Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Karabasan Cinler ile mi Alakalıdır?

O Çevrimdışı

ogrencitalebe

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Akeneton Siz bu konuda bilgiliydiniz sanırım.Bende çok sık karabasan denilen hadise oluyor.Bunun cinlerle bir alakası var mı bilginiz var mı ?

E Çevrimdışı

eslem berire

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ewet ama bedene musallat olmadanda olabılır ewde vardır yada ewdekı kişılerden bırı hastadır yahut kisi abdestıne yatma adabına rıayet etmemısde olabılır

Ruyanızda hayvan kedı kopek fare goruyormusunz ?

Moderatör tarafında düzenlendi:
O Çevrimdışı

ogrencitalebe

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Rüyamda sürekli karabasan geliyor sonra rüyamda yataktan düşüyorum genelde kalkmaya çalıştıkça ve dua ediyorum rüyada bu sıkıntılı halden kurtulmak için.Yataktan düşüncede kısa bir süre karabasan devam ediyor sonra uyanıyorum.Ancak Kedi,köpek,fare gibi hayvan gördüğümü hatırlamıyorum.Ayrıca eve geldiğimde sıklaşıyor hadise,yurtta bu kadar sık olmuyor.Bu ara yurtta olunca hem bana hem oda arkadaşıma aynı gece oldu bir kaç kere.

Son düzenleme:
E Çevrimdışı

eslem berire

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Yatağa girdikten sonra, uyumadan önce “üç kere Ihlas, Nas, Felak okumak ve her okuyuştan sonra avuçlarına üfürüp ellerinin ulaştığı yerlerine sürmek, otuz üç defa subhanallah, elhamdulillah, allahu ekber demek” sünnettir.

Nitekim bir hadiste şu bilgiler verilmiştir:

Hz. Peygamber (a.s.m) her yatağa girişinde İhlas-Felak-Nas surelerini üçer defa okur ve her defasında avucuna üfürerek bedenine sürerdi. Ayrıca hasta olduğunda da Felak-Nas surelerini okuyup üzerine üflerdi. (Buharî, Fedailu’l-Kur’an,14).

Bu sunnetı muhakkak yap kardesım
Ikınzden bırınde bır sorun olsada
Yapacagın ılk sey Abdestıne namazına günluk kuran okumana özen göstermek olmalı
Hergun düzenlı bakara suresını oku
Rukye ayetlerını dınle gunluk enaz 3 saat
Genel rukye ayetlerı
Ramazandan sonra
Hacamat yaptırın

Moderatör tarafında düzenlendi:
Üst Ana Sayfa Alt