Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Işid'den Yaşlı Kadın Ürdünlü Pilotun Cezasını Istedi

I Çevrimdışı

islamicworld

Üye
İslam-TR Üyesi
YAŞLI KADININ FERYADI

Arap sosyal medyasında, Müslüman sivil halkı gözlerinin yaşına bakmadan, hiç acımadan bombalayan ancak uçağının düşmesi ya da düşürülmesi sonucu İslam Devleti’nin eline esir düşen Ürdünlü pilot için boğazlamadan çok daha ağır bir öldürme şekli talep ediliyor. Eşini ve iki evladını kaybeden bir anne Ürdünlü pilot Muaz El Kesasibe’nin kurşun ya da bıçakla öldürülmemesini talep etti. Mazlum anne şöyle konuştu:

‘Selamun aleykum ey teyzelerinin gözü. Annelerin kalplerini yaktılar. Onu kurşunla mı yoksa merhametli bir bıçakla mı öldürmek istiyorsunuz?
Hayır! Onu şimdi yakın, dinleyenlerden özür dilerim ancak kazığa oturtun ve kalplerimizi yaktıkları gibi annesine gönderin!
Arap ülkeleri bizi öldürüyor. Bizler Allah’ın izniyle Müslümanlarız. Allah’ın izniyle sabredenleriz. Sizden özel bir isteğimiz var ve bunu tüm kanallara gönderin. İki genç (oğulları) ve babaları gitti (öldürüldü) ve ben anne olarak yalnız kaldım, acı çekiyorum. Bizler Allah’ın izniyle direniyoruz.
Köpek Beşşar kalplerimizi yaktı,bir de Arap ülkeleri mi bizi vurmak üzere bize uçak gönderiyor?!
O kadın pilot yok mu?! Eğer o elinize düşerse sizden rica ediyorum; bizi vurmadan önce onu parçalayın ya da yakın öldürün!
Arap ülkeleri böyle demek?!
Biz Arap ülkelerinden ümit beslerken onlar bize böyle mi yapacaklardı?!
Bugün geldiler ve bizi vurdular, okulları, fırınları vurdular. İki kız yaralandı.Dünya yerle bir oldu, elden ayaktan kesildik. Ne söylememi istiyorsunuz?
Çocularımız ağlıyor, zulüm görüyor. Ne söylememizi istiyorsunuz? Hastalık bizi buldu. Allah yardımcımızdır. Bizler içimizden bir tek kişi dahi kalmasa da Allah’ın izniyle sabredenleriz, sabredenleriz, sabredenleriz!’

Bombardıman sonrası Rakka:

I Çevrimdışı

islamicworld

Üye
İslam-TR Üyesi
ÜRDÜN'DEN ESİR DÜŞEN PİLOTA DAİR AÇIKLAMA

Ürdün Medya İşleri Bakanı Muhammed Momani, dün Ürdün resmi televizyonundan açıklamalarda bulundu. Bakan, İslam Devleti’ne esir düşen pilotun ailesi ve aşiretine yanlarında oldukları mesajı gönderdi. Bakan, ABD önderliğindeki koalisyona girerken, esirler ya da ‘şehitler’ gibi kayıplarımız olacağını biliyorduk. Teröre karşı savaşımızı vatanımızı korumayı sürdüreceğiz” diye konuştu.
Dün düşen uçakta ele geçirilen pilot, sivil halka karşı saldırılar düzenleyen Ürdün’den pilotlardan biri. Ordu da yaptığı açıklamada, pilotun güvenliğinden ve hayatından İslam Devleti’ne sorumlu tuttuğunu bildirdi. Ürdünlü savaş uçaklarından atılan bombalarla onlarca sivil katledilirken, ordudan böyle bir açıklama gelmesi şaşkınlık yarattı.
ABD öncülüğündeki haçlı koalisyonu Eylül ayından bu yana İslam Devleti hedeflerini bombalıyor. Ürdün, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri gibi Arap ülkeleri de bu haçlılara destek veriyor.

