Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber 15 Temmuz Ankara Ve Istanbul'da Askeri Hareket

M Çevrimdışı

musab99

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hocam kimdir bu kişi ve sonuç nedir?

Buyuk ihtimalle fetosist suluklerden bir tanesi darberyi onceden haber almis , zaten suriye ve nusra icin attigi twetlere bakarsan , muslumanlari baya bir zor durumda birakacaklardi.

Burdaki kardeslerin bir kisminin her olaya "bizim akaidimizden degiller onun icin bizene demokrasiyimi savunalarimi destekliyecez" diyenlere

Oy ver parti destekle demiyorum ama en azindan muslumalara az da olsa faydasi olan olaylarda tarafini belli et

İ Çevrimdışı

İbn Muhammed

الله اكبر و العزة الله
İslam-TR Üyesi
M Çevrimdışı

musab99

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu olmuş mu? Kötü zan yok ve kinaye yok mu burda yoksa ben mi yanlış anlıyorum?
Ben hic bir muslumana kin beslemem , zaten herkesi kastedmiyorum, yanlis anlasilma olabilir. Sadece senin sevginin yada burda israrla her konuda akaid meselerini gundem yapmanin , muslumnalar bir faydasi olmadigini anlatmaya calisyorum.

İ Çevrimdışı

İbn Muhammed

الله اكبر و العزة الله
İslam-TR Üyesi
Ben hic bir muslumana kin beslemem , zaten herkesi kastedmiyorum, yanlis anlasilma olabilir. Sadece senin sevginin yada burda israrla her konuda akaid meselerini gundem yapmanin , muslumnalar bir faydasi olmadigini anlatmaya calisyorum.

O zaman yazarken bir daha düşünelim. Bizden gönderleri bu düzenleme hakkı bu sebeple alındı. Ayrıca mücahidi sevmenin ve İslam Akaidini gündem yapmanın faydasız olduğunu düşünmen ayrı bir fecaat!

M Çevrimdışı

musab99

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
O zaman yazarken bir daha düşünelim. Bizden gönderleri bu düzenleme hakkı bu sebeple alındı. Ayrıca mücahidi sevmenin ve İslam Akaidini gündem yapmanın faydasız olduğunu düşünmen ayrı bir fecaat!

Evet eger darbe olsaydi muslumanlara yardimina senin sevginle , burdaki olayla hic ilgisi olmayan itikday yazilarin yardima gidecekti:)

İ Çevrimdışı

İbn Muhammed

الله اكبر و العزة الله
İslam-TR Üyesi
Evet eger darbe olsaydi muslumanlara yardimina senin sevginle , burdaki olayla hic ilgisi olmayan itikday yazilarin yardima gidecekti:)

Darbe olsaydı kim oturacaktı? Subhanallah! Beni şahsen tanımadan zanda bulunmaya devam ediyorsun. Forumdaki diğer kardeşler içinde geçerli bu.

M Çevrimdışı

musab99

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Darbe olsaydı kim oturacaktı? Subhanallah! Beni şahsen tanımadan zanda bulunmaya devam ediyorsun. Forumdaki diğer kardeşler içinde geçerli bu.
Oncelikle bana zan yapiyorsun derken , senin bana ilk mesajindaki zan yapisin ayri bir ayri ironi olmus.:)

Sen bana fecaat derken sahsen taniyormusun , orda bile zanla hareket ediyorsun. Ama butun forum ahalisini ben zan yapmis oluyorum.

İ Çevrimdışı

İbn Muhammed

الله اكبر و العزة الله
İslam-TR Üyesi
Oncelikle bana zan yapiyorsun derken , senin bana ilk mesajindaki zan yapisin ayri bir ayri ironi olmus.:)

Sen bana fecaat derken sahsen taniyormusun , orda bile zanla hareket ediyorsun. Ama butun forum ahalisini ben zan yapmis oluyorum.

