Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Merak Ettiğiniz Silsile Ortada

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
B Çevrimdışı

büşracebeci

Üye
İslam-TR Üyesi
Nakşibendi Tarikatı silsilesi, üç koldan Hz. Peygamber'e kadar ulaştırılır. Tarikatlarda silsilenin varlığı o tarikatın doğruluğunu göstermede önemli bir kaynaktır.

Ebu Bekir-i Sıddık'dan Beyazıd-ı Bestami'ye kadar Sıddıkiyye, Ondan Abdulhalık-il Gücdevani'ye kadar Beyazıd-ı Bestami'nin lakabına uygun olarak Tayfuriyye, Şah-ı Nakşibend'e kadar Haceganiyye Şah-ı Nakşibend'den sonra da Nakşıbendiyye denmiştir. Bundan sonra Nakşibendiyye ismi korunarak yanına zamanın büyük mürşitleri'nin de lakabı eklenmiştir. Şöyle ki ; Ahmed Faruk zamanında Nakşıbendiyye Ahrariye, Dehlevi'den Halidi Bağdadi'ye kadar Nakşıbendiyyi Müceddiye ve sonra da Nakşıbendiyye Halidiyye olarak anılmıştır.
Hz. Muhammed 'den başlayan ilk kol:
Hz. Ali .......... (ö. 40/660)

İmam Hüseyin . (ö. 60/680)

Zeynel-Abidin ....... (ö. 75/694)

İmam Muhammed Bakır .......... (ö. 114/732-33)

Diğer bir kol:

Hz. Ebûbekir .. (ö. 13/634)

Selman Farisî .. (ö. 35/655)

Kasım b. Muhammed ....... (ö. 102/720-21)

Her iki kol da İmam Cafer Sadık'da birleşir ............... (ö. 148/765)

Ebû Yezid Bistâmî (ö. 261/875)

Ebû Hasan Harkanî ................ (ö. 419/1028-29)

Üçüncü kol:

Hz. Ali .......... (ö. 40/660)

Hasan Basrî (ö.110/728-29)

Habib A'cemî ....... (ö. 150/767)

Dâvud Tâî ...... (ö. 184/800-801)

Ma'rûf el-Kerhî ..... (ö. 200/815)

Sırriyü's-Sakatî .. .. (ö. 253/367)

Cüneyd-i Bağdâdî .. (ö. 298/910)

Ebû Ali Rudbârî ... ........... .....

Ebû Ali Kâtib .... .. (ö. 321/933)

Ebû Osmân Mağribî (ö. 373/983)

Ebû Kasım Kürkânî (ö. 450/1058)

Her iki kol da Ebû Ali Ferâmedi'de birleşir (ö. 477/1084-85).

Bundan sonra silsile şöyle devâm eder:

Yûsuf Hemedânî (ö. 535/1140-41)

Abdulhâlik Gücduvânî ........ (ö. 617/1220-21)

Hoca Ârif Rivgerî (ö. 649/1251)

Mahmud İncir Faşnevî ........ (ö. 670/1271)

Ali Râmitenî (Azizan) ....... . (ö. 705/1305, 715/1315)

Muhammed Baba Semmâsî .. (ö. 740/1339)

Seyyid Emir Külâl (ö. 777/1375)

Bahaeddin Nakşibend .......... (ö. 791/1389)

Muhammed Alâeddin Attâr. (ö. 802/1399)

Mevlânâ Ya'kub Çerhî ........ (ö. 847/1443)

Ubeydullah Taşkendî .......... (ö. 895/1490)

Muhammed Parsa ..... ........ (ö. 922/1516-17)

Derviş Muhammed (ö. 970/1562)

Hacegî Emkenegi (ö. 1008/1599)

Muhammed Baki Billah ...... (ö. 1014/1605)

İmam Rabbânî ... (ö. 1034/1625)

Muhammed Ma'sum ........... (ö. 1098/1687)

M. Seyfeddin Fârukî ............ (ö.1100/ 1689)

Muhammed Bedvânî ........... (ö. 1135/1723)

Şemseddin Habibullah ........ (ö. 1195/1781)

Abdullah Dehlevî ..... ......... (ö. 1240/1824-25)

Mevlânâ Hâlid Bağdâdî ....... (ö. 1242/1826)

I Çevrimdışı

isllamm

Üyeliği İptal Edildi
Banned
ee ne olmus!! Allah hidayet etsin ..kardeşler o kadar yazıya rağmen Allah'ın düşmanlarını dostlarıymıs gibi göstermesine izin vermeyin!

