Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Tekfir Turkce Yardim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Ubeydullah nezaman tövbe etti?

Bir kaç sene önce Kandıra F tipi cezaevinde iken Mucahidlerle yaptığı munazaralar sonucunda muvahhidlerin , mucahhidlerin tevhid akidesine dönerek, hatalı ve aşırı tekfirci akidesinden döndüğünü, Başından geçenleri ibretlik anlatımıyla kendisi açıkça itiraf etmiştir:

Ubeydullah Hoca'dan Çok Önemli Bildiri 1

https://www.islam-tr.org/ilmi-munazaralar/13930-ubeydullah-hocadan-cok-onemli-bildiri-1-a.html

Ubeydullah Hoca'dan Çok Önemli Bildiri 2

https://www.islam-tr.org/ilmi-munazaralar/14713-ubeydullah-hocadan-cok-onemli-bildiri-2-a.html

Muzzammil Çevrimdışı

Muzzammil

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Burada gördüğüm, bu şahıslar benimle konuşurken bana karşı oldukça haşin , sert, merhametsiz neredeyse gözlerinden ateş fışkırırcasına bir hal içerisindeyken , tekfir ederken ise neşeli ve sevinçli bir ruh hali içindeydiler.
SubhanAllah.
Bu Hanzala ve Ahmet Topal'a takilan birkac kucuk sapik cemaatle gorusmelerimizde ayni seyi bende gormustum, tipki boyle idiler, o gozleri ve seytani gulusleri ayni AbdulHakem akhinin basina gelenki gibi.
Hatta bir keresinde, defalarca konusmadan ve onca zamanlik tanismadan sonra iclerindeki agababalarina bir seferinde artik '' Bana Musluman diyor musunuz demiyor musunuz, acik olun '' dedigimde tuhaf bir gulumseme ile kafayla indir kaldir yapip '' Hayir, diyemeyiz, seni henuz tam tanimiyoruz '' demisti.'' Peki ben neyim deyince '' , '' Sen henuz ortadasin '' demisti.
'' Onca zaman icerisinde Tevhid'e ters birseyimi mi gordunuz, bir kusurum mu oldu, acaba bilmeden bir yanlis mi ettim ? ''
Sapigin cevabi ; '' Hicbir kusurunu gormedik, ama henuz tam tanisamadik, seninle kardeslik paylasmamiz icin kalb mutmainligi lazim, sana malimi irzimi baska turlu emanet edemem, seninle baska turlu ibadet paylasamam ''

...

Allah UbeydUllah hocadan razi olsun, o zamaninda hata yapti, ama biz onu Allah icin seviyoruz, cunku dogru olani gordukten sonra fenaliktan geri dondu, insaAllah Rabb'imiz tovbesini kabul etti.

S Çevrimdışı

SaYFuLLaH

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
İhwan tamam sakin olun :), ben de La ilahe illallah diyen kişiyi şirk işlemediği sürece tekfir etmiyorum, okula giden her kişiyi şirk işlemediği sürece tekfir etmiyorum ve çocuğunu şirkten sakındıran anne, babayı mustazaflıktan dolayı tekfir etmiyorum, orduya zorla alınan kişileri tekfir etmiyorum, oy kullananın vakayı anlamama ihtimali olduğundan veya oy kullanmayla teşri hakkına kastettiğini bilmeme ihtimalinden dolayı muayyen tekfir etmiyorum ama şu var ki bu zamanımızda kaç kişi şirkten sakınıyor, şirki kastetmiyor, kaç kişi ordularına zorla gidiyor, Allahu Alem. Ebu Hanzalanın kendi görüşüdür diye düşünüyorum ve ben onu aşırılardan görmüyorum, başka bir görüşünün sahibini tekfir etmediği sürece veya küfür olmayan bir fiile küfür demediği sürece aşırı diye adlandırmıyorum. O okula gönderen anne, babayı çocuğunu şirkten sakındırmadığından ve sakındırmanın mümkün olmadığından dolayı tekfir ediyor ama bu kendi görüsü ve kendi tecrübesi. Akhi aşırı nedir bilmiyorsunuz siz, günümüzün aşırıları tekfir konusunda bir hata yaptığın zaman seni tekfir ediyorlar, onu tekfir etmeyeni de tekfir ediyorlar. Darul Harbde muhakeme olanı tekfir ediyorlar, bunun küfür olduğunu bilmeyenler veya darul harbte caiz diyenleri tekfir ediyorlar, bunları tekfir etmeyenleri de tekfir ediyorlar. Ebu Hanzala bu düşüncelerden tamamen uzak, şayet aşırılıkları varsa en iyisini Allah bilir ancak ben gördüğüm kadarıyla ona fitneci hükmü vermem, harici, tekfirde aşırı giden birisi olarak da görmem, çünkü böyle yaparsam doğru olmaz. Sizde benim kardeşimsiniz, Ebu Hanzala da benim kardeşim.

