Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Tekfir Turkce Yardim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
A Çevrimdışı

AbdulMuntaqim

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Eser :Mufidil Mustefid fi Kufri Tarik'it Tevhid

Yazar : İmam Muhammed bin Abdulvehhab et-Temimi

Açiklama : Şeyh Muhammed bin Abdulvehhab bu eserde büyük şirk işleyenin tekfirinde İbn Teymiyye ve İbn Kayyım'ın bazı sözlerini delil getirerek mutlak,muayyen ayrımı yapanların şüphelerine cevap vermektedir.

LINK : http://ia600600.us.archive.org/15/items/MuayyenTekfir/MuayyenTekfir.pdf

Bu kitap hakkinda ne dusunuyorsunuz adminler ?

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Ne yapmak istiyorsan açık ol?

İbn Kayyim , İbn Teymiyye Mutlak ve muayyen tekfiri ayırmışlardır. İtibarlı alimlerin kitaplarından cımbızlama yazılar alıntılayarak, sanki kendileriyle aynı fikirdeymiş gibi tekfirde yeni bir usul çıkartmak , ehli sunnetin yolu değildir. Bu sebeble cumhur tarafından ehli sunnetin tekfir usulu sabittir.
1400 sene aradan sonra İslamin alametlerini ve tekfirin usullerini , nefislerine göre uyduranlar kaale alınmadıklarını gördükçe daha bir hırsla ortalığa düşerek ruşdunu ispatlama telaşıyla "cımbız maharetiyle" rant elde etmeye çalışmaktadırlar.
Ummeti toptan tekfir eden, İnsanları kurtarmanın yolları yerine yakmanın yollarına çıkartanları Allah ıslah etsin

Muzzammil Çevrimdışı

Muzzammil

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
AbdulMuntaqim akhi, hakkinizi helal edin, sui zan yapmamak icin soruyorum, Halis'in talebesi misiniz ?

A Çevrimdışı

AbdulMuntaqim

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Ne yapmak istiyorsan açık ol?

Abdul Muizz abi.. Sen beni yanlis anladin herhalde. Ben burada fitne falan baslatmak istemiyorum.. Oyle her tekfir hakkinda soru sorani , oyle ne yapmak istiyorsun falan diye boyle sorular yakismadi akhi..

Ben tekfirci falan degilim. Tekfir hakkinda cok az ilmim var.. Kafamin karsitigi icin sordum sadece.

A Çevrimdışı

AbdulMuntaqim

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Halis kim `?? Subhan Allah ya

Ben Sheikh Omer Bekri'ni dnilerim.. O tekfir konusunda baya acik.. Sizin gibi oy verenleri hop diye ,huccet ikame edilmeden tekfir etmez.. Internette canli derslerini dinlerim, o bakimdan onun talebiyim.

A Çevrimdışı

AbdulMuntaqim

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Hee sen Ebu Hanzala'yi diyorsun.

Evet tekfir konusunda hatalari var, ve ona katilmiyorum.. Fakat iyi dersleri

Muzzammil Çevrimdışı

Muzzammil

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
BismIllah

" Ancak iman edenler ve salih amel işleyenler müstesnadır. Bir de birbirlerine hakkı tavsiye edenler ve sabrı tavsiye edenler " Surat-Al Asr / 3

Anladim akhi.
Size acizane nasihatim, tevhid ehli bir seyhin dizinin dibinde olmadikca tekfir konularina pek bakmamanizdir, yoksa tehlikelidir.
Bugun tekfirde asiriya, hatta sapikliga gidenlerin kahir ekserisi hep okuduklari kitablardan dinledikleri sohbetlerden kendi kafalarina gore hukum cikarmalarindandir.
Alimler bazen bir kitabinda bir duruma kesin kufurdur derken, digerinde degildir diyebiliyor.
Tevhid ile daha yeni tanismis olup da bunu okuyan, sagda solda iki tane tekfircinin de konusmalarini dinleyince basliyor ufaktan ufaktan tekfir etmeye.
Islam'in en sonlarin ogrenilmesi gereken ( ilim mertebesi olarak ) bir konu iken, alimler bile bir kisiye kufr hukmu vermeden once kufre maani olacak her turlu durumu tek tek arastirirken ve hatta kendileri de bu tur fetvalari verirken korku icerisinde verirlerken, subhanAllah, bizler...