Abd önderliğindeki bir şeye nasıl şehit diyorlar anlamıyorum. Cümledeki çelişliye bak. Bunlar harbi kafir.
Yıllardır sunni halkın çekmediği kalmadı bunlardan

Ç Çevrimdışı

Çeçenyam

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Kafa kesme ve diğerlerine karşıyım asla! Silah ile öldürülsün..

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bir başkası da tutup ciğer yemişti .

Hayır! Onu şimdi yakın,

"Ben işin oldukça münker (kötü ve benzeri görülmedik) bir iş olduğunu görünce, Ateşimi yaktım ve Kumber (kamber)’i çağırdım."
(Hafız İbn Hacer’in, Fethu’l-Barî, XII, 270’de hasen kabul ettiği bir senedde bu haber varid olmuştur. Hz. Ali’nin onları yaktığına dair haber de Sahih-i Buharî’de İkrime’den gelen rivayetle sabittir. Şöyle demektedir: “Ali (r.a)’a bazı zındıklar getirildi. O da onları yaktı.” Bu husus İbn Abbas’a ulaşınca şöyle dedi: Ben olsaydım, onları yakmazdım. Çünkü Rasûlullah -SallAllahu Aleyhi Vesellem-: “Allah’ın azabı ile azablandırmayınız” demiştir. Ancak onları öldürürdüm. Çünkü Rasûlullah -SallAllahu Aleyhi Vesellem: “Dinini değiştireni öldürünüz” diye buyurmuştur.” (Fethu’l-Barî, XII, 267) İstitabetu’l-Mürteddin, Hükmü’l-Mürteddi ve’l-Mürteddeti ve’stitâbetuhum.
Bu hususu rivayet edenler arasında Ebu Davud, Tirmizî, Nesaî ve başkaları da vardır. Bu hususta önemli bilgiler ve gerekli araştırmalar için bk: Süleyman el-Ude, Abdullah b. Sebe’ ve eseruhu fi ihdasi’l-fitneti fi sadri’l-İslam, s. 214.)

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ÜRDÜN'DEN ESİR DÜŞEN PİLOTA DAİR AÇIKLAMA
abdullah_satan_sign.jpg

ad_jerusalem_post.gif

Masons of Peace"
In The Jerusalem Post (November 1994) was an advertisement placed by "The Grand Lodge of the State of Israel." The display ad was addressed "To the Masons of Peace," and listed: "The HonorableYitzak Rabin, Prime Minister of Israel," "His Majesty, King Hussein of Jordan,"and "The Honorable Bill Clinton, President of the United States."

The ad closed with these fascinating words: "With warm fraternal congratulations on the signing of the peace agreement between Israel and Jordan." Signed—Ephraim Fuchs,President of the Israel Order of Masons."

Jerusalem Post newspaper in November, 1994

M Çevrimdışı

Mustafa Sabri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Annesi nin psikolojisi bozulmuş oğlu esir düştü diye...sabahları müslümanların çocuklarını bombalasın diye dualarla gönderiyordu herhalde işe . ...islamın izin verdiği ölçüde ibretlik bir ceza vermeleri gerekir bence

K Çevrimdışı

Kurtulus-

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
insanlar o kadar çok merak ediyor ki bu adama ne yapılacağı hakkında, haber sitelerinde yorumlara bakıyorum keşke kendini oldurseydi vb. yorumlar yapıyorlar, insanlar artık devle ne yapsa şaşırmazlar, bence takas felan yapmasınlar teyzenin dediği dogru ibretlik bir ceza verilmeliki ders olsun diger pilotlarada, gerçi müslümanın kafasını bıçakla kesenler şimdi bu adama neler yapmaz diye düşünmüyor değilim : )

A Çevrimdışı

Ahmed Sarıhan

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Sen gel abd ile bir ol kendi kavminden kendi dininden olan insanlara bomba fırlat uçaktan sonra bagislanma dile, aileside bagislanma diliyormus.( ne yüzle ) Ibreti alem için öldürülmesi Müstehaktır.