Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Tekfir Turkce Yardim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
ا Çevrimdışı

التوحيد

Üyeliği İptal Edildi
Banned
üstüne basarak söylüyorum ben kişilik bozukluğu olan şahıslarla ilgilenmem.Kaç gündür sabrettim yazmamak için.Yazmaya bir başlarsam ne halisi,ne ilyas,ne musayı ne ahmedi bırakırım.Bir daha adlarını ağzınıza bile almazsınız.Ben çocuk değilim tekfirci de değilim ki işkembeden atayım.Herşey heryerde konuşulmaz.Konuşursam bundan bende zarar görürüm adını yazdığım her şahısta zarar görür.O yüzden herkes işine bakıp,kendi sonunu en iyi hale getirmek için ne yapabilir diye uğraşsın.

Allah Allah sen neymişsin ya, eeee sonra
anlatırsan ne olurmuş ? yine belli ki şahsi bir kinin var yoksa bu kadar kükremezdin
hayır şahsi değilse anlat bizlerde öğrenelim neymiş bu ağzımıza dahi alamayacağımız
meseleler ama anlatamazsın onun için bırakın bu boş işleri
ortaya laf atıp sonra gerisini getirmeyenlere ne denir bilirsin değil mi?
şu "uyarıcı" ve malum sitedeki şahısları kastediyorsan geç onları

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Konuyu başka yerlere çekerek meseleden kopulmakta, şahsi mecraya kaymakta. Bu hal Devam ettiği takdirde son mesajlar silinir.

K Çevrimdışı

kosimento

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
ben neden saldırıldığnı sordum,türkçe bilmediğimi falan sölediniz,saldırdığınız kişi bi müslüman sonuçta şirk ve küfr ehli biri deil bunu hatırlatayım dedim ama neyse

K Çevrimdışı

karabatak

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Allah Allah sen neymişsin ya, eeee sonra
anlatırsan ne olurmuş ? yine belli ki şahsi bir kinin var yoksa bu kadar kükremezdin
hayır şahsi değilse anlat bizlerde öğrenelim neymiş bu ağzımıza dahi alamayacağımız
meseleler ama anlatamazsın onun için bırakın bu boş işleri
ortaya laf atıp sonra gerisini getirmeyenlere ne denir bilirsin değil mi?
şu "uyarıcı" ve malum sitedeki şahısları kastediyorsan geç onları

Ben Allah azze ve celle'nin iman etmiş bir kuluyum.
Sırf sen gör diye anlatıp milletin başını ağrıtacak değilim.Ben şahıslara kendim için kin besleyecek kadar bencil değilim.Orada verdiğim örnek sadece bir anektod idi.Bunlar nasıl bir kişiliğe sahip olduğu bilinsin diye.
Beni başkaları ile kıyaslamadan önce tanıman gerekir.Başkasına ne deniyor beni ilgilendirmez.Dediğim gibi herkes işine baksın.

Abdulmuiz abi kusura bakma konu dışına çıkmak veya çıkarmak için yazmadım bu konuya.Çıkarmak isteyenlere de prim vermem.Bu konu hakkında son mesajımdır.Beni zaten bilen biliyor.Biz dünkü yetme değiliz ki prim peşinde koşalım :)

A Çevrimdışı

AbdulMuntaqim

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Subhan Allah ya.. Bu ne ya, ben bir soru sordum , 5 sayfa olmus..

Bak, Ebu Hanzala Hocayi falan ben tanimiyorum, bir kac tane tevhid ile alakali ve ahlak ile alakali derslerini guzel buldum okadar.

Ebu Hanzalayi bukadar elestiriyorsunuzda, Al Albani'nin,bin bazin, useyminin yolunu hic birakmayin diyen Ebu Zerkaya bu kadar tepki niye yok ?:

veya Abdullah Yolcu denen sahsa ?

Bu soru forumdaki kisiler icin degil, adminler icin.

A Çevrimdışı

AbdulMuntaqim

Üyeliği İptal Edildi
Banned
... ve hemen belirteyim ki, ben tekfir konusunda ebu hanzalaya katilmiyorum.

Bu konuda guvendigim kardeslerim, ve seyh omer bekriye danistim.

Bende mutlak tekfir yapip her oy veren kafirdir diyorum.. laakin muayyen tekfiri hop diye yapmam, cunku sartlar engeller var falan.

Bide oy meselesi, Masaa'il al Khafiyya' dir, yani bilinmeyen seylerdendir..

Bunu acikca belirteyim dedim. !

Muzzammil Çevrimdışı

Muzzammil

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Allah'im, sen bizleri boyunu asanlardan eyleme.

AbdulMuntaqim
Tekfir gibi meseleler oyle palTalk'dan messenger'dan sorulacak isler degil ki.
Siz Omar Bekri'yi ne kadar taniyorsunuz, onu gectim seyh Abdullah Yolcu'yu ne kadar biliyorsunuz ?

Abdulmuizz Fida

Admin
Subhan Allah ya.. Bu ne ya, ben bir soru sordum , 5 sayfa olmus..

Bak, Ebu Hanzala Hocayi falan ben tanimiyorum, bir kac tane tevhid ile alakali ve ahlak ile alakali derslerini guzel buldum okadar.

Ebu Hanzalayi bukadar elestiriyorsunuzda, Al Albani'nin,bin bazin, useyminin yolunu hic birakmayin diyen Ebu Zerkaya bu kadar tepki niye yok ?:

veya Abdullah Yolcu denen sahsa ?

Bu soru forumdaki kisiler icin degil, adminler icin.

