Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Selamun Aleykum

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Ukhti sana kiz misin diye sormamin sebebi eger kizsan bu konu hakkinsa konusuruz diyecektim erkek olsaydin ozele yazmayacaktim ama kizsan konusabiliriz bu konuyu ama rahatsiz olacaksan bilemem yazmak istersen yazarsin bu konuya yazarak hata mi ettim su an bilemedim
Valla esma kardesim.bir hanim kardesim
Benzer sorunlarimiz var diye seni bana yonlendirmis.

Kiz misin bilmem ama
Ben kizim onu bilmem vb cumleler beni rahatsiz etti evet.
Fakat buna ragmen yukarıda cevap verdim size ozet geçeceğimi.
Yazdığım zaman Okur istifade edip etmemek de sana kalir.

M Çevrimdışı

M. Esma

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
Anladim kiz misin derken cinsiyetini ogrenip ona gore konusmak istemistim ozur dilerim senden o zaman evet ozet gececegini belirttin ama bunu istemsiz yapar gibi soyleyince dedim oyle

EBU HANİFE Çevrimdışı

EBU HANİFE

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Islama bakis acisi sumere kadar giden ve ön kabulleri olan bu tarz dusunen insanlarla "Islam" konusalacaksa 2 defa dusunulmesi gerekiyor ozelliklede evde baba rolunde ise.Anlatmaniza ragmen anlamiyor ve sizin tartisip islami yasama noktasinda size engel oluyorsa babanizla evde ayni sekilde dusunup tepki veren akrabalarinizla islama dair konusmayin belli bir muhlet.

Onlarin gozu onunde,ayni ortamda radikal denilebilecek soz ve amelleri yapmakta elinizde geldigince kacinin.

Bu arada kardesim bayan oldugunuzu belirten uygun bir nick belirleseniz forumdaki kardesler icinde iyi olur.

Allah swt yardimciniz olsun.

Son düzenleme:
Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
Islama bakis acisi sumere kadar giden ve ön kabulleri olan bu tarz dusunen insanlarla "Islam" konusalacak 2 defa dusunulmesi gerekiyor ozelliklede evde baba rolunde ise.Anlatmaniza ragmen anlamiyor ve sizin tartisip islami yasama noktasinda size engel oluyorsa babanizla evde ayni sekilde dusunup tepki veren akrabalarinizla islama dair konusmayin belli bir muhlet.

Onlarin gozu onunde,ayni ortamda radikal denilebilecek soz ve amelleri yapmakta elinizde geldigince kacinin.

Bu arada kardesim bayan oldugunuzu belirten uygun bir nick belirleseniz forumdaki kardesler icinde iyi olur.

Allah swt yardimciniz olsun.

Abi eğer evdeki bireyler paganizminden giris yapıyorsa elbette bu ciddi bir sorundur
Muazzem ilmi cig ve yahut gonul tekin gibi isim yapmış kisilerin oluşturduğu cevre ile hasbihal içinde bulunmuslarsa argumanlariniz da ona göre olmali elbette. Buraya hiç girmeyeceğim.
Inan bana hatmettim.

Buraya kayit olurken forumun girisinde evvel zaman tam hatirlamiyorim kendi adimizla alakali bir giris yazisi mi ornegi birsey vardi.
Hatta nick degistirme başlığında da eğer bakarsaniz "bende kendi adimla uye olmustum nick degistirmek istiyorum " seklinde bazi uyelerin mesajlarini gorebilirsin.

Bundan mutevellit bende kendi adimla uye olup sadece soyadimdan kirpma yaptım.
Alketa benim gerçek adim.
Uye olurken kimlikle alakli bir sorun teşkil edeceğini düşünmedim

Kaldi ki kimlik üzerine değil konu uzerinden yorumlar yapıldığı icin de yine bir sorun teşkil edeceği aklima gelmedi.

Yani 1 kimlik saklama gibi bir olaya girmedim
Yani 2 her akhi diyene de bak ben ukhtiyim de göze sokar gibi belirtmenin uygun olacagini da düşünmedim.

Artik herkes erkek olmadığıma şehadet ettiğine göre adim herhalde sorun teskil etmez.

EBU HANİFE Çevrimdışı

EBU HANİFE

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Abi eğer evdeki bireyler paganizminden giris yapıyorsa elbette bu ciddi bir sorundur
Muazzem ilmi cig ve yahut gonul tekin gibi isim yapmış kisilerin oluşturduğu cevre ile hasbihal içinde bulunmuslarsa argumanlariniz da ona göre olmali elbette. Buraya hiç girmeyeceğim.
Inan bana hatmettim.

Buraya kayit olurken forumun girisinde evvel zaman tam hatirlamiyorim kendi adimizla alakali bir giris yazisi mi ornegi birsey vardi.
Hatta nick degistirme başlığında da eğer bakarsaniz "bende kendi adimla uye olmustum nick degistirmek istiyorum " seklinde bazi uyelerin mesajlarini gorebilirsin.

Bundan mutevellit bende kendi adimla uye olup sadece soyadimdan kirpma yaptım.
Alketa benim gerçek adim.
Uye olurken kimlikle alakli bir sorun teşkil edeceğini düşünmedim

Kaldi ki kimlik üzerine değil konu uzerinden yorumlar yapıldığı icin de yine bir sorun teşkil edeceği aklima gelmedi.

Yani 1 kimlik saklama gibi bir olaya girmedim
Yani 2 her akhi diyene de bak ben ukhtiyim de göze sokar gibi belirtmenin uygun olacagini da düşünmedim.

Artik herkes erkek olmadığıma şehadet ettiğine göre adim herhalde sorun teskil etmez.
Watt'la tanisikliginin sebebi de akedemik bir ortaminizin olmasi galiba.Watt'i sitede taniyip okuyan biri cikti diye dikkatimi cekmisti.

Islami olarak akedemik kitaplar mi okuyorsunuz?

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
Watt'la tanisikliginin sebebi de akedemik bir ortaminizin olmasi galiba.Watt'i sitede taniyip okuyan biri cikti diye dikkatimi cekmisti.

Islami olarak akedemik kitaplar mi okuyorsunuz?

Ben ilk girisi karşılaştırmalı dinler tarihi uzerine araştırmalar yapan william chittik ile basladim.
Okuduğum bolumun yan dali olarak felsefeyi sevdiğimden islam felsefesi uzerine gittim ve karşıma 3 ciltlik seyyid huseyin nasr cikti.
Batidan yola cikinca ian dallas simdiki adi abdulkadir es sufi.
Mesela ne bilim hamilton gibb isimler.
Watt da burada karsima cikti.
Watta ilgi duymamin sebebi ozellikle arastirmasinda usenmeyip tum cahiliye zamanlari siirlerini dibene kadar incelemesi vs idi.
Ne var ne yoksa tariyorum.

Ailem de yüksek öğrenim gormemis kimse yoktur.
Tum kıyamette çevresel faktörden dolayı cikti zaten.

Zira tesettur kariyere engeldir ! Görüşü uzerine.