Abdulmuizz Fida

Admin
başka bir görüşünün sahibini tekfir etmediği sürece veya küfür olmayan bir fiile küfür demediği sürece aşırı diye adlandırmıyorum.

"Başka bir görüşün sahibini tekfir etmediği sürece" ne demek? Yoksa "ettiği sürece" mi demek istedin?
Çünkü biz kendisinden başka fikre sahibiz

Yine "Küfür olmayan bir fiile küfür demediği sürece" de aynı anlamda, yani "Küfür olmayan bir şeye Küfürdür derse", Hanzalaya aşırı diyeceğini diyorsun doğru mu anlıyorum?

Kardeşim , Hanzala ummeti tekfir etmekte, bizim kafir demediğimiz fiilin sahibine hem kafir demekte, hemde kafir demeyenlere kafir diyerek hem bize, hem Hasan Karakaya hocaya hemde ummeti tekfir etmektedir: Ama sen yine aşırı dememek için bir yol bulursun demi .

Ne demek Hanzalanın kendi ictihadı , kendi tecrubesi, Ummeti tekfir böyle şahsi ictihad işimidir? sen daha bu cumleyle işin cahili olduğunu ortaya koyuyorsun. Sen insanların nasıl bir fitneye düştüğünü, muslumanların nasıl birbirini kafir diyerek birbirine hasım olduğunu ve bunun sebebi olan cahil şahıstan habersiz gibi duramazsın. Git bunları başka sitelerde uydur.

Kardeşim , sen ya gerçekten Hanzalayı (fikrini) bilmiyorsun, bilmediğinden samimice burada biliyormuş gibi yanlış şekilde yazıyorsun, ya da kasıtlı olarak laf ebeliği/demogoji yapıp çarpıtıyorsun .
Hala ısrar edersen senin hakkında husnu zannım sol bulacaktır

Muzzammil Çevrimdışı

Muzzammil

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Sizin kasteddiginiz '' asirilar '', bu sapiklarin da Gul'at kismidir, yani beterin beteridir.
Ebu Hanzala ne zamandan beri ictihad yapabilir olmus onu da anlamadim, kendi muridlerine gore ictihad yapabilenin de ustu olabilir belki...
Hanzala olsun, Ahmet Topal olsun, onlara gore Turkiye'nin sokaklari bile kafirdir, uzerinde yuruyen erkekler potansiyel kole, kadinlar ise cariyedir onlara.
Ellerini kafir olarak gordukleri Muslumanlarin alinlarina koyar ve samimiyeti olcerler, bu sapiklarin yaptigini da hak zanneden Tevhidi yeni tanimis garibanlar da ( o kardeslerimizin hepsini seviyorum, sadece farkinda olmadan icine battiklari durumdan dolayi bu kelimeyi kullaniyorum ) aylarca hatta yillarca kapilarinda beklerler ki o tekfirci grubun lideri onlara Hujurat 14'u okumayi birakip ayni surenin 10. ayetini okumaya baslasin...

