Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber 15 Temmuz Ankara Ve Istanbul'da Askeri Hareket

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
sabikun der açıklama yapılmış...

DARBE GİRİŞİMİ SON KAMİKAZE

Allaha hamd Rasulüne salat ve selâm olsun.

Sabahına vardığımız bu gecede vatan hainlerinin ihanetini tüm çıplaklığı ile gördük. Yıllarca bu vatan haini kukla için, bu kişi bir din adamı değil; bir şarlatan bir şempanzedir dedik.Ama Türk halkını ikna edemedik. İşte olay gecesi bu sözümüzün gerçek olduğunu da gördük. Yıllarca Türkiye insanını din tacirliği yaparak kandıranlar, bugün gün yüzüne çıktılar. Bu şarlatan Tevhid Ehli değil bir münafıktır. Ve aynı zamanda vatanını satan bir vatan hainidirde. İşte dün gece bunların kalplerinde taşıdıkları nifakı ve karanlığı, küfr ile zahir ederek karanlıkta ortaya çıkarmışlardır. Küfür ve nifak zaten karanlıktır. AKP hükümeti ise, malum şahsı ve şahısları kendilerine muhalefet ettiklerinde tanıdı. Ve parelel yapı adını koydular. Oysa bunlar öncesinde münafıklıkla halkı kandıran sapık kimselerdi. Tevhid Ehlini, vahhabilik ile yaftalayarak karalayıp rant elde ediyorlardı. Anlaşılmış oldu ki bunların din ve tevhid ile alakaları yoktur.
Yetmedi halkı hristiyanlığa yaklaştırmak için dinler arası diyalog safsatasını ortaya atarak İslamı tahrif etmeye çalışmaktanda geri kalmadılar. Fiyasko ile sonuçlanan bu darbe girişimi AKP hükümetinin de önünü açacaktır. Ve bu hareket, elinde bir şey kalmayan düşmanın düşmanına yaptığı son kamikaze dalışıdır. AKP'ye ve Türk milletine ve hatta bütün müslümanlara karşı işlenmiş bir ihanet girişimidir. İktidarı devirdikten sonrada küfürü savunup kafirlerle işbirliği yapacağınıda ilan ettiler.

Bu kadar cılız bir kuvvetle darbe yapmaya kalkmak ancak bir ahmağın işidir. Bana göre böyle bir darbe girişimini Turkiye'nin yükselişine ve özellikle Suriye üzerindeki etkisini ve gücünü hazmedemeyen büyük abiler emretmiştir. Hazırlanan bu darbe girişimi AKP hükümetine bir göz dağıdır. İleri gitme yoksa Türkiye'de karışır mesajıdır. Bu son kamikaze hareketi darbeden çok bir kaos ve bulandirma hareketine benzemektedir. Her nedense büyük abiler hdpkk ve diğer sol örgütleri darbe denilen bu kaos hareketine karıştırmamışlar ve bu kalkışmanın karşısında görüntüsü çizmişlerdir. Bize göre aslında bu kalkışmanın kurucusu, planlayıcısı, satılmışlara emri veren; başta Israil olmak üzere Iran, Rusya ve Amerika'dır.

Kim bilir belki de bu kalkışmanın başarısız olması PKK ve sol örgütlerin karıştırılmayışı, sıktırılan eller ve diletilen özürler hatırına olabilir. Ancak bu kalkışmanın uzaması halinde bir başka çatışmanın başlatılması istenebilir ve bu bir iç savaşa dönüşebilir. Biz hiçbir zaman böyle şer ve şerli insanların galip gelmesini istemeyiz.

Türkiye halkı uyanık olmalı, Tevhid ehli uyanık olmalıdır.

Davamızın sonu Alemlerin Rabbi olan Allah'a Hamd'dır.

