Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Pencereye Bayrak Astık

T Çevrimdışı

Tarık Yıldız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Mustafa Kemalin hizmetiyle bugün hür ve özgürsün.

Atatürk denilen hain yüzünden bugün milyonlarca insan "Hür" değil,içkinin,zinanın "Kölesi"! Hür olmamız ise Allah'ın takdiridir.

--

-Bedir Savaşından dönen Peygamberimize sahabaler ne büyük cihat diye sorararlar.Ama efendimiz sav.. en büyük cihat nefisle olan savaştır. Kara bayrağı Allahu ekberle yazmakla eş şabab demekle bu iş olmaz,olamaz.

Bunun yanında Nefisle cihadda İzmir'de oturarak veya bir dergahta antika koltukların döşeklerini yayılıp menkıbe uydurarak olmaz.Allah yolunda zorluk çekerek olur.Cihad meydanlarında olur.

Son düzenleme:
Ebu Mervan Çevrimdışı

Ebu Mervan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
--

-Bedir Savaşından dönen Peygamberimize sahabaler ne büyük cihat diye sorararlar.Ama efendimiz sav.. en büyük cihat nefisle olan savaştır. Kara bayrağı Allahu ekberle yazmakla eş şabab demekle bu iş olmaz,olamaz.

Demek kara bayrak ha. Sen mustafa kemal atapuştun medeni bilgiler kitabını bi oku. Milliyetciliğide bırak sonra buraya gel.

T Çevrimdışı

Tarık Yıldız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
TekDinİslam Çevrimdışı

TekDinİslam

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
AV4UzAZG_400x400.jpeg

ORHAN AFACAN
(Tatilini; odasini boyayarak, markete giderek, kola sisesine su doldurup buzluga atarak ve ara sira evinin penceresinden guneslenerek geciren kişi)

https://twitter.com/ORHANAFACAN

https://tr-tr.facebook.com/orhan.afacan.71

ARKADAŞLAR ÖNCELİKLE KARŞINIZDAKİ ÇOCUK DEĞİL BÜYÜK BİR ADAMDIR.

Bu Büyüğümüz foruma girdiğinden beri şiir atmaktadır. Ancak son yazdıkları ile tahammül sınırını aşmıştır.

BENİM SİNİRLENDİĞİM NOKTA ÜLKÜCÜ TAKILAN YA DA ALPEREN TAKILAN DİNSİZ ŞEREFSİZLERİN HALA BU FORUMDA BARINA BİLİYOR OLMASIDIR. ZİRA ONLAR TÜRK OLDUKLARI İÇİN KISMEN ÇEÇENLERE SEMPATİ DUYAN ŞİMDİ DE PKK YI VURDUĞU İÇİN IŞİDE SEMPATİ DUYAN ASILNDA İSLAMIN İ SİNDEN HABERİ OLMAYAN KİMSELERDİR...

ALLAH MİLLİYETÇİLERİN VE KEMALİSTLERİN ZÜRRİYETLERİNİ KURUTSUN AMİN ...

A Çevrimdışı

Aleyna

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
muhammedo87,
hilafet sancağı,
ben de, Kemalist bir aileden geliyorum , annem babam ve neredeyse bütün sülalem namazında niyazında oldukları halde , Atatürkçüler
bende kapalı ve dindar biriyim fakat bu zihniyetle yetiştim,
bir çok şeyi ( hayatımda duymadığım görmediğim ) islami bilgileri ve hadisleri burada okuyorum,
islamın görmediğim bir yönü gibi,
yani bu forumu takip edip, burdan faydalanmayalım mı? görmediğimiz duymadığımız şeyleri öğrenmeyelim mi?

İ Çevrimdışı

İbrahim_Asaf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Yahu alt tarafı cahilin biri bir şiir yazdı diye 4 sayfa verip veriştirmeye ne gerek var. Adam pencereye bayrak asmış hepsi bu :D

A Çevrimdışı

Aleyna

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
yaşadığım, öğrendiğim , bildiğim islami dünyadan , burda sanki başka bir boyuttayım , kendimi farklı bir dünyada gibi hissediyorum,
ve konuları anlamaya ve öğrenmeye çalışıyorum,
sizin o katmerli kafir cümleniz , hitap bana olmadığı halde nedense canımı çok sıktı.
bir şeyler öğrenmek isteyenlerin önünü lütfen kapatmayın.