Yazılanlar ortada, kararı yöneticiler versin. Ben daha fazla tartışmanın gereksiz olduğunu düşünüyorum. Selametle.

y0lcu34 HARİCİSİ Çevrimdışı

y0lcu34 HARİCİSİ

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Mücahidler Türkiye sınırına tevekkül edip cihada başlamadılar, Allah'a tevekkül edip başladılar. Size de aynısını tavsiye ederim. Sokakta kimse olmasa iş sana bana kalsa amenna buyur beraber çıkalım. Dışarı çıkmış yeterince demokrasi dini mensubu varken hayırdır bu aksiyon merakı? Suriye'de esed ilerler ise sonuçları cuntanın gelmesinden çok daha kötü olur Suriye halkı için. Buyur git Suriye'ye madem maslahatları bu kadar düşünüyorsun. 3 5 tane asker linç edip tanklara taş atmak daha mı kolay geliyor yoksa? Birde yaralanırsan tadından yenmez, şeytan onu sana büyütür de büyütür. Her konunun altına imalı cümleler yazmanı bırakmanı tavsiye ederim, herkesin akidesi seçici geçirgen olamıyabiliyor anlayışlı ol.

M Çevrimdışı

musab99

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Mücahidler Türkiye sınırına tevekkül edip cihada başlamadılar, Allah'a tevekkül edip başladılar. Size de aynısını tavsiye ederim. Sokakta kimse olmasa iş sana bana kalsa amenna buyur beraber çıkalım. Dışarı çıkmış yeterince demokrasi dini mensubu varken hayırdır bu aksiyon merakı? Suriye'de esed ilerler ise sonuçları cuntanın gelmesinden çok daha kötü olur Suriye halkı için. Buyur git Suriye'ye madem maslahatları bu kadar düşünüyorsun. 3 5 tane asker linç edip tanklara taş atmak daha mı kolay geliyor yoksa? Birde yaralanırsan tadından yenmez, şeytan onu sana büyütür de büyütür. Her konunun altına imalı cümleler yazmanı bırakmanı tavsiye ederim, herkesin akidesi seçici geçirgen olamıyabiliyor anlayışlı ol.

Tedbir ile tevekkul olur koru korune tevekkul olmaz. Sana sokaga cik ,tas at diyen oldumu ,kendi burdaki mucahitligini ispat etmek icin konuyu neden saptirma yoluna gidiyorsun

Simdi bana izah et bir taraf darbe yapiyor , diger tarfta direniyor. Darbe yapan taraf muslumanlar yok etmeyi kendine gorev kabul etmis zihniyet askeri ,diger taraf ayni akaidde olmasada muslumnalar dusmanlik yapmayan bir zihniyet.

Bu ikisnin kavgasindaki akaid konusunun bu olayla ilgisi ne ??

Gecirken derken ispat et bakalim itikadda yanlis bir sey yazdigima, hani illa her sey delil ya

y0lcu34 HARİCİSİ

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Ben de Rum vakıasındaki gibi müslümanların maslahatına olacak tarafın kazanmasını temenni ediyorum. Gidip omuz omuza tankların önüne atlamıyorum. Ne denmeye çalıştığını ya anlamıyorsun ya anlamak istemiyorsun. "Siz daha bir şey görmemişsiniz, tecrübedir vesair" gibi cümleler çevremdeki itikadsız ihtiyarların kurduğu cümleler. Müslümanın nerede durup nerede hareket etmesi gerektiğini ihtiyarların tecrübeleri değil yine bizzat İslam'ın kendisi belirler. Bu yürüttüğünüz mantık ile zaten millet oy veriyor, polis oluyor, askere gidiyor. Ne diye anlatıp duruyorsunuz o zaman oy vermeyin şirktir, polis/asker olmak küfürdür diye. Bırak insanlar büyük mefsedeti küçüğü ile savuştursun.

y0lcu34 HARİCİSİ

Üyeliği İptal Edildi
Banned
musab99' Alıntı:
Bu akaid ,itikad ,tevhid diye diye yarin muslumanlara Allah azze ve celle bir zafer nasip etse , sen oy kullandin , sen gayri islami mtodlarla hareket ettin diye kafa kesecek insanlar var .
Illa isidci olmaya gerek yok onun kafasini yasamak da yeter. Neticede haricilik o doneme ait degil, ifrat ve tefrit , muslumanlarin en buyuk hastaligi

y0lcu34 HARİCİSİ

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Bu arkadaş ehli sünneti temsil ettiği için burada biz kafa kesme potansiyeli olan hikmetsiz, ferasetsiz, cahil havaric oluyoruz. Efendi gibi fikrini beyan et çık git konudan, imalı ve kışkırtıcı postlar atmaya devam edersen ben de nefis sahibiyim, her an ağır konuşabilirim.

Üst Ana Sayfa Alt