Resul Akin Hocamız

Ebu Hayseme Çevrimdışı

Ebu Hayseme

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Seleficilik oynayan kardeşler eleştirmekten başka napıyorsunuz ? Ketibe falan kurduysanız biat edelim.
Suriyede olaylar ilk başladığında herkesin elinde tevhid bayrağımı vardı ya da şeriat için mi çıktılar ? El Kaide ve ya nusra "aa suriyedekiler, libyadakiler vs demokrat özgürlükçü vatanpervermiş. Bunlar kafir" mi dediler? Ben anlamıyorum bazı kardeşleri el kaide sempatizanligi altinda sacmalayaciginaza ya isidci olun ya da savundugunuz adamlarin menhecini metodunu siyasetini iyi ogrenin

Libya'da devrimi zaten El'Kaide başlattı, Suriye'de kıyam baştan beni din eksenliydi, El'Kaide'den bir fikir beyan olunduda biz mi bilmiyoruz?

E Çevrimdışı

Ebu Huzeyfe eş Şami

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Libya'da devrimi zaten El'Kaide başlattı, Suriye'de kıyam baştan beni din eksenliydi, El'Kaide'den bir fikir beyan olunduda biz mi bilmiyoruz?
Akhi güldürme beni :) Suriye ve Libya kıyamını iyi araştır. Ayrıca Şeyh makdisiyle El Kaide'nin bir farkı var mı ? Yada Ebu Katade ve Şeyh Muhaysini ?

E Çevrimdışı

Ebu Huzeyfe eş Şami

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Demek ki beyan varmışta ben bilmiyormuşum,:). Tam olarak ne demişler? Libya ve Suriye hakkında bildiğimi söylüyorum. AbdulFettah kardeş bizim burda bir eylem yapıyor mu deneklerimiz?
Ben makdisinin "Tekbirle darbeyi bastiran turkiye halki seriatla yonetilmeli" gibisinden aciklamasini hatirliyorum. Allahu alem ebu katade sokaga cikin gibi bisey demisti yanilmiyorsam. Hatta suleyman ulvanin sozleri de dolaniyor da hafizam biraz zayif :)

Ebu Hayseme Çevrimdışı

Ebu Hayseme

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ben makdisinin "Tekbirle darbeyi bastiran turkiye halki seriatla yonetilmeli" gibisinden aciklamasini hatirliyorum. Allahu alem ebu katade sokaga cikin gibi bisey demisti yanilmiyorsam. Hatta suleyman ulvanin sozleri de dolaniyor da hafizam biraz zayif :)

Akhi Makdisi'nin çıkın dememişki. Ebu Katade'den ben Necaşi olayını duydum o kadar. Neyse akhi şunu yanlîş anlama inşaAllah, ben Muvahhidler'le çıkılmasına karşı değilim. Hatta çıkılsa iyi olur bence. Neyse akhi konuyu kapatalım.

E Çevrimdışı

Ebu Mervah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
LÜTFEN DAHA İYİ ANLAYABİLMEK İÇİN TWİTLERİ AŞAĞINDAN YUKARIYA OKUYALIM

Mehmet Emin Akın ‏@sozunhaysiyeti 3 sa.3 saat önce
  1. Mehmet Emin Akın Retweetledi: Hizmet

Bu palaska ile kendi Millet Meslislerini uçakla vurma arasındaki daki farkı göreiliyormusunuz?

Mehmet Emin Akın ekledi,

CnhCsakW8AAZhP0.jpg

Hizmet @eddai1969
    İnsan gavur askerine böyle vurmaz şerefsiz.
    7 retweet17 beğenme

2. iV2h8GMm_bigger.jpeg
    Mehmet Emin Akın ‏@sozunhaysiyeti 5 sa.5 saat önce
    Türkiye çok büyük bir yara almış, adamların derdi demokrasi olmuş. Demokrasinin tağutu ABD değil mi sizi yıkmak isteyen?

49 retweet89 beğenme

3. iV2h8GMm_bigger.jpeg
    Mehmet Emin Akın ‏@sozunhaysiyeti 6 sa.6 saat önce
    Mehmet Emin Akın Retweetledi: Pars

O cici (!) askerler ne yapıyormuş?

