Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Işid'den Yeni Infaz

İkrime Çevrimdışı

İkrime

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Işid Suriyeli mazlumlara yardım için giden Alan Hellingi infaz etti.Hatırlarsanız Alimler serbest bırakılmasını istemişti.Işid hala yaramaz çocuk tavırlarıyla söz dinlememekte!

A Çevrimdışı

ahmet ömer

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
hala bazı kardeşler bu sapık örgütü haçlı saldırılardan sonra bir savunma iyi gösterme çabasına girmişti ama istedikleri kadar uğraşsınlar bu kadar masum insanın kanını temizleyemezler asla her abdnin saldırdığını dostmu kabul edecez islamdan insanları soğutma laflarına pek inanmazdım ama ışid hakkıyla beceriyor sağolsun bu kadar çağırıdan sonra iyi niyetli olduklarını kimse söyleyemez haçlılara resmen bahane veriyor gelin daha çok vurun diye hemde zavallı masum adam isterse kafir olsun ne istediler şu adamdan ya bayram arifesinde hemde yardım görevlisi

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kibir, acelecilik, ben bilirim.
Isid ABD gelsin karsima diyor. Boylece geçmiş te yaptiklarini tum muslumanlar unutup onun himayesinde savassin istiyor .
Yönetim iharic tutarak icinde samimi / ama aldanmis olan mücahitler oldugu gibi, kendini saklayayan ajanlarin da cirit attigini düşünüyorum.

Ilimsiz cihad tehlikeli. Mucahid kendini ilmen de donatmali

Kuteybe Çevrimdışı

Kuteybe

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
O yardım gönüllüsü müslümanların emanıyla girmiş, birçok yardım faaliyetinde bulunmuş. Işid de hedefine ulaşmak için her yolu mübah görüyor demek ki. O zaman bu mantığa göre Fethullah gülen hareketine ya da islama hizmet etmek için caiz olmayan yollara tevessül edenlere, ışide bir türlü kızamayanların bişey demesi adaletsizliğin ta kendisi olsa gerek. Işid sağolmasın yavşaklığı ve kalleşliği İSLAM ile birlikte andırır oldu,

amacınızin islami yaymak olmayıp, nefislerimizi tatmin etmek olduğu ortada.

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Cihad diyen herkes bugun "isid ci misin?" Sorusuyla karsi karisya. Zalimsin isid.

M Çevrimdışı

Mutedil Olun

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
IŞID cihad kavramına müşteşriklerden, oryantalistlerden, ılımlı müslümanlardan çok daha büyük zararlar vermiştir. Rabbim onları ıslah etsin, diyecek söz bulamıyoruz. Velev ki kafir olsun, oraya yardım amaçlı gitmiş. Ne diyor Allah Azze ve Celle:
Allah sizi, din hakkında sizinle savaşmayan ve sizi yurtlarınızdan çıkarmayan kimselere iyilik etmekten, onlara adaletli davranmaktan men etmez. Çünkü Allah adil davrananları sever. (mümtehine - 8 )

Bakın bu adama Allah Teala belki de bu merhametli davranışından dolayı iman nasip etmiş olabilir. Sebeb ne olursa olsun bir müslümanın daha kanına girdi bu ahmaklar. Ve bu aptallar amerikanın hain planlarına uygun bir zemin hazırlıyorlar. Bunlar ya siyasetten, stratejiden anlamayan zır cahiller ya da birileri bunları iyi kullanıyor.

Rabbim basiretimizi, ferasetimizi arttırsın

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
IŞID cihad kavramına müşteşriklerden, oryantalistlerden, ılımlı müslümanlardan çok daha büyük zararlar vermiştir. Rabbim onları ıslah etsin, diyecek söz bulamıyoruz. Velev ki kafir olsun, oraya yardım amaçlı gitmiş. Ne diyor Allah Azze ve Celle:
Allah sizi, din hakkında sizinle savaşmayan ve sizi yurtlarınızdan çıkarmayan kimselere iyilik etmekten, onlara adaletli davranmaktan men etmez. Çünkü Allah adil davrananları sever. (mümtehine - 8 )

Bakın bu adama Allah Teala belki de bu merhametli davranışından dolayı iman nasip etmiş olabilir. Sebeb ne olursa olsun bir müslümanın daha kanına girdi bu ahmaklar. Ve bu aptallar amerikanın hain planlarına uygun bir zemin hazırlıyorlar. Bunlar ya siyasetten, stratejiden anlamayan zır cahiller ya da birileri bunları iyi kullanıyor.

Rabbim basiretimizi, ferasetimizi arttırsın
Nikin itidal o salık veriyor.:))