S Çevrimdışı

SaYFuLLaH

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Abdulmuizz Fida; Akhi bak ben onun bu konuda sohbetlerini dinledim, sen diyorsun ki o tekfir etmeyeni tekfir ediyor halbuki o bu düsüncede olan haricilere karsi cikmistir benim bilgisayarimda bu konuda sohbeti vardi ama maalesef simdi yok, sildim. Bu düsünceyi kabul etmiyor. Darul Harbte muhakeme olmayi küfür olarak görmüyor, Allah askina sence bu zamanimizin asirilariyla kiyaslanir mi? Yukarida Ubeydullah Hocanin bir yazisini eklemissin, orada Ubeydullah Hoca, tevbeden önce muayyen tekfir etmeyen kisileri tekfir ettiklerinden bahsediyor ama Ebu Hanzalanin sohbetlerinde dinledigimde kadariyla öyle bir düsünceye sahip degildi. Allah en iyisini bilir.

Muzzammil Çevrimdışı

Muzzammil

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Ama yukarida yazdim ki SaYFuLLaH, Ebu Hanzala oyle biridir ki internetteki sohbetleri ve yuzyuze konusmalari birbirini tutsun.
Hatta bazi sozleri vardi ki insana bu kadar da olmaz dedirten cinsden.
Bunlarin diger bir ozelligi ise Taqiyye'de usta olmalaridir, oyle kelime oyunlari yaparlar ki, hele Topal, otursa '' Taqiyye Risalesi '' diye koca koca birkac cild kitab yazar diye zan ediyorum, cunku bizzat bilirim :)

Abdulmuizz Fida

Admin
Ya sayfullah, kardeşim sana ne diyeceğimi bilmiyorum. Ubeydullah hoca, Hanzalanın tevhidine vesile olmuş birisidir. Ubeydullah muayyen tekfiri bıraktığı için Hanzala tarafından tekfir edilmiştir. Kafir oldu diye Özel reddiye yazmıştır.
Bilmediğin mevzuları burada eksik ve hatalı zanlı yazılarınla anlatmaya çalışma. Bizim dediklerimizi not al ve detaylı olarak git araştır. İftira atmanın vebalini bilerek yazmaktayız.

Senin demene göre, seninle bizim aramızda fark yok değil mi? Neden bizi tekfir ediyorlarda seni etmiyorlar sanıyorsun? anlıyormusun?

Abdulmuizz Fida

Admin
Cevap Beklediğim Sorular :

1-----
başka bir görüşünün sahibini tekfir etmediği sürece veya küfür olmayan bir fiile küfür demediği sürece aşırı diye adlandırmıyorum.

"Başka bir görüşün sahibini tekfir etmediği sürece" ne demek? Yoksa "ettiği sürece" mi demek istedin?
Çünkü biz kendisinden başka fikre sahibiz

Yine "Küfür olmayan bir fiile küfür demediği sürece" de aynı anlamda, yani "Küfür olmayan bir şeye Küfürdür derse", Hanzalaya aşırı diyeceğini diyorsun doğru mu anlıyorum?

Kardeşim , Hanzala ummeti tekfir etmekte, bizim kafir demediğimiz fiilin sahibine hem kafir demekte, hemde kafir demeyenlere kafir diyerek hem bize, hem Hasan Karakaya hocaya hemde ummeti tekfir etmektedir: Ama sen yine aşırı dememek için bir yol bulursun demi .

Ne demek Hanzalanın kendi ictihadı , kendi tecrubesi, Ummeti tekfir böyle şahsi ictihad işimidir? sen daha bu cumleyle işin cahili olduğunu ortaya koyuyorsun. Sen insanların nasıl bir fitneye düştüğünü, muslumanların nasıl birbirini kafir diyerek birbirine hasım olduğunu ve bunun sebebi olan cahil şahıstan habersiz gibi duramazsın. Git bunları başka sitelerde uydur.

