Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

TEBLİĞ

Y Çevrimdışı

yavuzselim46

Üye
İslam-TR Üyesi
Ülkemizde bir çok insan daha abdest almış değiydir.Allahı daha öğrenmemiş bir çok kimse vardır.Sohbet odalarında bir çok gençlerimiz cürüyüp gitmekte ve kimse buna dur dememekte.Lütfen bi girin o sohbet odalarına ve o bizlere ihtiyacı olan orkadaşlarımıza yardım edin.Ben kendim o sohbet odalarından ayrılamıyordum ve bi abim elimden tuttu ve beni kurtardı o sitelerden ve şimdi çok şükür namazımı bile kılıyorum.Nolur yardım edin biz gençlere zamanın kötülüklerinder kurtarın bizi

G Çevrimdışı

gezgin

Üye
İslam-TR Üyesi
çok şükür sen gerçeği görmüşsün inşallah diğer insanlarımızada böyle vesileler doğup gerçeği görme şerefi, nail olur.
Allah tüm insanlara hak yolu görmeyi nasip etsin inşallah

N Çevrimdışı

NESİB İSLAM

Üye
İslam-TR Üyesi
RASULULLAH EFENDİMİZ BİR HADİSİNDE ŞÖYLE BUYURUYOR;
SİZ YAPMAMIŞ BİLE OLSANIZ İYİLİĞİ EMREDİNİZ. KENDİNİZ SAKINMAMIŞ OLSANIZ DAHİ KÖTÜLÜĞÜ YASAK EDİNİZ...

ALLAHIN İZNİYLE İYİLİĞİ EMREDİP KÖTÜLÜKTEN SAKINDIRALIM KARDEŞLERİMİZİ ODA BİZİM TEBLİĞ GÖREVİMİZ...RABBİM DİNİNİ HAKKIYLA YAŞAYAN VE DAHA SONRASINDA HAKKIYLA YAŞATAN SALİH KULLARINDAN EYLESİN CÜMLEMİZİ...

Y Çevrimdışı

yavuzselim46

Üye
İslam-TR Üyesi
amin inanın bu güzel sözleri okudukca içimdeki iman 2'ye katlanıyor allah hepinizden razı olsun merhameti üstünüze olsun allahım bize mümin ve şehit olarak ölmeyi nasip etsin

S Çevrimdışı

sena__19

Üye
İslam-TR Üyesi
HANGİ BİRİNNİ KURTARACAKSINKI OKADAR COK VARKİ 1 DEĞİL 2 DEĞİL YÜZLERCE BİNLERCE VAR BENDE GIRIYORUM O SOHBET ODALARINA KOMİNSTİĞİ SAVUNAN VAR DİN ÖNMELİ DEĞİL DİYO ADAM BANA AMA KOMİNİSTLİK AP AYRI BISEY YA NEDEN İMSAMLAR BU DINDEN KACİYO BEN HİC ANLAMIYORUM YA :evil: :evil: :evil: :evil: :cry: :cry:

Y Çevrimdışı

yavuzselim46

Üye
İslam-TR Üyesi
onlar gerçegi görmekten korktukları için red ediyorlar. ama yinede yılmamamız gerekiyo bu bizim görevimiz saygı ve sevgiyle kalın allahın rahmeti üstünüze olsun

N Çevrimdışı

NESİB İSLAM

Üye
İslam-TR Üyesi
ONLARDAN ÇOK VAR DEYİP KAÇMAK BİZE YAKIŞMAZ GÜZEL KARDEŞİM SEN ELİNDEN GELENİ YAP GERİSİ ALLAHTAN HEM Bİ DÜŞÜNSENE BİR İNSANIN MÜSLÜMAN OLMASINA VESİLE OLDUĞUNU ,GÜZEL HİSSETMEZMİYDİN?

