Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

2017 Sahurcular( Kitap Hediyeli)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
H Çevrimdışı

Hatve

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun Aleykum arkadaşlar, hayirli sahurlar

Daha evvel sahurcu kardeşlerim adina bir etkinlikten bahsetmistim.
Alakadar oldum 14 yetim kardesim var
Aşağıda adi olan, bugüne dek daim olam kardeşlerim adina yetim kardeslerime hediyeler aldım
Bir hediye verdiğim zaman icine küçük bir not sıkıştırmayı sevdiğimden, istiyorum ki her biriniz küçük de olsa karşınızda bir cocuk varmis gibi düşünüerek mektup/ not yazmaniz.
Her birinizin mahlasi hediye paketlerinde yazılı olacağından, bir zarfin içinde mesela;
Fada ablasindan Zeliha'ya tarzi küçük bir mektupcuk onlari mutlu edecektir.
Çarşamba günü hediyeleri teslim edeceğim.
O vakte kadar Sahurcular başlığına yazabilir ve yahut ozelden de atabilirseniz bahtiyar olacağımi bildiririm.
Simdiden teşekkürler.

ibni abbas
Havîn
_katre_
Hatve
Strangers
Rufeyde Hafsa
Cundullah el-Kürdî
ظلمة الليل
Muwahhide Tevhid
Taifetu'l Mansura
Fada
ruhisukut

3-4 yıl önce iki arkadaşla beraber bayram günü huzur evine ziyarete gitmiştik. Ellerini öperiz, hal hatırlarını sorarız sonra bir dayı ''ben sizin gibiyken...'' diye muhabbete başlar dedim çay çorba derken öğlen kalkarız diye düşünüyordum. Huzur evinin kapısından içeriye girdik tek sıra halinde elleri öpmeye başladık... subhanAllah! Muhabbet etmeyi bırak nasılsınız sorumuza bile kısa, net cevaplar veriyorlar. Hepsi ayrı bir köşeye oturmuş sanki ölüm gününü bekliyorlar. Yalnız kalmaktan dolayı asosyal olmuşlar. Sessiz mekan, soğuk duygular, ayrı ortamlar halbuki o gün bayram insanın mutlu, sevinçli olması lazım neyse daha fazla duramadan elleri öpüp huzur evinden ayrıldık... O günü unutmam; o yaşlı insanlarında halini unutmam...

C Çevrimdışı

cuheyman el-uteybi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun aleykum.

Hayırlı sahurlar olsun.
Şuan Afrika'ya giden ülkemiz doktorlarının anılarını izliyorum. Bittiği gibi yeni konu başlığıyla paylaşacağım inşaAllah.

'Hayırlı sahurlar' diyerek bizleri cümlelerinde unutmayan kardeşlerden Allah razı olsun, herkese hayırlı sahurlar...
Ve aleyküm selam ve rahmetullah hayırlı sahurlar cümleten

Aleykum selam we rahmetullah we berekatuhu.. hayırlı sahurlar cümleten..

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
3-4 yıl önce iki arkadaşla beraber bayram günü huzur evine ziyarete gitmiştik. Ellerini öperiz, hal hatırlarını sorarız sonra bir dayı ''ben sizin gibiyken...'' diye muhabbete başlar dedim çay çorba derken öğlen kalkarız diye düşünüyordum. Huzur evinin kapısından içeriye girdik tek sıra halinde elleri öpmeye başladık... subhanAllah! Muhabbet etmeyi bırak nasılsınız sorumuza bile kısa, net cevaplar veriyorlar. Hepsi ayrı bir köşeye oturmuş sanki ölüm gününü bekliyorlar. Yalnız kalmaktan dolayı asosyal olmuşlar. Sessiz mekan, soğuk duygular, ayrı ortamlar halbuki o gün bayram insanın mutlu, sevinçli olması lazım neyse daha fazla duramadan elleri öpüp huzur evinden ayrıldık... O günü unutmam; o yaşlı insanlarında halini unutmam...

Abi kim bilir ne tur kırgınlıkları var
Bezmislik, yorgunluk,içinde bulunduklari sartlar ,sayabildigin kadar sebep,
Artık çoğu ağır depresyon içinde oluyorlar ve vadenin dolmasını bekliyorlar.

Bekleyisler bekleyisler bekleyisler..

Strangers Çevrimdışı

Strangers

Şam Bir Sabır Kalesi Oldu...
İslam-TR Üyesi
IMG_20170610_025441.jpg

ruhisukut Çevrimdışı

ruhisukut

Önce tanı sonra bağlan!
İslam-TR Üyesi
Şuan Afrika'ya giden ülkemiz doktorlarının anılarını izliyorum. Bittiği gibi yeni konu başlığıyla paylaşacağım inşaAllah.

'Hayırlı sahurlar' diyerek bizleri cümlelerinde unutmayan kardeşlerden Allah razı olsun, herkese hayırlı sahurlar...

Kardeşler izledim, izlerken gözyaşlarıma hakim olamadım. Ve bunun etkisinden bir iki günde kurtulacağımı zannetmiyorum. Vallahi anlatamıyorum. Size sadece 3. Bölümün 18 ila 26. Dakikası arasında ki o 8 dakikayı izlemenizi tavsiye ediyorum. Bu kısacık bölümü izleyen kardeşler ne hissettiğimi kesinlikle anlatacaktır. Ve sanırım hepsini izlemek isteyecektir.

Konuya gitmek için tıklayın..

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi

yada kendi öz akrabaları ziyaret etmedikleri ve oraya hapsedildikleri için de olabilir ALLAHu alem

hayırlı sahurlar

ruhisukut Çevrimdışı

ruhisukut

Önce tanı sonra bağlan!
İslam-TR Üyesi
Bundan 1-1 buçuk yıl önceydi. Meşhur öğrenci evlerinden birindeydik. Hatırlamadığım bir sebepten dolayı çok yorulmuştuk. Herkes aklından Türk kahvesini geçiriyor. Bir kardeş bana seslenerek 'Ahi, kalk Türk kahvesi yapta kendimize gelelim' dediğinde 'Ahi zevcemiz yok ki' diye cevap vermiştim. Kardeşlerin hepsi bunu bilinçli yaptığımı zannediyordu, işin aslı ise Cezve diyeceğime yanlışlıkla Zevce deyişimdi : )) Şuan düşünüyorum da yanlışlıkla da olsa verdiğim cevap geçerli bir cevapmış : ))

ruhisukut Çevrimdışı

ruhisukut

Önce tanı sonra bağlan!
İslam-TR Üyesi
Taifetu'l Mansura Çevrimdışı

Taifetu'l Mansura

Yürü sen ey Dünya! Beni arkanda bırak...
İslam-TR Üyesi
Hayırlı sabahlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...