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Şimdi ne demeye getiriyorsun farzedelim ki peygamber soyundan ne oldu?

B Çevrimdışı

büşracebeci

Üye
İslam-TR Üyesi
Şimdi ne demeye getiriyorsun farzedelim ki peygamber soyundan ne oldu?

arkadaşım 4 olacak bu soruya cevabım. soy, şecere değil olay silsileyi merak edenler vardı onlar için yazdım ayrıca da HZ EBU BEKİR VE HZ ALİ'nin Peygamberimiz s.a.v'ın tasvip etmeyeceği birşey yapmaz ve onlar dahi silsile de bunu size göstermek amacıyla yazdım... ve apayrı bir konu fikter aydının alakasız olduğunu anlatmak için yazdım bunları...

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
sen şakamısın ya *

Ebu Leheb Rasulullahın amcası oldu da ne oldu?

Naksibendilik; türk sofilerin pakistana hindistana kadar uzanan sapkın bir koludur.

Türkiye'de Nakşi Hareketi ve Tasavvuf

Ferit Aydın eski Nakşi Şeyhi (silsileni de sayıyor iyi bak)

Bölüm 1:

6719

Bölüm 2:

6718

Bölüm 3: (2. Bölüm Devamı)

6717

Tasavvuf Büyüklerinin Kendi Eserlerinden Küfür Akideleri (VCD)

rs_1258337677.jpg

https://www.islam-tr.org/tevhid/13957-tasavvufcularin-sirk-akideleri-vcd.html

TASAVVUF BÜYÜKLERİNİN KENDİ ESERLERİNDEN KÜFÜR AKİDELERİ !

rs_1258337677.jpg

url
risale-i-nur-kulliyati-kulliyat-boy-hakiki-deri20101215064542.jpg

mes.jpg

https://www.islam-tr.org/tevhid/119...kendi-eserlerinden-kufur-akideleri-kitap.html

B Çevrimdışı

büşracebeci

Üye
İslam-TR Üyesi
ee ne olmus!! Allah hidayet etsin ..kardeşler o kadar yazıya rağmen Allah'ın düşmanlarını dostlarıymıs gibi göstermesine izin vermeyin!
ne mi olmuş Peygamberimizin tasvip etmediği bir şeyi hz Ebu Bekir ve hz Ali yapar mı hiç?? bunu anlataya çalıştım "Ebu bekir" de bizden bize gelin gibi birşey değil!! buraya mürid toplamak amaçlı değil yankış anlaşılmaları düzeltmek için yazdım tamam? anlayabiliyorsun??

T Çevrimdışı

tevhidulhak

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
NE ALAKA ŞİMDİ HZ EBUBEKİR HZ ALİVS SAHABELERİ KULLANMAYIN NURCULAR SİZ İFTİRLARINIZA PEYGABERİMİZİ VE SAHABELERİ ALET EDİP DURUYORSUNUZ 1 RABITA ŞİRKTİR 2 ŞEYHE İTAAT YOKTUR ALLAHA VE RASULUNE İTAAT VARDIR 3 SAPIK NAKŞİ ŞEYHLERİNİZE AKLI BAŞINDAN İNSANLARIN İTAAT ETMESİNİ BEKLEMEYİN ADIYAMANA GİDİP SAPIK MENZİL TARİKAT ŞEYHİNİN ETEĞİNE KAPANAMAYIZ BENİM TÖVBEM ALLAHADIR SELEF ALİMLERİNİ NİYE OKUMUYORSUNUZ ŞEYLERİNİZMİ KÖTÜ DEDİ NİYE İMAM İBNİ TEYMİYYE YOK NİYE İBN KAYYIM İBNİ,KESİR ÖMER BİN ABDULAZİZ SON ASIRDA MEVDUDİ SEYYİD KUTUB OKUYUNDA GERÇĞİ GÖRÜN EYER ARTIK YA TEK BİR AÇIDAN BAKIP ŞEYH AĞZIYLA KONUŞMYAIN ŞEYHLEİRN SAPIKLARINI SUUDİ ARABİSTAN KENDİ GÖZÜMLE GÖRDÜM GÖRÜYORUM RESMEN ŞİRK KOŞOYORLAR GÖRDÜKLERİMİZE İNANALIM SANAMI AN VE AN ŞİR SÖZLERİNİ DUYDUM İNSANLAR SEN SEV GİBİLER GİBİ KURANDAN SÜNNETEN HABERSİZKİ İŞTE PEYGAMBERİMİZ SAHABELER HARİÇ MEVLANA SAIĞI DİTORKİ MESNEVİSİNDE BEYAZIT NEEREYE GİDİYORSUN DİYE SORAR MEVLANA BEYAZITTA HACCA DİYOR MEVLANDA DİYORSKİ NE YAPCAKSIN HACTA KAÇ DİRHEMİN AVR DİYOR BOŞVER SEN HACCI BAK ALLAH BİLE YAPTIRDKTAN SONRA UĞRAMMAIŞ DİYOR YAPTIRDKTAN SONRA VER O DİRHEMLERİNİ BANA ALLAH ZATEN BENİM İÇİNDE ANLAYIŞILA DÖN ETRAFIMDA 7 KERE RABBİNE YAPMIŞ GİBİ OLURSUN DİYOR BAK 1 SAPIK DAHA AYZDIKLARININDA BÖLE AMCRALARI VAR ÖLE ŞEYH AĞZIYLA KONUŞMA HANIM EFENDİ GERÇEĞE ALLAH VE RASULUNUN METODU NİLE ULAŞMAYA BAK SEN BANA SÖLE OKUDĞUN ALİMLERDE YALNIŞ VARMI VARSA KURANDA SÜNNETE BİŞEY BEN KABÜL EDERİM ALLAHTAN SEN SEN GİBİLERE HİDAYET DİLER TÖVBE ETMENİ BU ŞİRK CAHİLİYR HAYATINDAN TEVHİDİ BİR HAYATA GEÇMENİZ DİLEĞİYLE SELAMETLE..

