Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Pencereye Bayrak Astık

O Çevrimdışı

orhan afacan

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Bugünde bir milli bayram

Bağrımıza aşkla bastık.

Sevincimi anlatamam.

Pencereye bayrak astık

Pencereye çok yakıştı.

Yüreklerle göz kırpıştı.

Tarihime bir bakıştı

Pencereye bayrak astık.

Gündem bayram yok bu, yok şu

Onur, gurur Milli coşku

Çevredeki konu, komşu

Pencereye bayrak astık.

Tek devlet, Tek Millet. Tek Dil

Başka türlü olamaz bil.

Ev, ev; köy, köy; kasaba, il

Pencereye bayrak astık.

Her taraf kırmızı beyaz

İki, üç as, bir tane az.

Hürriyete şükür, niyaz

Pencereye bayrak astık.

Güven doldu her daire.

Diğerleri vesaire.

Göğsümüzü gere, gere

Pencereye bayrak astık.

Pencereye bayrak asan

Birer Ulubatlı Hasan.

Hain çatlasan, patlasan

Pencereye bayrak astık.

Kırmızı beyaz hep özüm

Hilal kaşım, yıldız gözüm.

Dalgalanır güler yüzüm

Pencereye bayrak astık.

İZMİR-2013- AĞUSTOS

ORHAN AFACAN

T Çevrimdışı

Tarık Yıldız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
"Vatanı olmayanın imanı da olmaz" sözünde ilginç.Herhalde "Vatan sevgisi imandandır" hadisine dayanıyorsun.Bizim Türkiye'nin milliyetçileride işlerine gelen hadisi sürekli yaydıkları için bunu duymayan kalmadı.Ama bu hadisin,nebevi hadis olduğu sabit değildir.Aynı zamanda bir hristiyan ingilizde vatanını sevebilir.Bu onun imanını göstermez.Bu rivayeti Aliyyül Kari yapmakta ve kendiside eleştirmektedir.

...Aliyyu’l-Kâri, Sehâvî’nin “Bu rivayetin manası sahihtir” sözünü reddetmiş ve şöyle demiştir: “Bu rivayetin manası sahihtir” sözü ilginçtir! Çünkü iman ile vatan sevgisi arasında bir bağlantı yoktur.” Bunun yanı sıra o, rivayette yer alan vatan sevgisinin sadece mü’minlere özgü bir durum olması halinde kabul edilebileceğini; fakat bunun gayrimüslimler için asla bir iman alameti olamayacağını belirtmiştir. O, ayrıca hadiste geçen “vatan” ifadesi ile “Cennet”, “Mekke” veya “Allah’a dönüş”ün kast edilmiş olabileceğini de söylemiştir. (Bkz: Aliyyu’l-Kâri, el-Esrâru’l-Merfûa, s:189-191, hadis no: 164.)

“… Bu hadis sahih değildir, uydurmadır. Günümüz şartları ve olayları içerisinde hadis diye sunulan bu ifadenin metnine bakacak olursak bunun uydurma ve batıl olduğuna dair asla bir şüpheye ve kuşkuya yer olmadığını görebiliriz. Çağımızda İslam düşmanları, bu rivayeti, dini tamamen toplumdan soyutlamak ve kendilerince bir toplum oluşturmak amacıyla ileri sürmektedirler. Böylece “vatancılık”, “milliyetçilik” düşüncelerini ve tohumlarını pekiştirmek istiyorlar. Gerçek olan şu ki Müslümanın asıl vatanı onun akidesidir, inancıdır…” (Bkz: el- Esraru’l-Merfûa, s: 191, dipnot: 2.)