Bunlari burada kimseye oturtmuyorum akhi, yanlis anlasilmasin insaAllah, durumun tehlikesien binaen yazmak istedim.
Tekfirciler ile yiyip icmek, sohbet etmek, sohbetini dinlemek, bunlarla birlikte is yapmak...Hepsinden uzak durmak lazim diye inaniyorum.Halis de buna dahildir.

A Çevrimdışı

AbdulMuntaqim

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Muzammil kardes.. Dediklerine katiliyorum.

Fakat bir sey soylemek istiyorum.. Tekfir hakkinda konusurken, evet tekfirde asirilikta gitmek hic iyi degil.. Laakin murciye gibi olup hic tekfir etmemek de cok tehlikelidir.

Tekfir hakkinda konustugumuz zaman, sanki tekfir kotu bir sey, islamda degilmis gibi konusmayalim.. Tekfir bir ibadettir, Ser'i bir hukumdur.

Muzzammil Çevrimdışı

Muzzammil

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Anliyorum akhi.
Tekfir tabii ki ser'i bir hukumdur, onu begenmemek ya da hos olmayan birsey soylemek ( soyleyen ne dediginin farkinda ise ) onu iman dairesinden disariya da cikarabilir.
Bugun kufrunu gunes gibi ap acik gordugumuz, bu yoneticiler olsun, onlarin yanindaki bekci kopekleri olsun, her 4-5 senede bir Allah'in tesri hakkini O'ndan calmaya kalkanlar olsun, bunlarin tekfirinde suphe yoktur.
Ama avam farklidir, egitilmeye muhtactirlar ve onlara kufr hukmu uygulamak o yonetici mene tabakasina uygulamak gibi degildir.
Ama bu demek degildir ki hicbir sekilde tekfir edilmez, eger sartlar olusursa tabii ki edilir.
Laakin bunu yaparken de didik didik incelenir ( Tr'dekiler icin soyluyorum ), oyle bir halki toptan tekfir etme filan yoktur ehli sunnette, daha akil bali olmamis veledi de, artik kendisine denileni bile iyi duymayan, anlayamayan bunamis amcayi teyzeyi de hic bakmadan direk cehenneme gondermek ancak tekfirde asiriya gitmis azginlarin isidir.
Bunu yaparken de hem makaslama ile delil getirirler, getirdikleri delil nerede olmus, kime uygulanmis, neye binaen ortaya cikmis bakmazlar.Bakmaya ihtiyaclari yoktur ki, onlarin derdi kendini bu toplumdan onde gormektir, farkli gormektir.

Kelime manasindan giderken, normalde bizde Tekfirciyiz.Ama bizler Allah'in ve rasulunun tekfir ettiklerini tekfir ederiz, bunda asiriya gitmekten Allah siginiriz.
Rabb'il alemin kisas ve hadlerin uygulanmasinda bile asiriya gidenleri sevmezken, biz nasil olurda supheli durumlarda boyumuzu asmaya kalkariz ? ( kimseye oturtmuyorum akhi, genel soyluyorum )

Bugun alimlerimizden alacagimiz henuz cok sey vardir, itikad meseleleri olsun, isim sifatlar olsun, fikh olsun.
Tekfir en son gelecek meseledir ( birine hukum vermek acisindan demek istiyorum ).Bu is cok agirdir, azicik suphe bile olsa uzak durulur.
Bugun alhamduliLlah ki alimlerimiz de boyle dusunmektedir.
Biz de artik gunes gibi ap acik olmadikca hele ki avamdan birini tekfire kalkisamayiz, bu isi ancak alimlerimize birakabiliriz, cunku alhamduliLlah ( Allah onlardan razi olsun, ilimlerini arttirsin, hayirli calismalarini bereketlendirsin ) onlar Islam'in geneline bizlerden daha rahat bakabilmektedirler.Bizler 4 ayet 4 hadis alarak bu tur seylere kalkismamaliyiz, Allah korusun ucunda ates vardir akhi.

Ki alim derken kasttediklerimiz Tevhid yolunda bedel odemis ve hala odeyen, bu ugurda kaybedecek birseyi olmayan, dini yalnizca Allah azze ve celleye halis kilmaya calisan, ilimde belli seviyelere gelmis, nefsini ve hevasini ilmin onune gecirmeyen, kimi kitabini risalesini Yusufiye Medreselerinde yazan ve kimisi bugun hala oralarda bulunan, kimisi de Rabb'ine kavusmus ( insaAllah ) kimisi de kavusmayi bekleyen insanlardir, Allah onlardan razi olsun, amin !