B Çevrimdışı

büşracebeci

Üye
İslam-TR Üyesi
sen şakamısın ya *

Ebu Leheb Rasulullahın amcası oldu da ne oldu?

Naksibendilik; türk sofilerin pakistana hindistana kadar uzanan sapkın bir koludur.

Türkiye'de Nakşi Hareketi ve Tasavvuf

Ferit Aydın eski Nakşi Şeyhi

Bölüm 1:

6719

Bölüm 2:

6718

Bölüm 3: (2. Bölüm Devamı)

6717

Tasavvuf Büyüklerinin Kendi Eserlerinden Küfür Akideleri (VCD)

rs_1258337677.jpg

https://www.islam-tr.org/tevhid/13957-tasavvufcularin-sirk-akideleri-vcd.html

fikret aydın'ın silsilede olmadığını yazdığım halde nasıl dikkat etmedin şaşırdım...

B Çevrimdışı

büşracebeci

Üye
İslam-TR Üyesi
NE ALAKA ŞİMDİ HZ EBUBEKİR HZ ALİVS SAHABELERİ KULLANMAYIN NURCULAR SİZ İFTİRLARINIZA PEYGABERİMİZİ VE SAHABELERİ ALET EDİP DURUYORSUNUZ 1 RABITA ŞİRKTİR 2 ŞEYHE İTAAT YOKTUR ALLAHA VE RASULUNE İTAAT VARDIR 3 SAPIK NAKŞİ ŞEYHLERİNİZE AKLI BAŞINDAN İNSANLARIN İTAAT ETMESİNİ BEKLEMEYİN ADIYAMANA GİDİP SAPIK MENZİL TARİKAT ŞEYHİNİN ETEĞİNE KAPANAMAYIZ BENİM TÖVBEM ALLAHADIR SELEF ALİMLERİNİ NİYE OKUMUYORSUNUZ ŞEYLERİNİZMİ KÖTÜ DEDİ NİYE İMAM İBNİ TEYMİYYE YOK NİYE İBN KAYYIM İBNİ,KESİR ÖMER BİN ABDULAZİZ SON ASIRDA MEVDUDİ SEYYİD KUTUB OKUYUNDA GERÇĞİ GÖRÜN EYER ARTIK YA TEK BİR AÇIDAN BAKIP ŞEYH AĞZIYLA KONUŞMYAIN ŞEYHLEİRN SAPIKLARINI SUUDİ ARABİSTAN KENDİ GÖZÜMLE GÖRDÜM GÖRÜYORUM RESMEN ŞİRK KOŞOYORLAR GÖRDÜKLERİMİZE İNANALIM SANAMI AN VE AN ŞİR SÖZLERİNİ DUYDUM İNSANLAR SEN SEV GİBİLER GİBİ KURANDAN SÜNNETEN HABERSİZKİ İŞTE PEYGAMBERİMİZ SAHABELER HARİÇ MEVLANA SAIĞI DİTORKİ MESNEVİSİNDE BEYAZIT NEEREYE GİDİYORSUN DİYE SORAR MEVLANA BEYAZITTA HACCA DİYOR MEVLANDA DİYORSKİ NE YAPCAKSIN HACTA KAÇ DİRHEMİN AVR DİYOR BOŞVER SEN HACCI BAK ALLAH BİLE YAPTIRDKTAN SONRA UĞRAMMAIŞ DİYOR YAPTIRDKTAN SONRA VER O DİRHEMLERİNİ BANA ALLAH ZATEN BENİM İÇİNDE ANLAYIŞILA DÖN ETRAFIMDA 7 KERE RABBİNE YAPMIŞ GİBİ OLURSUN DİYOR BAK 1 SAPIK DAHA AYZDIKLARININDA BÖLE AMCRALARI VAR ÖLE ŞEYH AĞZIYLA KONUŞMA HANIM EFENDİ GERÇEĞE ALLAH VE RASULUNUN METODU NİLE ULAŞMAYA BAK SEN BANA SÖLE OKUDĞUN ALİMLERDE YALNIŞ VARMI VARSA KURANDA SÜNNETE BİŞEY BEN KABÜL EDERİM ALLAHTAN SEN SEN GİBİLERE HİDAYET DİLER TÖVBE ETMENİ BU ŞİRK CAHİLİYR HAYATINDAN TEVHİDİ BİR HAYATA GEÇMENİZ DİLEĞİYLE SELAMETLE..
NURCU MU?? menzil diyoruz nakşibendiyye diyoruz komik olmaz mısın!! silsilede bediüzzaman var mı bir baksana amma cahilsiniz be!! nurcu deyince akla bediüzzman hz. gelir bak bakalım var mı silsilede... şirke gelince şirkin anlamını da öğreni ver vesilemle biz burda ALLAH CC'ye tapıyot inanıyor ibadet ediyoruz anlşayın bunu... cehalet diz boyu yaa
yazzııkk:(:(

B Çevrimdışı

büşracebeci

Üye
İslam-TR Üyesi
silsileyi yazdım soyunda keramet var diye değil. soyda kerametliler var diyee.... anlayana sivrisinek saz anlamayana davul-zurna az demişler napalım..

T Çevrimdışı

tevhidulhak

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
BEN GÖRDÜM NE OLACAK NAKŞİ ŞEYHİN ETĞİNE KAPANIP TÖVBET ETTİLER SENİN BİZE KURAN VE SÜNNETE NAKŞİLİK VARMI ŞEYHE İTAAT VARMO ONU GETİRSENE SANKİ NAKİŞİLİK ŞEYH KAVRAMI VS MUHİDDİN ARRABİ ONDAN ÖNCEKİ SAPIKLARIN TARİKAT VS GİBİ İSLAMDA OLMAYAN ANLAYIŞLARI HURAFELERİ BİDATLERİ DİNE SOKMASIDIR NİYE SANA DOĞRUSUN DİYELİM KURAN VE SÜNNET ŞEYHİNİN YAPTIKLARINA ŞİRK DİYORSA BİZ ALLAH VE RASULÜNE İTAAT EDERİZ BİZE KURAN VE SÜNNETTE DELİL VER HEP HEVALARINA UYUYORSUN KANIT FERİT AYDIN NAKŞİ ŞEYHLĞİNİ SALAKMI BIRAKSIN BİR SÜRÜ MURİDİ VARKEN ÇÜNKÜ GERÇĞİ GÖRDÜ HAKKI GÖRDÜ BAK ŞEYH BUDA BUDA DÖNMÜŞŞE BUNDADA BİŞEY V ARDIR BİR ADAMI DİNLE HEMEN YOK BEN ONU ÖRNEK ALMIYORUM NİYE NAKŞİ ŞEYHLĞİNİ BIRAKMASA ADINI BİLE YAZRDIN DEMİ HEP MANTIK NE AYET NE HADİS YAZIK CAHİLİYE DÖNEMİNDEN EBU CEHİL OLSA BU KADARINA PES DERDİ YANİ..

