Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

2017 Sahurcular( Kitap Hediyeli)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Yani Ramazan ayni zamanda
Hüznünü,sevincini,mutlulugunu, öfkeni, derdini, kırgınlıklarıni,hayretini ve bir sürü bir sürü şeyi de ayni ölçüde paylaşmak demekmiş ya hu.
Bunu idrak ettim yeni ben.

Sonlara doğru yol alırken dibine kadar her anlamda değerlendirmek lazim hakikatten.

Hayirli sahurlar olsun.

H Çevrimdışı

Havîn

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Yani Ramazan ayni zamanda
Hüznünü,sevincini,mutlulugunu, öfkeni, derdini, kırgınlıklarıni,hayretini ve bir sürü bir sürü şeyi de ayni ölçüde paylaşmak demekmiş ya hu.
Bunu idrak ettim yeni ben.

Sonlara doğru yol alırken dibine kadar her anlamda değerlendirmek lazim hakikatten.

Hayirli sahurlar olsun.
Şimdiden bi hüzün çöktü ukhti bitiyor cidden :(
Zaman niye güzel şeylerde çabuk geçer ki. .

ruhisukut Çevrimdışı

ruhisukut

Önce tanı sonra bağlan!
İslam-TR Üyesi
Yürüdük yolları, yıllar boyu... Didik didik ettik her asfaltı... Bastığımız her sert zeminin acılarına aldırış etmedik... Hem zaten tanık da olmamışdık, hissettiği acılara... Hep iteledik, öteledik ve örseledik, ezilen taraf kabul ettik... Oysa yükseldiğimiz her adımda yükümüzü onlar üstlendi... Bile bile üstlerine basarak yükseldik... Yükseldik, kanatlarımızı sarmalayan dünya çukurunda... Uçamadık, imansız, takvasız, ihlassız! Yani dünya yakıtlarından bağımsız... Şimdi bilmem kaç fit uzaklıktan yerçekimine yenik düşüyoruz... Düşüyoruz boşluğa amansız, eski düşler uğruna... Tutacak bir kanadımız vardı; sardılar, sardılar bir hiç uğruna...

13.06.2017/İstanbul

Herkese hayırlı, bereketli, başı hüzün sonu tefekkür yüklü, kalp amelleriyle dolu; huzurlu, sevecen, içtenlik, duygu, Sevda, özlem ve dava yüklü sahurlar...

Tihame Çevrimdışı

Tihame

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Capture+_2017-06-13-03-02-41.png
"Halden anlayanı bulmadıkça;
Bulduğun herşey seni halsiz bırakır..."
-------------------
İnsan en çok içine kaçar..
Çünkü bilir ki;
Şah damarından daha yakînn bir Rabbi var..

Hala içimize kaçabiliyor muyuz?
Hala temiz mi içerisi..?
Koru Rabbim ;
Sevdigin tüm fıtri özelliklerimizi..
Allahumme amin...

Sabahımız hayrola..
Esselamu aleykum ve rahmetullah..

H Çevrimdışı

Hatve

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun Aleykum arkadaşlar, hayirli sahurlar

Daha evvel sahurcu kardeşlerim adina bir etkinlikten bahsetmistim.
Alakadar oldum 14 yetim kardesim var
Aşağıda adi olan, bugüne dek daim olam kardeşlerim adina yetim kardeslerime hediyeler aldım
Bir hediye verdiğim zaman icine küçük bir not sıkıştırmayı sevdiğimden, istiyorum ki her biriniz küçük de olsa karşınızda bir cocuk varmis gibi düşünüerek mektup/ not yazmaniz.
Her birinizin mahlasi hediye paketlerinde yazılı olacağından, bir zarfin içinde mesela;
Fada ablasindan Zeliha'ya tarzi küçük bir mektupcuk onlari mutlu edecektir.
Çarşamba günü hediyeleri teslim edeceğim.
O vakte kadar Sahurcular başlığına yazabilir ve yahut ozelden de atabilirseniz bahtiyar olacağımi bildiririm.
Simdiden teşekkürler.

ibni abbas
Havîn
_katre_
Hatve
Strangers
Rufeyde Hafsa
Cundullah el-Kürdî
ظلمة الليل
Muwahhide Tevhid
Taifetu'l Mansura
Fada
ruhisukut
Allah azze ve celle amelini riyadan, şirkten muhafaza eylesin. Amelini mübarek eylesin, katında kabul etsin inşaAllah. Kısa bir mektup yazacağım inşaAllah duruma göre genelden/özelden iletirim. Şimdiden Allah razı olsun Alketa

Not:

'' Sevgili tatlı kardeşcik benim ismim Hatve, hediyeni Alketa ablandan ulaştırıyorum. Umarım hediyeni beğenirsin. Allah, sana islami bir hayat nasip etsin (amin). Kendine cici bak! : ) ''

Hatve yerine İbrahim gibi bir isim kullanırsın sonra çocuk internetten kullanıcı adının anlamına falan bakar barut,çekirdek falan buna deyip hayatının şokunu yaşamasın.

Taifetu'l Mansura Çevrimdışı

Taifetu'l Mansura

Yürü sen ey Dünya! Beni arkanda bırak...
İslam-TR Üyesi
IMG_20170508_235001.jpg

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Not:

'' Sevgili tatlı kardeşcik benim ismim Hatve, hediyeni Alketa ablandan ulaştırıyorum. Umarım hediyeni beğenirsin. Allah, sana islami bir hayat nasip etsin (amin). Kendine cici bak! : ) ''

Hatve yerine İbrahim gibi bir isim kullanırsın sonra çocuk internetten kullanıcı adının anlamına falan bakar barut,çekirdek falan buna deyip hayatının şokunu yaşamasın.

Allah razi olsun tesekkur ederim:)

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
"Yaşlı adam kulübesinin önünde torunuyla oturmuş, az ötede birbiriyle boğuşup duran iki köpeği izliyorlardı. Köpeklerden biri beyaz, biri siyahtı ve on iki yaşındaki çocuk kendini bildi bileli o köpekler dedesinin kulübesi önünde boğuşup duruyorlardı.

Dedesinin sürekli göz önünde tuttuğu, yanından ayırmadığı iki iri köpekti bunlar. Çocuk, kulübeyi korumak için biri yeterli gözükürken niye ötekinin de olduğunu, hem niye renklerinin illa da siyah ve beyaz olduğunu anlamak istiyordu artık. O merakla sordu dedesine. Yaşlı reis, bilgece bir gülümsemeyle torununun sırtını sıvazladı. “Onlar” dedi, “benim için iki simgedir evlat.” “Neyin simgesi” diye sordu çocuk. “İyilik ile kötülüğün simgesi. Aynen şu gördüğün köpekler gibi, iyilik ve kötülük içimizde sürekli mücadele eder durur. Onları seyrettikçe ben hep bunu düşünürüm. Onun için yanımda tutarım onları.” Çocuk, sözün burasında, mücadele varsa, kazananı da olmalı diye düşündü ve her çocuğa has bitmeyen sorulara bir yenisini ekledi:

“Peki, sence hangisi kazanır bu mücadeleyi?” Bilge reis, derin bir gülümsemeyle baktı torununa: “Hangisi mi evlat? Ben hangisini daha iyi beslersem o!"

Evet, iyilik ve kötülük.. Kendi içimizdeki mücadelemizde en çok hangi tarafı beslersek o kazanır.

Hayırlı sahurlar..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...