Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Gördüğüm Bir Rüyayı Yorumlayabilir misiniz?

Selahaddin Eyyubi Çevrimdışı

Selahaddin Eyyubi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun Aleyküm..
Arkadaşlar gördüğüm bir rüyayı anlatmak istiyorum.Yorumlayabilen arkadaş varsa ....
Rüyamda büyük bir alanda kalabalık baya kalabalık miting gibi bir yerdeydim...Elimde sapı 3 katlı bir bina büyüklüğünde bir tevhid bayrağı vardı.Ve biraz sonra koşmaya başladım.Yanıma biri geldi birlikte koştuk adam bayrağı elimden alıyordu ben ondan alıyordum o benden böyle sürdü bu sırada benden alırken bayrağın sapı küçülüyordu en sonda sadece bayrak kaldı bayrağı elime alıp koşmaya başladım.Ve o sırada uyandım.

A Çevrimdışı

Abdullah Yusuf

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
kardeşim yakın arkadaşlarından biri (ki en sık görüştüğün) takvaca seni ya iyiye yada kötüye götürebilir , bu noktada dikkatli olman kötüye götürüyorsa engel olman onu islah etmen lazım iyiye götürüyorsa kenetleşmen lazım

Allahu a'elem

okuduğumda ilk aklıma gelen bu

M Çevrimdışı

mustafa_mardin

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
kardeşim yakın arkadaşlarından biri (ki en sık görüştüğün) takvaca seni ya iyiye yada kötüye götürebilir , bu noktada dikkatli olman kötüye götürüyorsa engel olman onu islah etmen lazım iyiye götürüyorsa kenetleşmen lazım
güzel yorum.

ilaveten şunlar da denebilir;

sapsız bayrağı taşımak, dalgalandırmak zordur. demek ki bir dost, bir dava arkadaşı, bir gönüldaş yüzünden sıkıntı çekilebilir. çevremizdeki insanlara dikkat etmek gerekir. bazen iyiniyetli olarak hareket ettikleri halde bize olumsuzlukları dokunabiliyor çünkü.

E Çevrimdışı

ENSARİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
yorumum itikadi bir şüphe içerisinde olduğun..elinde son kalan tevhidide kaybetmek üzere iken, onun seninle birlikte kaldığı doğru yolu inşaAllah bulmak üzere olduğundur..bu yoluda Allah'u alem yakın çevrende değil uzaktan bilmediğin bir şahıstan alacaksın..

Lalekai Çevrimdışı

Lalekai

Üyeliği İptal Edildi
Banned
rüya tabiri kur'an ve sünnet yoluyla gelen bir ilimdir. birinin rüyasını anlatıp diğerlerinin aklına gelen şeyleri söylemesi rüya tabiri değildir kocakarıların kahve falı bakarken yaptıkları gibi boş bir gevezeliktir. Rasulullah (sav) sizin şuan yaptığınız şeyin önünü kesmek için "rüyanızı cahillere değil alimlere anlatın" demiştir. hanginiz rüya tabiri ilmi hakkında ilim tahsil ettinizde rüyasını yazanın rüyasını tabir ediyorsunuz? ayrıca rüyayı gören kişiyi tanımadan rüyamı tabir edilir? Muhammed ibn Sirin Allah ona rahmet etsin tabiin neslinin rüya tabirinde en ileri gelen alimlerindendi. Ona iki kişi gelir ve rüyalarını anlatırlar. ikisine farklı yorumu yapar insanlar bunu sorunca der ki: onlardan biri mümin diğeri facirdi. ama siz rüyayı göreni tanımadan etmeden aklınıza ilk geleni çekinmeden söylüyorsunuz. ki Rasulullah sav: Rüya nasıl tabir edilirse öyle çıkar, rüyalarınızı alimlere anlatın. buyurmuştur.

sizin şuan yaptığınızın rüya tabiriyle uzaktan yakından alakası yoktur. rüya tabiri işkembeden değil ayet ve hadislerle, sahabe ve diğer salihlerin yaptığı yorumlarla yapılır. rüya gören eğer tabir ettirmek istiyorsa bu işin ilmine ve ehliyetine sahip güvenilir birine gider ve rüyasını anlatır. o kişide şer'i naslara göre rüyayı tabir eder.

Üst Ana Sayfa Alt