler tarafından katledildiği bu kadar açıkken hala birileri ahrarı karalamaya çalışıyor..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...