Mehmet Emin Akın ekledi,

CngNYt4XEAAL-pq.jpg

Pars @TurkPars
    Tatbikat diye kandırıp götürdükleri hain yapıp linç ettikleri boğazını kestikleri çocukların ölüme bakışı...
    5 retweet21 beğenme

4. iV2h8GMm_bigger.jpeg
    Sosyal medyada AKP'nin Demokrasi çığırtkanlığına eleştiri getirmeden Müslümanları sokağa çağıralım demedim, diyenleri de desteklemiyorum

26 retweet55 beğenme

5. iV2h8GMm_bigger.jpeg
    Adıma sosyal medya sayfalarında twitter sayfamda yazmadığım cümlelerden ve sözlerden sorumlu değilim.

13 retweet48 beğenme

6. iV2h8GMm_bigger.jpeg
    Mehmet Emin Akın ‏@sozunhaysiyeti 7 sa.7 saat önce
    Suriyeli Mücahidleri kafir Nusayrilerle aynı kefeye koyarak; Müslümanlar Müslümanları öldürüyor diyenler, acaba olanlardan dersaldılar mı?

55 retweet70 beğenme

7. iV2h8GMm_bigger.jpeg
    İkna edilmeye çalışılan komutanlar bu gece daha ağır bir darbeyi başlatabilirler.

34 retweet48 beğenme

8. iV2h8GMm_bigger.jpeg
    Darbeye direniş için Müslümanların tavır koyması elbette en azından insani bir durum. Ama bizi demokrasiye iman etme çağrısına hayır deyin.

79 retweet111 beğenme

9. iV2h8GMm_bigger.jpeg
    Kardeşlere hatırlatıyorum;Başbakan halkı Kızılay'da 2. Demokrasi Nöbetine davet ediyor biz bu tüm zalimlere hayır diyoruz.

23 retweet41 beğenme

10. iV2h8GMm_bigger.jpeg
    Uçaklarla Ankarayı bombalayanlar da demokrasinin ve laikliğin çocuklarıydı.

35 retweet62 beğenme

11. iV2h8GMm_bigger.jpeg
    Mehmet Emin Akın ‏@sozunhaysiyeti 8 sa.8 saat önce
    Dünkü gerçekte İslam karşıtı darbe Sisi'nin ardındaki adamların taktiğinin bir benzeri: Yani ABD ve İsrail.

41 retweet64 beğenme

12. iV2h8GMm_bigger.jpeg
    TV kanalları acaba neden roket ve füze yerine " bomba" kelimesi kullanıyorlar? Çünkü onlar, bu darbe girişimini hafife alıyorlar.

30 retweet56 beğenme

13. iV2h8GMm_bigger.jpeg
    Şimdi hem Erdoğan'ın bem de AKP'nin Suriye'de zalime karşı savaşan Mücahidleri daha iyi anladığını temenni ediyoruz.

59 retweet97 beğenme

14. iV2h8GMm_bigger.jpeg
    S.Arabistan'daki akademisyenlerin birçoğunun F.Gülen''in pençesine düştüğünü ve Kralın bunun farkında olduğunu hiç hayal edebiliyor musunuz?

20 retweet33 beğenme

15. iV2h8GMm_bigger.jpeg
    Üzerinde çok iyi düşünmemiz gereken soru: Ümmetin düşmanları o gece başarsalardı.Sabaha kimdiniz biliyor musunuz?

43 retweet71 beğenme

16. iV2h8GMm_bigger.jpeg
    Mehmet Emin Akın ‏@sozunhaysiyeti 9 sa.9 saat önce
    Batı demokrasisii biz Müsmanların ve İslamın en büyük düşmanıdır.

52 retweet80 beğenme

17. iV2h8GMm_bigger.jpeg
    Eli silahlıları bu ülkenin dini ve tarihinin düşmanı haline getiren laiklik ve demokrasidir. Ülkeyi bu hale getiren Batılılaşma nifakıdır.

46 retweet69 beğenme

18. iV2h8GMm_bigger.jpeg
    Erdoğan kendisini bu konuda bilgisiz bırakanları artık çok iyi tanımalı.

26 retweet49 beğenme

19. iV2h8GMm_bigger.jpeg
    Darbeciler çok büyük kan akıtacaklardı

24 retweet50 beğenme

20. iV2h8GMm_bigger.jpeg
    Darbeciler eğer başarılı olsaydılar, Kılıçdaroğlu Parlamentoda bu nifak ve yağcı iki yüzlü konuşması yerine İnönü gibi konuşacaktı.

