Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Günün Duası -Ayet ve Hadislerle-

yağmur@hicret Çevrimdışı

yağmur@hicret

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Allah'im ben senin kulunum,babam ve annem de senin kullarindir.
Benim perçemim senin elinde,benim hakkımdaki hükmün geçmişte yazildi hakkımda verdiğin hüküm adildir.Nefsini isimlendirdigin o sana has bütün isimlerle senden isterim kitabında inzal buyurdugun
Yarattığın bir kula ogrettigin bütün isimlerle Senden isterim.katında bulunan gayb ilminde zatın için sectigin bütün isimlerle sana yalvaririm kur'ani kalbimin baharı, gönlümün nuru kıl uzuntumu
aydınlatan ve derdimi gideren yap amin

Ahmed bin hanbel

Son düzenleme:
yağmur@hicret Çevrimdışı

yağmur@hicret

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Allah ım Beni senin sevginle Ve sevgisi senin katında fayda verecek olanın sevgisiyle riziklandir.
Allah ım Sevdiğim şeylerden bana verdiğin rizkı senin sevdiğin yolda benim için kuvvet kıl. Allah ım Sevdiklerimden benden uzaklaştirdigin şeyi Senin Sevdiğin yöne yönelt Amin (Tirmizi5/523)

Ummu İmara Çevrimdışı

Ummu İmara

Lâ Tahzen,İnnâllahu Mêana
İslam-TR Üyesi
Ey Rabbimiz!Senin Rahmet ve İlmin her şeyi kuşatmıştır.O halde tevbe eden ve senin yoluna gidenleri bağışla,onları cehennem azabından

koru.(Mü'min.40)

Rabbimiz bizden önce gelip geçmiş imanlı kardeşlerimizi bağışla,kalplerimizde,iman edenlere karşı hiçbir kin bırakma!Rabbimiz!Sen çok

şefkatli,çok merhametlisin.(Haşr.59)

Peygamber efendimiz S.A.V. şöyle buyuruyor:Bir Müslüman ,yanında bulunmayan din kardeşine (gıyabında) yapacağı DUA kabul

olunur.Bir kimse din kardeşine hayır DUA ettikçe yanında bulunan görevli bir Melek ona ''DUAN kabul olsun aynı şeyler sanada

verilsin''diye DUA eder.

(Müslim,87 .88.)

Ummu İmara Çevrimdışı

Ummu İmara

İslam-TR Üyesi
Peygamber ve inananlar,ona Rabb'inden indirilene inandı.Hepsi Allah'a,meleklerine,kitaplarına,peygamberlerine inandı.''Peygamberleri arasından hiçbirini ayırdetmeyiz,işittik, itaat ettik,Rabbimiz! Affını dileriz,dönüş Sanadır'' dediler.Allah kişiye ancak gücünün yeteceği kadar yük yükler;kazandığı iyiliği lehine,ettiği kötülük de aleyhinedir.
Rabbimiz! Eğer unutur veya hataya düşersek bizi sorumlu tutma.
Ey Rabbimiz! Bizden öncekilere yüklediğin gibi bize de ağır bir yük yükleme.
Ey Rabbimiz! Bize gücümüzün yetmediği işler de yükleme.Bizi affet! Bizi bağışla! Bize acı!
Sen bizim Mevlamızsın!
Kafirler topluluğuna karşı BİZE YARDIM ET!!!
(Kim bunu okursa gece boyunca ona yeter.Buhari(9/94)Müslim(1/554).

M Çevrimdışı

Muvahhid Hanif

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Rasulullah'ın duası: "Allah'ım; Günahımı, bilgisizliğimi, her işimde israfımı ve benden daha iyi bildiğin bütün kusurlarımı bağışla. Allahı'm; ciddi hâlimi, şakamı, hatamı ve bilerek işlediğimi affeyle. Bunların hepsi bende vardır. Allah'ım; evvelden yaptığım, sonradan yapacağım, gizlediğim, açığa vurduğum ve benden daha iyi bildiğin bütün günahlarımı mağfiret eyle. Öne geçiren ancak sensin. Geriye bırakan da sensin ve sen her şeye kadirsin." (Sahih-i Müslim: 4896)

İ Çevrimdışı

İki Hicretyolu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İbni Ömer radıyallahu anhümâ şöyle dedi: Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem’in şu duaları yapmadan önce bir meclisten kalktığı pek az olurdu: “Allahım! Bize, günahla aramıza engel olacak kadar korkundan hisse ver. Bizi, cennetine ulaştıracak kadar tâatini nasib eyle. Dünya musîbetlerini hafifletecek güçlü iman ver. Allahım! Bizi yaşattığın müddetçe kulaklarımız, gözlerimiz ve kuvvetimizden faydalandır; ölümümüze kadar da onları devamlı kıl. Bize zulmedenlerden öcümüzü sen al. Bize düşmanlık edenlere karşı bize yardım et. Bizi dinimizde musîbete uğratma. Dünyayı en büyük düşüncemiz ve gayemiz, ilmimizin sonu kılma. Bize acımayanları üzerimize musallat etme.” Tirmizî, Daavât 80,

21986_816963615058174_6697831386195836188_n (1).jpg

~hilal~ Çevrimdışı

~hilal~

لا حول ولا قوة إلا بالله
İslam-TR Üyesi
Allahım, doğu ile batının arasını birbirinden uzaklaştırdığın gibi, benimle hatalarımın arasını da uzaklaştır.Allahım, beyaz elbisenin kirlerden temizlendiği gibi beni de günahlarımdan temizle.Allahım, günahlarımın (kirini) su, kar ve dolu ile yıka.

Buhari 1/181, 744

Ummu İmara Çevrimdışı

Ummu İmara

İslam-TR Üyesi
"Allah'ım ! Onların yakasını Sana bırakır,şerlerinden Sana sığınırız."
"Allah'ım ! Dayanağımız Sensin,yardımcımız Sensin.Seninle hücum eder,Seninle saldırırız ve Senin desteğinle savaşırız."
"Allah bize yeter ! O ne güzel Vekildir."
(Ebu Davud-Tirmizi-Buhari)

Üst Ana Sayfa Alt