Kardeşim , sen ya gerçekten Hanzalayı (fikrini) bilmiyorsun, bilmediğinden samimice burada biliyormuş gibi yanlış şekilde yazıyorsun, ya da kasıtlı olarak laf ebeliği/demogoji yapıp çarpıtıyorsun .
Hala ısrar edersen senin hakkında husnu zannım sol bulacaktır

2-----
okula giden her kişiyi şirk işlemediği sürece tekfir etmiyorum ve çocuğunu şirkten sakındıran anne, babayı mustazaflıktan dolayı tekfir etmiyorum

Hanzalaya (okul hakkındaki yazısına/itikadına) göre kendi hükmünü biliyor musun?

3-----
Senin demene göre, seninle bizim aramızda fark yok değil mi? Neden bizi tekfir ediyorlarda seni etmiyorlar sanıyorsun? anlıyormusun?

4-----Şimdi sana sorum; Oy kullanmayı küfür gören, oy kullanmayan ve oy kullanmayın diyen Şeyh Hasan karakaya'ya; Halis cahili neye dayanarak tekfir etmiştir? Onu savunan ve tasdikleyen biri olarak buna Dayanağınız nedir?
Hasan Karakaya'ya muslumandır, kafir değildir dedim diye beni tekfir edenlere hükmün nedir?

Abdulmuizz Fida

Admin
Akhi neyse ben bu konuyu daha fazla arastiracagim. Hakkinizi helal edin...

İnşeallah ; hayırlı olur. Araştırmana rağmen hala aynı hal üzere kalırsan , sorduğum sorulara cevabını beklerim. Helal olsun.
Aynı sözlerim , senin bu başlıktaki ilk Hanzala yazını onaylayan "Abdulmuntaqim" ve "ummOmar" içinde geçerlidir. Onlardan da , aynı tavır ile araştırma sözlerini ya da sorularıma cevap vermelerini bekliyorum.

ا Çevrimdışı

التوحيد

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Yazılanların hepsini okudum Tevhid akidesi ile tanışan aşağı yukarı herkes
bu süreçten geçiyor bahsi geçen şahısların peşine takılanları ben yadırgamıyorum
zira Türkiye de "Tevhid akidesi" denilince akla hemen bu isimler geliyor. Tamamen İslami hassasiyetle
kişiler bunların peşine düşüyorlar burada yadırganacak ve eleştirilecek birşey yok.
Zamanında bu hataya hepimiz düştük. Bu bir süreç işi ve inş. belirli bir aşamadan sonra
bu kardeşlerimiz aşağıdaki kime ait olduğunu bilmediğim bu veciz sözün hakikatini idrak etmeye başlayacaklardır.

İlim 3 kulaçtır.

İlk kulaçta ; çok şey bildiğini zanneder.

İkinci kulaçta ; suskunluk başlar.

Üçüncü kulaçta ; hiç bir şey bilmediğini anlar.

İşte aynen bunun gibi kişi ilk başta çok şey bildiğini zannediyor ve bu zannı ile gerçekleri
göremiyor. Ama dediğim gibi bu bir süreçtir. İlk kulaçta bulunan kardeşlere bu yollardan geçmiş biri
olarak acizane tavsiyem " kırmızı görmüş boğa " gibi sağa sola saldırmadan ilim yolculuklarında
biraz daha sebat etmeleridir. Ve ikinci kulaçta da susmayı ve akabinde üçüncü kulaçta
hiç bir şey bilmediklerini anlayacaklardır.

Kişi öğrenmeye devam ettiği müddetçe alimdir.
Alim olduğunu zannetmeye başladığında ise cahildir.

İlim; 'Bilmezi konuşturan,bileni yaşayanı susturan..'