A Çevrimdışı

Al- amriki

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Haydaa benim aklım karıştı şimdi yahudilerde bu Söze inanıp Filistin'i kendilerine vatan mı yapıyor bu durumda Yahudilerin imanı mı var :confused: yada türkiye Batı ülkeleriniN sınırlarını belirlediği bir vatan olduğuna göre bize imanı Batı ülkeleri mi vermiş . Yada Vatanı olmakla Secde edecek yerin ne alakası var :eek:

H Çevrimdışı

Horasani

اعيدوا إلى الحق سلطانه
İslam-TR Üyesi
bu arada milliyetçi olmayı seven arkadaşlar; "millet:bir dinden olanların topluluğu.." hadi biraz da böyle düşünün .

T Çevrimdışı

Tarık Yıldız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hoşlanmadığın bir ülkenin bayrağı altındada bulunmayın bu ülkeyi terk ederek.Tüm müslümanlar Kardeştir Bunuda Unutma Fitneye sebeb olacak yorumlar yapma lütfen

Bende zaten tüm müslümanlar kardeştir diyorum.Ulusçu düşünceye karşı çıkıyorum.Fitne diyerek Hilafetin kaldırıldığı günü kutlayan bu şiire laf etmeyelim mi?Sana karşı bir düşmanlığım yok.Bu yorumu iyi niyetle yazdığın belli.Ama bu şiirde de yumuşak cevap verilecek bir yan yok.Ayrıca ben bu ülkeden niye hoşlanmayayım.Bu ülkede diğerleri gibi Müslüman halktan oluşur.Ve diğerleri gibi Batı uşakları tarafından yönetilir.İnsanlar aldatılır.Ve insanlar Milliyetçilikle aldatılırlar.İşte buna tepki gösterdim.Aynı zamanda bu ülkeyi kuranlar din için,iman için inşallah şehit olmuşken çıkıpta,savaşta "ben size savaşmayı değil,ölmeyi emrediyorum" deyip,kendi meydandan atıyla uzaklaşan bir Ayyaş'ın bu halka aşıladığı bu lanet duygulara karşıyım.

Fitneye sebeb olan bölücülük yapan ise bu şiirdir ben değil.

Milliyetçiliğe çağıran Bizden değildir; milliyetçilik için savaşan Bizden değildir;milliyetçiliğe destek uğruna ölen Bizden değildir."
(Müslim, İmâre 53, 57, hadis no: 1850; Ebû Dâvud, Edeb 121; İbn Mâce, Fiten 7, hadis no: 3948; Nesâî, Tahrim 27, 28)

"Bir kimseyi ameli geri bırakmışsa, nesebi, soyu onu kurtaramaz, yükseltemez, ilerletemez."
(İbn Mâce, Mukaddime 17, hadis no: 225)

O Çevrimdışı

orhan afacan

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Bizler Türküz, bazılarımız kürd, laz vs ama biz Müslümanlar o, şu, bu milletten değil sadece ve sadece İbrahimin Milletinindeniz. Kendisini bilmezden başka kim İbrahimin Milletinden yüz çevirir ?
Füzelerle gökler nasıl yarıldı.
Toprağın altıyla, üstü karıldı
Ateşten ecelle cevre sarıldı
Kıyamet koptu bak cehennemdesin

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Hoşlanmadığın bir ülkenin bayrağı altındada bulunmayın bu ülkeyi terk ederek.Tüm müslümanlar Kardeştir Bunuda Unutma Fitneye sebeb olacak yorumlar yapma lütfen

O bayragi savunan, o bayragi benimseyen zaten o bayragin kuruculari gibi Kuran düsmani olur, vatan millet sakarya diye müslümanlari 1. dünya harbinde savastirip sonra bi kac günde islami yasaklayip kafir batinin kanunlarini getirip üstüne bir de hiyanet islerini kurup hala insanlara vatan millet sakarya dedirtmisler, demekki kafirler islerini iyi yapmis, ama kendini müslüman gören zavallilar hala imani anlamamislar.

Simdi islamin en büyük iki düsmani abd ve israil, malumdur kendi nufüslarina göre az da olsa buralarda dogup büyüyüp ve sonra islam olan binlerce müslüman, simdi kafir topraklarini sevmeleri imandan mi olacak?