72 retweet93 beğenme

21. iV2h8GMm_bigger.jpeg
    Mehmet Emin Akın ‏@sozunhaysiyeti 10 sa.10 saat önce
    Demokrasi biz Müslümanların ne dinidir ve ne de siyasi bir değeridir. Biz Müslümanlar demokrasi adına nice zulümler gördüğümüzü unutmadık.

72 retweet89 beğenme

22. iV2h8GMm_bigger.jpeg
    Mehmet Emin Akın ‏@sozunhaysiyeti 10 sa.10 saat önce
    Erdoğan'a en yakın Arap devletlerinin parmaklarna da bakmak lazım

15 retweet39 beğenme

Moderatör tarafında düzenlendi:
AbdulFettah Çevrimdışı

AbdulFettah

94.7 - Öyleyse, bir işi bitirince diğerine koyul.
İslam-TR Üyesi
Demek ki beyan varmışta ben bilmiyormuşum,:). Tam olarak ne demişler? Libya ve Suriye hakkında bildiğimi söylüyorum. AbdulFettah kardeş bizim burda bir eylem yapıyor mu deneklerimiz?
Ahi bildiğim kadarıyla düzenli planlı bişey yok, olsaydı mesaj gelirdi, bugün inceleme amaçlı bi gezeyim dedim :) bazı derneklerden kardeşler gelmişler çoğu kardes inmiş, benim gördüklerim duyduklarım bunlar . Katılım vardı yani.

K Çevrimdışı

Kozzsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
CnhCsakW8AAZhP0.jpg

bu kemerlinin muhtemelen bir köşede uyuşturucu çekerken karşımıza çıkma ihtimali de vardır , ahmet hakan saldırısını yapanları anımsayalım , yerde yatan erata da sabır dilerim, benim 28 şubatta bulduğu nimeti bulamamışlar . daha önce de yazdım imkanınız varsa bedelli fırsatını yakaladığınız anda kullanın .

ebu_zerr Çevrimdışı

ebu_zerr

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Su anda Ankara İstanbul olaylar nasıl ?

K Çevrimdışı

Kozzsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Su anda Ankara İstanbul olaylar nasıl ?

ankara şehir merkezine yol alınca inşallah aktarırım i dün saat akşam 8 de askeri araçlar polis eşliğinde şehir merkezine getiriliyordu, yanlış görmediysem füze sistemleri de vardı , gece bir iki jet geçti o kadar o da artık herhalde darbecilerin değildi.

ebu_zerr Çevrimdışı

ebu_zerr

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
“Müslüman, İslam’a yaklaşımı bakımından laikliğe yakın bir rejimin İslam’a açıktan düşman olan bir rejime üstün gelmesine sevinebilir. Bu, ilk rejimde bulunan Müslümanların sıkıntısını hafifleten hususlar sebebiyledir. Ancak bu savaştan İslam’ın savaşı gibi, bu savaşta bir tarafın diğer tarafa karşı zafer kazanmasından İslam’ın zaferi gibi bahsetmemiz ise gaflet ve vehimdir. İslam’ın uluslararası sistemin rotaları altında girişilmeyen mücadelesinin biçimini küçültüp onu cüceleştirmek demektir.”

Dr. İyad Kunaybi

E Çevrimdışı

eslem berire

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Olaylar hiç düşünüldüğü gibi basit bir girişim değil. Şuana kadar 21'den fazla ilde tutuklamalar var ve aralarında Harekat Komutanları, Tugay-Tümen Komutanları ve Orgenaraller var.
Alsınlar hepsını bu egıtım sıstemınde yetıstı bu albaylar tuggenaraller
Mılletın malını yedı mulk sahıbı oldular
Dinsizler
Kapıma gelen memura sızın egıtım sıstemınde yetıstırdıklerınız gezıde ülkeyı yıktı ..Bırde bıze terorıst dıyolar
Müslumanlıktan baska ne yaptık

Üst Ana Sayfa Alt