K Çevrimdışı

karabatak

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Karışmamayım diyorum ama bakıyorum gene dönüp dolaşıp bu serserilerin adını duyuyorum.Bunlar o kadar kalleştirler ki bir müslümanı haklarında konuştu diye "onu evinden alır dağa kaldırırız " diyecek kadar CESUR'lar.(Bu kişi benim ve okuyunca benim kim olduğumu hatırlarlar).Bende bu sözlerine cevaben hemen adresimi verdim ki kendileri benim bütün telefonlarımı bilirler.Ama onlar o kadar cesurlar ki adres vermeme rağmen biz istersek seni buluruz diyecek kadar komik duruma düşmüşlerdir.

Bunlar ümmetin başına bir takım derinler tarafından gönderilmiş,fitne çıkarmak ve ümmeti bölmek üzere görevlendirilmiş kişiler olduğuna inanıyorum.Benim derdim islami bir şahsiyet nasıl olurum,nasıl olunmasına yardımcı olurum olmalı.Yoksa mücahidlerin adları ile prim yapıp sonra içeri girince tağutun adamları hocalarımıza zulm ediyor diye artistlik yapmasın kimse.

K Çevrimdışı

kosimento

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
selamun aleykum ,ebu hanzalayla alakalı kısmı fazla abartmışsınız Allahu alem,onun dersleri hidayetime vesile oldu,tamam bazı noktlarda hataları olabilir,ama neden ona saldırılıo anlayamadım

ا Çevrimdışı

التوحيد

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Bunlar ümmetin başına bir takım derinler tarafından gönderilmiş,fitne çıkarmak ve ümmeti bölmek üzere görevlendirilmiş kişiler olduğuna inanıyorum

pes yani bu kadar olur

hee evet hep aynı senaryo değil mi? Derin güçler evet...Yahudi veya Amerikalıların işi değil mi? Başımıza ne geldiyse hep bunlar yüzünden geldi zahar.
Bıkmadınız mı ...

Abdulmuizz Fida

Admin
selamun aleykum ,ebu hanzalayla alakalı kısmı fazla abartmışsınız Allahu alem,onun dersleri hidayetime vesile oldu,tamam bazı noktlarda hataları olabilir,ama neden ona saldırılıo anlayamadım

Türkçe bilmediğinizden olabilir mi?

----

"Tamam Bazı noktalarda hataları olabilir" diyorsunuz? Mesela o noktalar nelerdir say desem sayar mısın?

ا Çevrimdışı

التوحيد

Üyeliği İptal Edildi
Banned
karabatak konuya şahsi, gerçekliği dahi şüpheli veya teyidi mümkün olmayan münferit bir takım olaylar
üzerinden yaklaşırsanız vay diğerlerinin haline

samanpan Çevrimdışı

samanpan

.
Site Emektarı
teyidi sizin açınızdan mümkün olmayıp başkaları açısından mümkün olan konular olabilir.
onlarda bu teyit ettikleri konuları rahatça ispat edemeyebilirler.
söylüyorsa bi bildiği vardır demek gereken konulardan biri. inanmayabilirsiniz tabii ki ama tenkit etmemek lazım.

K Çevrimdışı

karabatak

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
üstüne basarak söylüyorum ben kişilik bozukluğu olan şahıslarla ilgilenmem.Kaç gündür sabrettim yazmamak için.Yazmaya bir başlarsam ne halisi,ne ilyas,ne musayı ne ahmedi bırakırım.Bir daha adlarını ağzınıza bile almazsınız.Ben çocuk değilim tekfirci de değilim ki işkembeden atayım.Herşey heryerde konuşulmaz.Konuşursam bundan bende zarar görürüm adını yazdığım her şahısta zarar görür.O yüzden herkes işine bakıp,kendi sonunu en iyi hale getirmek için ne yapabilir diye uğraşsın.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt