Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber 2 Hüdaparlı Hdpliler Tarafından Öldürüldü

A Çevrimdışı

ahmet ömer

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
sırf hüdaparlı diye demokrasi şehidi olacaksa halkları niye tekfir etmiyoruz demokrasi şehidi eşittir kafir demek hem parti için öldürüldüğü ne malum bu itler Allaha inanan herkese düşman

S Çevrimdışı

Süleyman Incek

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Akhiler benim fikrim şudur ki kobani olaylarında öldürenler ile bu sefer ölenler aynı değil ...
Orda IŞID bahane edildi Müslüman oldukları için öldürenler oldu ...
Bu sefer ki olay particilik olayı ... kim bölgede borusunu ötürecek onun kavgası ... hele bayrak için olması cabası ...

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
السلام عليكم ورحمة الله وبركاته

Bu tür sözler yerine Hüda-Par isimli örgütün ıslahı için dua etseniz daha iyi olur -Allahulalem-. Hüda-Par demokrasiden beri olana kadar bizlerde -Müslümanlar olarak- onlardan beriyiz. Allah'ım şahid ol..

ben oy vermede cehaleti mazeret goruyor her oy vereni tekfir etmiyorum. Islahları için dua etmediğimizi öngörerek bunu söylemek bir zandır. Zan ise hakikat namina bir şey ifade etmez. Insanlar hakkinda guzel sozler soyleyince muvahhidlik taslamanin bi alemi yok zır cahil adamlar değiliz elhamdulillah. Sert konustu isem hakkini helal et.

T Çevrimdışı

Talha bin Asım et-Turkî

Sen neden korkuyorsun ölmek varken kaderde?!.
İslam-TR Üyesi
ben oy vermede cehaleti mazeret goruyor her oy vereni tekfir etmiyorum. Islahları için dua etmediğimizi öngörerek bunu söylemek bir zandır. Zan ise hakikat namina bir şey ifade etmez. Insanlar hakkinda guzel sozler soyleyince muvahhidlik taslamanin bi alemi yok zır cahil adamlar değiliz elhamdulillah. Sert konustu isem hakkini helal et.

Tekfir edilme sebepleri oy kullanmak değil, parti kurmak -Allahulalem-. Cehaleti iyi araştır İnşeallah.

H Çevrimdışı

haradirm

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Napalim bu insanlara sırt mı çevirelim bunlar kafir ne de olsa deyip kanını helal mi görelim su çocuklara bak 3 tane küçücük yasta yavru bu aksam babasız kaldı yetim kaldı. Peygberimiz olsa sahabe olsa bunlara sırt çevirir miydi ? Bu insanları kazanmaya çalışmak varken beri olmak daha kolay değil mi ? Ümmetin haline bak yazık.

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı

Tekfir edilme sebepleri oy kullanmak değil, parti kurmak -Allahulalem-. Cehaleti iyi araştır İnşeallah.

Oldurulenler tağut adayı mı yoksa oy verecek partililer mi? sen iyi araştır.

T Çevrimdışı

Talha bin Asım et-Turkî

İslam-TR Üyesi
Sen bu kafayla hariciliğe kadar gidersin Allahualem...
Bir doğulu olarak Hüdaparı senden daha iyi tanırım, yanlışlarını da bilirim. Ama senin bu yaptığın yanlış.
Sanki yanlışlarını onaylıyoruz da, nasihat veriyorsun bu konuda. Hüdapar hakkında yorum yapmadan önce PKK hakkında yorum beklerdim senden...

1 - Sen ve senin kafalılar bu kafayla devam ederlerse mürcieliğe kadar gider Allahulalem...

2 - Bende bir doğulu olarak senin Hüda-Par'ı tanıdığına hatta onlardan birisi olduğuna, onlardan birisi değilsen dahi onlara sempati beslediğine kanaat getirdim.

3 - Benim yaptığım yanlış nedir? Senin doğruyu/yanlışı, düzü/eğriyi ayırt eden terazinin referansları nedir? Kur'an-ı Kerim ve Sahih Sünnet ise nerede yanlış yaptığımı lütfen gösterir misin? (Kur'an-ı Kerim ve Sahih Sünnet değilse muhatap almaya değmezsin.)