Y Çevrimdışı

yavuzselim46

Üye
İslam-TR Üyesi
ya ne süper bi şey olurdu. o doğru yola ilettğiniz kişi namazında sizin için dualar edecek sizin için hep iyi şeyler düşünecek hayal etmesi bile güzel

N Çevrimdışı

NESİB İSLAM

Üye
İslam-TR Üyesi
DÜŞÜNSENİZE O NAMAZ KILINCA SEVAP SİZEDE GELİCEK ORUÇ TUTUNCA ,BİR KEZ OLSUN ALLAH DEDİĞİNDE BİLE ÖMÜR BOYU VEBALİ OLUCAK ÜZERİNİZDE YEPTIĞI HER GÜZEL İŞTE SİZEDE SEVAP YAZILICAK ... ÇOK GÜZEL OLURDU BENCE

Y Çevrimdışı

yavuzselim46

Üye
İslam-TR Üyesi
ama bunun için çok çalışmamız gerekiyo. çalışalım şüphesiz allah(a.c) karşılığını verecektir.bizim sadece çalışmamız bile sevaba sebeb olacaktır

B Çevrimdışı

burak_

Üye
İslam-TR Üyesi
Arkadalar bir yerde okumuştum sizinlede paylaşmak isterim. belkide konuyu aydınlata bilirim.

Allah Kuran'da iman edenlerin en önemli ibadetlerinden birinin tebliğ, yani Kuran'da bildirilen gerçekleri insanlara anlatmak ve iman etmeye davet etmek, olduğunu bildirir. Öyle ki bu ibadet hayatın her alanını kapsar. Mümin, sözleriyle, haliyle, tavrıyla yaşamının her anında Allah’ın dinini diğer insanlara yaymakla ve İslam’ı temsil etmekle yükümlüdür.

Müminlerin birbirleri arasındaki konuşmalar da gerçekte karşılıklı birer tebliğdir. Onlar da birbirlerini Kuran’da bildirilen hükümlere uymaya, Kuran’da tarif edilen ahlakı üzerlerinde göstermeye davet ederler. Kısacası, müminin genel üslubu, tebliğdir.

Buna karşın, Kuran’a göre inkarcılara ait olan "karakteristik" üslup ise tartışmadır. Kendisine "Adem’e secde et" (İsra Suresi, 61) emrini verdiğinde Allah ile –Allah'ı tenzih ederiz- tartışmaya kalkan şeytandan itibaren tüm inkarcıların tipik bir özelliği olan tartışma, bencil tutkuların (hevanın) bir ürünüdür ve tebliğin aksine insana hiçbir şey kazandırmaz.

Dolayısıyla mümin, her zaman tebliğ üslubunu korumalı ve asla inkarcılara ait bir üslup olan tartışmaya eğilim göstermemelidir. Allah bir ayetinde, müminin tartışmadan uzak duran ve her zaman için tebliği hedefleyen bu tavrını şöyle hükme bağlar:

"Eğer seninle çekişip-tartışırlarsa, de ki: "Ben, bana uyanlarla birlikte, kendimi Allah’a teslim ettim." Ve kitap verilenlerle ümmilere de ki: "Siz de teslim oldunuz mu?" Eğer teslim oldularsa, gerçekten hidayete ermişlerdir. Fakat yüz çevirdilerse, artık sana düşen yalnızca tebliğ (etmek)dir. Allah, kulları hakkıyla görendir." (Ali İmran Suresi, 20)

Bu kitap, tebliğin ve tartışmanın inceliklerini ortaya koymak için yazılmıştır. Tebliğin hangi mantıklarla ve hangi yöntemlerle yapılacağı ayrıntılı bir biçimde incelenmiş, buna karşın tartışmanın ardındaki şeytani karakter de Kuran ayetleri ile tahlil edilmiştir.

Amaç herşeyde olduğu gibi, konuşma üslubunda da Allah’ın beğendiği yolu izlemek ve çirkin gördüğü yoldan kaçınmaktır.

A Çevrimdışı

akifturker

Üye
İslam-TR Üyesi
"Eğer seninle çekişip-tartışırlarsa, de ki: "Ben, bana uyanlarla birlikte, kendimi Allah’a teslim ettim." Ve kitap verilenlerle ümmilere de ki: "Siz de teslim oldunuz mu?" Eğer teslim oldularsa, gerçekten hidayete ermişlerdir. Fakat yüz çevirdilerse, artık sana düşen yalnızca tebliğ (etmek)dir. Allah, kulları hakkıyla görendir." (Ali İmran Suresi, 20)

AYETE DİKKAT ÇEKERİM...

TEBLİĞ EDİNİZ Kİ TEBLİĞ OLUNASINIZ....
ÖĞRENİNİZ Kİ BİLMEDİKLERİNİZİ ÖĞRENESİNİZ...
AMEL EDİNİZ Kİ BİLDİKLERİNİZLE ONLAR SİZE MÜLK OLA.....

Y Çevrimdışı

yavuzselim46

Üye
İslam-TR Üyesi
zaten mümin insan inatcı olmaz.sert dilli olmaz. zaten sert dilli olduğu zaman tebliğin bi anlamı kalmaz.arkadaşlar yazdıklarınız için çok teşekküe ederim şüphesiz allah bağışlayıcıdır bizim günahlarımızıda bağışlasın

A Çevrimdışı

akifturker

Üye
İslam-TR Üyesi
yavuzselim46 ' Alıntı:
zaten mümin insan inatcı olmaz.sert dilli olmaz. zaten sert dilli olduğu zaman tebliğin bi anlamı kalmaz.arkadaşlar yazdıklarınız için çok teşekküe ederim şüphesiz allah bağışlayıcıdır bizim günahlarımızıda bağışlasın

AMİN.....CÜMLEMİZİN....

N Çevrimdışı

NESİB İSLAM

Üye
İslam-TR Üyesi
BEN Bİ BAYANIM VE BANA TEBLİĞDE BULUNAN ERKEKLER VAR HALAMIN OĞLU DERS ALIYO ALDIĞI DERSTEN BANAADA YARDIMCI OLUYO AMA DERS VERİRKEN YANIMIZDA BİRKAÇ KİŞİNİN DAHA OLMASINA DİKKAT EDİYORUZ . YANİ SENDE BİR BAYANA TEBLİĞDE BULUNACAKSAN YANINDA BİRKAÇ KİŞİNİN DAHA OLMASI ŞARTIYLA TEBLĞİ GÖREVİNİ YERİNE GETİREBİLRSİN BANA GÖRE .

RABBİM NİYETİNİDE AMELİNİDE KABUL ETSİN SELAMETLE...

deli Çevrimdışı

deli

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
selamunaleyküm kardeşler

Bencede tartışmalara girmeden sohbet odalarında insanlara yaşanması gereken islamı anlatmalıyız. ama bence en az anlattığımız kadarını da yaşamaya ve çevremize de yaşatmaya çalışmalıyız ki ortada tezatlıklar çıkmasın.
sigara tiryakisi bir insanın çevresindekilere sigara içme, sağlığa zaralıdır uyarısı insanları ne derece etkileyebilirse bizim söylemlerimizde insanları o derece etkileye bilir. beni düzeltene kadar önce kendini veya aileni düzelt derler. aynası iştir kişinin lafa bakılmaz. ben yaşarsan insanlar anlatabileceklerimden daha fazlasını alırlar. bu nedenle peygamberimizi tarif ederken hz. ayşe annemiz 'o ayaklı kur'an dı' buyuruyor. kur'anı yaşardı ve insanlarda onu yaşamlarıyla örnek alırdı.

söylemlerimden rahatsız olanlar varsa hakkınızı helal edin. hata islamda değil kendimizdendir.

S Çevrimdışı

selvi

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
merhaba arkadaslar cok guzel bir konuya deyinmissiniz bir süre öncesine kadar bende o sohbet odalarinda zamanimi harciyordum ve bunun yanlis oldugunu bu siteyi farkedince anladim burda yazilan yazilar bana unuttugum belkide unutmak istedigim bazi gercekleri görmemi sagladi Isallah sizlerden daha cok sey ögrenecegim inanin o sohbet odalarinda o kadar cok insan varki dinini unutmus sadece sizden bir ricam var lütfen o insanlara yardim etmeye calisin cünkü benim gibi akli karisan cok insan var ALLAH HEPINIZDEN RAZI OLSUN...

Y Çevrimdışı

yavuzselim46

Üye
İslam-TR Üyesi
allah cümlemizden razı olsun inşallah bizim gibi bir çok arkadaşımız doğru yola erişir hepsi birer mümin olursaygı ve selametle
allaha emanet olun