Bak kardeşim hala düzgün yazmıyorsun. Hanzalanın sohbetlerini güzel bulman normaldir. Çünkü öğrenciler hocalarının yanlış yaptığını kolay kolay göremezler. Çünkü senin onun hatasını çıkaracak görecek bir bilgin yok ki? Hatasını yanlışını seçebilesin

Biz burada her sapığı tek tek elimizde kumpas ile aynı ölçüde mi diye reddiye yazıp tenkid etmeyiz. Ebu zerkanın sapık olan yönlerini zaten yazmışızdır. Bulmak istesen bulurdun. Elbaninin , useyminin ummeti fitneye düşüren , karısını malını ırzını kendine helal görecek kadar sapıklığı yoktur. Sapıklıkları hariciler kadar zarar verici olmamştır. Bu sitede hem haricilere hem murcie hastalıklarına kim olursa olsun reddiyeler mevcuttur. Boş konuşuyorsun. Konuyu farklı kişilere çevirerek Hanzalanın aşırı tekfir hastalığını mı iyileştireceksin.? Sitede murcieleri övduğumuzu , savunduğumuzu gösteren bir tane yazımızı göstermeni bekliyorum!!!

Abdulmuizz Fida

Admin
... ve hemen belirteyim ki, ben tekfir konusunda ebu hanzalaya katilmiyorum.

Bu konuda guvendigim kardeslerim, ve seyh omer bekriye danistim.

Bende mutlak tekfir yapip her oy veren kafirdir diyorum.. laakin muayyen tekfiri hop diye yapmam, cunku sartlar engeller var falan.

Bide oy meselesi, Masaa'il al Khafiyya' dir, yani bilinmeyen seylerdendir..

Bunu acikca belirteyim dedim. !
Hem muayyen tekfiri yaparım diyorsun; hemde hoop diye yapmam, şartlar engeller var diyorsun? Bu usulu hangi fıkıhta okudun? Kimden aldın bunu bize de deliller misin?

Hem diyorsun ki her oy verene
Bende mutlak tekfir yapip her oy veren kafirdir diyorum..
diyorsun hemde
Bide oy meselesi, Masaa'il al Khafiyya' dir, yani bilinmeyen seylerdendir
Kardeşim sen iyi misin? Ne dediğini kendin anlıyor musun?

Abdulmuizz Fida

Admin
ben neden saldırıldığnı sordum,türkçe bilmediğimi falan sölediniz,saldırdığınız kişi bi müslüman sonuçta şirk ve küfr ehli biri deil bunu hatırlatayım dedim ama neyse

Buraya gelip saldıran sensin . Biz reddediyoruz. Hemde delille. Biz hariciler gibi tekfir edene tekfir ederek karşılık vermiyoruz. Yalancısın, tekfirin, küfrün sana döndü diyoruz.
Sen demedin mi :
"Tamam Bazı noktalarda hataları olabilir"
diyorsunuz? Mesela o noktalar nelerdir say desem sayar mısın?

Evvela önceki soruma cevap ver.

K Çevrimdışı

kosimento

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
mesela oy verenlerin muayyen tekfiri,halktan toptan tekfiri,okul meselesi gibi mesellerde hataları olduğunu düşünüorum,

K Çevrimdışı

kosimento

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
demio,nerde dio,hangi ders,ben demediğine dair kanıt getiririm bi kaç tane,he bu arada benim hocam falan deil,sadece derslerini dinledim biraz o kadar

Abdulmuizz Fida

Admin
demio,nerde dio,hangi ders,ben demediğine dair kanıt getiririm bi kaç tane,he bu arada benim hocam falan deil,sadece derslerini dinledim biraz o kadar

Sen kendisiyle görüştün mü; özel sordun mu? . Kendisinin özel derslerine gidenlere, ben bu konularda tekfir etmiyorum diye dedin mi?

Sor bakalım tekfir ettiği alimleri hangi sebeble etmiştir.

Ayrıca bahsettiğin kanıtları da getir?

K Çevrimdışı

kosimento

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
demedim ama güncel itikatın son kısmında böle diyenler bizim kardeşimizdir dio,kendilerinde şirk vs. görmedikçe tekfir etmeiz dio,bide bi dersinde oy verenleri tekfir etmieni tekfir etmem dio,eğer oy verirseo zamn tekfr ederim dio

Muzzammil Çevrimdışı

Muzzammil

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Iste sorunda burada ya, Hanzala derslerinde farkli konusuyor yuzyuze farkli.
Bu yaptiklariniz onun derslerini dinleyerek kafaniza gore bir Hanzala portresi cikarmanizdandir.

K Çevrimdışı

kosimento

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
ben şahsen tanımıorum,yazdığı kitaptan ve dersinde sölediği şeyden bahsediorum,gerisini bilmem

Muzzammil Çevrimdışı

Muzzammil

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Atesten hic mi korkmuyorsunuz ?
Tekfir gibi kesin bir konuda koca alimler bile titrerken nasil olur da Hanzala cahilinin iki dersine iki kaydina bakarak basliyoruz hukumler vermeye...
SubhanAllah.
O Hanzala'nin buradaki insanlara verdigi zararin haddi hesabi yok, bu usulsuzun yaptiklari umetten cok taagutlarin isine yaramistir, bunu da herkes gormustur.
Kendisinin o seviyelere gelmesine vesilen olan kardeslerine yuz cevirmis bir kisiliktir o.

A Çevrimdışı

AbdulMuntaqim

Üyeliği İptal Edildi
Banned
muzammil, sheikh omar bakri'nin talebelerini taniyorum.

Sheikh'te her aksam zaten paltalk da ya.

bide abdul muizz gercekten kapat bu konuyu, basim agriyor, bide imanim zayif zaten, ben 1 soru sordum, 59 cevap geldi ya...

Lutfen kapat su konuyu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt