Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru İSMEK Arapça Kurslarına Erkekler Başvurabilir mi?

A Çevrimdışı

anılguzey

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Selamün Aleyküm hakkınızı helal edin kısaca kendimi tanıtayım
İsmim anıl 20 yaşındayım yeni müslüman oldum, gocunmuyorum müslümandım elhamdülillah fakat yukarıda yazdığım gibi sözde bir müslümandım bundan 1 sene evvel bir rüya görmem üzerine üst üste gelen musibetler ile hakkın yoluna girdim. Bundan evvel abdest taheret gusül bilmez gevurdan beter yaşayan bir insandım. Bir abiyle tanıştım 5 ay kadardır Allah ondan razı olsun bana yatsı namazlarından sonra fıkıh akaid siyer gibi konuları anlattı kendimi iyice düzelttim Rabbime elhamdülillah olsun. Şuanda namaza müsade etmedikleri için iştende ayrıldım ailemde tam müslüman sayılmaz fakat özellikle babam benim bu yönelişimden pek memnum 3 gün evvel konuştum baba açıktan ilahiyat okuyayım kuran ve arapça kurslarına gidip bana lazım olan şeyleri öğreneyim dedim tamam dedi.

2 Günde Allahın rahmeti ve lütfuyla kurana geçtim cami hocası artık elif bayı bırak kurandan okumaya başla heceleye heceleye oku dedi gün içinde elimde kuranı kerim ile oturuyorum dışarıdayken telefondan okumaya gayret ediyorum.

Kafanızı çok ağrıttım çok özür dilerim soruma gelirsek her kafadan farklı bir ses çıkıyor bu sene ilahiyat okuyabilmem için arapça öğrenmem şart.

İsmeğin kurslarına gidebilirmiyim erkekler başvuru yapabiliyormu bilgisi olan varmı eğer erkekler bu kurslara başvuru yapamıyorsa. internetten yada kitap olarak bana hangi kaynakları önerebilirsiniz :)
Selamün Aleyküm

عبد الرحمن Çevrimdışı

عبد الرحمن

قُل آمَنتُ بِاللهِ ثُمَّ استَقِم
İslam-TR Üyesi
www.arapcaegitimi.com - "Arapça ile ilgili ne varsa..."

Bu siteda üç bölümden oluşan dersler var. İlk iki bölüm'deki dersler Al Kitabul Asasi adlı üç ciltlik bir kitabın birinci ve ikinci cildi ile yapılıyor. Üçüncü bölümdeki dersler ise Durusul-Luğatil Arabiyye adlı kitabın üçüncü cildi ile yapılıyor.

Zuhri Çevrimdışı

Zuhri

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
www.arapcaegitimi.com - "Arapça ile ilgili ne varsa..."

Bu siteda üç bölümden oluşan dersler var. İlk iki bölüm'deki dersler Al Kitabul Asasi adlı üç ciltlik bir kitabın birinci ve ikinci cildi ile yapılıyor. Üçüncü bölümdeki dersler ise Durusul-Luğatil Arabiyye adlı kitabın üçüncü cildi ile yapılıyor.

Ayrıca bu siteye üye olduktan sonra sol üst köşede görüntülü arapça dersini göreceksin .
Bu program yeni başladı, ve eğitimi veren işin ehli birisi, tavsiyem zamanını ismek kurslarında değil, bu sitede ve internette olan diğer materyalları kullanarak harca. Bu yöntemle çok iyi bir yere varabilirsin biiznillah.

Üst Ana Sayfa Alt