T Çevrimdışı

tevhidulhak

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
:)

yau kaideye almayın, kendiliğinden sıkılır gideeeer... muhatap görünce karşısında birşey var zannediyor

AYNEN HİDAYET ALLAHTANDIR BOŞ KENDİNİ AVUNDURUYOR BAKALIM AHİRET GÜNÜ KİM ŞEYHLERİNİZ SİZİ KURTARACAKMI CEVAP VERCEĞİNİZE KEŞKEM ARAŞTIRSANIZ ALLAH HİDAYET VERSİN

B Çevrimdışı

büşracebeci

Üye
İslam-TR Üyesi
BEN GÖRDÜM NE OLACAK NAKŞİ ŞEYHİN ETĞİNE KAPANIP TÖVBET ETTİLER SENİN BİZE KURAN VE SÜNNETE NAKŞİLİK VARMI ŞEYHE İTAAT VARMO ONU GETİRSENE SANKİ NAKİŞİLİK ŞEYH KAVRAMI VS MUHİDDİN ARRABİ ONDAN ÖNCEKİ SAPIKLARIN TARİKAT VS GİBİ İSLAMDA OLMAYAN ANLAYIŞLARI HURAFELERİ BİDATLERİ DİNE SOKMASIDIR NİYE SANA DOĞRUSUN DİYELİM KURAN VE SÜNNET ŞEYHİNİN YAPTIKLARINA ŞİRK DİYORSA BİZ ALLAH VE RASULÜNE İTAAT EDERİZ BİZE KURAN VE SÜNNETTE DELİL VER HEP HEVALARINA UYUYORSUN KANIT FERİT AYDIN NAKŞİ ŞEYHLĞİNİ SALAKMI BIRAKSIN BİR SÜRÜ MURİDİ VARKEN ÇÜNKÜ GERÇĞİ GÖRDÜ HAKKI GÖRDÜ BAK ŞEYH BUDA BUDA DÖNMÜŞŞE BUNDADA BİŞEY V ARDIR BİR ADAMI DİNLE HEMEN YOK BEN ONU ÖRNEK ALMIYORUM NİYE NAKŞİ ŞEYHLĞİNİ BIRAKMASA ADINI BİLE YAZRDIN DEMİ HEP MANTIK NE AYET NE HADİS YAZIK CAHİLİYE DÖNEMİNDEN EBU CEHİL OLSA BU KADARINA PES DERDİ YANİ..
yalan konuşma şimdi eteğe kapanıp tövbe mi edilir:):)hiiç inandırıcı değilsin ;) hem giittn madem (sözde) soru sorayım da bil olmaz mı?

B Çevrimdışı

büşracebeci

Üye
İslam-TR Üyesi
AYNEN HİDAYET ALLAHTANDIR BOŞ KENDİNİ AVUNDURUYOR BAKALIM AHİRET GÜNÜ KİM ŞEYHLERİNİZ SİZİ KURTARACAKMI CEVAP VERCEĞİNİZE KEŞKEM ARAŞTIRSANIZ ALLAH HİDAYET VERSİN
ah ah tek siz dahisiniz değil mi biz zaten gözü kapalı girdik bu yola körebe oynuyoruz.. allah allah zihniyete bak yaa araştırdık illa ki sen biraz araştırsan diyorum hani o zaman ne demek istediğimi anlarsın... biraz kitap falan oku ya böyle cahil gel cahil git olmaz.. anlıyorsunn?? ;)

T Çevrimdışı

tevhidulhak

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
YALAN KELİMESİ SEN SEYHLER,N İÇİN BİREBİRDİR BİLİMSEL OLARAK BİLE SAPIKLIĞINIZ ORTADA NE DİYEYEMKİ MADEM İNANMIYON GİT ADIYAMANA MENZİLE GÖR DAHA YENİ YANİ 2 SENE GEÇMEDİ BİRAZ GOOGLEYEDE ŞEYH AMCALRINI YAZ SAPIK ZİKİRLERİNİ ETEĞE KAPANMA NERASİMLERİNİ GÖR SANA NE DESEK BOŞ BAZILARIN KULAKLRI İŞİTMEZ GÖZLERİ GÖRMEZ YA AYNEN ÖLE SENİ MUHATABA ALANDA SUÇ BEYNİN ALMIYORSA BEN NE YAPIYIM KAPSAİTE YOK İŞTE ORTADA BİR SEN DOĞRUSUN BİDE ŞEYHİN DEMİ BU KADAR İNSAN YALAN SÖYLÜYOR BEYNİN BASSA BU ADAMLAR NE DİYOR BİR BAKAYIM DERDİN DELİLLLERE BAKIP AMA NERDE HEP ŞEY AĞZI HEP BİZ DOĞRU BAŞKA BİR ŞEYDE YOK İLİM ADINI ZERRE KADAR NASBİNİZ OLSA HAKİKATİ ARAŞTIRIRDINIZ ZAMAN DEĞERLİDİR VE BU SON SÖZÜM ..YAPACAK BİŞEY YOK İSLAMDA NAKİŞİLİK DİYEDE BİRŞEY YOKTUR YOLDA DEĞİLDİR,YOL KURAN VE SÜNNETİR BU
HİDAYET ALLAHTAN

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...