Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Pencereye Bayrak Astık

A Çevrimdışı

Aleyna

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Daha önceki mesajlarımda kendimden ve ailemden biraz bahsetmiştim, gerçekten hem dindar hem kemalist bir ailem var.
Ben kendimi arada kalmış hissediyorum,
Bizim ailemizde ,değil bira sigara dahi içilmez,
Ewimizde sürekli kuran okunur, dini sohbetler yapılır,
Aylardır burda bir çok şey gördüm ve öğrendim,
Atatürkün yanlışlarınıda gördüm, hiç bilmiyordum,
Yukarıda koyduğunuz resme göre bütün atatürkçüler ayyaş, inanın ki benim ailemi tanısanız tam bir şok yaşarsınız. Bunlar nasıl kemalist olmuş diye, o derece temiz ve dindar müslümanlar,
Şimdi ben onlara ve yakın çevreme atatürkün hiç bilmedekleri yüzünü anlatıyorum,
Ahirette , önce ben davacı olacam atatürkten.

heycan Çevrimdışı

heycan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Daha önceki mesajlarımda kendimden ve ailemden biraz bahsetmiştim, gerçekten hem dindar hem kemalist bir ailem var.
Yukarıda koyduğunuz resme göre bütün atatürkçüler ayyaş, inanın ki benim ailemi tanısanız tam bir şok yaşarsınız. Bunlar nasıl kemalist olmuş diye, o derece temiz ve dindar müslümanlar,
Şimdi ben onlara ve yakın çevreme atatürkün hiç bilmedekleri yüzünü anlatıyorum,

googledan gelenler izler belki :)

bu belgeseli izletmiş miydiniz?

A Çevrimdışı

Aleyna

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ben, o belgeseli neredeyse defalarca izledim.
Gözlerime ve kulaklarıma inanamamıştım, tabiki bundan bahsettim,
Bizimkiler de, kuranı ve islamı ALlahın izniyle o nun sayesinde yaşıyoruz , biz ona tapmıyoruz sadece insani bir şekilde seviyoruz ve sayıyoruz , ailemin görüşü bu.
Bende kendi hallerine bıraktım, anlatacaklarımı anlattım gerisi kendileri akletsin.

E Çevrimdışı

Ebu Ubeyde bin Cerrah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
1. Kardes benim yukaridaki resmimden her ataturkcu'nun alkolik oldugu anlami cikmaz. Ben Orhan Afacan denen sahsin hur ve ozgur oldugumuzu iddia ettigi icin ironi yapaparak nasil hur ve ozgur oldugumuzu anlattim. Ama bu soylediklerim ataturkculerin ekseriyetinin ickici oldugu hakikatini degistirmez. istisnalar kaideyi bozmaz. 2. Kardes kusura bakma ama bir insan hem ataturkcu olup hemde musluman olamaz. cunku ataturkcu olmak demek ataturkun yaptigi icraatlari sevmek demek. Yani kufru sevmek demek!

A Çevrimdışı

Aleyna

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
O sizin düşünceniz,
İnanman için seni ailem ve akrabalarımla mı tanıştırayım?
Siz biraz boşnaklar hakkında araştırma yaparsanız, neredeyse hepsinin dindar ve kemalist olduklarını öğrenirsiniz , yanlız yeni nesildekiler o kadar değil ve genç kızları açık,
Anlamadığınız konu , bizim çizgimizle sizin çizginiz farklı , yani islamı farklı anlayışlarda biliyor ve yaşıyoruz.
Bundan sonrasını hem namaz kılıp hem onu sewenler düşünsün.
Ben kendi adıma şunu geçte olsa öğrendim atatürkçülerden nefret ediyorum.
Tıpkı tayyibin namaz kılıp din ile milleti aldatması canımızı okuması gibi.
Ailem burdan öğrendiklerime göre ewet küfre düşmüş oluyorlar, bunu da kendileri düşünsün.

E Çevrimdışı

Ebu Ubeyde bin Cerrah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
O sizin düşünceniz,
İnanman için seni ailem ve akrabalarımla mı tanıştırayım?
Siz biraz boşnaklar hakkında araştırma yaparsanız, neredeyse hepsinin dindar ve kemalist olduklarını öğrenirsiniz , yanlız yeni nesildekiler o kadar değil ve genç kızları açık,
Anlamadığınız konu , bizim çizgimizle sizin çizginiz farklı , yani islamı farklı anlayışlarda biliyor ve yaşıyoruz.
kardes benim dusuncem degil "la ilahe illallah" kelimesinin gecerli olmasi icin tagutlari reddetmek lazim.

Bakara 256:
Dinde zorlama yoktur. Çünkü doğruluk, sapıklıktan ayırd edilmiştir. Artık her kim tâğutu inkar edip, Allah'a inanırsa, sağlam bir kulpa yapışmıştır ki, o hiçbir zaman kopmaz. Allah, her şeyi işitir ve bilir.

E Çevrimdışı

Ebu Ubeyde bin Cerrah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeş konu değil ama gözüm çarptı, profil resminde erkeğin diz ile göbek arası haram olan yerlerinden bir kısmı açık(veya öyle görünüyor), gözünden kaçmış olabilir, haberin olsun. Gerçek insan resmi olmasa da caiz olmayışlığı ortadan kalkmaz
Abi alttan don giymis o gorunen bacagi degil. Hem erkegin uylugunun avret olup olmayisi ihtilafli bir mesele. Ama rahatsiz ettiyse kaldirayim. Seni mi kiracam. :harika:

E Çevrimdışı

Ebu Ubeyde bin Cerrah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşim sizden davetçi olmaz diyecek olsam bunu çok açık bir şekilde söylerim bu konuda forumda belkide bu özelliğim ön plandadır. :)

Genel bir mesaj yazdım kimseyi kast etmedim.
Bunu durup dururken yazmanin nedenini merak ettim.. Davet metoduyla ilgili bir konu gecmeli ki böyle bir sey yazma ihtiyaci duyasin..

Slave of Allah Çevrimdışı

Slave of Allah

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Bunu durup dururken yazmanin nedenini merak ettim.. Davet metoduyla ilgili bir konu gecmeli ki böyle bir sey yazma ihtiyaci duyasin..
Sana dese ne olacak kardeş boşver, şeytan ortalıkta geziyor, nasihate ihtiyacın varsa üzerine alırsın yoksa almazsın.
(ben de bu konuya giriyorum, yanlış anlama senin aleyhine bir şey dediğim için değil. şeytanı ortadan kovmak için) ;)
Diğer kardeşin nasihatini şahsen ben üzerime alındım, eyvallah

Üst Ana Sayfa Alt