Avam diyoruz ama, bu su demek degildir, hani hatirlarsiniz bir ara kemalist vahsilerin kadinlari cikip carsaf yirtip kufretmislerdi, bunlara dusunmeye bile gerek yoktur, bunlar harbilerdir, Allah'in seriatine aciktan savas acmis, O'nun nurunu sondumek icin canla basla cabalayan necis varliklardir.

Muzzammil Çevrimdışı

Muzzammil

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Turkiye'deki tekfirde asiriya gidenlerin elebaslarindan biridir kendisi.
Ne zaman bir tekfirci ile ( bunlar da 700 parcaya ayrilmis, ama herbiri illa ki kiyisindan kosesinden bu sahisdan da feyizlenir ) konusmaya otursaniz karsilikli deliller havada ucusur, gelinen son noktada ise karsi taraf sunu der ; '' Turkiye'nin hastaliklarini en iyi buradaki alimler anlar, o sizin dediginiz alimler burayi tam bilmiyorlar, hem sizin naklettiginiz sozleri soyleyen kisi alim bile olamaz ! ''

Simdi bu cumleleri tek tek yerlerine oturtturalim.
'' TR'nin hastaliklarini iyi anlar '' dedigi ve sisirip sisirip zorla alim yaptigi ilim talebesi maalum Hanzala'dir.Bildigim diger demirbas tekfirciler de var, adlari bana kalsin.
'' Sizin naklettiklerini soyleyen kisi alim olamazdan '' kasteddikleri de bugun ummetin mazlum alimleri ; Maqdisi, Ebu Qatade el-Filistini, Ebu Basir et-Tartusi, Abdulqadir bin AbdulAziz ve diger alimlerimizdir.

S Çevrimdışı

SaYFuLLaH

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
İhwan bende zamanında tekfircilerden etkilenen, onların gibi düşünen birilerdendim, mücahidleri tekfir edecek kadar tekfirde aşırı gitmemiştim ama normalde benim o zamanki itikadıma göre onları tekfir etmem gerekiyordu (muhakeme ve kafiri tekfir etmeyen kafirdir konusunda hataya düştüklerini zannettiğim için) bu düşünce de beni çok rahatsız etti, bu da benim tekfir konusunu daha iyi araştırmama sebep oldu, Allah'a hamdolsun ki bu aşırılıktan kurtuldum ve bana Şeyh Ebu Muhammed el Makdisi yazıları ve Ebu Hanzala kardeşimizin sohbetleri yardım etti. Siz Ebu Hanzala'nın neden tekfirde aşırı gittiğine inanıyorsunuz bilmiyorum ama ben onun aşırı gittiğine dair hiç bir delil görmedim. Günümüzün haricilerini eleştirmiştir, mürcieleri de eleştirmiştir. O da şeyh Ebu Muhammed el Makdisi gibi diyor ki, birisinin tekfirinde bir engel olduğu zannıyla tekfir etmeyen kafir olmaz. Mesela hakimiyeti başkasına vermenin küçük küfür olduğu kanaatine varan birisinin te'vili vardır, kendisi Şeriatı desteklediği ve Şeriat'tan başka birşeye davet etmediği sürece tekfir edilmez, şayet Şeriatı desteklemiyorsa tekfir edilir ama bu kişinin tekfirinde bir engelin var olduğunu zannederek tekfir etmeyen birisi de tekfir edilmez. Muzzammil kardeş; Ebu Hanzala, bu mücahid alimleri hiç bir zaman eleştirmedi hatta Ebu Muhammed el Makdisiye Şeyh diyor sohbetlerinde, bunu söylediğini nerden çıkarıyorsun?

A Çevrimdışı

AbdulMuntaqim

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Helal olsun be Sayfullah.. Vallah ben bunlari bilmiyordum... Ebu Hanzalanin guzel dersleri var

Abdulmuizz Fida

Admin
Allah'a hamdolsun ki bu aşırılıktan kurtuldum ve bana Şeyh Ebu Muhammed el Makdisi yazıları ve Ebu Hanzala kardeşimizin sohbetleri yardım etti.

