Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

2017 Sahurcular( Kitap Hediyeli)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Nesîbe Lena Çevrimdışı

Nesîbe Lena

"عِشْ حَمِيداً، وَمُتْ شَهِيدًا"
Süper Moderatör
Abdullah İbnu Amr İbni'l-As radıyallahu anhuma anlatıyor;

Rasulullah aleyhissalatu vesselam buyurdular ki:

"Şurası muhakkak ki, oruçlunun iftarını açtığı zaman reddedilmeyen makbul bir duası vardır."

İbn Mace Sünen 1753; 6541

Esselamu aleykum ve rahmetullah.
Aleykum selam ve rahmetullah

Sena Haydali Çevrimdışı

Sena Haydali

اللهم إني أسألك حسن الخاتمة.
Frm. Yöneticisi
Zümer 53.Ayet: De ki: “Ey kendilerinin aleyhine aşırı giden kullarım! Allah’ın rahmetinden ümidinizi kesmeyin. Şüphesiz Allah, bütün günahları affeder. Çünkü O, çok bağışlayandır, çok merhamet edendir.”

Zümer 54.Ayet: Azap size gelmeden önce Rabbinize dönün ve O’na teslim olun. Sonra size yardım edilmez.

Zümer 55.Ayet: (55-56) Farkında olmadan azap size ansızın gelmeden önce, Rabbinizden size indirilenin en güzeline uyun ki, kişi, “Allah’ın yanında, işlediğim kusurlardan dolayı vay hâlime! Gerçekten ben alay edenlerden idim” demesin.

Zümer 57.Ayet: Yahut, “Allah beni doğru yola iletseydi, elbette O’na karşı gelmekten sakınanlardan olurdum” demesin.

Zümer 58.Ayet: Yahut azabı gördüğünde, “Keşke benim için dünyaya bir dönüş daha olsa da iyilik yapanlardan olsam” demesin.

Zümer 59.Ayet: (Allah, şöyle diyecek: )“Hayır, öyle değil! Âyetlerim sana geldi de sen onları yalanladın, büyüklük tasladın ve inkârcılardan oldun.”

Allah subhanehu ve teala günahlarımızı affeylesin.
Hayırlı sahurlar.

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
bu hayırlı vakitte mücahidleri dualarınızdan eksik etmeyin

Alp Arslan Çevrimdışı

Alp Arslan

.
İslam-TR Üyesi
Esselamu Aleykum ve Rahmetullahi ve Berakatuh değerli abiler ablalar hayırlı ve bereketli sahurlar.

Birazda tebessüm :D
images (3)_1.jpg

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Selamun aleykum, hayırlı sahurlar

Iftardan sonra yarim saat 40 dakka uyuyayim da teravihe giderim diye yat ama kalkama.
Kütük gibi nasil uyunur detaylariyla anlatmak isterdim ama hala esniyorum.

Allah oruclarinizi, dualarinizi kabul etsin.

Not:sahurcular listesini yarin hazirlarim insallah.

Nesîbe Lena Çevrimdışı

Nesîbe Lena

"عِشْ حَمِيداً، وَمُتْ شَهِيدًا"
Süper Moderatör
Zümer 53.Ayet: De ki: “Ey kendilerinin aleyhine aşırı giden kullarım! Allah’ın rahmetinden ümidinizi kesmeyin. Şüphesiz Allah, bütün günahları affeder. Çünkü O, çok bağışlayandır, çok merhamet edendir.”
Şu ayet çok hoşuma gidiyor. O kadar büyük, merhamet sahibi bir Rabbe inanıyoruz ki denizler mürekkeb olsa anlatamadan kurur gider.
“Ey kendilerinin aleyhine aşırı giden kullarım!"
Kendi aleyhimizdeki aşırılıklarımız için bize kızan, uyaran ve nasihat eden kızgınlığına rağmen "Kullarım" diyen Allaha can feda..
Allah’ın rahmetinden ümidinizi kesmeyin. Şüphesiz Allah, bütün günahları affeder. Çünkü O, çok bağışlayandır, çok merhamet edendir." Bu devamı için kelime haznem anlatmaya yetmiyor vallahi yetmez de.

Allahım o güzel rahmeti ile muamelede bulunsun bizler için.
Allahumme amin.

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Dua eden,paylaşım yapan, nerde ne var, ne yok yazdim unuttuğum da olabilir.
Ilk mesajin altinda liste.
Katılamayacak olan arkadaslar da var liste içinde lakin maksat muhabbet olsun.
Iki guzel nasihati esirgeyecek değil ya kardeşler..

Gec açıldığı için, bir de gormeyenler olabilir deyu tam liste hafta sonuna kadar oluşur Insallah.
Katılım az olsa da kalan sağlar bizimdir deriz napalim.

Guzel şeylere vesile olsun maksat

Muwahhide Tevhid Çevrimdışı

Muwahhide Tevhid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Oruç; sabır talimidir. Nefsin isteklerini frenleyebilme iradesinin kazanılmasıdır..

İnsanın nefsine hakim olabilmesi, ilahi imtihanlardan muvaffakiyetle geçebilmenin en mühim sırrıdır. Öyle ki; öfkeyi yenebilmek, affedebilmek, fedakarlık ve feragat gibi yüksek faziletler de hep nefsin itirazlarını susturabilmekle gerçekleşebilir..

Oruçluyken bilhassa öfkeden sakınmak gerekir..

“Hiçbiriniz (bilhassa) oruçlu olduğu gün, çirkin söz söylemesin ve kimse ile çekişmesin. Eğer biri, kendisine söver veya çatarsa; «ben oruçluyum» desin.” (Buhârî, Savm, 9)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...