Ç Çevrimdışı

Çeçenyam

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Bazen boyle insanları değiştirmek Güzelce anlatmak göstermek hadisler olsun paylaşmak bizim elimiz de kafir diye sert çıkıp dışlayıp sozler ile sadece yanlis tanınırız Yakışmaz bize bu diye düşünmeden edemiyorum acikcasi..

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
muhammedo87,
hilafet sancağı,
ben de, Kemalist bir aileden geliyorum , annem babam ve neredeyse bütün sülalem namazında niyazında oldukları halde , Atatürkçüler
bende kapalı ve dindar biriyim fakat bu zihniyetle yetiştim,
bir çok şeyi ( hayatımda duymadığım görmediğim ) islami bilgileri ve hadisleri burada okuyorum,
islamın görmediğim bir yönü gibi,
yani bu forumu takip edip, burdan faydalanmayalım mı? görmediğimiz duymadığımız şeyleri öğrenmeyelim mi?

abla,sen öğrenmek için buradasın her halinden belli.Ama bu adam öyle değil.

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Yeni Müslüman olmuş birisi, Efendimizin yanına gelerek ondan yardım talep etmişti. Allah Rasulü (s.a.s.) adama bazı şeyler vermesine rağmen adam hoşnutsuzluk ızhar edip edep sınırlarını zorlayınca, Sahabe-i Kiram o şahsın üzerine yürümüş ve saygısızlığını cezalandırmak istemişlerdi. Fakat, Peygamber Efendimiz (s.a.s.) onlara mani olmuş ve eve götürüp başka şeyler de verip o adamı memnun etmişti. Ardından adama “sen herkesin içinde bana kaba davrandın şimdi onlar sana kızgın gel razı olduğunu onların önünde de söyle yoksa sana kötü davranabilirler” buyurdular. Adam gittikten sonra ashabına dönüp şöyle buyurmuştu: “Benimle bu köylünün durumu kaçan bir deve ile sahibinin durumu gibidir. İnsanlar devenin peşinden koşmuş, hep beraber onu yakalamaya çalışmışlardır, fakat deve kalabalıktan daha çok ürkmüştür. Sonunda deve sahibi, “Devemi benimle baş başa bırakın. Ben onu sizden daha iyi bilirim, ona karşı sizden daha yumuşak davranırım” diye seslenmiş; eline bir tomar ot alarak ona ön tarafından yavaş yavaş yaklaşmış ve sonuçta devesini sakinleştirerek boynuna yuları vuruvermiştir. Eğer siz de o adamı bana bırakmasaydınız onu ateşe atmış olurdunuz. Benimle ümmetimin arasına girmeyin, ashabımı bana bırakın”.

bu olayı nureddin yıldız hocam'dan dinlemiştim geçen sene musab bin umeyr davetçi okulunun mezuniyet töreninde. bezzar rivayet etmiş demişti. gerçekten bazen sinirlenip linç ediyoruz yanlış bir şey diyeni Allah bizi affetsin. bazen akîl abilerin araya girmesi lazım, o kişiyle özel ilgilenmesi lazım.

E Çevrimdışı

Ebu Ubeyde bin Cerrah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Yeni Müslüman olmuş birisi...
Kusura bakma akhi ama ben burda bu tanima uyan birisini göremedim. Daha cok milleti kiskirtmak icin milliyetci/ulusalci küfürlerini burda paylasan bir provokatör görüyorum. Ismi ISLAM-tr olan bir sitede Ataturku öven birine "cahil müslüman" muamelesi yapmakta saflik olur.

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Ben genel manada soyledim akhi.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
5 sayfadir forumu meşgul etmiş ))

E Çevrimdışı

Ebu Ubeyde bin Cerrah