Siz Ebu Hanzala'nın neden tekfirde aşırı gittiğine inanıyorsunuz bilmiyorum ama ben onun aşırı gittiğine dair hiç bir delil görmedim. Günümüzün haricilerini eleştirmiştir, mürcieleri de eleştirmiştir.
O da şeyh Ebu Muhammed el Makdisi gibi diyor ki, birisinin tekfirinde bir engel olduğu zannıyla tekfir etmeyen kafir olmaz. Mesela hakimiyeti başkasına vermenin küçük küfür olduğu kanaatine varan birisinin te'vili vardır, kendisi Şeriatı desteklediği ve Şeriat'tan başka birşeye davet etmediği sürece tekfir edilmez, şayet Şeriatı desteklemiyorsa tekfir edilir ama bu kişinin tekfirinde bir engelin var olduğunu zannederek tekfir etmeyen birisi de tekfir edilmez.

Muzzammil kardeş; Ebu Hanzala, bu mücahid alimleri hiç bir zaman eleştirmedi hatta Ebu Muhammed el Makdisiye Şeyh diyor sohbetlerinde, bunu söylediğini nerden çıkarıyorsun?

Kardeşim sen hala tevhidi ya da Şeyh Makdisi ile Hatalı olarak Aşırı tekfirci Halisi (hanzala) kavrayamamış, tanıyamamışsın. Şeyh Makdisinin aşırı ve hatalı tekfir hastalığına yakalananlar için yazmış olduğu 30 risale sitede (ilmi munazaralar) mevcut ve bizim delilimizdir. Hanzala ve onun sapkın akidesi üzerine olanlar, o kitabı delil getirerek bizi tekfir ederlerdi. O kitabı incelediğimizde görülmektedir ki, Hanzala ve etrafındakilerin, her okula giden, her oy kullananı kayıtsız şartsız cehennemlik kafir dediği gibi, şeyh Makdisi'nin tekfir etmediği, tekfirin manilerinin sorgulanması gerektiğini bildirmektedir.
Hanzala ve etrafında gezen tekfir hastaları, burada ummetin alimlerini, bizi ve toptan Türkiye ve dunya muslumanlarını zan ile tekfir etmişlerdir.

Şimdi sana sorum; Oy kullanmayı küfür gören, oy kullanmayan ve oy kullanmayın diyen Şeyh Hasan karakaya'ya; Halis cahili neye dayanarak tekfir etmiştir? Onu savunan ve tasdikleyen biri olarak buna Dayanağınız nedir?
Hasan Karakaya'ya muslumandır, kafir değildir dedim diye beni tekfir edenlere hükmün nedir?

Abdulmuizz Fida

Admin
Helal olsun be Sayfullah.. Vallah ben bunlari bilmiyordum... Ebu Hanzalanin guzel dersleri var

Tekfir hakkında kim ne sallasa elinde bir tutam tuz ile koşuyorsun?

Hanzala aşırı hatalı tekfirci sapığın tekidir. Burada ummetin alimlerini ve saf insanlarını tekfir edip karısını kızını malını kendine helal görüp muslumanlar arasına fitne salıp nifak tohumları atmıştır! İnsanların hakkına girmiş, kufru kendine donmuştur!

Bu başlığı açtığın ve içine yazdığın yazı ile ne olduğunu ve maksadını zaten ele verdin . Buradaki son yazın, bu başlık altındaki ilk 4 mesajın hakikati ve senin ilk 2 yazının tekzibi olmuştur. Anlayana

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Sayfullah bir insan bu kadar tevil edilerek yanlış aktarılır. Senelerdir hanzala avaneleri, gelip sitede hanzalaya dayanarak, hanzalanın sohbetlerini delil getirerek bizi bile tekfir ederken adamı tekfirden uzak vasat biri olarak tanıtmanız gerçekten çok komik. Buna gülünmez bile ... Senelerdir buraya onun yazılarını getirirler cehalet konusunda, oy meselesinde, askerlik mevzunda, kafire kafir dememe konusunda hangi birini sayalım.

Hatta kapı gibi loi sakka ile alakalı yazısıda sitede mevcuttur madem dediğiniz gibi loi sakka ve ubeydullah hoca'nın duyuruları nedir.

Mertsen ve samimisen bu meseleleri git ona canlı şekilde sor, ses kaydına al getir biz ekleyelim sitemize.

Muzzammil Çevrimdışı

Muzzammil

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Hanzalaci'lara soyluyorum !
O kuyrugundan kopmadiginiz adami iyi taniyin, kendisi ses kayitlarinda farkli yuz yuze gorusmelerde farkli konusur.
UbeydUllah hoca ( Allah ona yardim etsin ) hakikati gordugunde yaptigi tek sey tovbe etmek oldu ve ahli sunnetin yolunu tuttu.
Sizin Hanzala hocaniz ise azginliginda devam ederek '' UbeydUllah'in donme risalesine reddiye '' diye yine kendi hevasindan birseyler yazdi.Eger UbeydUllah hocanin ki donme ise bu suphesiz ki Hakka donmektir, Allah mubarek etsin !