4 - Sana yanlışlarını onaylıyorsun diyen olmadı ama hal ve hareketleriniz bunu doğrular nitelkite. Kalp ve dil ile kınaman yetmiyor uzuvlarlada kınamalısın. Mürcie değilsen tabii.

Yanlışında ısrar eden, yanlışını dayatan, yanlışında kesin konuşan insanlar çıldırtıyorlar beni.

Oldurulenler tağut adayı mı yoksa oy verecek partililer mi? sen iyi araştır.

Allah bize yeter, O ne güzel vekildir. Sen sonu mesajını yazarken önceki mesajlarını unutuyorsun -Allahulalem-. Ben ne yazdım, sen bana ne yazdın, sonra ben sana ne yazdım, sonra sen bana ne yazdın (ben partiden bahsediyordum şahıslardan değil). Çok bilmişlik taslamaya gerek yok. Demokratik seçimlerde oy kullananlar üç kategoriye ayrılır ikisi tekfir edilir, birisinin mazereti kabul edilir -Allah en iyisini bilendir-. Daha da yazacaksan özel mesaj yoluyla yaz İnşeallah. Sevmediğim şeylerden birisi de konunun altını lüzumsuz mesajlarla kirletmektir ki şu an bunu yapıyoruz.

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı

Allah bize yeter, O ne güzel vekildir. Sen sonu mesajını yazarken önceki mesajlarını unutuyorsun -Allahulalem-. Ben ne yazdım, sen bana ne yazdın, sonra ben sana ne yazdım, sonra sen bana ne yazdın (ben partiden bahsediyordum şahıslardan değil). Çok bilmişlik taslamaya gerek yok. Demokratik seçimlerde oy kullananlar üç kategoriye ayrılır ikisi tekfir edilir, birisinin mazereti kabul edilir -Allah en iyisini bilendir-. Daha da yazacaksan özel mesaj yoluyla yaz İnşeallah. Sevmediğim şeylerden birisi de konunun altını lüzumsuz mesajlarla kirletmektir ki şu an bunu yapıyoruz.

aleykum selam.

elhamdulillah ne yazdigimi biliyorum. galiba birbirimizin ne dediğini anlamıyoruz. neyse uzatmaya gerek yok.

T Çevrimdışı

Talha bin Asım et-Turkî

İslam-TR Üyesi
aleykum selam.

elhamdulillah ne yazdigimi biliyorum. galiba birbirimizin ne dediğini anlamıyoruz. neyse uzatmaya gerek yok.

Yanlışında ısrar eden adamlar çıldırtıyorlar beni ve sen onlardan birisin. Neyse uzatmaya gerek yok.

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı

Yanlışında ısrar eden adamlar çıldırtıyorlar beni ve sen onlardan birisin. Neyse uzatmaya gerek yok.

Yanlışmış çıldırıyormuş. Zanla konuş konuş. adama da sıradan bi partiliyken parti kurucusu muamelesi yap sonra da yanliş yaptiğın söylenince çıldırıyorum bilmem ne! bi de gelmiş uzatma özele gel diyor ahlak mı bu? böyle birşey yazacaksan direkt özelden yazacaksin. Burda bi kavga etmemis adam ben vardım belki bana bile şunları söylettin.

"ve sen onlardan birisin" :) listene girdik yani. Helal.

T Çevrimdışı

Talha bin Asım et-Turkî

İslam-TR Üyesi
Yanlışmış çıldırıyormuş. Zanla konuş konuş. adama da sıradan bi partiliyken parti kurucusu muamelesi yap sonra da yanliş yaptiğın söylenince çıldırıyorum bilmem ne! bi de gelmiş uzatma özele gel diyor ahlak mı bu? böyle birşey yazacaksan direkt özelden yazacaksin. Burda bi kavga etmemis adam ben vardım belki bana bile şunları söylettin.

"ve sen onlardan birisin" :) listene girdik yani. Helal.

Yazık..

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı

Yazık..

Son mesajim şudur senin yazıp sildiğin mesajları görebiliyorum ve asıl ben sana acıyorum. bana acımana dua etme sebebim kalbinde merhamet varmiş bunu öğrendik. başka da bir şey yazmayacağım.

A Çevrimdışı

azzam

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
S.A.
bir kardes videoda gülüyorla mı? diye sormuş. Bende dinledim. Yakında ki olan şehid baba diyor daha uzakta olan 2-3 kişi ise ağlıyorlar

Üst Ana Sayfa Alt