Egerki imandan olacaksa bilki o imanin icinde Allaha iman kavrami zaten kafadan kabul edilmemis oluyor...

O imanin adina taguta iman, kefereye iman, nefse iman, seytana iman, Allahdan gayri her türlü dine iman olarak adlandirilir.

T Çevrimdışı

Tarık Yıldız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ben fitneye sebeb değilim.Ama bu kişi fitne için gelmiş.Kendisinin internette çok şiiri var.Bizim kabul etmediğimizi bile bile gelip buraya bu şiirlerini yazmış.Bir bakın şu şiirlere Allah aşkına...

"Mozelenin önunde saygı ile eğildim. <<<<<< Mozole:Ataputlarının Mezarı
O ana kadar adeta ben bir Türk değildim. <<<Türk olduğunu mozoleye tapınca anlamış!

Sevgi ile yoğrup işlemişler mermeri
Ölümsüzleştirmişler böylece O önderi.

Gözlerimde canlandı resimlerden hayali
Anlayamamışız biz hiç,Mustafa Kemali.

Kim yıka bilir O' nun Cumhuriyetini kim..?
Anıttepe'den yurduma O ebedi Hakim.."

http://www.antoloji.com/anit-kabri-ziyaret-siiri/
_________

”Canlı olan tadacak ölümü bir gün elbet
Türkiye, Cumhuriyet kalacak ilelebet.””

Bayrak yarıya iner Ata’ya saygısından
Çok uzağız ”Hürriyet yokluğu” kaygısından."

http://www.antoloji.com/10-kasim-gunu-altmis-saniye-siiri

Son düzenleme:
O Çevrimdışı

orhan afacan

Üyeliği İptal Edildi
Banned
ben fitneye sebeb değilim.Ama bu kişi fitne için gelmiş.Kendisinin internette çok şiiri var.Bizim kabul etmediğimizi bile bile gelip buraya bu şiirlerini yazmış.Bir bakın şu şiirlere Allah aşkına...

"Mozelenin önunde saygı ile eğildim. <<<<<< Mozole:Ataputlarının Mezarı
O ana kadar adeta ben bir Türk değildim.

Sevgi ile yoğrup işlemişler mermeri
Ölümsüzleştirmişler böylece O önderi.

Gözlerimde canlandı resimlerden hayali
Anlayamamışız biz hiç,Mustafa Kemali.

Kim yıka bilir O' nun Cumhuriyetini kim..?
Anıttepe'den yurduma O ebedi Hakim.."

http://www.antoloji.com/anit-kabri-ziyaret-siiri/
_________

”Canlı olan tadacak ölümü bir gün elbet
Türkiye, Cumhuriyet kalacak ilelebet.””

Bayrak yarıya iner Ata’ya saygısından
Çok uzağız ”Hürriyet yokluğu” kaygısından."

http://www.antoloji.com/10-kasim-gunu-altmis-saniye-siiri

Mustafa Kemalin hizmetiyle bugün hür ve özgürsün.

---
Füzelerle gökler nasıl yarıldı.
Toprağın altıyla, üstü karıldı
Ateşten ecelle cevre sarıldı
Kıyamet koptu bak cehennemdesin

O Çevrimdışı

orhan afacan

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Mustafa Kemalin hizmetiyle bugün hür ve özgürsün.
OĞlum bak git:komik:

Şaka maka bi yana sitede biraz dolaş. Neyin ne olduğunu öğrenirsin. Mustafa kemalın canı cehenneme ateşi bol olsun!
--

-Bedir Savaşından dönen Peygamberimize sahabaler ne büyük cihat diye sorararlar.Ama efendimiz sav.. en büyük cihat nefisle olan savaştır. Kara bayrağı Allahu ekberle yazmakla eş şabab demekle bu iş olmaz,olamaz.

Üst Ana Sayfa Alt