Bir tane alim getiremezler ki kendileri gibi dusunsun.Bu adamlarin isleri gucleri Musluman'lar ile ugrasmaktir.
Adlarini vermeyeyim diyordum ama anlasilan vermek gerekiyor.
Hanzala, Ahmet Topal, Murat Gezenler..Bu ucu de kendi azgin menheclerinde birlesirler.Tek farklari kimisi Haricilerin Ahnesiyye firkarsi gibi olmasi, kimisi sozde Musluman hukmu verip kafire yapilanki gibi davramasidir, bu ucu de en basta Turkiye'yi bastan sona tekfir ederler, yolda karsilastiklari ya da derslerini dinlemeye gelenlere de bir karantina donemi yaparlar Islami ortaya ciksin diye.
Ellerine Imanometre almis bu nasibsiz usulsuzler, gelene tutuyorlar, bakti ki kalbi mutmain degil hemen tekfir ediyorlar ( Tekfir etmiyor diyen kendini kandirir, cunku bunlarin bazilari sozlu tekfire cesaret edemiyor ama ameli olarak kafire davrandigi gibi davraniyor ).

Forumda onceden AbdulHakem akhi vardir, Allah ondan razi olsun, pek guzel yazilar yazardi, kendisinden cok faydalanirdik.
Bir kere basindan gecen bir olayi anlatmisti, ( kelimesi kelimesine hatirlayamadim, sitede hala linki olmasi lazim ama nerede tam bilemedim ) onceden normal bildigi bir grub genc bunu bir aksam aramislar ve bir konu gorusmek istediklerini soylemisler, araba ile onu alip goturmusler, konusma yine tekfir uzerine olmus, AbdulHakem akhi bunlarda bir gariplik sezmis, bunlar hemen '' Tr'yi tekfir ediyor musun etmiyor musun '' gibisinden girmisler yanlis hatirlamadi isem, AbdulHakem akhi de ayni alimlerimiz gibi durumun karisik oldugunu toptan tekfir yapilamayacagini eger bir kisi tekfir edilecekse ona inilip tek tek arastirilmali gibi konusmus.
Sonucu sizde tahmin edebiliyorsunuz, akhiyi de tekfir etmisler.

Murat Gezenler..Kendisi firsatini buldugu yerde '' Ben Maqdisi'yi taklit ediyorum '' der.Halbuki kendisi seyh Maqdisi'nin en cok olu etini yiyendir tahminimce.Onun delillerini, fetvalarini alir ve Turkiye'ye getirip kendi kafasina gore ekleme cikarma yapip yine sapikca bir sonuca baglar ve etrafindaki avanesine yutturur.

SaYFuLLaH ;
Siz de taakib ettiginiz adamdan bihabersiniz, size o Hanzala'nin bir sozlerini soylesem belki sende sasirirsiniz ( eger onun gibi dusunmuyorsaniz ).Ama bu birkac konuda dondu diye duyum geldigi icin burada soylemiyorum.Ama neyden neye dondugune de bakilmalidir, cunku gecmisi hicte aydinlik degildir.

AbdulMuntaqim ;
Ilk sordugumda Seyh Omar Bekri'nin adini vermistiniz, halbuki kendisi hicde sizin gibi dusunen biri degildir.
Simdide gelmis Hanzala icin alkis topluyorsunuz..

Abdulmuizz Fida

Admin
Muzzammil kardeşimin bahsettiği ; "ABDULHAKEM İZZETLİ"yi cahilce ve sapıkça tekfir eden, Hanzala Mezhebinin ateşli gençleriyle meydana gelen görüşme

Selamun aleykum

Hanzala mezhebini taklid edenlere;

Daha geçen hafta (6 gün önceki) Çarşamba günü, itikatlerini son zamanda Hanzalaya göre kendilerini ayarlayan, Yaklaşık 3 aydır ( Hanzalanın hapisten çıkışıyla) tekfirde aşırılığa kaçan bazı kişiler ( çoğunu tanıyorum, kendilerini bilirler) bir mesele var diye beni araba ile alıp mekanlarına götürdüler.
Beni alan arkadaşın son 3 aydır itikadinin değiştiğini bilmiyor, eski tanıdığım hal üzere tanıyordum.
Neyse mevzuyu durup dururken açtılar ve Hem Hasan Hoca'yı , Hem bütün Türkiye halkını, hem beni Tekfir ettiler.
Daha tağut konusunda dahi saplantıları olan bu şahıslar , İslami kaygıyla İslami sandığı bir partiye cahilen veya çeşitli tevillerle oy kullanan 18 yaşındaki çocuğa da , 80 yaşında oy kullanan dedeye de kafir demekle kalmayıp tağut olduklarını dahi vurguladılar.
Tağutun tanımında ihtilaf edip bu halkın yaptırım gücü ve otoritesi olmadığından tağut olamayacaklarını, yaptıklarının küfür, şirk fiilleri olduğunu kabul etmeme rağmen Tağutu benim dahi bilmediğimi söyleyerek beni de tekfir ettiler(!)
Bende bu cahillere uyarak kendilerini tekfir etmedim. Aksine kendilerinin yalancı olduklarını söyledim.

Aktardığım ehli sünnet delillerinin , alimlerin hiç birinin kaale alınmadığını, kendilerinin söylediklerinden başka sözü dinlemedikleri, ön yargılı ve şartlı olarak beni getirttikleri için bir sonuç çıkmayacağını anladım ve kafamda konuyu bitirdim.

Burada gördüğüm, bu şahıslar benimle konuşurken bana karşı oldukça haşin , sert, merhametsiz neredeyse gözlerinden ateş fışkırırcasına bir hal içerisindeyken , tekfir ederken ise neşeli ve sevinçli bir ruh hali içindeydiler.
Halbuki bir insanı cennete kazanamayıp cehenneme kaptırdıklarından dolayı dünyayı kaybetmiş gibi üzgün olmaları gerekirdi.
Bunlar tekfir ederek besleniyorlar , bulundukları mahallede kendilerinden başka müslüman kabul etmemektedirler. Halbuki 3 ay öncesine kadar böyle bir tavırları kesinlikle yoktu.
Ayrıca bir insanı kendi evine çağırıp tekfir etmekte, tağutun hakim olduğu ülkelerde, alenen ve açıktan tağuta küfr edip, teşkilatlanmayı ele verecek, müslümanları hapsettirecek bir hatalı çalışma içerisinde olmakta uygun değildir.

Burada hanzalanın dikkat çekici radikal söylemlerini ve vaazlarını dinleyip etkilenen , kendisini yakınen tanıdığını iddia eden arkadaşların söylemleri ile pratik hayatta bizzat gördüklerim tenakkuz halindedir. Acaba buradakilerin bizleri tekfir ettikleri ve musluman görmedikleri için takiyye mi yapıyorlar sorusu aklıma gelmektedir.
Diğer bir aşırılıkta, Hanzalayı dinleyen bazı ilimsiz kişilerin, anlamak istediği gibi anladığı nettir.
Ayrıca Hanzalanın , Hasan Hocayı tekfir ettiği nettir . Bu Hanzalanın da kendi ağzından bizzat duyulmuştur. İnkar edeni yalancı olarak ilan ediyorum!

Burada bize sitem eden arkadaşlara şu sitemi yapmak hakkımdır. Bizzat ben kendileri tarafından tekfir edildim. Daha bir hafta olmadı . Beni az çok tanıyorsunuz. Buna rağmen ben kendilerini tekfir etmiyor , yalancı olduklarını ilan ediyorum.
Beni tekfir edenlere tekfirci dememi aşırılık olarak görenleri, Rabbime havale ediyor , Huzur-u Mahşerde hesaplaşmayı el Adl olan Rabbimden diliyorum!
Darulharbte Tekfir konusunu özellikle tevhidi müslümanlara doğru dillendirenlerin, ummeti nasıl bir fitneye düşürdüklerini anlayacak izan , feraset ve merhamet vermesini Rabbimden diliyorum.
Selamun aleykum

Muasır Alimlerin Tekfir Meselesi ve Muasır Meseleler Hakkında ki İçtihadleri

https://www.islam-tr.org/konu/muasi...asir-meseleler-hakkinda-ki-ictihadleri.10819/

https://www.islam-tr.org/konu/muasir-alimlerin-tekfir-meselesi-ve-muasir-meseleler-hakkinda-ki-ictihadleri.21633/

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt